برگزیده های پرشین تولز

Undying

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
مقدمه

يك بازي دلهره آور برمبناي داستاني از Clive Barkerاست . قابليت ها و جذابيت هاي بازي بعدا الهام بخش بازي هاي كامپيوتري ديگري در زمينه هاي گوناگون شد

داستان بازي

در سال 1923 وپس از جنگ جهاني اول پاتريك گالوي ، يك ايرلندي متخصص در امور فوق طبيعي براي كمك به يكي از دوستان خود به نام جرمايا راهي قصر خانوادگي او مي شود . جرمايا وبرادرش در كودكي يكي از كتابهاي پدرشان را دستكاري كرده اند وهمين امر باعث آزاد شدن ارواح خبيثه واشغال قصر توسط آنان شده است . ساير اعضاي خانواده جرمايا در اين مدت يا كشته شده اند ويا تبديل به هيولاهاي خونخوار گشته اند . حال پاتريك بايد به تنهايي به مبارزه با اين هيولاهاي خونخوار بپردازدتا قصر را از وجودشان پاك كند .

او در اين راه بايد از پنج مرحله اصلي عبور كند ودر پايان هر مرحله ماموريت تازه اي را از جرمايا مي گيرد . پاتريك براي مبارزه سلاح ها وجادوهاي گوناگوني را مي يابد وبا افراد محلي،راهبان مرموز ناحيه وارواح وهيولاهاي گوناگون روبرو مي شود ودر نهايت پي مي برد روح جرمايا تحت تسخير ارواح درآمده است وبايد به مبارزه با او نيز بپردازد .

تاريخچه

بازيهاي Action اول شخص همواره از محبوبترين گونه بازيها بوده اند و در اين ميان استفاده از داستان هاي هراس انگيز نيز يكي از فرا گيرترين سوژه ها در مورد اين گونه بوده است .

اين بازيها همواره مزايا ومعايب مختلفي داشته اند ولي اكثرا نتوانسته اند آنطور كه بايد وشايد باعث دلهره بازيگر شوند و باعث چنين امري در بيشتر موارد نداشتن فضايي مناسب و داستاني قوي بوده است ، عواملي كه در Undying سعي شده است در مركز توجه سازندگاننش باشد.

بررسي بازي

وقتي در يك بازي شاهد دو نام قدرتمند و معتبر در ساخت ونشر باشيم مي توان انتظار يك محصول خوب را نيزداشت

ساخت بازي Undying در استوديوي Dream Works انجام شده است . Dream Works از شركتهاي معتبر در زمينه گرافيك كامپيوتري براي بازي ها و فيلم ها ي سينمايي است . اين شركت توسط اسپليبرگ وبراي ساخت جلوه هاي كامپيوتري فيلم ها تاسيس شد و كادر قدرتمند آن توانست به سرعت جايگاه بالايي در گرافيك بازيهاي رايانه اي بيابد . همكار Dream Works در انتشار بازي نيز Electronic Artsبود ، شركتي كه امروز بسياري از بازيهاي رايانه اي خوب و پر فروش را در سطح جهان پخش مي كند .

داستان بازي از نقاط قوت آن محسوب مي شود . فضاي يك قصر جن زده بخوبي در گفتگوها وروال داستاني جا افتاده است .ترتيب اتفاقات نيز منطقي هستند وسعي شده تا حد امكان به نسخه اصلي كتاب وفادار بماند .

گرافيك بازي بسيار زيبا و قوي طراحي شده است . در حقيقت توان اصلي Dream Works در گرافيك كامپيوتري است و همين امر باعث گشته است تا شاهد محيطي زيبا ، پويا وهراس انگيز باشيم . طراحي قصر مربوط به دوران سلتي و مكان آن دشت هاي سبز و نمناك ايرلند است.چنين فضايي را به خوبي مي توان از طراحي محيطي دريافت . كاراكترها نيز طراحي خوبي دارند ، هر چند مي توانست طراحي نرم تري داشته باشد .

يكي از نكات بازي استفاد ه از فيلم هاي پويا در چند مورد است .

در اين گونه فيلم ها شما به عنوان بازيگر قابليت چرخش به چپ و راست را داريد و تنها تماشاگر محيط دو بعدي ثابت نيستيد . اين روش بعدا توسعه داده شده و در بازي Medal of Honor توسط Dream Works بكار گرفته شد . براي موتور بازي از موتور Unreal استفاده شده است.

