برگزیده های پرشین تولز

Status of Internet in Iran

starmenia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام,
قبل از هرچیز سال جدید رو به همه شما عزیزان تبریک عرض میکنم و سالی همراه با کامیابی و موفقت براتون آرزومندم.
من عضو جدید این تالار گفتمان هستم و قبل از هرچیز یک مختصر از خودم میگم و میرم سراغ اصل مطلب.
من دانشجوی رشته Businessengineering در اتریش و در حال حاضر مشغول نوشتن Master-Thesis هستم , برای کارم نیاز به اطلاعات در زمینه شرایط اینترنت در کل کشورم ، و از انجا که امکان سفر به ایران به دلیل نداشتن تعطیلات برام مقدور نیست , تصمیم گرفتم که با عضویت در انجمنهای مختلف ایران با همکاری هموطنان عزیزم با شرایط اینترنت و مشکلات و همچنین پیشنهاد هاتون در زمینه بهبود اینترنت در شهرهای مختلف ایران آشنا بشم .
من با توجه به اینکه هیچگونه اطلاعات دقیقی از شرایط اینترنت در شهرهای ایران ندارم، میخام بدانم اینترنت در کل ایران چه شرایطی داره، آیا همجا ADSL موجود ه ?یا اینکه هنوز سیستم Dial-Upبرای اتصال به اینترنت استفاده میشه،هزنیه اینترنت به چگونه است ، آیا ارزان یا گران ، با چه سرعتی اینترنت ارائه میشه ؟ از استان به استان اینها باهم فرق میکنند؟ یا غیر از تهران بقیه شهرستانها هم از شرایط یکسان برخوردار هستند‎ ‎‎‎؟‎‎ آیا دسترسی به ‎ کامپوتر برای همه مقدوره ؟ یا هزنیه بالایی باید برای ان پرداخت بشه ؟
‎البته در روزنامهها و وبلاگها و سایتهای مخابرات اطلاعتی پیدا کردم ولی اینها همه کلی هستن ، بیشتر میخام از کاربران این اطلاعات رو بگیرم، کسانی که با اینترنت در کل ایران کار میکنند بهتر از هرکسی میتوان به من کمک کنند، تا اطلاعات درست و واقعی در این زمینه پیدا کنم‎.‎
از هرگونه همکاری و اطلاعات در این زمینه صمیمانه استقبال میکنم و خوشحال میشم که اگه افتخار این همکاری رو به من بدهید. بیش از این وقتتون رو نمیگیرم و از اینکه برای خاندان این متن وقت گذاشتید بسیار سپاسگزارم.

شاد و پیروز باشید

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
gtuasx26514iycydaj8t.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام starmenia عزيز
animsmilysmile.gif

. در ابتدا ورود شما را به فروم دوستداشتني PT تبريك عرض مي‌كنم و اميدوارم كه بيشتر شما را در جمع دوستان ببينيم و از اطلاعاتتان بيشتر استفاده نماييم. همچنين عيد و سال جديد را به شما هم تبريك عرض مي‌كنم و اميدوارم كه سال خوبي به همراه سلامتي، شادي و موفقيت در پيش رو داشته باشيد...

. تا آنجا كه اطلاع دارم سعي مي‌كنم كمك كنم، اگر اطلاعاتم ناقصه دوستان كمك كنند... در ايران فكر كنم فقط همين سه سرويس موجود باشه:
1) Dial UPه
2) ADSLه
3) WiMAX

Dial UP:
. در ايران هنوز هم Dial UP به عنوان يك روش سريع الدسترس به اينترنت و نسبتن ارزان قيمت براي كاربراني كه حداقل استفاده از اينترنت را دارند، تقريبن در همه جاي ايران موجود هست. حداكثر سرعت دنلود هم در Dialup ايران بر اساس كيفيت خطوط منطقه سكونت و شهر و ... هر كاربر با كاربر ديگر هم متفاوت هست. ولي من در بعضي از شهرها كه تست كردم، حداكثر سرعت 5.9~6.2KB/s بوده و از اين بالاتر نرفته در ضمن ثبات در سرعت دنلود هم يكي ديگه از پارامتر‌هايي هست كه معمولن در ديال‌آپ و در بعضي از شهرها خيلي فركانس داره!! همچنين در شهرهاي بزرگ به دليل كثرت جمعيت و احتمالن كهنگي سيستم‌هاي مخابراتي، سرعت و ثبات در دنلود ديال‌آپ شان نسبت به شهر‌هاي كوچك كمي بدتر هست! مثلن در شهر بوشهر بهترين سرعت و كيفيت ديال آپ وجود دارد اما در شيراز گران و افتضاح هست!!! ولي در اكثر مناطق تهران سرعت و ثبات دنلود نسبت به شيراز خيلي بهتر هست اما باز به پاي بوشهر نمي‌رسد.

