برگزیده های پرشین تولز

Radeon X1K و Geforce7 : معرفی و بحث

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان در تصويري كه محمد جان از كارت گرافيك ها گذاشتند كسي ميدونه اون كارت ناشناس چيه ؟

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

اگر چه سري جديد GPU هاي ATI نتونستند در عمل اقتدار كامل خودشون رو در تمام برنامه ها به اثبات برسونند اما از ديدگاه تكنولوژي و نو آوري سري Radeon X1000 واقعا انقلابي هستند مثل GPU هاي Geforce 3 و Geforce 5800 كه هردو كارايي خودشون رو فداي تكنولوژي‌هاي ابتكاريشون كردند و بستر تكنولوژيكي براي اقتدار نسل هاي آينده خودشون شدند .
من چند تا Review در مورد نوآوري هاي R520 مطالعه ميكردم متوجه شدم كه ATI واقعا روي اين سري جديد كار كرده برخلاف G70 كه نوعي بهينه سازي NV40 در اكثر موارد تلقي ميشه R520 يك معماري جديد و بسيار پيچيده رو به همراه داره طوري كه تعداد ترانزيستورهاي تشكيل دهنده ي هسته اش به 320 ميليون رسيده در حالي كه G70 با اون همه دك و پوزش 302 ميليون ترانزيستور مجتمع سازي شده دارد . اين نرخ براي RV530 كه همون X1600 باشه 157 و براي R515 يا X1300 برابر 100 ميليون ترانزيستور هست . جالبه بدونيد كه 100 ميليون ترانزيستور براي يك GPU ارزون قيمت بي سابقه بوده كه به لطف فن‌اوري ساخت 90 نانومتري ميسر گشته .

نو آوري هاي سري Radeon X1000 در بخش‌هاي زير از همه مهم تر است :

- سايه زن هاي نسخه 3 : پشتيباني از سايه زن هاي راس و پيكسل ورژن 3 مهم ترين مشخصه اين سري هست كه GPU هاي ATI مدتها از نبود آن رنج ميكشيدند البته از نظر من اين پشتيباني بيشتر از نظر نرم افزاري هست يعني نرم افزار سايه زن هاي R520 رو به لطف API و پس از اون Driver مشابه سايه زن هاي ورژن 3 مديريت ميكنه . نه به اين معنا كه هر كارتي كه سايه زن ورژن 3 داشته باشه بايد از نظر سخت افزاري هم مدارات مشخصي داشته باشه در واقع وظايف سايه زن ورژن 3 كاملا مشخص و يكسان هست اما نحوه انجام اين وظايف در R520 واقعا متحول شده . اگر از نوآوري هاي خط لوله هاي صرف نظر كنيم مهم ترين شگفتي معماري R520 در مديريت اين خط لوله ها با واحد سوييچينگ هوشمندي به نام Ultra-Threading Dispatch Processor ميباشد . اين واحد وظيفه دارد تا بار پردازشي خط لوله ها را به طور مساوي تقسيم نمايد به گفته ATI اين واحد جديد با الگوريتم هاي پيشرفته خودش 90 درصد كارايي خط لوله هاي پيكسل رو صرفا بالا ميبره . به همين خاطره كه ميگم 16 خط لوله پيكسل R520 بازدهي بيشتري از 24 خط لوله G70 داره (تازه ما بهينه سازي هاي موجود در خود خط لوله رو در نظر نگرفتيم ) از طرفي منابع خبري ميگند كه R520 به صورت كامل از سايه زن راسي ورژن 3 پشتيباني نميكنه چون بافر انشعابي خط لوله راسي از داخل سايه زن ها حذف شده اينم لينكش اما اين كار نه تنها كارايي خط لوله هاي راسي رو پايين نياوورده بلكه خط لوله هاي پر قدرت پيكسلي رو نيز به كمكشون فراخونده .

