برگزیده های پرشین تولز

RichTextBox چیه ؟

saeed_abdilar

Registered User
لایک‌ها
68
سلام .

دوستان اگر کسی میدونه RichTextBox چیه و چیکار میکنه ، خصوصیات رایج و ... رو اینجا توضیح بده !

ممنون.

Done

Registered User
لایک‌ها
168
مثه تکست باکس خود ویندوز هستش امکاناتی بیشتر از textbox داره توضیح خاصی نداره شما میتونید توی برنامه نویسی ازش استفاده کنید مثلا نیاز دارید فایل بزرگتر رو راحت تر بخونید
فکر کنم تازه میخوایید برنامه نویسی شروع کنید!

saeed_abdilar

Registered User
لایک‌ها
68
مثه تکست باکس خود ویندوز هستش امکاناتی بیشتر از textbox داره توضیح خاصی نداره شما میتونید توی برنامه نویسی ازش استفاده کنید مثلا نیاز دارید فایل بزرگتر رو راحت تر بخونید
فکر کنم تازه میخوایید برنامه نویسی شروع کنید!

ممنون به خاطر توضیحاتتون . بله حدس شما درست هست و تازه برنامه نویسی ویژوال رو شروع کردم . قبلا تحت کنسول کار میکردم .
شما با زبان سی شارپ آشنایی دارید ؟

Done

Registered User
لایک‌ها
168
ممنون به خاطر توضیحاتتون . بله حدس شما درست هست و تازه برنامه نویسی ویژوال رو شروع کردم . قبلا تحت کنسول کار میکردم .
شما با زبان سی شارپ آشنایی دارید ؟
من قبلا خیلی زبان ها رو کار کرده بودم و حالا دوباره میخوام با ویژوال استودیو 2012 شروع کنم هرچند که محیطش کلا و کد نویسی هاش فرق کرده پیشنهاد من هم به شما اینه با استودیو 2012 کار کنید چون جدیدتره و بهتره و امکانات بیشتری داره

saeed_abdilar

Registered User
لایک‌ها
68
من قبلا خیلی زبان ها رو کار کرده بودم و حالا دوباره میخوام با ویژوال استودیو 2012 شروع کنم هرچند که محیطش کلا و کد نویسی هاش فرق کرده پیشنهاد من هم به شما اینه با استودیو 2012 کار کنید چون جدیدتره و بهتره و امکانات بیشتری داره

ممنون از پیشنهادت . سعی میکنم همین کارو بکنم .

یک تمرین هست که نتونستم حل کنم ببین شما میتونی حلش کنی ؟
صورت سوال :
یک برنامه ویراشگر متنی MDI ایجاد کنید . هر پنجره فرزند باید دارای یک RichTextBox چند خطی باشد .
پنجره MDI پدر باید یک منوی Format با زیر منوهایی برای کنترل نمودن اندازه ، فونت و رنگ متن موجود در پنجره فرزند فعال باشد .

Done

Registered User
لایک‌ها
168
ممنون از پیشنهادت . سعی میکنم همین کارو بکنم .

یک تمرین هست که نتونستم حل کنم ببین شما میتونی حلش کنی ؟
صورت سوال :
یک برنامه ویراشگر متنی MDI ایجاد کنید . هر پنجره فرزند باید دارای یک RichTextBox چند خطی باشد .
پنجره MDI پدر باید یک منوی Format با زیر منوهایی برای کنترل نمودن اندازه ، فونت و رنگ متن موجود در پنجره فرزند فعال باشد .
متاسفانه اون هاردی که اطلاعاتم داخلش هستش دستم نیستش و گرنه سورسش رو میدادم چیزه خاصی نداره
حالا توی نت سرچ بزن منم سرچ میزنم واست سورسش رو میذارم

بالا