. طريقه خريد حساب ديال‌آپ هم به هر دو شكل حجمي و ساعتي موجود هست. بر اساس نياز كاربر مي‌تواند يكي از دو حساب فوق را انتخاب نمايد. مثلن اگر نياز كاربر فقط چت كردن باشد، خوب حساب حجمي برايش مناسبتر هست. براي مثال مي‌تواند يك كارت اينترنتي ديال‌آپ به حجم 50 مگابايت 2000 تومان خريداري نمايد. اما اگر نياز به دنلود زياد دارد مي‌تواند نوع ساعتي را خريداري نمايد. براي مثال نوع ساعتي با 20 ساعت اعتبار بدون محدوديت ترافيك 2000 تومان موجود هست. همچنين در چنين حساب‌هاي ساعتي و بر اساس نوع ISP ممكنه چند ساعت رايگان هم براي اكنت شبانه موجود باشد. اكنت شبانه معمولن بين ساعات 12~8 يا 1~9 صبح هست و ممكنه در يك كارت 20 ساعته، يك حساب مجاني يكماه اكنت شبانه به عنوان پون موجود باشد!

. مشكلات و ضعف‌هاي ديال‌آپ را كه ديگه خودتان مي‌دانيد! ولي نكته بد اين هست كه به غير از هزينه كارت اينترنتي كاربر بايد هزينه مخابراتي معادل زماني كه كانكت مي‌شود را نيز بپردازد. براي نمونه آدرس سايت ISPهاي مختلفي كه در سه شهر ايران كارت اينترنت ديال‌آپ مي‌فروشند را براي اطلاعتان قرار مي‌دهم:

خليج فارس آنلاين - بوشهر

ارم - شيراز

پارس آنلاين - تهران

ADSL:
. در اين زمينه فكر كنم 5 يا 6 شركت تهراني هستند كه نمايندگي‌هايشان در تهران و شهرستان‌ها سرويس ADSL به كاربران مي‌دهند! من خودم در حدود 2 سالي بيشتر نيست كه ADSL دار شدم!!! و فقط هم از Sabanet صبانت ADSL گرفتم! چون قيمتش برام مناسب بود! ولي شركتاي ديگه‌اي هم همانند شاتل و پارس آنلاين و ... موجود هستند. خوشبختانه همه شون سايت دارند و شما مي‌توانيد تعرفه‌هايشان را مشاهده نماييد. همچنين اكثر آنها در اين انجمن "ADSL , Wireless و ISDN " داراي تاپيك ثابتي هستند و كاربرانشان در حال دعا گويي ISP خودشون هستند!!!!! اما اطلاعات خودم در مورد صبانت:

. اكنت سه ماه با سرعت 128Kbps و با ترافيك 9GB براي 3 ماه در حدود 39,210 تومان هست.(يعني تقريبن ماهي 13,000 تومان) البته اگر در شبكه صبانت ترافيك روزانه زياد نباشد، براي همه كاربران و بدون در نظر گرفتن حساب خريداري شده، سرعتشون ممكنه كه تا 1024Kbps هم برسد!!! كه البته اين موضوع به دليل بعضي مسايل سياسي و .... فعلن چندان اجرا نمي‌شود!! (يعني گاهي سرعت‌ها معادل همان سرعت خريداري شده يا خيلي كمتر از آن و حتا كمتر از ديال‌آپ مي‌شود)

. همچنين يكي ديگه از خوبي‌هاي صبانت اين هست كه كاربراني كه هر نوع حساب ADSL از اين شركت خريداري نمايند، مي‌توانند از يك اكنت شبانه بين ساعات 3~7 صبح (كه ما تبديلش كرديم به 3~7:45!!!) كه با حداكثر سرعت شبكه صبانت يعني 1024Kbps و بدون در نظر گرفتن ترافيك كار مي‌كنه! استفاده نمايند. كه البته كيفيت و سرعت اين سرويس مجاني هم باز به همان دلايلي كه در بالا ذكر كردم!! دچار افت و اشكالات زيادي شده است!!!

