برگزیده های پرشین تولز

PHP يا ASP

amin82

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قصد دارم يكي از زبانهاي php يا asp رو ياد بگيرم ولي نمي دونم كدومشون آينده دارتر و حرفه اي تره
لطفا منو راهنمايي كنين

daydad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معلومه !!! پي اچ پي :)

amin82

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره نفهميدم كدومشون! :rolleyes:
اما شنيدم php چون به ويندوز وابسته نيست آينده دار تره!
كلا زبانهاي microsoftبهتره يا لينوكسي؟

daydad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من کوچیک تر از اونم که توصیه کنم ... :shock: ولی PHP داره روز به روز گسترده تر می شه ... ;)

daydad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوباره :shock: ... اینجا هم یک سری بزن بد نیست : <a href='http://www.iranphp.net/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=2' target='_blank'>http://www.iranphp.net/modules/sections/in...article&artid=2</a>
;)

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
و من مثل روز برام روشنه آينده ASP.NET روشن تره، چون قدرت عظيمی مانند مايکروسافت پشت سرشه . . .
اونهايی که از مايکروسافت بد ميگن، تمام سعيشون رو ميکنن تا قدرتش رو نفی کنن، ولی مايکروسافت با پيش گرفتن بهترين راهکارها مسير خودش رو به سرعت به سمت جلو به پيش ميبره . . .
بهت توصيه ميکنم به سراغ سايتهای درست و حسابی (غير ايرانی) که خبرها و اطلاعاتشون مستند و قابل اطمينان هست سری بزنی تا با واقعيت آشنا تر بشی . . .

فکر نکنی مايکروسافت رفيق منه ها! من هم ASP کار ميکنم و هم PHP (البته PHP در سطح محدود تر) و با هر دو زبان تقريبا آشنايی دارم.
و همواره به دوستانم که قصد شروع کار رو دارن توصيه ای که به تو کردم رو ميکنم . . . .

مطمئنا انتخاب دست خودته . . .
ولی يه توصيه دوستانه، خيلی خودت رو درگير بهتر بودن کداميک از اين دو نکن، يا ASP يا PHP ، هر کدوم رو که انتخاب کردی شروع کن.
هر روز که ميگذره مطمئن باش خيلی ها ازت جلو ميزنن . . .

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درسته كه مايكروسافت پشت asp هست ولي در عوض يك دنيا پشت سر PHP هست . دليلش هم سورس باز بودن اون هست كه هر كس مي تونه تو توسعه اش كمك كنه . يعني اينكه پشتيباني بيشتري روش هست و به همين خاطره كه PHP توابع و كلاسهاي بيشتر و كاملتري داره . هر كس هر چقدر كه مي تونه به توسعه اش كمك مي كنه چون مال همه برنامه نويس هاي دنياست نه يك شركت خاص .
در ضمن همونطور كه گفتين PHP توهمه سيستم عامل ها و وب سرور ها بسيار عالي جواب مي ده . پس هيچوقت چيزي رو از دست نمي دين .

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

و من مثل روز برام روشنه آينده ASP.NET روشن تره، چون قدرت عظيمی مانند مايکروسافت پشت سرشه . . .
اول از همه عرض كنم كه مايكروسافت (يا در اصل: ماني سافت soft$) هيچ قدرت عضيمي نيست و بيشتر به يه دزد شبيه ...
ميدونيد چرا DOS 6.2 بلافاصله بعد از DOS 6.0 اومد بيرون؟

اونهايی که از مايکروسافت بد ميگن، تمام سعيشون رو ميکنن تا قدرتش رو نفی کنن، ولی مايکروسافت با پيش گرفتن بهترين راهکارها مسير خودش رو به سرعت به سمت جلو به پيش ميبره . . .
اگه قدرت توي پول است قبول ... ولي بهترين راهكار مايكروسافت مجبور كردن كاربران به استفاده از نرم افزارهاي واقعا مسخره اي است كه مي نويسه!
ميدونيد Source صفحات HTML نوشته شده با Front Page رو ميشه در بعضي از مواقع تا %50 كوچكتر كرد اونهم فقط با پاك كرد TAG هاي اضافي؟

بهت توصيه ميکنم به سراغ سايتهای درست و حسابی (غير ايرانی) که خبرها و اطلاعاتشون مستند و قابل اطمينان هست سری بزنی تا با واقعيت آشنا تر بشی . . .
اگه منظورت سايت مايكروسافت است خوب آره هيچ ماست بندي نميگه ماستم ترشه! ولي واقعا خودت فكر مي كني كه كدوم سايت قابل اطمينان است؟

يه توصيه هم به دوست عزيزي كه مي خواهد بين اين دو زبان يكي را ياد بگيرد! به نظر شما اگه سرعت يكي از اين زبانها تا 3 برابر بيشتر از اون يكي باشه، شما كدوم رو انتخاب مي كنين؟
من هم به هر دو زبان مسلط هستم ولي هيچوقت يه سايت درست و حسابي رو با ASP ننوشتم اونهم فقط به اين دليل كه مي خواستم اشكالات توي سايتم كم باشه!

و آخرين نكته: الان نزديك به 2 سال است (البته اگه اشتباه نكنم) كه رشد تعداد سرورهاي تحت ويندوز در اينترنت منفي است!!!