Unreal يك موتور قوي و مناسب براي سبك FPS است كه از پايداري بالايي برخوردار است ولي در Undying اشكال عمده اي در استفاده از اين موتور وجود دار دكه شايد اصلي ترين مشكل بازي نيز باشد و آن زمان زياد بارگذاري هنگام وارد شدن به محيط هاي تازه است.

طراحي صداي بازي شايد يكي از بزرگترين نقاط قوت آن باشد. صداهاي هراس آور سه بعدي به كمك گرافيك زيباي بازي آمده است و باعث ساخت يكي از دلهره ترين بازي ها گشته است . گفتگو هاي بازي نيز به خوبي طراحي شده اند هرچند نداشتن زيرنويس تا حدي درك آن را براي بازي كنان غير انگليسي سخت كرده است .

روش بازي بر اساس استاندارد بازيهاي اول شخص است يعني حركت با صفحه كليد و چرخش با ماوس .در دست راست شما سلاح ها و در دست چپ جادوها وجود دارد و براحتي با استفاد هاز كليدهاي چپ و راست ماوس قابل استفاده هستند . قابليت هاي حركتي و عملياتي نيز كاملا در دسترس مي باشد و پس از چند دقيقه بازي به راحتي آنها را فرا خواهيد گرفت .

يكي از نوآوري هاي بازي در زمينه طراحي كليدهاي Alternative يا جايگزين است . در اين روش براي هر عملي در كليد تعريف مي شود از اين شيوه بعدا در Medal of Honor نيز استفاده شد.

موسيقي بازي كاري از بيل بروان است و كاملا با سبك بازي منطبق است .

منو بندي ها زيبا هستند و براي عمليات مهم مثل ذخيره و بار گذاري سريع نيز كليدهاي ميان بري ساخته شده است.

مزايا:محيط جالب ،طراحي صوتي عالي ، داستان قوي

معايب:كم بودن سلاح ها و جادوها ، نبرد امكان بازي چند نفره ، زمان بارگذاري طولاني

شناسنامه بازي

سازنده: Dream Works

ناشر: Electronic Arts

نوع بازي:Action\ FPS

حداقل سيستم مورد نياز:

CPU: Pentium 400

RAM: 64 MB

HDD: 350 MB Free Space

VGA: 16 MB – With Direct 3D Compatible

Sound: Direct3D Compatible

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
این بازی رو هیچکس تو بازار نمیشناسه !

رفتم تو مغازه طرف میگم بازی undying داری ؟ میگه : چی ؟ خان دایی ؟

شما بگین باید به این آدم چی گفت ؟

کسی میدونه کجا داره ؟ فارسی شده نوین پندارش هست ؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از Kako :
این بازی رو هیچکس تو بازار نمیشناسه !

رفتم تو مغازه طرف میگم بازی undying داری ؟ میگه : چی ؟ خان دایی ؟

شما بگین باید به این آدم چی گفت ؟

کسی میدونه کجا داره ؟ فارسی شده نوین پندارش هست ؟
حالا همونو اسم فارسيشو ميگفتي(نميدونم چي لقب گرفته) يارو حتما بهت ميداد.
من ميخواستم gothic 2 رو بگيرم هر چي گفتم يارو حاليش نشد آخر رو كاغذ نوشتم گفت:" آهان نداريم"!بعد چشمم خورد به جلد يه بازي روش نوشته بود كشتن اژدها از عكسش فهميدم همين gothic 2 هست!البته رو جلدش هم ريز نوشته بود.اينم از اسم گذاري بازي!

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
ایول مطلب باحالی نوشتی. اين بازي undying ترسناک ترین بازی بوده که تا حالا من انجام دادم. هیچ وقت هم تا آخرش نرفتم. 3 ، 4 مرحله که رفتم بی خیال شدم از بس که ترسناک بود. اینم بگم که من کلا ادم نترسی هستم. بازی مثل Silent Hill بیشتر برام جنبه ادونچر داشت تا ترسناک. حالا خودتون حدس بزنید که این Undying دیگه چیه.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
آقا سبك اين بازي كسي ميدوني چيه ؟ چجوريه ؟ سوم شخصه ؟ اول شخصه ؟ شبيه كدوم بازيه ؟ مثل رزيدنت اويل ميمونه ؟

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
یاسر به جان مادرم خدا خفت کنه تو کافی نت مردم از خنده هر وقت میام این تاپیک و اینو ==رفتم تو مغازه طرف میگم بازی undying داری ؟ میگه : چی ؟ خان دایی ؟