. در كل نظر ديگر دوستان را در مورد ISP هاي ديگه را مي‌توانيد در همان تاپيك‌هايي كه لينك انجمنش را دادم مطالعه نماييد. اما لينك چندتا از اين ISPها براي اطلاع شما از هزينه‌هاي آنها:

صبانت

شاتل

پارس آنلاين

WiMAX:
. اين سرويس به تازگي توسط شركت ايرانسل كه اوپراتور دوم تلفن همراه در ايران هست راه اندازي شده است. تا آنجا كه من شنيدم، اكثر كاربران از سرويس آن ناراضي بوده‌اند. توضيحات بيشتر در تاپيكشان و قيمت‌هاش هم در لينك زير:

وايمكس ايرانسل

. اميدوارم كه توضيحات ناقص من مفيد واقع شود......

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/01/06
26.gif
103.gif

starmenia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست خوبم:)
از استقبال گرم و صمیمیت واقعن سپاسگزارم، منهم خوشحالم که با این فروم آشنا شدم و از اینکه از این طریق دوباره با هموطنهای عزیزم در ارتباط هستم واقعن خوشحالم.
از اطلاعات خیلی خوبت ممنونم، واقعن خیلی بهم کمک کردی :happy:
راستی از شرایط کامپوتر در ایران خبر داری ؟ میشه گفت که الان تقریبا در کل ایران همه به PC دسترسی دا‎رند ‎؟‎‎
در ضمن میخواستم بدونم که آیا در این فروم‎ ‎ سرویس برای درست کردن یک questionary ‎ ارائه میشه ؟ من خیلی دوست دارم که یک همه پرسی در مورد اینترنت و تجارت الکترنیکی اینجا از کاربران شما داشته باشم ، اگه در این زمینه تجربی داشتید یا اگه میدونید چطوری از همه بهتر میتونم اینکار رو انجام بدم خوشحال میشم راهنماییم کنی؟
از وقتی که برای من گذاشتی ممنونم دوست خوبم .
امیدوارم که همیشه شاد و سلامت باشی:thumbsup:

amk

Registered User
لایک‌ها
9
دوست عزيز اينجا همه بالاي 95 درصد كامپيوتر دارن ولي فقط به سايتهايي كه عكس زنه بي حجاب نباشه دسترسي داريم :)
البته اينم به مقالت اضافه كن كه ايرنيا با استفاده از پروكسي و فيلترشكن و وي پي ان مقابله ميكنند:)

starmenia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز اينجا همه بالاي 95 درصد كامپيوتر دارن ولي فقط به سايتهايي كه عكس زنه بي حجاب نباشه دسترسي داريم :)
البته اينم به مقالت اضافه كن كه ايرنيا با استفاده از پروكسي و فيلترشكن و وي پي ان مقابله ميكنند:)

دوست خوبم خیالت راحت باشه من در تزم انقدر از قابلیتهای شما عزیزان دوستداشتنی و با استعداد نوشتم که استادم هفته پیش بهم گفت یکم تعریفها رو کم کن به اصل مطلب که e-commerce در ایران هست برس:)، خلاصه که هرجا کمکاری از طرف دولت بوده شماهارو با تمام‎ پیشرفتهاتون علاوه بر مشکلاتی که دارید درکنارش معرفی کردم تا ببینند که اگه یکم از این امکانات اروپایی ها ی بی استعداد رو به شما عزیزان میدادند میگفتم که الان از نظاره نظر پیشرفت تکنولوژی کجا بودیم. همتون رو دوست دارم و همیشه هرجا که بودم به خاطره وجود شما نسل خلاق و با استعداد به ایرانی یودنم افتخار کردم. :king:‎

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام starmenia عزيز
animsmilysmile.gif