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد koorosh جان. من واقعا هر جا اسم اين شركت عظيم مالي رو مي شنوم واقعا شاكي مي شم. در هر صورت قصد توهين نداشتم و اميدوارم كه از من ناراحت نشده باشي! به هر صورت هر كسي يه نظري در اين مورد داره ;)

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
ناراحتی چرا ؟! مگه شرکت بابامه ؟!
ولی بدون غرض که نگاه ميکنم ميبينم از همه نظر مايکروسافت پيشه . . .
حتی در زمينه سرور ها که تا قبل از اين Linux حرف اول رو ميزد، در آمار گيری های جديد که در CNet منتشر شد، قدرت Windows 2003 به مراتب بيشتر از Linux بود.

و در مورد ASP.Net مطمئنم به هيچوجه نميشه PHP رو باهاش مقايسه کرد. البته اگه باهاش کار کرده باشيد . . .

منظورم از سايتهای درست و حسابی مايکروسافت نبود، CNet ، PCMag منابع خوبی برای اين موضوع هستند.

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اين پي سي مگ !! كه مي گين بيشتر يك مجله ويندوزي و تجاريه تا يك پورنال علمي . براي اين نوع كارها بهتره از ژورنالهاي غير تجاري استفاده كرد .

daydad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين پي سي مگ !! كه مي گين بيشتر يك مجله ويندوزي و تجاريه تا يك پورنال علمي . براي اين نوع كارها بهتره از ژورنالهاي غير تجاري استفاده كرد .
:shock: اييييييييييييييييي ول ;) حال وكردم! :shock:

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
به اين بحث ادامه نميدم، شما صحيح ميفرماييد . . .
ويندوز سيستم عاملی است که سازندگانش صرفا به پول فکر ميکنن و به همين دليل تمام محصولاتشون رو بايد زير سوال برد،
قدرت از آن سيستمهای OpenSource است که نميدونم تا بحال چند نفر در ايران به سراغ Source هايشان رفته اند و چقدر در مورد قوتها و ضعف هايشان تحقيق کرده اند . . .

ايشاللا هميشه موفق و پيروز باشيد.

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به اين بحث ادامه نميدم، شما صحيح ميفرماييد . . .
ويندوز سيستم عاملی است که سازندگانش صرفا به پول فکر ميکنن و به همين دليل تمام محصولاتشون رو بايد زير سوال برد،
قدرت از آن سيستمهای OpenSource است که نميدونم تا بحال چند نفر در ايران به سراغ Source هايشان رفته اند و چقدر در مورد قوتها و ضعف هايشان تحقيق کرده اند . . .

ايشاللا هميشه موفق و پيروز باشيد.

ولي من واقعا دلم مب خواهد كه اين بحث به يه جايي برسه، فكر مي كنم كه اينطوري حداقل خودمون بتونيم با خودمون در اين مورد كنار بيايم!

كسي ديگه اي نيست كه بخواهد در اين مورد نظر بده؟

experience

Guest
لایک‌ها
4
من با جناب كورش خان بيشتر موافقم هرچند هي مي گن دنيا داره به سمت open source و ... پيش ميره ولي به نظرم اين داستان ها حالا حالاها به اون صورت پيشرفت نمي كنه كه همه شركت هايي كه n تا متخصص و برنامه نويس دوره خودشون جمع كردن برن غاز بچرن ! و از طرفي مايكروسافت واقعا يك قول هست كه بي انصافي هست بگيم فقط به فكر پول هست و نرم افزار هاش مفت نمي ارزند. به هر حال ما الان گوشت و پوست كامپيوترهامون از همين نرم افزار هاي درپيتي مايكروسافت هست !
بعدش هم كه تا مديريت وجود نداشته باشه يعني كار مجتمع و متمركز هر چقدر هم پروژه جهان شمول باشه باز به جايي نمي رسه. اون مايكروسافتي كه رئيسش پول دارترين مرد دنياست حتما اگر احساس خطر بكنه آس برنده به اندازه كافي داره كه در شركتش رو تخته نكن !

amin82

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر نميكردم سوالم اينجا هم جدال به راه بندازه ,اما چه بهتر كه به يك نتيجه اي برسيم.
از قدرت مايكروسافت و تصاحب بازار توسطش نميشه گذشت اما شنيدم سييستم عامل رسمي ادارات و ارگانهاي كشور قراره تا چهار سال آينده linux بشه واسه همين فكر مي كنم آينده تو كشور ما از آنه سيستمه open source باشه!

fourx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من اگه میخواهی با windows کار کنی ASP.NET و C Sharp خداست ، اگه نه PHP‌ تمام کارهای ASP.NET‌رو هم انجام میده ، البته مشکلی که PHP‌داره اینه که استاندارد نیست و اساسش هم شی گرا نیست ولی خوبی ASP.NET و C Sharp‌اینه که از اساس هم شی گراست، دقت کن که من گفتم ASP.NET‌نهASP ، ASP معمولی به هیچ دردی نمیخوره یعنی در براربر PHP صفره ولی ASP.NET‌یه شاهکاره البته اگه بتونی باهاش قشنگ برنامه نویسی کنی و شی گرا کار کنی .

مسعود

بالا