برگزیده های پرشین تولز

PHP يا ASP

experience

Guest
لایک‌ها
4
فكر نميكردم سوالم اينجا هم جدال به راه بندازه ,اما چه بهتر كه به يك نتيجه اي برسيم.
از قدرت مايكروسافت و تصاحب بازار توسطش نميشه گذشت اما شنيدم سييستم عامل رسمي ادارات و ارگانهاي كشور قراره تا چهار سال آينده linux بشه واسه همين فكر مي كنم آينده تو كشور ما از آنه سيستمه open source باشه!
خدا كنه بشه. چون پس فردا كه ايران مجبور به رعايت كپي رايت بشه ما بايد حسرت اين ويندوز اكس پي هامون رو بخوريم و به دنبال يك آفيس اوپن سورس باشيم !
من كه چشمم آب نمي خوره بايد ببينيم اين تو برنامه چند ساله بعد هست ؟ تا اون موقع احتمالا مايكروسافت براي رو كم كني محصولات رو اوپن مي كنه مي ره !

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته مشکلی که PHP‌داره اینه که استاندارد نیست و اساسش هم شی گرا نیست ...

ببخشيد من واقعا نمي خواهم از PHP كور كورانه دفاع كنم!
فقط يه سوال اونهم اين كه چرا به نظر شما PHP استاندارد نيست؟ و اصلا استاندارد بودن زبان هم چطوري و با چه معيارهايي سنجيده ميشه؟

در ضمن با استفاده از class ميشه توي PHP كارها رو شي گرا كرد. تمام خصوصيات وراثت و ... رو هم داره!

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از قدرت مايكروسافت و تصاحب بازار توسطش نميشه گذشت اما شنيدم سييستم عامل رسمي ادارات و ارگانهاي كشور قراره تا چهار سال آينده linux بشه واسه همين فكر مي كنم آينده تو كشور ما از آنه سيستمه open source باشه!

ببخشيد اي خبر رو از چه منبعي شنيدين؟

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تا اون موقع احتمالا مايكروسافت براي رو كم كني محصولات رو اوپن مي كنه مي ره !

اگه قرار بود اين كار رو بكنه وقتي كشورهايي مثل چين و يا شركتها و ارگانهايي مثل پنتاگون براي بالابردن امنيت و كم كردن هزينه ها سيستم هاشون رو از windows به linux و FreeBSD تغيير دادن حتما اين كار رو مي كرد ... :rolleyes: ;)

experience

Guest
لایک‌ها
4
تا اون موقع احتمالا مايكروسافت براي رو كم كني محصولات رو اوپن مي كنه مي ره !

اگه قرار بود اين كار رو بكنه وقتي كشورهايي مثل چين و يا شركتها و ارگانهايي مثل پنتاگون براي بالابردن امنيت و كم كردن هزينه ها سيستم هاشون رو از windows به linux و FreeBSD تغيير دادن حتما اين كار رو مي كرد ... :rolleyes: ;)
حرف شما صحيح . سيستم هاي اوپن دارن پيشرفت مي كنند و كشورها ( بيشتر آسيايي يا جهان سومي البته ) را جذب مي كنند و سرآمد همه اينها linux هست كه دل همه رو برده. كسي اين را نمي تونه منكر بشه. ولي حرف من اين هست كه سيستم و نرم افزاري كه يك شركت مشخص روش سالها سرمايه گذاري كرده و عرضه اش كرده نبايد توقع داشته باشيم بياد كد ها را مفت مسلم در اختيار ملت قرار بده. اين سيستم هايي كه مادر زادي مثل linux اپن هستند توسط يك شركت اداره نشدند هر كي از هر جايي روش كار كرده و پيشرفتشان داده و مسلما نمي تونه اصلا پولي باشه.
يعني مي شه در عين حال كه مايكروسافت را احترام گذاشت عاشق linux هم بود يا بر عكس. اينها چه منافاتي با هم دارند ؟
ولي مطمئنم براي اين جريان اقبال به اپن سورس مايكروسافت استراتژي خودش را داره و درنهايت ضرر نمي كنه.

