برگزیده های پرشین تولز

transparent کردن فرم اصلی

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
چگونه می توان فرم اصلی برنامه را transparent کرد . البته نمیخواهم از خاصیت Alphablend استفاده کنم . زیرا این خاصیت تمام فرم همراه با همه کامپوننت ها را transparent می کند . اما من می خواهم فقط فرم بصورت شفاف در آید و بقیه کامپوننت ها بصورت معمولی نمایش داده شوند .
ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید .

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی کسی پیدا نمی شه به من کمک کنه ؟

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش من راجع به transparent كردن فرم، بدون اينكه اجزاي روي فرم را شامل بشود، راه حلي پيدا نكردم و خودمم خيلي دوست دارم كه را ه حلش رو ياد بگيرم. اما فعلا اگر اين موضوع اورژانسي يه، من يه راه حل :wacko: دارم. اونم اينه كه مثلا اگر مي خواهيد فرم مورد نظرتان دو تا دكمه داشته باشه، شما دو تا فرم ايجاد كنيد(براي هر دكمه يك فرم). بعد كه هر دكمه را روي يكي از فرم ها قرار داديد، ابعاد فرم را به اندازه دكمه اي كه روي آن قرار دارد، تنظيم كنيد و BorderStyle فرم را هم bsNone قرار مي دهيد و بايستي براي onShow فرم اصلي يك تابع ايجاد كنيد و در آن فرم دوم را كه شامل دكمه دوم مي باشد را Show كنيد.اينطوري وقتي كه برنامه تان را اجرا مي كنيد، دو تا دكمه روي دسكتاپ كامپيوترتان ظاهر مي شود و ديگر خبري از فرم نيست. براي محل قرار گيري دكمه ها روي فرم ها هم مي توانيد، خاصيت position‌ مربوط به هر فرم را به صورت designed‌ تنظيم كنيد و خودتون در زمان طراحي محل قرار گيري دكمه ها يا همون فرم ها را تعيين كنيد.
قبول دارم كه راه حل خوبي نيست، اما اميدوارم بتونه كار تون رو راه بندازه. :blush:

smt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بسيار ممنونم از راهنماييت . اما دنبال راه بهتري مي گردم .

بالا