برگزیده های پرشین تولز

PS3 OR Xbox 360

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام.اين تاپيك رو براي نظر خواهي زدم.شما كدوم يك از اين دوكنسول رو ترجيح ميديد.البته نظرتون رو هم بگيد.
من خودم از طرفدارهايSony بودم ولي ديگه حالم بهم ميخوره ازش.اصلا بازيهايي كه مياد براي كنسول PS2 خيلي ضايس.البته بازيهايي هم كه قراره براي PS3 بياد هم ضايس.من خودم فعلا از طرفدار Xbox 360 هستم.مثلا بازيه full auto.خیلی باحله.مثلا این عکس ازش رو ببینید:
http://image.com.com/gamespot/images/2005/132/928115_20050513_screen001.jpg
بحر حال من که از طرفدارهای Xbox 360 هستم.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اقا ول كن ديگه ميخواي دوباره دعوا راه بندازي اوندفه كه سر xbox360 و ps3 دعوا شد شما بودي شما الان مياي از 360xbox تعريف ميكني من بعدش مجبورم از ps3 بگم كه 3 برابر xbox360 قدرتشه بعدش مثل اوندفه دعوا ميشه اين لينك اون قبليه http://forum.persiantools.com/t19046.html

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از saeid_2001 :
اقا ول كن ديگه ميخواي دوباره دعوا راه بندازي اوندفه كه سر xbox360 و ps3 دعوا شد شما بودي شما الان مياي از 360xbox تعريف ميكني من بعدش مجبورم از ps3 بگم كه 3 برابر xbox360 قدرتشه بعدش مثل اوندفه دعوا ميشه اين لينك اون قبليه http://forum.persiantools.com/t19046.html

چه بحث داغي بين اين دو كنسول شده تا سر حد مرگ :lol: سوال: بابا بي خيال مگه بازي كردن چقدر ميتونه ارزش اين همه جنجالو داشته باشه؟...جواب:تا اون حد كه برسه به جنگ دو غول توسعه دهنده ابزار الات ديجيتالي حالا يكي بيشتر در زمينه نرم افزار يكي در حيطه سخت افزار!

از نظر من مقايسه دو كنسول بازي كه شعار بزرگترين مركز سرگرميهاي ديجيتالي خانگي رو يدك ميكشن تلف كردن وقته
اين دو هر كدوم قابليتهاي منحصر به خودشون رو دارن قبلا هم گفتم شما نميتوني بياي بگي چون 360 يه سوپر تراشه گرافيكي قدرتمند داره يا ps3 به يه پردازنده مركزي چندين سال جلوتر از زمان خودش تجهيز شده پس ملاكهاي برتري بر ديگرين ببينيد مهمترين چيزي كه تو دنياي سخت افزاري كنسولها اهميت دارن برقرار كردن و چيدمان يه سري تراشها هاي پردازش كننده دستوروالعملهاي و كدهاي عملياتي در بهترين حالت توازن هس يعني فرضا شايد يه پردازنده اي مسه cell نتونه خودشو با يه geforce 7800gtx موجود روي pc وفق بده يا مثلا در 360 يه هسته گرافيكي بر پايه تكنولوژي كارتهاي گرافيكي متداول در pc تاخيراتي رو براي سه پردازنده همه منظوره(general purpose) اين كنسول بوجود بياره بنابراين مهمترين هدف سوني و ماكرو در ارائه كنسولهاي قدرتمند ايجاد يه تعادل در همكاري بين تراشه هاي تشكيل دهنده سخت افزار اين كنسولهاس يعني همه چيز با تمام قدرت در عين بالاترين هماهنگي و ارتباط با هم داده هارو مورد پردازش و سپس براي نمايش به خروجي صفحه نمايش بفرستن چيزي كه در pc خيلي سخت بشه بهش دست يافت شما ببينيد جمع كردن يه سيستم با قابليت بهترين هماهنگي بين قطعات مسه مادربرد پردازنده يا كارت گرافيك خيلي كار دشواريه و شايد براي كسي كه يه هزينه خيلي بالا رو برا جمع كردن يه سيستم pc در نظر گرفته با خريد بهترين قطعات موجود دربازار اين كار امكان پذير باشه نتيجه اينكه شما نميتوند هيچ راه حلي رو برا برتر دونستن سخت افزار يكي از ديگري پيشنهاد بديد اينجا ديگه pc نيست كه با افزارسنجها و بازيا بنچمارك گرفته بشه يا اينكه حتي ويژگيهاي سخت افزاري هر يك رو مو به مو در كنار هم با هم مقايسه كنيد چون همونطور كه گفتم اون توازن و هماهنگي كليه كه ميتونه عملكرد نهايي هر يك از اين دو كنسول رو مشخص كنه من شخصا ميگم اگرم مقايسه اي ميخواد بين ايندو صورت بگيره 100 درصد از جانب عنوانهاي بازيهايي هس كه براي هركدوم ارائه ميشه خوب مشخصه كه هر يك از ايندو بدون يه بازي بهره ور از قدرتشون تنها به مانند يه يك سري قطعات بي مصرفن در واقع جنگ نرم افزاري بنظر من بين اين دو به مراتب ميتونه وزنه ترازو رو به سمت كنسولي با عناوين برتر سنگين كنه من انتظار يه رقابت شانه به شانه رو بين اين دو دارم با توجه به عناوين سنتي بازيهاي ps2 و پيدايش سريهاي جديدتر اونا در ps3 و از طرفي همكاري قدرتمندانه ماكرو با شركتهاي سازنده بازي براي 360...
حالا اين وسط يه سوال پيش مياد resident evil5 قراره براي هر دوكنسول ارائه بشه و اگه تا زمان اومدنش زنده باشيم! اونوقت كدوميك رو برا انجام اين بازي انتخاب ميكنيد؟ من ميگم revolution :D

