برگزیده های پرشین تولز

PLC (Power Line Carrier)

electronwizard

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
123456

Last edited:

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام

لطفا اگر کسی در زمینه ( PLC(Power Line Carrier کار کرده ، درباره نوع و نتایج کارش و احیانا مدارش کمی توضیح بده .
اگر کسی هم موفق شده تصویر روی خط بفرسته، لطفا یا در تاپیک یا به صورت PM خبر بده
ممنون

سلام من یه تحقیقاتی در این زمینه داشتم و یک کنفرانس کلاسی هم داشتم. تو مقاله های ایرانی فقط یه نفر دکتر روش به صورت تئوری کار کرده و دو تا از بچه های شریف هم عملی یه مدار ساختن.
برای مدولاسیون موفق بهت QPSK را پیشنهاد می کنم. اینی که بچه های شریف روش کار کردن مدولاسیون AM هست. اگه می خوای بسازی من همه جوره علمی و فنی حاضرم بهت کمک کنم.
این فایل هم متن کنفرانس منه. یه نیگاهی بهش بکن اگه خوشت اومد بگو تا منابع رو هم برات بذارم.

فایل های ضمیمه

• PLC.rar
    189.8 KB · نمایش ها: 203

Mehrdad001

کاربر فعال
لایک‌ها
0
آقا من کنفرانستو دیدم.خیلی حال کردم.می تونی بیشتر اطلاعات بدی؟ممنون میشم
من هر وقت تاپیکو میدیدم فکر میکردم منظور Programm.. هستش ازش میگذشتم.حالا متوجه شدم چیه.

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
من بخش زیادی از اطلاعاتم رو از این سایت پیدا کردم. این پاور پوینت قسمتهای اولش ترجمه هایی از این سایت هست. برای اطلاعات خیلی بیشتر می تونین ازش استفاده کنین.

http://glasnost.itcarlow.ie/~net4/kirwans/bband.html#_Toc67235681

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام

از کمکتون ممنونم

مشکل اساسی کار ما اینجاست که سیگنال ما یک سیگنال آنالوگه با پهنای باند زیاد و دامنه کم(composite video معمولی). به خاطر نوسان مداوم برق شبکه در ایران ، مدولاسیون باید روی فرکانس انجام بشه که کار رو بدتر میکنه(پهنای باند زیادتر)، از طرفی به خاطر ماهیت سیگنال ویدئو مدولاسیون فرکانس حتما باید از نوع خطی باشه که عملا کاربرد بیشتر مدولاسیونهای دیجیتال از جمله qpsk رو غیرممکن میکنه
در مورد ارسال دیتا من قبلا تا حدود 500 متر دیتا رو باسرعت115200b/s انتقال دادم ، نوع مدولاسیون BFSK و فرکانس کریرها 250kHz و 700kHz بود. از آی سی XR2206 ، XR2211 استفاده کرده بودم. فیلتر ورودی هم high pass مرتبه سه RC بود.

از اطلاعاتی که دادید ممنونم ، اگر فکر میکنید می تونید کار ارسال تصویر رو به نتیجه برسونید،من خوشحال میشم همکاری کنیم(متاسفانه من الان به شدت سرم شلوغه - به قول یکی از بچه ها اونقدر صنم دارم که یاسمن توش گمه - و زحمت کل کار علمی قضیه به دوش خودتون می افته،support آزمایشگاهی و مالی به عهده شرکت ما خواهد بود)

موفق باشید

خودم این کار رو انجام ندادم. اما کسی رو میشناسم که در زمینه انتقال تصویر به صورت وایرلس و مدولاسیون FSK کار کرده. چون طراحی همه تجهیزات کار خودش بوده احتمال میدم بتونه این کارو انجام بده.
صبر کن با خودش صحبت کنم ببینم قبول می کنه یا نه ؟

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام

خیلی از لطفتون ممنونم، فقط لازمه که ذکر کنم ، منظور من ارسال تصویر به صورت وایرلس نیست و مد نظر ما ارسال از طریق PLC است.

ممنون

بله متوجه هستم. من صحبت کردم. ایشون گفت به علت اینکه وقتش پره فقط میتونه تجهیزات FSK رو برای شما براساس فرکانس کاری شما طراحی کنه و قسمت PLC کار رو به من واگذار کرد. در ضمن پرسید که شما تصویر خروجی رو می خواهید ذخیره کنید یا روی مانیتور ببینید یا روی LCD که بایستی برای هر کدام برنامه خاصی را نوشت.
من چند تا مدار دارم که میتونه مشکل قسمت PLC رو حل کنه. حالا میتونید بگید فرکانس سیگنال شما چقدر هست ؟ (حدس می زنم 50 مگ باشه)

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
لطفا PM تون رو چک کنین.

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام

ببخشید که اینقدر دیر جواب دادم . اول که درگیر واردات موتور ودرایور آقای نوبهاری از همین فرام بودم که بعد از کلی عجله ( که ما حتی جمعه رو هم روی کارشون کار کردیم) و کلی مذاکره با آلمانیها با این تحریم، آخرش مثل بقیه شرکتای ایرانی !! ،ظاهرا LC رو قبلا برای شرکت اماراتی باز کرده بودن ،فقط میخواستن از ما قیمت بگیرن که مطمئن بشن میشه وارد کرد و با اونا بتونن چونه بزنن. (ما از این نوع سوراخ صد دفعه گزیده شدیم ولی بازم عبرت نمیگیریم که به حرف شرکتها و ارگانهای ایرانی نمیشه اعتماد کرد و باید از اول قراردادو بست قبل از اینکه کلی وقت واعتبار آدم تلف بشه)

بگذریم ،الان من درگیر نمایشگاه (شیاتک) هستم ،به محض اینکه برگردم با شما تماس میگیرم،البته به فرام هم سر میزنم اگر مطلب خاصی بود لطفا pm بزنید

ممنون

باشه. مشکلی نیست.

lpsk62

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی عالی بود

بالا