-Memory Controller جديد : نو آوري كه به شخصه براي خود من خيلي جالب همين كنترلر حافظه اين تراشه فسقليه ! توپولوژي Bus رو از تو شبكه هاي كامپيوتري اومدند اينجا پياده كردند :D جزئيات بيشتر بماند اما ديگه به اين كنترلر نميشه CrossBar گفت خيلي پيشرفته تره بهتره بگم تركونده NVIDIA بايد يك فكري به حال CrossBar قديميش بكنه . يك چيزي الان به ذهنم رسيد اين توپولوژي دست بردساز ها رو باسه پيچوندن گذرگاه حافظه كارت گرافيك بيشتر باز ميكنه . خدا به خير كنه ... :) عكسش رو ببينيد حالشو ببريد :
ringbus_ctrl_sm.png

-طراحي مجدد سيستم كاشه : در پردازنده هاي گرافيكي متداول يك نگاشت ساده بين سطوح كاشه و حافظه گرافيكي وجود داشت كه به لطف كنترلر حافظه جديد اين نگاشت تبديل به ارتباط كاملا مستقل ميان تراشه هاي حافظه و تك تك سطوح كاشه شده است . بهبود عملكرد اين نوآوري زماني كه جزئيات صحنه بالا ميره و اطلاعات كاشه مدام با اطلاعات حافظه گرافيكي تعويض ميشه كاملا ملموس خواهد بود .

سري Radeon X1000 مقياس پذيري بسيار خوبي از نظر قيمتي هم دارند به طوري كه از 70 دلار تا 549 دلار بازار رو پوشش دادند و براي هر شخصي با هر ميزان بودجه اي كه داره يك محصول وجود داره بر خلاف سري Geforce 7 كه هيچ خبري از نسخه هاي تكميلي ميان قيمت و ارزون قيمتش نيست .
تمام كارت گرافيك هاي اين سري CrossFire ساپورت هستند اما Master شون هنوز معرفي نشده پيش بيني ميشه X1800XT CrossFire Edition با قيمت 599 و X1600 هم با قيمت 299 به زودي (خدا كنه) عرضه شود .

من كه تحت تاثير اين همه نوآوري قرار گرفتم تازه هنوز زياد تحقيق نكردم :wacko: :wacko: :hmm: :blush:

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ARH :
سلام آرا جان

ميشه بيشتر در مورد Voltage Leakage توضيح بدي ؟ يا بهتره بگم يك كم تخصصي تر معرفيش كني
راستش من هرچي گشتم كمتر پيدا كردم. شايد دليلش اين باشه كه هنوز اين كارتها توي بازار پخش نشدن و مقاله‌اي هم كه در اينمورد ميخوندم توضيح خاصي در مورد voltage leakage مدل XL نداده بود...
از تحليل جالبي هم كه در مورد معماري تراشه جديد ATi داشتي ممنونم.:)

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
ATi داره مشكوك ميزنه . اين Radeon X1800XT خيلي بو داره . برخي از منابع شايعه كردند هنوز ATI‌ نتونسته مشكلي كه عرضه اين سري رو چهار ماه عقب انداخته رو حل كنه و باسه همين عرضه سريع ترين مدل اين سري رو يك ماه ديگه عقب انداخته . ميگن تو فركانس هاي بالاي 500 (بيشتر از XL ) هم توان مصرفي بالا ميره هم اينكه معماري جديد ATi ناپايدار ميشه و اين نسخه هايي كه داده دست سايت ها باسه تست همشون Sample‌بوده . دوستان روي OC كارت XL همونطور كه آرا گفت زياد حساب باز نكنند .

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از ARH :
سلام

اگر چه سري جديد GPU هاي ATI نتونستند در عمل اقتدار كامل خودشون رو در تمام برنامه ها به اثبات برسونند اما از ديدگاه تكنولوژي و نو آوري سري Radeon X1000 واقعا انقلابي هستند مثل GPU هاي Geforce 3 و Geforce 5800 كه هردو كارايي خودشون رو فداي تكنولوژي‌هاي ابتكاريشون كردند و بستر تكنولوژيكي براي اقتدار نسل هاي آينده خودشون شدند .
من چند تا Review در مورد نوآوري هاي R520 مطالعه ميكردم متوجه شدم كه ATI واقعا روي اين سري جديد كار كرده برخلاف G70 كه نوعي بهينه سازي NV40 در اكثر موارد تلقي ميشه R520 يك معماري جديد و بسيار پيچيده رو به همراه داره طوري كه تعداد ترانزيستورهاي تشكيل دهنده ي هسته اش به 320 ميليون رسيده در حالي كه G70 با اون همه دك و پوزش 302 ميليون ترانزيستور مجتمع سازي شده دارد . اين نرخ براي RV530 كه همون X1600 باشه 157 و براي R515 يا X1300 برابر 100 ميليون ترانزيستور هست . جالبه بدونيد كه 100 ميليون ترانزيستور براي يك GPU ارزون قيمت بي سابقه بوده كه به لطف فن‌اوري ساخت 90 نانومتري ميسر گشته .

