برگزیده های پرشین تولز

RSS

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این RSS که گوشه بعضی سایت ها هست چیه؟
چه استفاده ای ازش میشه؟

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
فكر ميكنم يه فرمت خاص براي انتشار مطالب سايت باشه .
درواقع مطالبي كه مي خوان منتشر كنن با يه فرمت خاص كه توسط برنامه هاي RSS reader قابل خوندن باشه ، منتشر ميشه . بيشتر سايتهاي خبري ازش استفاده مي كنن .

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
همین ؟!
استفاده دیگه ای نداره؟

athar

Registered User
لایک‌ها
8
بذار کامل توضیح بدم.
فرضا همین سایت پرشین تولز رو باز کردم. توی تمام صفحات این سایت مشخص شده که این صفحات RSS دارن و مرورگر من که اپرا باشه این قضیه رو تشخیص میده. حالا من میخوام از RSS این سایت استفاده کنم. روش کلیک میکنم و یه اکانت میسازم. توی صفحات این سایت نوشته شده که برای استفاده از سرویس RSS باید از لینک مثلا http://persiantools.com/rss.rss استفاده کرد. (البته فرمت صفحه و لینکش یادم نیست) مرورگر من طی فواصل زمانی که من مشخص میکنم مثلا هر ده دقیقه یک بار این صفحه رو چک میکنه. سیستم مدیریت محتوای پرشین تولز تمام پست های جدیدی که توی سایت داده میشه و توی این صفحه مربوط به RSS اضافه میکنه و مرورگر شما با چک کردن این لینک (این کار درحقیقت همون استفاده از RSS هست که به طور خودکار انجام میشه) شما رو از آخرین پست های این سایت مطلع کنه.
یا فرضا اگه یه وبلاگ داشته باشی که این سیستم رو پشتیبانی کنه کاربرهای سایتت میتونن آخرین پست ها رو با استفاده از RSS دریافت کنن.
میشه اینکار رو با درجه بالاتری انجام داد. مثلا یه سرویس هست که به طور خودکار RSS سایتی که انتخاب میکنی رو چک میکنه و به محض اینکه پست جدیدی داده بشه پست مورد نظر رو برات به صورت SMS میفرسته.
یا یه مدل دیگه که آخرین پست ها رو به صورت IM توی مثلا یاهومسنجر میفرسته.
البته این سرویسها پولی هستن.
امیدوارم دقیق متوجه شده باشی.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از athar :
بذار کامل توضیح بدم.
فرضا همین سایت پرشین تولز رو باز کردم. توی تمام صفحات این سایت مشخص شده که این صفحات RSS دارن و مرورگر من که اپرا باشه این قضیه رو تشخیص میده. حالا من میخوام از RSS این سایت استفاده کنم. روش کلیک میکنم و یه اکانت میسازم. توی صفحات این سایت نوشته شده که برای استفاده از سرویس RSS باید از لینک مثلا http://persiantools.com/rss.rss استفاده کرد. (البته فرمت صفحه و لینکش یادم نیست) مرورگر من طی فواصل زمانی که من مشخص میکنم مثلا هر ده دقیقه یک بار این صفحه رو چک میکنه. سیستم مدیریت محتوای پرشین تولز تمام پست های جدیدی که توی سایت داده میشه و توی این صفحه مربوط به RSS اضافه میکنه و مرورگر شما با چک کردن این لینک (این کار درحقیقت همون استفاده از RSS هست که به طور خودکار انجام میشه) شما رو از آخرین پست های این سایت مطلع کنه.
یا فرضا اگه یه وبلاگ داشته باشی که این سیستم رو پشتیبانی کنه کاربرهای سایتت میتونن آخرین پست ها رو با استفاده از RSS دریافت کنن.
میشه اینکار رو با درجه بالاتری انجام داد. مثلا یه سرویس هست که به طور خودکار RSS سایتی که انتخاب میکنی رو چک میکنه و به محض اینکه پست جدیدی داده بشه پست مورد نظر رو برات به صورت SMS میفرسته.
RSS پي تي : http://forum.persiantools.com/external.php?type=RSS

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
اين توضيح يكي از اعضاي همين فرومه :
به نقل از adnan :
RSS نوعى از اسناد XML و مخفف کلمات Rich Site Summary يا Really Simple Syndication است ، که براى به اشتراک گذاشتن يا استفاده از عناوين خبرهاى جديد يا Headlines يک سايت در سايتهاى ديگر طراحى شده‌است.

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
تعریف کامل و جامعی بود... مرسی.

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از athar :
بذار کامل توضیح بدم.
خیلی ممنون ، تقریبا متوجه شدم
پایین مرور گر مکستون RSS feed وجود داره وقتی می زنی مشابه چنین چیزی می آد:

attachment.php

خوب حالا بعد از این چطور باید ازش استفاده کرد ؟

فایل های ضمیمه

• 2.JPG
    2.JPG
    18.8 KB · نمایش ها: 2

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از ashena55 :
خیلی ممنون ، تقریبا متوجه شدم
پایین مرور گر مکستون RSS feed وجود داره وقتی می زنی مشابه چنین چیزی می آد:

attachment.php

خوب حالا بعد از این چطور باید ازش استفاده کرد ؟
خوب اون تيک اتو آپديت رو بزن !
بعدم توي تولبار هاش يه قسمت فيد داره ! اونو که بزني جديد ترين تاپيکهاي پي تي رو ميبيني !

ashena55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خیلی ممنون
پیداش کردم:
Net Snippets

بالا