...
راستی از شرایط کامپوتر در ایران خبر داری ؟ میشه گفت که الان تقریبا در کل ایران همه به PC دسترسی دا‎رند ‎؟‎‎
در ضمن میخواستم بدونم که آیا در این فروم‎ ‎ سرویس برای درست کردن یک questionary ‎ ارائه میشه ؟ من خیلی دوست دارم که یک همه پرسی در مورد اینترنت و تجارت الکترنیکی اینجا از کاربران شما داشته باشم ، اگه در این زمینه تجربی داشتید یا اگه میدونید چطوری از همه بهتر میتونم اینکار رو انجام بدم خوشحال میشم راهنماییم کنی؟
...
. ما هم خوشحال مي‌شويم كه عزيزاني كه در غربت هستند را در جمع خودمان داشته باشيم و هر كمكي ازمان بر بيايد دريغ نمي‌كنيم... خوشبختانه دوستان سوالات شما را پاسخ دادند ولي درمورد امكاني كه پرسيديد، خير! اينجا فقط مي‌شود يك سوال ساده چند گزينه‌اي قرار داد!! ولي مي‌توانيد در اين سايت سوالات و گزينه‌‌هاي مورد نظرتان را قرار دهيد http://www.freeonlinesurveys.com و سپس در يك انجمن مرتبط با موضوع كاريتان يك تاپيك بزنيد و لينك صفحه‌اي كه درست نموديد را در آن قرار دهيد و از دوستان علاقمند در آن تاپيك بخواهيد تا پاسخ‌هاي خود را در لينك داده شده قرار دهند. من اون سايت رو در گوگل يافتم و خودم باهاش كار نكردم اگر مفيد نبود باز هم مي‌توانيد در گوگل جستجو نماييد.... من اين عبارات را در گوگل جستجو كردم create online Questionnaire

. من خودم خيلي راقبم بدونم كاربران ايراني چه نوع سايت‌هايي را بيشتر مي‌بينند و چه استفاده‌هايي بيشتر از اينترنت مي‌برند!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/01/06
26.gif
103.gif

amk

Registered User
لایک‌ها
9
دوست خوبم خیالت راحت باشه من در تزم انقدر از قابلیتهای شما عزیزان دوستداشتنی و با استعداد نوشتم که استادم هفته پیش بهم گفت یکم تعریفها رو کم کن به اصل مطلب که e-commerce در ایران هست برس:)، خلاصه که هرجا کمکاری از طرف دولت بوده شماهارو با تمام‎ پیشرفتهاتون علاوه بر مشکلاتی که دارید درکنارش معرفی کردم تا ببینند که اگه یکم از این امکانات اروپایی ها ی بی استعداد رو به شما عزیزان میدادند میگفتم که الان از نظاره نظر پیشرفت تکنولوژی کجا بودیم. همتون رو دوست دارم و همیشه هرجا که بودم به خاطره وجود شما نسل خلاق و با استعداد به ایرانی یودنم افتخار کردم. :king:‎

دوست عزيز به شخصه با اين پستت خيلي حال كردم...
ضمنا اينم اضافه كن كه نصف سايتهايي كه طبق آلكسا زير 100 ايران هستند فيلترن...

starmenia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز به شخصه با اين پستت خيلي حال كردم...
ضمنا اينم اضافه كن كه نصف سايتهايي كه طبق آلكسا زير 100 ايران هستند فيلترن...

خوشحالم که از این پست لذت بردی دوست عزیز :) و از نکتهای جالبی هم که میگی ممنونم بازهم اگه چیزی هست که میدونی بهم بگو چون الان دارم روی ضررهای تحریمات بر پیشرفت تجارت الکترونیک کار میکنم و این اطلاعات برام خیلی جالبه، اگه site میشناسی که ایران رو قبول نمیکنن خوشحال میشم بهم معرفی کنی .
من که واقعن خیلی خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستم بعد از چندسال باورتون نمیشه برای اولین بر احساس میکنم که واقعن توی ایران هستم، نمیدونم چرا این چندساله اینکارو نکردم:(، حیف اینهمه اشک که برای غربت و دوری ریختم‎ ‎،‎‎‎‎‎:confused:، ببخشید میدونم این فروم جای این همه احساس نیست ولی از سردی و بی احساسیه این اروپییها انقدر نتونستم احساس نشون بدم که اینجا یدفه در کنار شما عزیزان خودش رو نشون داد بهرحال الان نوروز هم هست و دلتنگیها بیشتر میشه ‎، درهرحال نه فقط به پیشبرد کارم کمک کردید بلک در کنارتون احساس خوبی پیداکردم :happy:.
ازتون واقعن ممنونم

starmenia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام starmenia عزيز
animsmilysmile.gif