نو آوري هاي سري Radeon X1000 در بخش‌هاي زير از همه مهم تر است :

- سايه زن هاي نسخه 3 : پشتيباني از سايه زن هاي راس و پيكسل ورژن 3 مهم ترين مشخصه اين سري هست كه GPU هاي ATI مدتها از نبود آن رنج ميكشيدند البته از نظر من اين پشتيباني بيشتر از نظر نرم افزاري هست يعني نرم افزار سايه زن هاي R520 رو به لطف API و پس از اون Driver مشابه سايه زن هاي ورژن 3 مديريت ميكنه . نه به اين معنا كه هر كارتي كه سايه زن ورژن 3 داشته باشه بايد از نظر سخت افزاري هم مدارات مشخصي داشته باشه در واقع وظايف سايه زن ورژن 3 كاملا مشخص و يكسان هست اما نحوه انجام اين وظايف در R520 واقعا متحول شده . اگر از نوآوري هاي خط لوله هاي صرف نظر كنيم مهم ترين شگفتي معماري R520 در مديريت اين خط لوله ها با واحد سوييچينگ هوشمندي به نام Ultra-Threading Dispatch Processor ميباشد . اين واحد وظيفه دارد تا بار پردازشي خط لوله ها را به طور مساوي تقسيم نمايد به گفته ATI اين واحد جديد با الگوريتم هاي پيشرفته خودش 90 درصد كارايي خط لوله هاي پيكسل رو صرفا بالا ميبره . به همين خاطره كه ميگم 16 خط لوله پيكسل R520 بازدهي بيشتري از 24 خط لوله G70 داره (تازه ما بهينه سازي هاي موجود در خود خط لوله رو در نظر نگرفتيم ) از طرفي منابع خبري ميگند كه R520 به صورت كامل از سايه زن راسي ورژن 3 پشتيباني نميكنه چون بافر انشعابي خط لوله راسي از داخل سايه زن ها حذف شده اينم لينكش اما اين كار نه تنها كارايي خط لوله هاي راسي رو پايين نياوورده بلكه خط لوله هاي پر قدرت پيكسلي رو نيز به كمكشون فراخونده .

-Memory Controller جديد : نو آوري كه به شخصه براي خود من خيلي جالب همين كنترلر حافظه اين تراشه فسقليه ! توپولوژي Bus رو از تو شبكه هاي كامپيوتري اومدند اينجا پياده كردند :D جزئيات بيشتر بماند اما ديگه به اين كنترلر نميشه CrossBar گفت خيلي پيشرفته تره بهتره بگم تركونده NVIDIA بايد يك فكري به حال CrossBar قديميش بكنه . يك چيزي الان به ذهنم رسيد اين توپولوژي دست بردساز ها رو باسه پيچوندن گذرگاه حافظه كارت گرافيك بيشتر باز ميكنه . خدا به خير كنه ... :) عكسش رو ببينيد حالشو ببريد :
ringbus_ctrl_sm.png

-طراحي مجدد سيستم كاشه : در پردازنده هاي گرافيكي متداول يك نگاشت ساده بين سطوح كاشه و حافظه گرافيكي وجود داشت كه به لطف كنترلر حافظه جديد اين نگاشت تبديل به ارتباط كاملا مستقل ميان تراشه هاي حافظه و تك تك سطوح كاشه شده است . بهبود عملكرد اين نوآوري زماني كه جزئيات صحنه بالا ميره و اطلاعات كاشه مدام با اطلاعات حافظه گرافيكي تعويض ميشه كاملا ملموس خواهد بود .

