برگزیده های پرشین تولز

( The Classical Martial Arts Resource) بررسی مکاتب رزمی باستانی ژاپن

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
به زودی در این تاپیک مکاتب و هنر های باستانی و قدیمی ژاپن مورد بررسی قرار میگیرد:f34r:

ndnd

Registered User
لایک‌ها
1
به زودی در این تاپیک مکاتب و هنر های باستانی و قدیمی ژاپن مورد بررسی قرار میگیرد:f34r:

ممنون از ایجاد این تاپیک انشا الله مثمر ثمر واقع بشه ودوستان اطلاعاتشون بره بالا وما هم از مطالب این تاپیک استفاده کنیم
ممنون اقا میلاد.
یا حق

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
richard_koryu_yudansha_certificate.jpg

دوستان در مورد هرکدام از موضوع های تعیین شده در زیر انتخواب کنید و پست دهید تا در مورد آن صحبت کنم. و بحث کنیم
1. مکاتب رزمی سنتی ژآپن چیست؟
2. کوریو باجوتسو چیست؟
3.ریو چیست؟
4. هنرهای سنتی ژاپن در غرب ؟
5.واقعی هست یا قیر واقعی؟:eek:
شما هنر و مکتب رزمی ژاپنی می خواهید؟ پس به ژاپن بیاید
6.تمرینات مدارس قدیمی در ژاپن چگونه است؟
7.برخی از تفکرات در مورد آموزش های مدارس قدیمی؟
8.هدف آموزش از هنر رزمی چیست؟
9.برخی افکار در مورد آموزش مدارس قدیمی رزمی ژاپن در غرب؟
10. قدیمیترین مدارس شناخته شده و زنده تا به امروز؟

دوستان در مورد هرکودم که خواستن بحث کنم یک پست با شماره موضوع و خود موضوع بده. ممنون از حسن توجه شما

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
خوب اگه ترتیب خاصی نداره، من دوست دارم بیشتر درمورد ریو ها بدونم :happy:

آریگاتو :happy:

blackdany

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اقا من میگم به ترتیب بریم جلو چون این جوری هر کسی یک چیزی میخواد
همین ترتیبی هم که میلاد جان نوشته خوبه به نظر من البته
:p
امیدوارم همه اینجا برای کسب اطلاعات بیان و نه برای .............
امیدوارم مثل تاپیک بوجینکان نشه:blink:
میلاد جان اگه میشه برای اول کار اسامی چند مکتب رزمی سامورایی و نینجا های قدیم و اصیل رو بگو تا کم کم در بارش بحث کنیم. :f34r:

blackdany

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من نام چند تا مکتب رزمی سنتی قدیمی و اصیل ژاپنی میزارم میتونین کسانی که اطلاعاتی ندارن از بین اینها انتخاب کنند تا اطلاعات او مکتب رو براتون بزاریم
چنتا ریو سنتی که هنوز تدریس میشن

kukishin ryu
kukishinden ryu
tenshin shoden katori shinto ryu
Daito ryu aiki jujutsu
Isshin ryu ( با ایشین ریو کاراته اشتباه نشه ) بهتره اینو Isshin-ryū kusarigamajutsu بگیم
Yoshin ryu
Takagi Yoshin ryu
Hontai Takagi Yoshin ryu
Shinto ryu
Togakure Ryu
Gyokko ryu
Kumogakure Ryu
Koto Ryu
Gikan Ryu
Shinden Fudo Ryu
Asayama Ichiden Ryu
Yoshin Muso Ryu
Tatara Shinden Ryu

Iga Ryu
Tenshin Ryu
Yagyu Shingan Ryu
Mugen Shinto Ryu
Kijin Chosui Ryu
Tenshin Kyohyo Kukishin Ryu

Ni Ten Ichi Ryu
Sosuishi ryu
Yagyū Shingan-ryū
Yagyū Shinkage-ryū
Hōzōin-ryū
Tatsumi-ryū
Kashima Shinden Jikishinkage-ryū

و ......

البته باید توجه داشته باشید ، که بعضی از این ریوها به صورت جدا دیگه اموزش داده نمیشن و با چند ریو که سوک ( رییس ریو ) همه اون ریو ها یک نفر هست ، به صورت یکجا زیر نظر یک سازمان ( که رییس اون ، سوک همه اون ریو ها ) هست اموزش داده میشه و شما به جای اینکه منکیو کایدن از اون ریو بگیرید ( سیستم سنتی رده گذاری ) ، دان از اون سازمان میگیرید ؛ ولی به هر حال هستن افراد ژاپنی که هنوز منکیو کایدن اون ریو رو هم میگرن ، که شجره نامه از بین نره و سوک بعدی هم تعیین بشه

