برگزیده های پرشین تولز

Stream Live

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام.

چطور ميتوان وقتی از اينترنت فيلم،شو و ...... که LIVE هستند را به هنگام تماشا کردن copy هم کرد?

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اینارو کپی نمیتونی بکنی فقط میتونی رکورد کنی
حالا مونده به صورت را باشه یا برای ویندوز مدیا پلیر باشه

parsiantem

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هم ميشه كپي كرد وهم هركاري مي تو اينترنت ابشن ويو فايل رو پيدا كن اسم فيل روكه ديدي از اونجابيارش بيرون همين
اينترن ابشن سيتينگ ووفايل تموم

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
live is LIVE
vakhti mige live yani zendeh yanihanooz jaee save nashodeh

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
[ممنون از دوستان عزيز.

چطور ميتوانم رکرد کنم؟

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از Siavash25 :
[ممنون از دوستان عزيز.

چطور ميتوانم رکرد کنم؟

سياوش عزيز

معمولا فايلهاي استريم رو روي سرورهاي مخصوص ميگزارن که کسي نتونه اونها رو دانلود کنه و فقط با برنامه مخصوص خودشون بشه پخششون کرد.
همونطور که ميدونيد فايلهاي معمولي تو اينترنت روي پروتوکل HTTP يا FTP قرار ميگيرند ولي فايلهاي استريم مخصوص هر شركتي براي خودش يه سري پروتوكل خاص داره.
مثلا ماكروسافت اومد و پروتوكل mms رو درست كرد كه خودش 2 نوع داره (TCP و HTTP)
شركت Real هم پروتوكل PNM/RTSP رو براي خودش دست و پا كرد.
شركت اپل هم از همون PNM استفاده ميكنه.

روش پخش اين فايلهاي استريم هم بسيار ساده است. اول ميان فايلهايي رو كه ميخوان پخش بشه ميزارن روي سرور مخصوص.

بعد يه فايل درست ميكنند مثل Shortcut هاي ويندوز كه توش آدرس اون فايل اصلي رو نوشتن. بعد موقعي كه شما ميخواين توي يه سايت اون فايل رو پخش كنيد. اول اين فايل كوچيكه رو دانلود ميكنيد و يعدش اين فايل به كمك برنامه مخصوص خودش (مثلا Real Player) باز ميشه و فايل اصلي رو كه توي همين فايل كوچيكه نوشته شروع ميكنه به گرفتن و پخش كردن.

اونطوري كه عقل من قد ميده (اگه من اشتباه ميكنم بگين اصلاح كنم). فايلهاي استريم رو هم ميشه دانلود كرد. چون اكثر فايلهاي استريم يه حداكثر باندويد دارن. و ممكنه چند تا استريم براي سرعتهاي مختلف توي يك فايل وجود داشته باشه. ميشه اون فايل رو بطور كامل دانلود كرد و فقط همون كليپ سرعت بالا رو تماشا كرد.

بزارين راحتتر توضيح بدم: بعضي وقتها ميرين تو يه سايت كه يك كليپ تصويري ببينيد وقتي شروع به پخش ميكنه خود برنامه با سرعت اينترنت شما خودش رو تنظيم ميكنه و سعي ميكنه كه بهترين تصوير و صدا رو بهتون نشون بده.
(البته اينجا يه استثنا هم داريم و اونم اينه كه وقتي اينقدر سرعت خط پايين باشه كه نتونه كل تصوير و صدا رو باهم درست نشون بده. مياد از تصوير ميزنه و سعي ميكنه صدا رو كامل پخش كنه. چون مغز آدما ميتونه يه جاهايي از تصوير رو كه نميبينه خودش بازسازي كنه و حتي حدس بزنه كه چه اتفاقي داره ميوفته ولي اگه صدا قطع و وصل بشه. تقريبا هيچي حالي آدم نميشه)
حالا يه نفر ديگه كه پاي ديش نشسته و با سرعت خدا داره اينترنت ميكنه بازم وارد همون سايت ميشه و روي همون فايل كليك ميكنه. برنامه پخش سرعت اينترنت نفر دوم رو تشخيص ميده و بر اساس اون سرعت شروع به پخش ميكنه. جالب اينه كه معمولا برنامه هايي مثل Real ميتونن يه فايل داشته باشن براي n تا سرعت اينترنت مختلف. يعني اينكه همين يه فايل توي خودش همون كليپ رو با كيفيت هاي مختلف براي سرعت هاي مختلف قرار داده تا بر اساس نياز مشتري پخش بشه. (اين كار بيشتر توي فايلهاي Real انجام ميشه.)