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با حرفهاي شما (مخصوصا براي داشتن هر دو در كنار هم - البته فقط در صورتي كه CopyRight وجود نداشته باشه! -) واقعا موافقم. اما در مورد اينكه مي گوييد بيشتر كشورهاي جهان سوم چنين رويكرد و استقبالي از نرم افزارهاي Open Source دارن اصلا موافق نيستم چرا كه فكر مي كنم اروپايي ها كه استقبال خوبي از اين موضوع دارن ( و البته كانادايي ها) هيچكدوم جهان سومي نباشن!!!
والبته از حق هم نبايد گذشت كه وقتي يه شركتي - كه به قول شما اين همه هم خرج مي كنه - يه سيستم عامل مينويسه كه از نظر امنيتي واقعا خيلي مشكل داره - البته اگه شما هم با من هم عقيده هستين - بيشتر از هر چيزي اعتبار خودش رو زير سوال ميبره و از طرفي هيچوقت هم جامعه جهاني انحصار طلبي رو كه مايروسافت داره (مخصوصا در مورد كامپيوتر هاي خانگي و كاربران عادي) قبول نمي كنه و ...

به هر صورت خوش به حال خودمون كه از هردوتاش هم مفت استفاده مي كنيم ;) :)

experience

Guest
لایک‌ها
4
به هر صورت خوش به حال خودمون كه از هردوتاش هم مفت استفاده مي كنيم ;) :)
حساب كنيد اگر ما يا كشوري مثل چين قرار بود كپي رايت بديم الان مايكروسافت كل آمريكا رو خريده بود و احتمالا نسخه هاي لينوكس رو هم نابود مي كرد تا كسي نتونه از اين تهديد ها بكنش كه ما ديگه تو رو دوست نداريم :D

fourx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با استفاده از class ميشه توي PHP كارها رو شي گرا كرد. تمام خصوصيات وراثت و ... رو هم داره!
حرف شما درست است، من خودم هم برنامه های PHP رو همه زندگیش رو با کلاس مینویسم ولی PHP در شی گرایی بالغ نشده ، در PHP5 روی این موضوع خیلی کار شده و خیلی پیشرفتها در PHP5 شده (‌نیمه اول ۲۰۰۴ احتمالا منتشر میشه ) ، ولی از نظر من C Sharp‌زبان قدرت مندی هست و خیلی راحت امکانات شی گرایی رو در اختیار قرار میده .

در مورد استاندارد نبودن هم مثلا در نام گذاری function ها یه جا هست mkdir و یه جا دیگه هست mysql_connect ، یعنی در جایی هیچ فاصله ای قرار داده نشده و در جای دیگر قرار داده شده و یا نداشتن type خودش یه مشکل بزرگ هست که از بحث اینجا خارج هست .

مسعود

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اول اینکه یکجا دیگه کوروش همین بحث رو به پایان رسوند ولی اینجا نتونست این کار رو بکنه!!!!

بعد بهتر دست از سر این PHP و ASP برداریم و یک موضوع جدید درست کنیم با نام
مایکروسافت و Open Source

راستش من توی روزنامه خوندم که قرار سایت مایکروسافت از لینوکس هم کمک بگیره

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بعد بهتر دست از سر این PHP و ASP برداریم و یک موضوع جدید درست کنیم با نام مایکروسافت و Open Source
راستش من توی روزنامه خوندم که قرار سایت مایکروسافت از لینوکس هم کمک بگیره

در مورد بحث مايكروسافت و Open Source موافقم. البته اگه دوستان هم موافق باشن!
اما در مورد اينكه مايكروسافت از linux كمك بگيره!
1) اگه با ويندوزهاي server كار كرده باشين - و با من هم عقيده باشين ;) - واقعا NT 4 يكي از بهترينهاشون است (و البته شايد هم بهترين) حالا ...
مي دونيد سه تا از مديران اصلي برنامه نويسي توي اين سيستم عامل كساني بودن كه بعدا خودشون به linux و FreeBSD رو آوردن؟ كرنيگان يادم مي آد ولي دوتاي ديگه نه! :(

2) مايكروسافت از خيلي وقت پيش اين كار رو مي كنه!
ميدونيد كه سيستم مديريت جامع برنامه نويسي مايكروسافت كه تمام source ها توي اونجا مراحل آخر تست و كامپايل و ... روشون انجام ميشه، و خوب حتما هم بايد از امنيت خيلي بالايي برخوردار باشه، مديريت شبكه اش با سيستم عاملهاي nix* انجام ميشه!!!

البته بياين از حق هم نگذريم!!!