imt.Amir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از saeid_2001 :
آره آقا بيخيال بشين فعلا. براي حفظ تماميت PT هم كه شده. هروقت اينا اومدن بيرون اونوقت بهتر ميشه قضاوت كرد.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اقا خوب شرح دادي تازه ميبينم از طرفداران fear هم هستي بازي خيلي قشنگيه منم منتظرم بياد برم بگيرمش
به نقل از Xradical :
چه بحث داغي بين اين دو كنسول شده تا سر حد مرگ :lol: سوال: بابا بي خيال مگه بازي كردن چقدر ميتونه ارزش اين همه جنجالو داشته باشه؟...جواب:تا اون حد كه برسه به جنگ دو غول توسعه دهنده ابزار الات ديجيتالي حالا يكي بيشتر در زمينه نرم افزار يكي در حيطه سخت افزار!

از نظر من مقايسه دو كنسول بازي كه شعار بزرگترين مركز سرگرميهاي ديجيتالي خانگي رو يدك ميكشن تلف كردن وقته
اين دو هر كدوم قابليتهاي منحصر به خودشون رو دارن قبلا هم گفتم شما نميتوني بياي بگي چون 360 يه سوپر تراشه گرافيكي قدرتمند داره يا ps3 به يه پردازنده مركزي چندين سال جلوتر از زمان خودش تجهيز شده پس ملاكهاي برتري بر ديگرين ببينيد مهمترين چيزي كه تو دنياي سخت افزاري كنسولها اهميت دارن برقرار كردن و چيدمان يه سري تراشها هاي پردازش كننده دستوروالعملهاي و كدهاي عملياتي در بهترين حالت توازن هس يعني فرضا شايد يه پردازنده اي مسه cell نتونه خودشو با يه geforce 7800gtx موجود روي pc وفق بده يا مثلا در 360 يه هسته گرافيكي بر پايه تكنولوژي كارتهاي گرافيكي متداول در pc تاخيراتي رو براي سه پردازنده همه منظوره(general purpose) اين كنسول بوجود بياره بنابراين مهمترين هدف سوني و ماكرو در ارائه كنسولهاي قدرتمند ايجاد يه تعادل در همكاري بين تراشه هاي تشكيل دهنده سخت افزار اين كنسولهاس يعني همه چيز با تمام قدرت در عين بالاترين هماهنگي و ارتباط با هم داده هارو مورد پردازش و سپس براي نمايش به خروجي صفحه نمايش بفرستن چيزي كه در pc خيلي سخت بشه بهش دست يافت شما ببينيد جمع كردن يه سيستم با قابليت بهترين هماهنگي بين قطعات مسه مادربرد پردازنده يا كارت گرافيك خيلي كار دشواريه و شايد براي كسي كه يه هزينه خيلي بالا رو برا جمع كردن يه سيستم pc در نظر گرفته با خريد بهترين قطعات موجود دربازار اين كار امكان پذير باشه نتيجه اينكه شما نميتوند هيچ راه حلي رو برا برتر دونستن سخت افزار يكي از ديگري پيشنهاد بديد اينجا ديگه pc نيست كه با افزارسنجها و بازيا بنچمارك گرفته بشه يا اينكه حتي ويژگيهاي سخت افزاري هر يك رو مو به مو در كنار هم با هم مقايسه كنيد چون همونطور كه گفتم اون توازن و هماهنگي كليه كه ميتونه عملكرد نهايي هر يك از اين دو كنسول رو مشخص كنه من شخصا ميگم اگرم مقايسه اي ميخواد بين ايندو صورت بگيره 100 درصد از جانب عنوانهاي بازيهايي هس كه براي هركدوم ارائه ميشه خوب مشخصه كه هر يك از ايندو بدون يه بازي بهره ور از قدرتشون تنها به مانند يه يك سري قطعات بي مصرفن در واقع جنگ نرم افزاري بنظر من بين اين دو به مراتب ميتونه وزنه ترازو رو به سمت كنسولي با عناوين برتر سنگين كنه من انتظار يه رقابت شانه به شانه رو بين اين دو دارم با توجه به عناوين سنتي بازيهاي ps2 و پيدايش سريهاي جديدتر اونا در ps3 و از طرفي همكاري قدرتمندانه ماكرو با شركتهاي سازنده بازي براي 360...
حالا اين وسط يه سوال پيش مياد resident evil5 قراره براي هر دوكنسول ارائه بشه و اگه تا زمان اومدنش زنده باشيم! اونوقت كدوميك رو برا انجام اين بازي انتخاب ميكنيد؟ من ميگم revolution :D

