برگزیده های پرشین تولز

Transparency در MS Paint

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
چه جوري مي شه توي Ms Paint در WinXP قسمتی از تصویرراشفاف و نامرئی(Transparent) کرد.
می دونم که می شه، ولی نمی دونم چه جوری.
در Paint های windows های قبلی روش کارش فرق می کرد. یکی مال این winXP را بگه لطفا.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من نميدونستم كه ميشه با paint تصاوير transparent درست كرد! اگه راهش رو كسي ميدونه بگه! جالبه :shock:

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدايي كه در اين نزديكي است...
من اينا رو يه جايي خوندم، كه در Win XP چنین گزینه هایی نمی بینم:(

1. "قوطی رنگ" را انتخاب کنید، و قسمت هایی از تصویر را که می خواهید شفاف و نامریی(Transparent) باشد، "با رنگی که تا به حال استفاده نکرده اید"، پر کنید(من دوست دارم از سبز کم رنگ استفاده کنم)
2. از منوی File، گزینه ی Save as... را انتخاب کنید. از موارد روبروی Save as Type، گزینه ی Graphics Interchange Format (*.gif) را انتخاب کنید. سپس دکمه ی Save را فشار دهید.
3. پیامی نمایان می شود که می گوید "ممکن است مقداری از اطلاعات و رنگ ها از دست برود". Yes را انتخاب کنید.
4. دوباره از منوی Image گزینه ی Attributes... را انتخاب کنید. جعبه ی Transparency را با تیک زدن "Use transparent background color" فعال کنید، و دکمه ی Select Color را بزنید.
رنگی را که در مرحله ی 1 برای قسمت نامریی انتخاب کرده بودید، این جا هم دوباره برگزینید(من سبز کم رنگ را انتخاب کرده بودم). دو بار OK را بزنید.
5. از منوی File، گزینه ی Save را بزنید.

احسان جان (و دیگران) اگر میشه نگاه کن ببین می تونی در WinXP ببینی چه کار میشه کرد. :idea:

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خدايا توبه !!! ببين خدا چيا خلق كرده :)
از شوخي گذشته . من اينو اصلا نمي دونستم . واقعا جالب بود . مرسي
البته من XP ندارم و متاسفانه نمي تونم كمكي بكنم :(

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
يعني يه نفر پيدا نمي شه كه يه نيگاه بندازه؟

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
يه نفر دستش درد نكنه، توي XP ببینه چه طوری میشه عمل کرد

-Ehsan-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
[left:fa4e654d70]Can you please tell me where you get this Ms paint from, if its the Paint your talking about than when i click on Save As it dosnt say anything or any selections of Transparancy and I do also have WinXP[/left:fa4e654d70]

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام توانا
عزيز اين همون Windows Paintی ه که در ویندوز در Accessories ه.
از موارد روبروی Save as Type، گزینه ی Graphics Interchange Format (*.gif) را انتخاب کنید.
در Save as اون رو به عنوان یه فایل GIF ذخیره می کنی. بعد اون کارهایی رو که گفتم انجام بده
ضمنا منم WinXP دارم، و اون مورد Transparency رو اون جایی که قبلا بوده نمی بینم. احتمالا باید به روش دیگه ای عمل کرد. ولی نمی دونم چه جوری. واقعا نیاز دارم :-((

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
بابا مگه تو ايران فاميل نداري؟ بگو يه فتوشاپ بخرن برات بفرستن ديگه .. خودتو خلاص كن كلي امكانات ديگه هم داره اون مشكل رو هم حل ميكنه :rolleyes:

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
نه، من عمدا توي Paint می خوام. دلیلش واسه خودم محفوظ

-Ehsan-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
[left:109c94f28b]Same here I already have photoshop and I know how but I want to know how to do it in Paint...[/left:109c94f28b]

بالا