. ما هم خوشحال مي‌شويم كه عزيزاني كه در غربت هستند را در جمع خودمان داشته باشيم و هر كمكي ازمان بر بيايد دريغ نمي‌كنيم... خوشبختانه دوستان سوالات شما را پاسخ دادند ولي درمورد امكاني كه پرسيديد، خير! اينجا فقط مي‌شود يك سوال ساده چند گزينه‌اي قرار داد!! ولي مي‌توانيد در اين سايت سوالات و گزينه‌‌هاي مورد نظرتان را قرار دهيد http://www.freeonlinesurveys.com و سپس در يك انجمن مرتبط با موضوع كاريتان يك تاپيك بزنيد و لينك صفحه‌اي كه درست نموديد را در آن قرار دهيد و از دوستان علاقمند در آن تاپيك بخواهيد تا پاسخ‌هاي خود را در لينك داده شده قرار دهند. من اون سايت رو در گوگل يافتم و خودم باهاش كار نكردم اگر مفيد نبود باز هم مي‌توانيد در گوگل جستجو نماييد.... من اين عبارات را در گوگل جستجو كردم create online Questionnaire

. من خودم خيلي راقبم بدونم كاربران ايراني چه نوع سايت‌هايي را بيشتر مي‌بينند و چه استفاده‌هايي بيشتر از اينترنت مي‌برند!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/01/06
26.gif
103.gif

ممنونم دوست خوبم ‎، من به این سایت که معرفی کردید سر زدم، جالبه ، ولی من فکر کردم شاید اینجا یک سرویس خودتون ارا ه بدید ، ولی کاری که گفتید انجام میدم وامیدوارم که دوستان همکاری کنند و در این همه پرسی شرکت کنند ‎‎. راستی در زمینه تجارت الکترونیکی اطلاعتی دارد منظورم در ایران هست ؟ درهرحال بازهم ازتون ممنونم و از استقبال گرمتون واقعن لذت بردم:)، اولین و بهترین تجربم رو در این فروم ایرانی کردم و از این بابت خیلی خوشحالم ، در کارم اسم این فروم رو ذکر میکنم :rsc:.
شاد وپیروز باشد

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام starmenia عزيز
animsmilysmile.gif

...
اگه site میشناسی که ایران رو قبول نمیکنن خوشحال میشم بهم معرفی کنی .
...
. براي دنلود از اين سايت‌هاي كه در زير ليست نموده‌ام، بايد يا از هيتلر شكن استفاده نماييم يا فايل‌هايشان را از سايت http://www.filehippo.com دنلود نماييم. چون زماني كه قصد دنلود از آنها را داريم پيامي مبني بر اينكه كشور شما در ليست سياه مي‌باشد!!! براي نمونه چند سايت زير را ببينيد :

*** برنامه جاوا JAVA كه محصول كمپاني Sun Microsystems هست. (الان ديگه محصول Oracle هست چون اين غول ديتابيس نويسي در تاريخ On January 27, 2010 كمپاني SUN را خريد) در زماني كه قصد دنلود برنامه جاوا را از اين صفحه داريم، اين پيام ظاهر مي‌شود!

عكسي از صفحه بلاك شدن ايراني‌ها

*** سايت PCTools سازنده بهترين برنامه Anti-Spyware به شكل زننده‌اي بلوك بودن ايراني‌ها را توضيح مي‌دهد!!! عكس:

*** تقريبن تمامي ابزار دنلودي سايت گوگل هم براي ايرانيان بلاك هست! براي مثال زماني كه قصد دنلود Toolbar ش را داريم اين پيام را مي‌بينيم:

. بعضي از اين ابزار و برنامه‌ها پس از دنلود از روش‌هايي كه ذكر شد قابل استفاده يه شكل عادي ميظباشند ولي تعداد اندكي كه نياز به Update دارند ممكنه در زمان به روز شدن به اينكه IP ما در ايران هست مشكلي را به وجود آورند و برنامه را غير فعال نمايند يا فقط امكان به روز رساني را به ما ندهند كه باز بايد دست به دامن هيتلر شكن شويم تا به آن وسيله IP خود را عوض كنيم!! (همانند زمان به روز رساني Java) ولي شايد بدترين نوع محدوديت را بشود استفاده و خريد و فروش به كمك كارت‌هاي اعتباري يا سايت‌هايي همانند paypal دانست. در اين زمينه دوستان بخش خريد و فروش فروم اطلاعات بسيار كاملي دارند و مي‌توانند شما را در اين زمينه و مشكلات مربوط به آنها را براي شما بربشمارند....!

اولین و بهترین تجربم رو در این فروم ایرانی کردم و از این بابت خیلی خوشحالم ، در کارم اسم این فروم رو ذکر میکنم :rsc:
. آخه اين اولين يا قديمي ترين فروم فارسي هست با بچه‌هايي بسيار خونگرم.....
3.gif
در مورد مسائل تجارت الكتروني بد نيست از بچه‌هاي انجمن مربوطه سوال نماييد كه خيلي واردند....

ممنونم دوست خوبم ‎، من به این سایت که معرفی کردید سر زدم، جالبه ، ولی من فکر کردم شاید اینجا یک سرویس خودتون ارا ه بدید ، ولی کاری که گفتید انجام میدم وامیدوارم که دوستان همکاری کنند و در این همه پرسی شرکت کنند.... ‎‎
. اگر سوالاتتان سخت تر از 2+2=؟ نباشه و سواد من هم قد بده حتمن شركت مي‌كنم...
6.gif

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/01/06
26.gif
103.gif

Last edited:

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
(كه ما تبديلش كرديم به 3~7:45!!!

سلام igimax عزيز .... من ديده بودم خودش گاهي اوقات تا 7:20 ادامه پيدا ميكنه اما تا 45 دقيقه !!! شما خودتون اين كارو ميكنيد ؟‌!‌‌‌‌

من هم از سرويس صبانت استفاده ميكنم در مشهد ... سرعت 128 --- سه ماهه --- ترافيك 15 گيگ ---- 55 تومان .

تو مشهد بعضي از شركت هايي كه تهران فعاليت ميكنن نيستن .... مثلا داتك اصلا مشهد نمايندگي نداره ..

فقط صبانت هست ، شاتل ، پارس آنلاين و به گمانم 2 - 3 تاي ديگه .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام MasoudM عزيز
animsmilysmile.gif

سلام igimax عزيز .... من ديده بودم خودش گاهي اوقات تا 7:20 ادامه پيدا ميكنه اما تا 45 دقيقه !!! شما خودتون اين كارو ميكنيد ؟‌!‌‌‌‌
. آره عزيز!
21.gif
اون‌ها سر ما رو با هر يك ساعت به يك ساعت قطع كردن كانكشنمان كلاه مي‌گذارند! ما هم از همين حربه! عليه خودشون استفاده مي‌كنيم!! عجيبه كه در تاپيك صبانت يا تاپيك‌هاي ديگه اين نكته را مشاهده نفرموديد!!
3.gif
اما ماهي را هر وقت از آب بگيري ..... در تاپيك من روش DC كردن را قبل از 6:45AM را مطالعه فرماييد: "آموزش اتوماتيك روشن شدن سيستم/دونلود كردن/خاموش شدن"

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/01/07
26.gif
103.gif

starmenia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
. آخه اين اولين يا قديمي ترين فروم فارسي هست با بچه‌هايي بسيار خونگرم.....
3.gif
در مورد مسائل تجارت الكتروني بد نيست از بچه‌هاي انجمن مربوطه سوال نماييد كه خيلي واردند....