سري Radeon X1000 مقياس پذيري بسيار خوبي از نظر قيمتي هم دارند به طوري كه از 70 دلار تا 549 دلار بازار رو پوشش دادند و براي هر شخصي با هر ميزان بودجه اي كه داره يك محصول وجود داره بر خلاف سري Geforce 7 كه هيچ خبري از نسخه هاي تكميلي ميان قيمت و ارزون قيمتش نيست .
تمام كارت گرافيك هاي اين سري CrossFire ساپورت هستند اما Master شون هنوز معرفي نشده پيش بيني ميشه X1800XT CrossFire Edition با قيمت 599 و X1600 هم با قيمت 299 به زودي (خدا كنه) عرضه شود .

من كه تحت تاثير اين همه نوآوري قرار گرفتم تازه هنوز زياد تحقيق نكردم :wacko: :wacko: :hmm: :blush:
درسته حق با شماست. ATI در این سری همه چیز را فدای تکنولوژی جدیدیش کرد.
اما در سری بعد یعنی R580 جبران می کنه(با 24 خط یا 32 خط لوله) که از الان داره حرفشو میزنه. به عبارتی در سری بعد باید شاهد افزایش تعدا خط لوله ها باشیم.
اما NVIDIA هم بیکار ننشسته.
G80 90 نانو خواهد بود و حافظه ی GDDR4 را خواهد داشت و از Ps4 پشتیبانی خواهد کرد.
و در ضمن NVIDIA در G80 معماری را کاملا عوض خواهد کرد.( کاری که 'ATI در این نسل کرد) و Vertex Shader و Pixel Shader ادغام میشن:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=355149&postcount=307
http://www.guru3d.com/newsitem.php?id=2882
نکته ی دیگه اینکه درسته که NVIDIA از این نسل برای mainstream کارت مناسبی نداره اما 6800GT با قیمت 300 دلار یک انتخاب ایده آله. ضمن اینکه Geforce 6800 GS هم داره میاد (Native PCI Express و عملکرد شبیه 6800GT) با قیمت 250 دلار که کارت خیلی خوبی هست.
در زمینه ی low end هنوز کارت مناسبی جز 6600LE از NVIDIA نمی بینم.
در مورد اون کارتها سومین کارت 3dfx Voodoo5 5500 هست. به طور عمومی به ترتیب:
7800 GT (reference board)
ASUS Extreme N7800GT Dual
3dfx Voodoo5 5500
ATI Radeon X1800 XT (reference board)

نکته ی آخر اینکه حق با علیرضا جان هست که یک کارت از این سری بیشتر نمی تونه به شکاف PCI Express وصل بشه صمن اینکه ابعادش بسیار بزرگه و در کیسهای عادی جا نمیشه. و در ضمن این کارت حتما یک پاور جداگانه برای خودش میخواد.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نظر من این کارت برای سری mainstream کارت خیلی خوبیه.
90 نانو و قابلیت اوورکلاکینگ (خدا کنه مشکل این X1800 هم حل بشه!!) بالا
و عملکرد خوب و Pixel Shader 3 و حافظه ی DDR2 و HDTV و ATi R Avivo™ Video Technology و سرعت مموری و کلاک بالا.
چند نمونه بنچمارک از MSI X1300 Pro
3dmark05a.gif

3dmark05b.gif

Halo.gif

UTConvoy.gif

در بازی UT2004 در رزولوشن بالای 1600x1200 از 6600 کم میاره.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از MohammadR :
اما در سری بعد یعنی R580 جبران می کنه(با 24 خط یا 32 خط لوله) که از الان داره حرفشو میزنه. به عبارتی در سری بعد باید شاهد افزایش تعدا خط لوله ها باشیم.
G80 90 نانو خواهد بود و حافظه ی GDDR4 را خواهد داشت و از Ps4 پشتیبانی خواهد کرد.
و در ضمن NVIDIA در G80 معماری را کاملا عوض خواهد کرد.( کاری که 'ATI در این نسل کرد) و Vertex Shader و Pixel Shader ادغام میشن:
نکته ی دیگه اینکه درسته که NVIDIA از این نسل برای mainstream کارت مناسبی نداره اما 6800GT با قیمت 300 دلار یک انتخاب ایده آله. ضمن اینکه Geforce 6800 GS هم داره میاد (Native PCI Express و عملکرد شبیه 6800GT) با قیمت 250 دلار که کارت خیلی خوبی هست.
در مورد اون کارتها سومین کارت 3dfx Voodoo5 5500 هست. به طور عمومی به ترتیب:
7800 GT (reference board)
ASUS Extreme N7800GT Dual
3dfx Voodoo5 5500
ATI Radeon X1800 XT (reference board)