ماكروسافت الان از فايلهاي ASX استفاده ميكنه كه در اصل يه PlayList كامله كه مثلا توش 2 - 3 تا فايل رو به ترتيب پشت سر هم نوشتن كه بايد پخش بشه.
اگه با NotePad بازش كنيد معمولا آدرس كامل فايلي رو كه قراره پخش بشه ميبيند كه معمولا هم فرمت زير رو دارن:

کد:
mms://host.xx/sample.asf

اين فايل رو نميشه با برنامه هاي معمول دانلود كرد چون اصلا اين پروتوكل رو نميشناسن.
اگه آدرس كامل نداشت و فقط با اسلش جدا شده بود بايد آدرس همون صفحه اي كه فايل توش بوده رو در بيارين. چطوري؟ خوب يه جاي خالي اون صفحه راست كليك كنيد و Properties رو انتخاب كنيد و توي قسمت Address هر چي نوشته بود تا آخرين اسلش كپي كنيد و آخرش هم اين آدرس نصفه رو كه از توي فايل ASX در آوردين بچسبونيد تا آدرس كامل بدست بياد.
مثال: فرض كنيد كه يه فايل ASX باز كردين و توش يه آدرس ديدين مثل

کد:
/movies/trailer.asf
شما هم ميرين توي همون صفحه اي كه اين فايل رو ازش برداشتين و روي يه جاي خالي صفحه يا حتي روي يه عكس راست كليك ميكنيد و آدرس كامل سايت رو در ميارين . توي مثال ما:

کد:
http://movies.yahoo.com/mainindex.html

آدرس سايت ماست و قرار شد تا استش آخر رو كپي كنيم و بچسبونيم آخر آدرس فايل كه ميشه:

کد:
http://movies.yahoo.com/movies/trailer.asf

توي اين حالت پروتوكل فايل همون http خودمونه و ميشه با هر برنامه دانلودي اين رو دانلود كرد.
----------------------------------------------
حالا رسيديم سر اصل ماجرا براي اون فايلهايي كه پروتوكل عجيب قريب دارن و نميشه مثل آدميزاد دانلودشون كرد.
اينجا ديگه كار ما نيست. بايد دست به دامن برنامه هاي كمكي شد.
اونطوري كه من گشتم و با چند تا برنامه مختلفش كار كردم. 2 تا برنامه وجود داره كه تو نوع خودشون كم نظيرن:

اولي: ASFRecorder V1.1 كه فقط ميتونه فايلهاي ماكروسافت رو دانلود كنه (asx wax wvx wmx) خيلي هم جمع و جور و كوچيكه.

دومي: StreamBox VCR 1.0 BETA 3.1 (+Stealth-Mulder Fix) Crack كه يه برنامه همه كارس و هر پروتوكلي كه بگين رو دانلود ميكنه. ولي من بازم براي كار با پروتوكل ماكروسافت اولي رو ترجيح ميدم. نميدونم چرا؟ :D

هيچكدوم از اين برنامه ها ديگه آپديت نميشن. چون شركتهاي غولي مثل Microsoft و Real افتادن دنبالشون و كار به دادگاه و فحش كشي و از اين حرفا كشيد.

اگه چيز ديگه اي تو اين زمينه خواستين بگين شايد تونستم كمك كنم. اشكالاتم رو هم بگين تو گلوتون غده نشه.
ممنون

------------------------ تكمله ------------------------

اگه اون برنامه ASF Recorder رو كه گفتم دانلود كني و تست كني. ميبيني كه به سايت هاي غير Http همانند MMS كانكت ميشه بعد از يه سري كار شروع به دانلود ميكنه. اگه وسط دانلود برنامه رو متوقف كني يا ببندي و بعد دوباره باز كني. و بگي همون فايل رو دانلود كن. مياد و از آخرين جايي كه دانلود كرده دانلود رو ادامه ميده.
بعضي اوقات حتي يه فايلي كه ناقص دانلود شده رو ميشه بهش داد كه از ادامه اش دانلود كنه.
اين كار رو فكر نكنم با Capture كردن يا ضبط كردن Audio و Video به صورت مجزا انجام داد. چون پكت هاي اينگونه فايلهاي استريم (در صورتي كه دانلود نشوند) هيچ دوباري مثل هم نيستند. چون هر بار عواملي مثل كيفيت خط. سطح نويز و ترافيك روي آن تاثير ميگذارد.

يك كار راحت تر هم ميشه كرد. اين برنامه ASF Recorder يه برنامه سورس باز است. ميشه سورسش رو دانلود كرد و يه نيگاه كرد كه مطمئن شد. (ولي من كه حالش رو ندارم - آخه سي هم خيلي حاليم نميشه)

اميدوارم منطقي منظورم رو فهمونده باشم. :rolleyes:
موفق باشيد.

بالا