. اگر سوالاتتان سخت تر از 2+2=؟ نباشه و سواد من هم قد بده حتمن شركت مي‌كنم...
6.gif

[/quote]

سلام IgImAxعزیز
ممنون از اطلاعات خوب وجالبتون ‎‎، چه کار خوبی کر‎دید که عکسش رو برام فرستادی، همینها رو توی کارم میزارم، اگه بازهم از سایتهای دیگه عکسی داشتید خوشحال میشم که برام بفرستید :).
از محبت و لطفت ممنونم ، بیخود نبود که هنوز نیومده کلی احساس خوبی پیدا کردم.بلاخره هرچی باشه از بچههای قدیمی هستید :cowboy:.
درمورده پرسشنامه مطمئن‎ باشید که به اندازدانش خودم سوال مطرح کردم :blush:من هنوز مونده به پای شما برسم. من با پرسشنامم ‎ میخام فقط یک آماری از تجارت الکترونیکی در ایران در بیارم و دلیل عدم استقبال این تکنولوژی در ایران.
خوشحالم که باهم همکاری میکنید، به زودی کارش تموم میشه و میزارمش تو اینترنت .

شاد‎ ‎ و پیروز باشید :D

MacBook

Registered User
لایک‌ها
201
سایت SourceForge هم اجازه دانلود برنامه های OpenSource رو نمیده

amk

Registered User
لایک‌ها
9
amazon كه مستقيم به ايران نميفرسته چيزي....

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
ممنونم
amazon و e-bay چی میتونید ازشون خرید کنید یا تو لیست انها هم نیستید؟

paypal و Alertpay و ... هم كلا به ايراني ها گفتن كشك !!! :eek:

ممنون Igimax ... خيلي لطف كردي ... حتما مطالعه ميكنم ...

linaa

Registered User
لایک‌ها
21
سلام.
به استادتون بگو که طبق حکمی که بزودی سازمان ملل میده اینترنت پرسرعت مثل حق ازادی بیان قراره جزو حقوق اساسی بشه اونوقت من توی این وضعیت بهت میگم چطوری دارم استفاده میکنم!
من دایل آپ هستم. کارتی میخرم 22 ساعته و 3هزار تومنه.به قیمته 56 کیلو بایت میفروشن ولی سرعتم بالای 40 نمیره و معمولا 35 هست!(یعنی دانلود کشک)
ولی چیز غیر تکراری واسه تحقیقت اینترنت واسه دانشجویان بدبخته مملکته!
من دانشگاه سراسری میرم(یعنی دولتی و از بودجه دولته) و مثلا اینترنت و منابع دانشجویی باید آپ 2 دیت ترین ها باشه و این در صورتیه که :
ما یک سایت مرکزی اصلی داریم(همون کافی نت) با حدود 60 تا کامپیوتر که معمولا 30 یا 40 تاش درستند و 9000 تا دانشجو بطور کل داریم.:eek:
فیلترینگ بسیار عجیبه و گسترده که شاید شنیده باشی که گوگل هم فیلتر شده بود چند روز!
اما این مرکز اینترنت دانشگاه فقط تا 9 شبه (با وجود اون همه آدم که توی صف هستند) و البته همین اینترنت هم خیلی وقت ها بدون تعارف و خجالت همینجوری قطع میشه (مثلا ای دی اس ال) و یا سرعت خیلییییی پایین میاد.
دانشگاه با هیچ نرم افزار یا سایت تحقیقاتی قرارداد نداره .منظورم اینه که مثلا گاهی دانشگاه ها با یک سایت مخصوص که عضو پذیری خاص و پولی داره قرارداد دارن و استفاده از اون نرم فزار ها توی دانشگاه رایگانه و اینجا هیچی نیست و چنانچه چون اجازه دانلود و اینستال نداری از خیلی از نرم افزار ها و سایت هایی که مثلا نیاز به ورژن جدید فلش یا اینترنت اکسپلورر دارن محرومیم.:(
اما خوابگاه ها !:wacko:
با توجه به اقامت "اکثریت" دانشجوها در خوابگاه(34 نفر از 35 نفر)
برای استفاده از اینترنت درون خوابگاه ها که در مقایسه با خیل عظیم بچه 10 !!!!تا کامپیوتر هست باید از قبل وقت گرفت (چون نمیشه بیرون بود و ساعت 8 باید توی خوابگاه باشی و گرنه اخراجی بعد 2 بار تاخیر!)

رفتی تو کف!!؟؟؟؟:lol:
اطلاعات دیگه خواستی مسیج بده تا آی دی بدم .چون اینجا زیاد نمیام

بالا