با تشکر از cyb3rninja666 برای این پست( این مکاتب و ریو ها را ایشان گذاشته بودند):f34r:

اریگاتو

blackdany

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب برای شروع کار هم با اجازه از اقا میلاد و بزرگان فروم اطلاعاتی که به در بخور هست از مکتب اصیل و سنتی Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū میزارم . این اطلاعات از ویکی در اومده و خودم اونهایی که به درد میخورد رو ترجمه کردم و براتون گذاشتم امیدوارم خوشتون بیاد
میلاد جان اگه اشتباهی توش هست لطفا درستش کن
اریگاتو اوزاری ماشتای :f34r:
برنامه درسی در Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū
Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū سیستم جامع رزمی است. این بدان معنی است که بر خلاف روش های مدرن رزمی مانند کندو یا Iaido ، که در یک منطقه خاص با یک اموزش متمرکز است ، مطالعه است از طیف گسترده ای از مهارت های رزمی ساخته شده .تاکید اصلی مدرسه در Kenjutsu (روش شمشیر). طیف گسترده ای از سلاح های دیگر به عنوان بخشی از برنامه جامع درسی آموزش داده است ، اما شمشیر سلاح مرکزی باقی مانده است.
برنامه درسی مقدماتی شامل :
Arts Forms
Sword arts
(tachijutsu)
هنر شمشیر زنی Sword combat
(kenjutsu)
4 Forms: Basics of the Sword (表之太刀 Omote no Tachi?)

5 Forms: Five Teachings of the Sword (五教之太刀 Gogyō no Tachi?)

3 Forms: Seven Essential Articles of the Sword (極意七条之太刀 Gokui Shichijo no Tachi?)

Sword drawing
(iaijutsu)
6 Forms: Basics of Sword-Drawing (表之居合 Omote-no Iai?)

5 Forms: Standing Sword-Drawing (立合抜刀術 Tachiai Battōjutsu?)

5 Forms: Essentials of Sword Drawing (極意之居合 Gokui no Iai?)

Two swords
(両刀術 ryōtōjutsu) 4 Forms: Two Swords (両刀 Ryōtō?)

Short sword
(kodachi)
3 Forms: Essentials of the Short Sword (極意之小太刀 Gokui no Kodachi?)

Staff art
(bōjutsu)
6 Forms: Basics of the Staff (表之棒 Omote no Bō?)

6 Forms: Five Teachings of the Staff (五教之棒 Gogyō no Bō?)

Glaive art
(naginatajutsu)
4 Forms: Basics of the Glaive (表之長刀 Omote no Naginata?)

3 Forms: Seven Essential Articles of the Glaive (極意七条之長刀 Gokui Shichijo no Naginata?)

Spear art
(sōjutsu)
6 Forms: Basics of the Spear (表之槍 Omote no Yari?)

2 Forms: Secret forms (Hiden no Yari)
Spike-throwing
(shurikenjutsu)
7 Forms: Basics of Spike Throwing (表之手裏剣 Omote no Shuriken?)

8 Forms: Five Teachings of Spike Throwing (五教之手裏剣 Gogyō no Shuriken?)

9 Forms: Essentials of Spike Throwing (極意之手裏剣 Gokui no Shuriken?)

Jujutsu
36 Forms: Essentials of Jujutsu (極意之柔術 Gokui no Jūjutsu?)

توضیح برای این مورد ها
4 Forms: Basics of the Sword (表之太刀 Omote no Tachi : یعنی شامل 4 فرم مقدماتی اساس شمشیر زنی (kenjutsu)
و برای همه هم به همین صورت برای مثال در همان کن جوتسو 4 فرم مقدماتی دارد 5 فرم اموزه شمشیر زنی و 3 فرم پیشرفته که هر کدام دارای 7 مقاله ضروری برای کن جوتسو می باشد .
وقتی در ریو به صورت هنر جوی پیشرفته در امدی این اموزش این مکاتب شروع میشود :
• Ninjutsu / Shinobi (جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل)
• Chikujojutsu (رشته هنری بارو)
• Gunbai - Heihō (استراتژی و تاکتیک)
• Tenmon Chirigaku (نجوم ؛ فال geomantic)
• In-Yo kigaku (جنبه های فلسفی و عرفانی از Mikkyo مشتق شده -- به طور خاص باطن مدرسه Shingon از بودیسم)
قوانین عضویت در Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū :