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
حالا اين وسط يه سوال پيش مياد resident evil5 قراره براي هر دوكنسول ارائه بشه و اگه تا زمان اومدنش زنده باشيم! اونوقت كدوميك رو برا انجام اين بازي انتخاب ميكنيد؟ من ميگم revolution
Revolution قویا تایید میشه :D

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
انگار نبايد ادامه بديم.

arash_13

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از xPlod :
Revolution قویا تایید میشه :D
اقا خواهشا نینتندو رو مسخره نکنین . همین the LEGEND of ZELDA می ارزه به تمام بازیهای 360 و PS3 .
اون زمانی که مایکروسافت و سونی نمیدونستن کنسول چی هست نینتندو با کنسولهاش دنیا رو گرفته بود ولی حالا ... :(

terrorist

Registered User
لایک‌ها
0
من كه از پي اس 3 خوشم مي آد. دموهاي بازيهاش تو e3 خيلي بهتر از xbox 360 بود. كيل زون عندش بود. ( البته اگه دومش واقعي بوده باشه)

terrorist

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از $aeed :
انگار نبايد ادامه بديم.
نه ادامه بدين واس كسايي كه مي خوان يكي از اين دو تا كنسول رو بخرن خيلي خوبه ولي خوب دعوا نكنين خواهشا :)

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از arash_13 :
اقا خواهشا نینتندو رو مسخره نکنین . همین the LEGEND of ZELDA می ارزه به تمام بازیهای 360 و PS3 .
اون زمانی که مایکروسافت و سونی نمیدونستن کنسول چی هست نینتندو با کنسولهاش دنیا رو گرفته بود ولی حالا ... :(
من هم باهات موافقم.اصلا سوني نبود وقتي نينتندو كنسول داشت.من خودم طرفدار نينتندو هستم.مخصوصا سوپر ماريو.تازه فروش بازيهاي نينتندو بيشتر از بازيهاي سوني هست.

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از terrorist :
من كه از پي اس 3 خوشم مي آد. دموهاي بازيهاش تو e3 خيلي بهتر از xbox 360 بود. كيل زون عندش بود. ( البته اگه دومش واقعي بوده باشه)
دموهایی که از بازیهای PS3 در E3 نشان داده شدن (به جز fight night round 3 ) به صورت ریل تایم رندر نمیشدن و همه از قبل رندر شده بودن . پس نمیشه از رو اونا نتیجه گیری کرد که کدوم بهتره .
اون کیل زون هم که اصلا معلوم بود از قبل رندر شده هستش .