خوب بيچاره ها توانايي مقابله با اين تعداد آدمي كه دارن روي نرم افزارهاي Open Source كار مي كنن رو ندارن و من فكر مي كنم همونطوري كه الان واقعا پيدا كردن نمونه كارهاي PHP خيلي ساده تر از ASP است. بعدها در مورد برنامه هاي تحت سيستم عامل linux هم همين اتفاق بيفته!!! :rolleyes: ;)

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قصد دارم يكي از زبانهاي php يا asp رو ياد بگيرم ولي نمي دونم كدومشون آينده دارتر و حرفه اي تره  
لطفا منو راهنمايي كنين

ببخشيد نميدونم اين رو ديدين يا نه؟
يه مقاله هست در مورد ۷ دلیل برای اینكه استفاده از PHP بهتر از ASP می باشد توي سايت IranPHP مي تونيد به اين مقاله هم يه نگاهي بكنين، فكر مي كنم بيشتر كمكتون كنه!
آدرسش هم: <a href='http://www.iranphp.net/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=2' target='_blank'>http://www.iranphp.net/modules/sections/in...article&artid=2</a>

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من قست جنگ افروزي ندارم ها......
فقط ديدم اين چندتا عكس جالب هستند گفتم بقيه هم ببينند
nt4.jpg

ntdoes.jpg

msad3.jpg

فقط جالب بودند ;)

bkh1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزيز

مطالب شما را خواندم و جالب بود. ولي من كه يك برنامه نويس قديمي هستم پيشنهاد ميكنم كه
به مسئله از ديد ديگري نگاه كنيد.

و آن اين است كه ما همگي در درجه اول فقط برنامه نويس هستيم. نه سفارش دهنده و نه دولت.

آيا به اين نكته فكر كرده ايد كه باز بودن متن برنامه هاي نوشته شده توسط شما بزرگترين آفت شغل شما است. (البته بستگي به نوع پروژه و شرايط آن دارد)

همه كپي مي كنند، ايده ميگيرند ، رونويسي ميكنند و وابستگي سفارش دهندگان به شما ازبين ميرود. :(

امنيت برنامه هاي شما هم به كل ازبين ميرود. ديگر كلمه رمز عبور و نظاير آن اعتباري نخواهند داشت چون متن برنامه به راحتي قابل دستكاري خواهد بود.

به خصوص در مملكت بي قانون با مردم بد عادت ما.

بنابر اين من ترجيها ASP.NET را پيشنهاد ميكنم و پيشنهاد ميكنم پروژه هاي خود را به صورت كامپايل شده و بدون كد
به مشتري تحويل دهيد. براي توسعه نيز #C را قدرتمند ترين و با روشنترين آينده ميدانم.

نكته مهم :

البته PHP را بسيار قبول دارم و قدرت و سرعت آن را فوق العاده ميدانم. اگر نوع مشتري و يا شرايط كاري اجازه دهد،
استفاده از PHP بسيار خوب ميتواند باشد. اين در حالي است كه در عين حال كه بسيار قدرتمند است ، يادگيري آن و نيز توسعه با آن بسيار ساده تر از ASP.NET است. از نظر من برگ برنده PHP در درجه اول در اين است كه PHP به طور واقعي Cross-Platform است و بهترين گزينه براي سيستم عاملهاي غير از ويندوز است.

به اميد موفقيت همگي شما.

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
من خودم رو در حدي نمي دونم كه بتونم اظهار نظر زيادي بكنم. فقط چند تا نكته رو مي گم و مي رم
1- اولي اينكه لينوكس، حتي نسخه رد هت 9 با وجود اين كه خيلي UserFriendly شده، هنوز به اندازه ويندوز 98 هم كار كردن باهاش آسون نيست.
2- اپن سورس بودن اگه هزار و يك بدي براي نرم افزار نويسان محترم حرفه اي! داشته باشه، يه خوبي كه داره اينه كه روي يك هسته، هر كي يه چيزي به دلخواه خودش بنا مي كنه. تازگي يه نسخه لينوكس ديدم (و تست كردم) كه روي يك سي دي بود و بوت بالا ميومد، خودش همه چيز رو مي شناخت و نصب مي كرد و درايوهاي ويندوز و فضاي لينوكس رو هم مي شناخت و به همه چيز دسترسي بود. سيستم عامل شما هم همون يك سي دي بود توي درايورش
3- اگه روزي ايران، قانون كپي رايت رو بپذيره، مي خوايم چه خاكي به سرمون بريزيم؟ ويندوز 400 دلاري مي خريم!؟ وجدانا خوبي اپن سورس اينه كه اگه بدون عذاب وجدان ازش استفاده مي كنيم، ممكنه چهار تا كد هم ما براش بنويسيم، چهار نفر ديگه استفاده كنن
4- روي يك كامپيوتر به طور آزمايشي ردهت 9 ريختم و بعد روش يه XP سال 2003 هم نصب كردم. كامپيوتر بالا كه مياد مي پرسه مي خواي با لينوكس رد هت 9 بالا بياي يا با DOS!؟ دوستان كشته مرده مايكروسافت و بيل گيتس و ويندوز! ايناها! لينوكس آخرين نسخه هاي ويندوزتون رو هم بيشتر از داس قبول نداره
5- شخصا اپن سورس، Linux و PHP رو به دستپخت هاي مايكروسافت ترجيح مي دم. همون طور كه مووبل تايپ رو به خيلي از سيستم هاي مديريت محتواي پولي و پر دبدبه كبكبه ديگه