از لحاظ تاریخی ، Tenshin Shōden Katori - شینتو ریو نوع ***** Risuke Otake با محدودیت های سخت گیرانه در اعضای آینده نگر استفاده شود. این ، همانطور که در Otake رسمی باشگاه را Shinbukan قوانین سختی ، عبارتند از :
• 1. Nyūmon (入门) (پذیرش) است برای کسانی که آماده شده که keppan (血 判) (سوگند خون) و پرداخت ryu - nyūmon (هزینه ی ورودی) محدود شده است ؛
• 2. افراد از ملیت های خارجی علاقه مند به پیوستن باید در ژاپن اقامت کنند .
• 3. پس از ترک ژاپن ، متقاضی نباید هیچ وجه به تدریس مشغول شوند .
• 4. افراد در حال تمرین سایر هنر های رزمی به هیچ وجه قبول نخواهند شد .
متن keppan (血 判) (سوگند خون) :
از لحاظ تاریخی ، قبل از شروع هر گونه آموزش در Tenshin Shōden Katori - شینتو ریو ، هر دانش آموز آینده نگر به حال به نشانه ادای سوگند وفاداری به مدرسه می باشد. روش این بود که keppan (سوگند خون) در حمایت از kisho زیر یا kishomon (تعهد). این سوگند یکی نوشته شده با عضو آینده نیاز به ثبت نام خود را در خون خود او بود. متقاضی می خراش و یا قطع انگشت و یا گاهی اوقات دست درونی و با خون کشیده شده است ، نشانه تعهد شرح زیر است :
در تبدیل شدن به یک عضو از Tenshin Shōden Katori - شینتو ریو است که توسط خدای بزرگ از حرم Katori منتقل شود این نامه تعهد من است که تأیید میکنم :
1. من به هیچ عنوان به بحث و نشان دادن جزئیات مربوط به ریو به اعضای غیر عضو را ندارم ، حتی اگر آنها بستگان من باشند ؛
2. من نمی خواهم در درگیری های عمومی یا سوء استفاده از هنر در برابر دیگران از مکاتب استفاده کنم .
3. من هیچگاه مرتکب هیچ نوع قمار نمیشوم و در مکان های بی اعتبار مایه رسوایی حضور نمی یابم .
4. شمشیر من بر روی پیروان سنت های دیگر رزمی بدون اجازه کشیده نمیشود
من بدین وسیله به تعهد محکم به هر یک از مقالات فوق مطابقت داشته باشند. امیدوارم بعد از شکستن هر یک از این مقاله من به عذاب خدای بزرگ Katori و بزرگ الوهیت Marishiten دچار بشوم . ورقه یا پیمان نامه یا سند من قاطعانه و قسم می خورم اضافه نمودن مهر و موم خون من به این سوگند را به این خدایان بزرگ.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام فکر می کردم یه چیزایی در مورد مکاتب ژاپن می دونم .ولی با خوندن مطالب بالا فهمیدم هیچی نمی دونم.
اما یه سوال دارم.
آیا ربطی بین مکاتب رزمی و مذهب مردم ژاپن بوده ؟

Last edited:

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
درود
یه سوال مهم دارم. هدف از یاد گرفتن ورزش های رزمی چیه؟ چرا بعضی از استادا میگن هدف ورزش رزمی تنها دفاع از خود یا به دست آوردن اعتماد به نفس نیست ؟
این جوری که من توی باشگاه های ایران دیدم اکثر سبک های ژاپنی (مخصوصا کیوکشین) بیشترین آمار آسیب به بدن رزمی کار رادارن . یه شخص مبتدی در اولین روز تمرینش در باشگاه یه استاد خوب دچار آسیب میشه. چرا؟:stun:(نمی دونم) باور کنید از خودم در نمی یارم. با چشم خودم دیدم. دیگه خودتون بهتر از من میدونید. آیا هدف هنر های رزمی ریاضت به بدن برای رسیدن به هدف خاصیه؟ :hmm:
لطفا هر جا اشتباه بهم بگین.

Last edited:

s.alireza

Registered User
لایک‌ها
186
درود
یه سوال مهم دارم. هدف از یاد گرفتن ورزش های رزمی چیه؟ چرا بعضی از استادا میگن هدف ورزش رزمی تنها دفاع از خود یا به دست آوردن اعتماد به نفس نیست ؟
این جوری که من توی باشگاه های ایران دیدم اکثر سبک های ژاپنی (مخصوصا کیوکشین) بیشترین آمار آسیب به بدن رزمی کار رادارن . یه شخص مبتدی در اولین روز تمرینش در باشگاه یه استاد خوب دچار آسیب میشه. چرا؟:stun:(نمی دونم) باور کنید از خودم در نمی یارم. با چشم خودم دیدم. دیگه خودتون بهتر از من میدونید. آیا هدف هنر های رزمی ریاضت به بدن برای رسیدن به هدف خاصیه؟ :hmm:
لطفا هر جا اشتباه بهم بگین.

