برگزیده های پرشین تولز

VDSL مخابرات

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
سلام. حتما همه کسانی که ADSL مخابرات دارند میدونن که این روزها بحث VDSL داغ شده. توی پنل هم که برید این گزینه اضافه شده. حالا سوال اینه که کسی اطلاعات کامل داره؟ اینکه نوشته مودم نوع یک قیمت 350 هزار تومن و مودم نوع دو قیمت 550 هزار تومن منظور چه مودمی هست؟ چه برندی و چه مدلی؟ در مجموع اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا به اشتراک بگذارید.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش ۴ برابری سرعت اینترنت خانگی، گفت: با تکنولوژی ADSL در حالت ماکزیمم، سرعت اینترنت کاربران بسته به فاصله منزل تا مرکز مخابراتی حدود ۱۶ مگابیت در ثانیه است که در صورتی که این تکنولوژی به VDSL تغییر یابد، تا سرعت ۷۰ مگابیت در ثانیه نیز شاهد ارتقا خواهیم بود. جهرمی با تاکید بر اینکه ارتقای سرویس ADSL مشترکان به VDSL با افزایش قیمت همراه نیست و پول مازادی از مشترکان دریافت نمی‌شود، ادامه داد: تنها ممکن است با توجه به افزایش سرعت، مصرف منصفانه کاربران از حدود درنظر گرفته شده بالاتر رود که مشترک باید بابت این مصرف، هزینه پرداخت کند.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
شرایط واگذاری سرویس VDSL مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران بر اساس تقاضاهای دریافت شده، و با توجه به فراوانی تعداد متقاضیان در هر محله، به مرور نسبت به تجهیز شبکه و توسعه امکانات برای واگذاری اقدام میکند و به محض فراهم شدن تجهیزات و امکان ارتقای تکنولوژی از طریق این پنل کاربری و دیگر کانال های اطلاع رسانی موضوع اطلاع رسانی خواهد شد. ارتقای فناوری منوط به ثبت نام قطعی پس از آماده شدن امکانات و با پرداخت هزینه مودم VDSL بصورت نقدی و یا تعهد پرداخت قسط ماهیانه هزینه آن از طریق قبض تلفن به شرح جدول ذیل خواهد بود.

نوع مودم فروش نقدی (تومان)قسط ماهیانه
فروش قسطی شش ماهه (تومان)
قسط ماهیانه
فروش قسطی یک ساله (تومان)
مودم نوع یک350,00065,00035,000
مودم نوع دو550,000100,00055,000

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
مودم یوتل هست ایرانیه البته چینیه در اصل

مدل دقیقش مشخصه؟ ارزونتره و گرونتره دقیقا چه مدلی هستند که بسنجیم ببینیم بیرون قیمتش مناسبتره یا نه.
و اینکه در مجموع اگر کسی VDSL مخابرات داره اطلاعات راجع به کیفیت و... بده.

bahman_0121

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
مدل دقیقش مشخصه؟ ارزونتره و گرونتره دقیقا چه مدلی هستند که بسنجیم ببینیم بیرون قیمتش مناسبتره یا نه.
و اینکه در مجموع اگر کسی VDSL مخابرات داره اطلاعات راجع به کیفیت و... بده.

مدل 550 تومنی که زده U-TEL V304F میباشد و مدل 350 تومنی هم U.TEL V301 هست که همون 550 تومنی رو بگیر البته بگرد شاید مودم بهتری هم گیر بیاری قیمتا دارن سر به فلک میکشن

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
ما خونمون ای دی اس ال داغونه نهایت تا سرعت یه مگ

الان این وی دی اس ال هم روهمون بستر میخواد کار کنه؟ اگه همون باشه که نمی ارزه باز داغونه