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از $aeed :
من هم باهات موافقم.اصلا سوني نبود وقتي نينتندو كنسول داشت.من خودم طرفدار نينتندو هستم.مخصوصا سوپر ماريو.تازه فروش بازيهاي نينتندو بيشتر از بازيهاي سوني هست.
ايول :)
البته اون موقع كه نينتندو اولين كنسولشو ساخت سوني بود ولي كاري به بازيهاي كامپيوتري و كنسول نداشت!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از arash_13 :
دموهایی که از بازیهای PS3 در E3 نشان داده شدن (به جز fight night round 3 ) به صورت ریل تایم رندر نمیشدن و همه از قبل رندر شده بودن . پس نمیشه از رو اونا نتیجه گیری کرد که کدوم بهتره .
اون کیل زون هم که اصلا معلوم بود از قبل رندر شده هستش .

در مورد killzone2 كه گفته بودن pre-render بوده در حد يه حدس بوده يعني معلوم نشده بوده يا نبوده به هر حال سخت افزار اين كنسولها اگه ازشون به صورت حتي نيمي از قدرتشون هم بكار گيري بشه توانايي رندر كردن بازيهايي بمراتب فراتر از killzone2 دارن اين مشخصه چون اين كنسولها براي يه دوره حداقل 5 ساله در نظر گرفته شدن(سوني ps3 رو برا يه دوره 10 ساله تخمين زده :blink: ) خصوصا استفاده قدرت پردازنده هاشون كه بنظر راه ورورد بازيهاي با تواناييهاي multi-threading هستن...

terrorist

Registered User
لایک‌ها
0
به اسم بازي هايي كه براي پي اس 3 مي خواد بياد نيگا كنين serious sam 2 , call of duty 2 , final fantasy XII ,devil may cry 4 , 007 from russia with love , onimasha down of dreams , prince of persia 3 و metal gear solid 4 . من كه نمي تونم از اين بازي ها بگذرم

arash_13

کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از terrorist :
به اسم بازي هايي كه براي پي اس 3 مي خواد بياد نيگا كنين serious sam 2 , call of duty 2 , final fantasy XII ,devil may cry 4 , 007 from russia with love , onimasha down of dreams , prince of persia 3 و metal gear solid 4 . من كه نمي تونم از اين بازي ها بگذرم
From Russia With Love 007 که برای کنسولهای فعلی میاد (GC , PS2 , XBOX ) .
Final Fantasy XII هم برای PS2 .
Call of Duty 2 هم برای PC و XBOX360 !
Serious Sam II هم برای PC و XBOX .
Prince of Persia 3 هم برای PC , XBOX , PS2 , GC .
Onimusha: Dawn of Dreams هم برای PS2 .
اینطوری فقط موند DMC4 و MGS4 ! :blush:

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
عكسها رو ببنيد .
xbox 360
15016_1.jpg

(بخاطر بد بودن كيفيت عكساي مربوط به ps3 شرمنده)
در 3 رنگ همراه با دسته بلوتوس

sony_screen003.jpg

چنتا از پورتهاي ps3 كه در قسمت عقبش قرار داره

sony_screen006.jpg

اين هم براي كسااي كه كمي تو كار گرافيكي ريز بين و حرفه اي هستند.

sony_screen012.jpg

terrorist

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از arash_13 :
From Russia With Love 007 که برای کنسولهای فعلی میاد (GC , PS2 , XBOX ) .
Final Fantasy XII هم برای PS2 .
Call of Duty 2 هم برای PC و XBOX360 !
Serious Sam II هم برای PC و XBOX .
Prince of Persia 3 هم برای PC , XBOX , PS2 , GC .
Onimusha: Dawn of Dreams هم برای PS2 .
اینطوری فقط موند DMC4 و MGS4 ! :blush:
اي تو روح اين بازي رايانه كه اينهمه اطلاعات غلط به ما مي ده :blush:

$aeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من که دیگه پول مجله نمیدم.همین سایت گیم اسپات خیلی خوبه.

terrorist

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از $aeed :
من که دیگه پول مجله نمیدم.همین سایت گیم اسپات خیلی خوبه.
آره خوب ولي برا اوقات بي كاري مجله هم بدك نيست حال مي ده.

بالا