دوست عزیز این سوال رو در تاپیک هنرهای رزمی مطرح میکردید بهتر بود چون اینجا بحث در مورد مکاتب هستش.
با اجازه صاحب تاپیک به سوالتون جواب میدم:
بستگی به استادش داره.
در سبکهای دیگه هم دیدم حتی در وشو! و مختص سبکهای ژاپنی نیست.
کلا تو ایران افراد رو جو میگیره!
کشاله پای راستم(عضلات همیسترینگ) توی یه سبک چینی پاره شد ولی در تمام دوران تمرین کاراته حتی در کیوکوشین هیچ اسیبی ندیدم، به استاد باشگاه برمیگرده و همینطور خود هنرجو.
فلسفه هنرهای رزمی از پیدایش تا به امروز دفاع از خود بوده است.(اگر به کاتاهای کاراته رجوع کنید میبینید که تماما با دفاع شروع میشه) ولی چیزهای دیگه ای هم در کنارش بدست میاد که از موضوع دفاع از خود بالاتر قرار میگیره مثل روحیه صلح طلبی و مدارا.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
دوست عزیز این سوال رو در تاپیک هنرهای رزمی مطرح میکردید بهتر بود چون اینجا بحث در مورد مکاتب هستش................
ولی چیزهای دیگه ای هم در کنارش بدست میاد که از موضوع دفاع از خود بالاتر قرار میگیره مثل روحیه صلح طلبی و مدارا.
با تشکر از شما . اما سوال من خارج از تاپیک نبوده :eek:. در پست شماره 3 صاحب تاپیک گفته اند: 8.هدف آموزش از هنر رزمی چیست؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
آیا ربطی بین مذهب و مکاتب رزمی بوده . (مثل شینوئیزم )

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام فکر می کردم یه چیزایی در مورد مکاتب ژاپن می دونم .ولی با خوندن مطالب بالا فهمیدم هیچی نمی دونم.
اما یه سوال دارم.
آیا ربطی بین مکاتب رزمی و مذهب مردم ژاپن بوده ؟

dar mored rabete beyn makateb razmi ba mazhab mishe goft naghsh dashte ama na be onvane selahe mazhab

age deghat koni to madarese gadimi samorai darshaye akhlagh ziyad dashtan va bishtar ebarateshon to shintoism hast
ke samoraiha behesh migan boshido
khod kalame boshido koli tafsir dare ke bayad sare forsat tozih bedam

eki az jomlehaye marof to madareseshon : zendegi ma jangjoyan mesle ye shekofe hast e khayli zod az derakht miyofte

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
با تشکر از شما . اما سوال من خارج از تاپیک نبوده :eek:. در پست شماره 3 صاحب تاپیک گفته اند: 8.هدف آموزش از هنر رزمی چیست؟

man fek mikonam javabe soal shoma jomle khode shomast
rasidan be marz pishbini ke in khayli moheme

tajrobe be man sabet karde ye razmi kere khob doroste sorat vaghodrat va.........khobi dare ama ye adam zerange ke mitone pishbini javaneb ro anjam bede

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
dar mored rabete beyn makateb razmi ba mazhab mishe goft naghsh dashte ama na be onvane selahe mazhab

age deghat koni to madarese gadimi samorai darshaye akhlagh ziyad dashtan va bishtar ebarateshon to shintoism hast
ke samoraiha behesh migan boshido
khod kalame boshido koli tafsir dare ke bayad sare forsat tozih bedam

eki az jomlehaye marof to madareseshon : zendegi ma jangjoyan mesle ye shekofe hast e khayli zod az derakht miyofte
يه حرفي از يه نفر شنيده بودم كه راست و دروغشو نمي دونم .اگه شما مي دونيد توضيح بديد. اون بنده خدا مي گفت : در بعضي از مكاتب ژاپن اصل بر بي هدف بودن و زندگي بي هدف يك جنگجو بوده:blink: من كه باورم نشد. يعني توي مكاتب ژاپن همچين چيزي بوده؟:eek:

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
يه حرفي از يه نفر شنيده بودم كه راست و دروغشو نمي دونم .اگه شما مي دونيد توضيح بديد. اون بنده خدا مي گفت : در بعضي از مكاتب ژاپن اصل بر بي هدف بودن و زندگي بي هدف يك جنگجو بوده:blink: من كه باورم نشد. يعني توي مكاتب ژاپن همچين چيزي بوده؟:eek:

salam dost man na

in jomle kamelan eshtebahe

samoraiaHA ARBAB DASHTAN VA JONESHON RO VASE ARBABESHON VA HADAFHAYE KHASE KHODESHON MIDADAN CHON INTORI MOTAGHED BON BE SHERAFAT MIRESAN

YE JOMLE MAROF HAM DARAN ZENDEGI MESE YE FENJAN GHAHVE HAST KE ZOD SARD MISHE

بالا