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
برای استفاده از vdsl فاصله از مرکز باید حداکثر یک کیلومتر باشه در غیر اینصورت امکان پذیر نیست مگر اینکه مخابرات بیاد کابل کشی های کافو ها رو عوض کنه و اقدامات اساسی انجام بده که با توجه به بودجه ای که نیست این قضیه یه شعار مسخره بیشتر نیست
من خودم vdsl دارم ، دزدی های مخابرات کماکان هست، خیلی از سایت های داخلی رو که به صورت بین المللی حساب می کنه ( مثل شاتل لند ) سرعت رو هم اسما می گن تا 50 مگابیت باز می ذاریم اما عملا حداکثر روی 20 مگابیت هست و از نظر کیفیت اینترنت هیچ تاکید می کنم هیچ برتری ای نسبت به اینترنت adsl نداره

bahman_0121

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ما خونمون ای دی اس ال داغونه نهایت تا سرعت یه مگ

الان این وی دی اس ال هم روهمون بستر میخواد کار کنه؟ اگه همون باشه که نمی ارزه باز داغونه

شاید سیم کسی خونه مشکل داره سیمی که از دمه در میاد رو چک کن برو سیم رو مستقیم درمه در خونتون وصل کن اسپلیتر خوب استفاده کن راستی این سیم نازکای تلفن هم خیلی دیدم که مشکل دار باشن

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
اینا یه چیز گفتن به راحتی این سرعت را نمیدن
الان همین همش قطع میشه کند هست.

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
من الان دزفولم پیش یک اشنایی. سرعت دانلود از vdsl شاتل قشنگ 6 مگابایت بر ثانیس. ولی خیلی خیلی گرونهه تعرفه هاش.
همراه اول همینجا من 400 مگابیت سرعت میگیرم. دوستانی که دزفول هستند آزادگان برن و تست کنن !

500.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
قیمت هاش اصلا و ابدا به صرفه نیست

500.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
کسی که میخواد وب گردی کنه با اینترنت 2 مگ هم میتونه کارش رو انجام بده وقتی هم که قصد دانلود داشتی یه بسته ساعتی نامحدود بگیر با سرعت 8 مگ در ثانیه واست دانلود میکنه .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
منتظر 5g بمونیم سنگین تریم..

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
5g تو ایران فک نکنم به عمر ما قد بده;)
اقا 5 جی بده بعد سرعت دانلود هنوز روی 100 مگابیتو اینا باشه چه فایده ای داره. همراه اول دزفول الان من 400 مگابیت سرعت میگیرم ! کافیمه والا

hdland

Registered User
لایک‌ها
1,015
من هفته پیش مودم یوتل 304 از دی جی کالا گرفتم adsl هم تازه از مخابرات گرفتم جالب این که مودم یوتل هرکاری کردیم چراغ اینترنت قطع و وصلیش برطرف نشد و مودم قدیمی 9 سال پیشم به راحتی کانکت شد و چند ساعت وصل بود

مودم رو مرجوع کردم و بی خیال adsl و vdsl شدم و همین امروز یک مودم همراه 4g جدید سفارش دادم !!

با این سرعت پایین و قطع و وصلی های فراوان به دردسرش نمی ارزه .

همراه اول بسته نامحدود از 1 تا 11 صبح ماهی 20 تومن هست با یک بسته 25 گیگ ماهیانه 50 هزار تومانی از بالاترین سرعت adsl ها هم به صرفه تر است و هم پر سرعت تر به نظرم

500.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
منتظر 5g بمونیم سنگین تریم..

مردحسابی دلتون رو به چی خوش کردید . شماها الان توی شهرتون 5G راه افتاد باید برید دکل هاشو آتیش بزنید این 5G هزار مدل مرض همراه خودش داره

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,055
اقا 5 جی بده بعد سرعت دانلود هنوز روی 100 مگابیتو اینا باشه چه فایده ای داره. همراه اول دزفول الان من 400 مگابیت سرعت میگیرم ! کافیمه والا
5g فقط بحث سرعتش نیست..
کلا تکنولوژیش یه چیز عجیب غریبیه..
زندگی دیجیتال انسان دوباره دکرگون میشه

بالا