نکته ی آخر اینکه حق با علیرضا جان هست که یک کارت از این سری بیشتر نمی تونه به شکاف PCI Express وصل بشه صمن اینکه ابعادش بسیار بزرگه و در کیسهای عادی جا نمیشه. و در ضمن این کارت حتما یک پاور جداگانه برای خودش میخواد.
یک نکته در مورد Dual 7800GT یادم رفت.
آخرین update در مورد مادربردهای سازگار
ASUS P5ND2-SLI Basic
ASUS P5N32-SLI (pending a BIOS update coming soon)
ASUS A8N-SLI
ASUS A8N-SLI Deluxe
ASUS A8N-SLI Premium
ASUS A8N32-SLI Deluxe
DFI nF4 SLI-DR
Gigabyte GA-K8NXP-SLI

در واقع DFI هم به لیست اضافه شده. قیمت این کارت هم بین 900 تا 1000 دلار برآورد شده

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از MohammadR :

ATI ادعا كرده بود كه معماري Unified Shader رو براي اولين بار روي r520 به كار خواهد گرفت اما رسما ما خط لوله هاي مشترك در اين محصول جديد نمي‌بينيم . از طرفي اقدام NVIDIA هم براي تقليد از ATI هم جاي بحث داره ! چون تا حالا در اكثر زمينه ها ATI با استانداردهاي NVIDIA‌كنار اومده بوده

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
من فكر ميكنم X1300 Pro با قيمت 140 دلاريش هم گزينه خيلي مناسبي باشه و بدون هيچ ترديدي به صرفه تر از 6600 و 6200 خواهد بود

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
فكر ميكنم سري Radeon X1000 مشابه سري Geforce 5 بازار رو تا حدودي از دست بدند نظر شما در مورد اين مقايسه چيه ؟

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به نقل از ARH :
من فكر ميكنم X1300 Pro با قيمت 140 دلاريش هم گزينه خيلي مناسبي باشه و بدون هيچ ترديدي به صرفه تر از 6600 و 6200 خواهد بود
سلام
ولی اينکه هم قيمت 6600gt هست ؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از shork :
سلام
ولی اينکه هم قيمت 6600gt هست ؟
احتمالش هست که در رقابت با 7800GT,6800GT در بخش high-End و Mainstream ATI پذیرای شکست باشه.
اینم یک سایت اختصاصی برای Radeon X1K
http://www.radeonx1k.com
اما ati 90 نانو هست و مناسب برای اوورکلاکینگ
و در ضمن خیلیها میرن سراغ ATI برای AVIVO
در آخر اینکه Xbitlabs یک review اختصاصی برای X1300 Pro تهیه کرده جامع و کامل
http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/radeon-x1300.html
در خیلی از تستها به طور قابل توجهی از 6600 سریع تره و متاسفانه تست برای مقایسه با 6600GT نبود.
ضعفها:
سیستم خنک کننده ی پر سر و صدا
توسط کارتهایی با قیمت یکسان با این کارت به راحتی outperformed می شود. (منظور X700 است)
قیمت بالا
تاخیر در عرضه
مزایا:
توان مصرفی کم
پشتیبانی از Shader model 3
پشتیبانی از Quality anisotropic filtering
موتور ویدیویی AVIVO و پشتیبانی از H.264 و دیگر فرمتهای HD

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
واااااي! ايكاش همتون بن شيد كه اينقدر راجع به ATi نقدر ميخونيد و ذوق ميكنيد. اگه من جاي احمدي نژاد بودم تا كه اسم ATi رو ميشنيدم ميشدم تيمور لنگ و همتونو از دم تيغ ميگذروندم حال كنين.
نسل ATi رو برمينداختم اساسي. يه قانون هم ميذاشتم اگه كسي اين واژه مستهجن رو بگه ديگه ازش نشوني باقي نمونه!!!
حالا بگيد اين دور و بر ها كي ميان اين آت و آشغالها؟ توي Review ها هم كه از G70 پايين تر بودن ديگه؟