میخونم میزنم زیر قهقه

که یارو صاحاب کافی نت میاد تذکر میده

ولی منم ندیدمش

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از black_jack_of_black_city :
یاسر به جان مادرم خدا خفت کنه تو کافی نت مردم از خنده هر وقت میام این تاپیک و اینو ==رفتم تو مغازه طرف میگم بازی undying داری ؟ میگه : چی ؟ خان دایی ؟

میخونم میزنم زیر قهقه

که یارو صاحاب کافی نت میاد تذکر میده

ولی منم ندیدمش
باور کن طرف عین گیجا عیم همین کلمات رو میگفت....فکر میکرد دارم مسخرش میکنم....یا دیوونم !
نه که حالا مغازه در و دیوونه ای ها ! نه ! مغازه درست....ایم مغازه سمت راست(30 40 متری) سمت راست در پاساژ ایران....میدونید دیگه همش پر سی دی و .... هاست....

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از Kako :
آقا سبك اين بازي كسي ميدوني چيه ؟ چجوريه ؟ سوم شخصه ؟ اول شخصه ؟ شبيه كدوم بازيه ؟ مثل رزيدنت اويل ميمونه ؟

سبكش همونطور كه نوشته شده action اول شخصه.نوع بازيش چون تكه،نميشه با بازيهايي تو اين سبك مقايسش كرد فقط اينو بگم كه خداست. چيزي كه بيشتر از خود بازي ميدرخشه،موزيكهاي بازيه بخصوص موزيك صفحه اصلي بازي كه هيجان خاصي به بازي ميده.
من اين بازيو با اسم --رويين تن-- هم تو مغازه ها ديدم.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
كسي فارسيش كرده؟

دوبله دارينوسش هست.

undying_boxshot.jpg

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلامممممم !
آقا این بازی رو کسانی که بیماری قلبی روانی حتی از نوع خفیف دارن (یا حتی مریض اینجوری تو خونشون دارن) بازی نکنن.
آقا ما اینقد هیجان تو زندگیمون کمه :D رفتیم این بازی رو خریدیم(از آبی کامپیوتر) بازی هم کردیم.....دقیقا همونطوری دوستان گفتن(داش گیمور هم گفت) این بازی مساوی با جفت شدن ت×مهای مبارک بزیر گلو و تازه بد تر از اون(جا عوض کردن با تخم چشم :lol: ) میباشد. شدیدا فضاسازی خفن. دموهای ترسناک. آخرت صدای ترسناک. خشونت بار(برای کودکان بهیچ وجه توصیه نمیشود!!! به هیچ وجه ! )
آقا فقط اینو بگم اگر تا تهش رفتین خیلی مردین !
برای اطلاع کسانی که مثل من هر چی میپرسن کسی نیست جواب بده : این بازی یک دیسکه. بازی اصولا شوتره. یعنی شما تفنگ داری(همچنین طلسم هم پرت میکنی). موجودات عجیب و غریب و خفن. با حرکات نامشخص و غیر قابل پیش بینی. همش ورجه ورجه میکنن و زدنشون کار خیلی سختیه.
فضای بازی تو مایه های اطاق اطاق و کاخ های پر از اطاق خالی(آخ جون! :p ) یکم قدیمیه. گرافیک هم خیلی بالا نیست. شاید بگم در مقایسه (فقط گرافیک) شبیه مدال افتخار باشه. دیتیل نداره اجزا. مثلا دست طرف اینقد بزرگ و بی ریخت طراحی شده که خنده داره........
. آخر فضاسازی. حالت سه بعدیش هم کمی عجیبه. مثل اینکه برای انتقال حالت ترس کمی تصویر پرسپکتیو تر و گرد تر(مثل اینکه لنز تله بسته باشی...) هست. کلا غافلگیری زیاده توش...
آقا من همین الان تو خونه جیغ(بله با همین سیبیلا جیغ!) زدم بخاطر این بازی!
اصلا طراحی خدا آقا ! خدا ! فقط هر کی تخم کرد بره بگه آخرش چی میشه !:) ما که نیستیم. هر کی هم میگه نه بیاد بره بازی کنه.....

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سيبيلاتو ميجوم ياسر جيغ كشيدي؟

خاككككككككك

پس بايد برم بخرمش
آره بلك خفه ميكنه آدمو ! آخر هيجانه . از شهر بازي و تالار وحشت و .... بدتر و بهتره !
بخر خوبه . يه ديسك هم بيشتر نيست !
:)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مشهد مرده شور ندارن به سعيد گفتم برام رايت كنه بفرسته
از این جور کارا داشتی خودمم هستم خدمتت.

بالا