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من تكنولوژي هاي مايكروسافت چيز ديگه اي بيد!
من ترجيح ميدم با ASP.net كار كنم! ولي از PHP هم بدم نمياد!
جايي رو بخوام سمبل كنم با PHP كار ميكنم!
به نظر من لينوكس تا وقتي پنگوئنش پرواز كنه نتونه از ويندوز جولو بزنه!

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
سلام به همه

آقامن ASP مي دونم ولي ASP.net نه البته مي خوام ياد بگيرم اونم با C#
پيشتنهاد مي كنم يه نگاه به اينجا بندازيد مخصوصا قسمت Forum اش رو

http://www.asp.net

===========================Forum
http://www.asp.net/Forums/default.aspx?tabindex=1&amp;tabid=39

بد نيست يه نگاه هم به تعداد user هاشون هم بندازيد

اگه كسي سايتي پيدا كرد كه بيشتر از اين user داشت حتما به من بگه
بعد از اين سايت - سايت www.neowin.net هست كه در حدود 60000 كاربر داره كه يكي از بزرگترين سايتهاي
هست كه با PHP توشته شده

خوب ديگه تصميم گيري با خودتون

پيروز باشـــــــــــيـــــــــــد

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
شما گفتيد كه لينوكس ردهت 9 يوزر فرندلي نيست!

فراموش نكنيم كه بسته هاي KDE اصلا ربطي به ردهت نداره

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
البته من خيلي طرفدار چرندياتي :rolleyes: مثل لينوكس واينجور چيزا هستم ولي
يه بار لينوكس ريختم خيلي عالي بود :D فقط به يه دليل پاكش كردم!! اونم اينه بود كه سرعت موسش پايين بود
هر كاري كردم نتونستم پيدا كنم سرعت موسش رو چه جوري بالا ببرم :blink: !؟؟!!
بنا براين رفتم سراغ ويندوز ;)
در مورد برنامه نويسي هم فقط asp.netچون كه نوشتنش در ويژوال استوديو خيلي جالبه
phpهنوز يه محيط برنامه نويسي درست مخصوص خودش نداره
بنا بر اين حرفي براي گفتن نداره

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از experience :
خدا كنه بشه. چون پس فردا كه ايران مجبور به رعايت كپي رايت بشه ما بايد حسرت اين ويندوز اكس پي هامون رو بخوريم و به دنبال يك آفيس اوپن سورس باشيم !
من كه چشمم آب نمي خوره بايد ببينيم اين تو برنامه چند ساله بعد هست ؟ تا اون موقع احتمالا مايكروسافت براي رو كم كني محصولات رو اوپن مي كنه مي ره !
چه باحاليد شما
اگه ايران كپي رايت رو قبول كنه فقط براي سازمان تجارت جهاني هستش
و گرنه هرگز اين قانون در ايران اجرا نميشه
البته اين فقط مخصوص ايران نيستا مثلا اگه چيني ها قرار بود ويندوزشون رو بخرن گيتس الان 30 برابر در آمد داشت :D
يا مثلا آسياي جنوب شرقي كه همشون خودين ;)
دومن كه از بچه هاي مخالف مايكروسافت خواهش ميكنم بگن دقيقا ويندوز كجاش مشكل داره
علمي ودقيق نه اينكه بگن !!امنيتش خوب نيست :D خوشم نمياد

بالا