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از parscyber :
واااااي! ايكاش همتون بن شيد كه اينقدر راجع به ATi نقدر ميخونيد و ذوق ميكنيد. اگه من جاي احمدي نژاد بودم تا كه اسم ATi رو ميشنيدم ميشدم تيمور لنگ و همتونو از دم تيغ ميگذروندم حال كنين.
نسل ATi رو برمينداختم اساسي. يه قانون هم ميذاشتم اگه كسي اين واژه مستهجن رو بگه ديگه ازش نشوني باقي نمونه!!!
حالا بگيد اين دور و بر ها كي ميان اين آت و آشغالها؟ توي Review ها هم كه از G70 پايين تر بودن ديگه؟

مهران جان معماريش خيلي معماري خوبيه و ديليلي نداره كه هرچي نتونه فعلا كارايي رو بالا نبره رو زير سوال ببريم .

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
درسته كه خوبه ولي خوب همون جوري كه گفتيد مثل سري 5 انويدياس. اونها واقعا توي Pixel Shader 2 مشكل اساسي داشتن. هنوز هم خيلي ها من جمله شما داري از همونا استفاده ميكني. اما آخرش سري به درد بخوري نشدن. يادته بهت گفتم 6200 بهتر از مال تو هست؟ گفتي فحش نده. براي همين ميگفتم.
البته خوب كارت تو هم زماني خدا بود ها... .

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از MohammadR :
ا
برای X1300 Pro تهیه کرده جامع و کامل
http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/radeon-x1300.html
در خیلی از تستها به طور قابل توجهی از 6600 سریع تره و متاسفانه تست برای مقایسه با 6600GT نبود.
ضعفها:
سیستم خنک کننده ی پر سر و صدا
توسط کارتهایی با قیمت یکسان با این کارت به راحتی outperformed می شود. (منظور X700 است)

HD

محمد من نظر مخالف دارم و بازار محصولات ارزون قيمت رو براي x1300 Pro تضمين شده ميبينم . تو بنچ مارك هايي كه خودت هم گذاشتي از 4 تا تو 3 تاش برتري اين كارت Low-End اثبات شده تو رنج قيتمتي اين كارت به غير از 6600 و 6200 كارت بهتري سراغ داريد ؟

پسر خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اینجا تاپیک خوبی شده 1300 agp هم داره ؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از ARH :
محمد من نظر مخالف دارم و بازار محصولات ارزون قيمت رو براي x1300 Pro تضمين شده ميبينم . تو بنچ مارك هايي كه خودت هم گذاشتي از 4 تا تو 3 تاش برتري اين كارت Low-End اثبات شده تو رنج قيتمتي اين كارت به غير از 6600 و 6200 كارت بهتري سراغ داريد ؟
درسته حق با شماس من تنها نتیجه گیری Xbitlabs را ترجمه کردم که توی بنچمارکهای این سایت X700 به طرز قابل توجهی سریع تره (؟)
در ضمن ما نمی تونیم بگیم این محصولات کارآیی بالا ندارن! در خیلی از تستها که تعدادشون کم نیست ATIX1800 XT از 7800GTX بهتر عمل کرده. در واقع نمیشه گفت کدام بهترن! و تقریبا سر به سرن. اما ممکنه در بنچمارکهای یک سایت X1800 بهتر باشه در دیگری X1800
من خودم به شخصه اگر آن قدر پول داشتم که X1800 XT یا 7800GTX بگیرم X1800 XT را به سبب قابلیت اوورکلاکینگ بالا انتخاب می کردم.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از پسر خوب :
احتمالا AGP برای این نسل خواهیم داشت.
طبق گفته ی theinquirer.net فعلا میشه اطمینان داشت که X1300 LE نسخه ی AGP خواهی داشت اما برای X1300 Pro باید منتظر بمانیم.
X1300Pro دارای 450MHz فرکانس هسته و 500MHz فرکانس رم خواهد بود.
منبع خبر:
Radeon X1300, RV515 goes AGP

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از پسر خوب :

ATI يك پل داره به نام Rialto‌ هر برد سازي كه بخواد ميتوني GPU هاي اين شركت رو با اين پل رو كارت AGP يا برعكس توليد كنه .

بالا