آژانس هواپیماییexchanging

toefl vs ielts

شروع موضوع توسط frisbee ‏30 سپتامبر 2005 در انجمن گفتگوی آزاد

1. frisbee

frisbee Guest

بالاخره اين سوال پيش مي آيد كه ielts يا toefl؟ كدومشون معتبرترن؟كدومشون سخترن؟و يك مقايسه اي بين اين دو

2. Persiana

Persiana مدیر بازنشسته کاربر فعال

فكر كنم TOEFL چون اولين چيزي كه دانشگاههاي خارجي از آدم ميخوان نمره تافله و بعد چيزاي ديگه.

3. plusdeck

plusdeck Registered User

اگه میخوای تو ایران از مزایاش استفاده کنی تافل ولی برای خارج از ایران خصوصا کشورهای اروپایی و خود استرالیا IELTS جایگاه بهتری داره.

4. ch_hamid123

ch_hamid123 کاربر تازه وارد

مي خواي چكار كني؟ اگه مي خواي براي مهاجرت اقدام كني IELTS بايد بدي ولي اگر مي خواي پذيرش بگيري TOEFL راحت تره...يعني مثلاَ 580 در TOEFL به مراتب ساده تر از نمره 7 در IELTS هستش. بعد هم اينكه بستگي به يه سري مسائل ديگه هم داره نمره TOEFL ديرتر از IELTS داده مي شه و اگر محدوديت زماني داشته باشي شايد مجبور باشي اين مسئله رو در نظر بگيري. من خودم TOEFL دادم اگر خواستي بگو بيشتر راجع به TOEFLبگم بهت :rolleyes:

5. Persiana

Persiana مدیر بازنشسته کاربر فعال

منظور منم همون پذيرش بود، دست كم مال آمريكاش كه اين طوريه چون ما هر جا رفتيم اول نمره تافل خواستن (حالا ما تو مرداد امتحانشو داديم نميدونم چرا نمره اش نمياد!!).

6. tintin

tintin Registered User

بنظر من همن Tofel

7. appbannerkhuniresbanner
  8. frisbee

frisbee Guest

تافل کجا امتحان دادي ؟ چون من تافل تو ايران امتحان دادم ولي متاسفانه انقدر سالن افتضاح بود(يعني مثلا بلند گو بالا سرم کار نميکرد يا سالن بقدري بزرگ بود که مثلا صدا اکو ميشد يا مثلا اسپکرها lo-fi بودن)خلاصه آنقدر افتضاح بود که ما رو اصلا پشيمون کرد از امتحان دادن.البته بايد اضافه کنم که مثلا خود من قبلا تو کانون زبان ايران يک ماک تافل(mock toefl )داده بودم ونمره خوبي گرفته (620) بودم بمهارت هايم مطمئن بودم يعني در هر صورت ميدونم که اشکال از من نيست در ضمن در روزي که از ما امتحان گرفتن اشخاص ديگر نيز اعتراض کردن ولي خوب سازمان سنجش است ديگربعد از اينکه پول تو را گرفت ديگر نمي تواني کاري کني

9. ReD3ath++

ReD3ath++ کاربر فعال بازیهای کامپیوتری کاربر فعال

در حال حاضر مسلمل IELTS دارای اعتبار بیشتریست بخصوص برای کشورهای خاصی نظیر کانادا و استرالیا که بدون استثنا IELTS رو به عنوان ملزومات پذیرش آکادمیک قبول دارند... تقریبا میشه گفت هرجا TOEFL رو از شما طلب کنند نمره معادل IELTS اون رو هم قبول میکنند ولی برعکس این موضوع صحت نداره ...

یکی از دلایل اصلی هم وجود بخشهای اضافی امتحانی در امتحان IELTS میباشد.
    به هر حال به دلیل کم رنگ شدن ارزش مدرک تافل در سالهای اخیر،ETS از سال جاری برنامه امتحانی جدیدی تحت عنوان New Toefl را اجرا میکند تا استانداردهای خود را بالاتر برده و دوباره به ارزش آکادمیک گذشته خود برگردد...

- برای پذیرش تحصیلی حتما به راهنمای هر دانشگاه جداگانه نگاه بکنید - در برخی موارد با مکانبه با دانشگاهی که یکی از این دو مدرک را در راهنمایشان عنوان کرده اند به این پاسخ میرسید که آن یکی را هم با نمره x قبول میکنند.

- برای استرالیا و اروپا تاکید بیشتر بر IELTS می باشد.

10. ch_hamid123

ch_hamid123 کاربر تازه وارد

من شريف امتحان دادم توي مرداد. مزخرف بود كيفيت صدا...حالا تو سالن ما كه سر و صدا هم شد و ملت اعتراض كردن...خلاصه وضعي بود ...من يه مشكلي الان دارم اونم اينكه الان كه زنگ مي زنم تا با تلفن نتيجه امتحان رو بگيرم مي گه هنوز مال من آماده نيست. در حالي كه توي بولتن نوشته 21 سپتامبر با تلفن آماده است :(

11. frisbee

frisbee Guest

بابا همشهری تو هم که مثل خودمی آقا این لامذهب چه سالنی بود ما رو بردن توش:blink: من که وقتی کولر ها رو خموش کردن اصلا آب و روغن قاطی کردم آمدن بیرون:wacko: ملت اعتراض نکردن ببینن چه میشه بالاخره؟خلاصه جونم برات بگه که اصلا از امتحون دادن بیزارم کردن حالا رفتم دنبال آی الس اگه هم نشد می ریم دبی خیالی نیست