برگزیده های پرشین تولز

vegetarian resturant

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كسي توي تهران رستوران vegetarian سراغ داره؟ لطفاً آدرس رو هم بدين چون من تهران نيستم :rolleyes:

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمنه؟
39.gif
چي چي هست حالا!
59.gif

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
گياه خواري بابا... غذاهاش گوشتي نباشه :)

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از SherlockHolmes :
آره سراغ دارم!! :happy:

رستوران نايب :cool:

كباب برگ هاي مشتي داره!!:lol:
:lol: :lol: :lol: :D
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
58.gif
107.gif
107.gif
107.gif
107.gif
107.gif
107.gif

البته اونجا ماله اغنياست :D

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
مجموعه (( شار ))تو ميدون ارژانتين خ الوند .
ولي برا هر نفر كه ميري تو بايد حداقل 30 تومن همراهت باشه.
من يه بار بيچاره شدم اونجا.

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amirhoman :
مجموعه (( شار ))تو ميدون ارژانتين خ الوند .
ولي برا هر نفر كه ميري تو بايد حداقل 30 تومن همراهت باشه.
من يه بار بيچاره شدم اونجا.
:eek: :blink: سي تومن !! عذاي غير گوشتي اينقدر گرون؟ مگه چي مي ده به ملت؟! :(

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از ch_hamid123 :
:eek: :blink: سي تومن !! عذاي غير گوشتي اينقدر گرون؟ مگه چي مي ده به ملت؟! :(

كلاس كارشه . اتفاقا اونقدر هم شلوغه . ضمنا بيشتر پول محيط شو ميگيره.

Doc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آي وانا $@$ محيط

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
شما وجترین هستید ؟ سخته , نیست؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته مدت زيادي نيست. از اين نظر سخته كه ملت هي به جونت نق مي زنن و هي باس براي همه توضيحات بدي. ولي از نظر رژيم غذايي سخت نيست...يعني تا حالا كه نبوده :D به قول آقامون انيشتن !!

Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on earth as much as the evolution to a vegetarian diet
:cool: :rolleyes:

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
نمنه؟
مگه رستوران گياه خواري هم داريم ؟ :blink:

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Spiro :
نمنه؟
مگه رستوران گياه خواري هم داريم ؟ :blink:
من شنيدم يه جا بوده توي خيابان پاسداران به نام Govinda ...البته نمي دونم الان هم هست يا نه .

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
بعد یه سوال دیگه !
شما هدفتون چیه از گیاه خواری؟ سلامتی و عمر بیشتر؟ یا چیزه دیگه (مثلا مخالف بودن با کشتن حیوانات یا یه همچین چیزی)؟
من تاحالا اسم Govinda رو نشنیدم , نمیدونی کجای پاسدارانه؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از kasra_kh :
بعد یه سوال دیگه !
شما هدفتون چیه از گیاه خواری؟ سلامتی و عمر بیشتر؟ یا چیزه دیگه (مثلا مخالف بودن با کشتن حیوانات یا یه همچین چیزی)؟
من تاحالا اسم Govinda رو نشنیدم , نمیدونی کجای پاسدارانه؟

مثل اينكه علاقه مند شدي...به نظر من لزومي نداره كه آدم واسه غذا خوردن اش يه حيوون ديگه رو بكشه... كلاَ بر خلاف حيوانات وحشي، آدميزاد علاقه اي به اين نداره كه كشتار انجام بده دليل اش هم اينه كه كشتارگاه ها جاهاي چندان محبوب و در دسترسي نيستند !! به يه شيوه اي اون حيون كشته مي شه ، بعد به صورت خيلي شيك و تميز در اختيار مردم قرار مي گيره در حالي كه به نظر من در اصل قضيه هيچ تفاوتي ايجاد نمي شه. اگر راه هاي ديگه اي براي سير شدن نبود شايد مي شد اين قضيه رو پذيرفت ولي وقتي راه هاي زياد ديگه اي هست چرا بايد يك حيوون ديگه رو كشت؟ حيووني كه همه ما مي دونيم قادر به درك رنج و درده . كلا آدم هاي زيادي هستن كه به اين قضيه اعتقاد دارن مثل بودايي ها و خيلي هاي ديگه.

گويندا هم تا جايي كه من فهميدم خيابان بهستان دهم اه ...البته نمي دونم كه آدرس ش همينه يا نه :)

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون که توضیح میدی
از لحاظ مواد مورد نیاز بدن همه رو میشه بدست آوورد از گیاهان ؟ بعد به نظرت فرق حیوونها با گیاهان چیه؟ منظورم اینه که چرا وقتی یه حیوون رو میکشیم (یا میکشن ) دلمون میسوزه ولی وقتی یه گیاه رو میچینیم (در واقع میکشیم) دلمون نمیسوزه؟دلیلش اینه که حیوونه به نظرمون زنده تر میاد؟چون که میتونه حرکت کنه و دست و پا بزنه و جیغ و داد کنه زنده تر از یه گیاهه؟

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
من الان پستت رو دوباره خوندم دیدم بهتره یه چیز دیگه هم بپرسم
گفته بودی حیوونها قادر به درک درد و رنج هستن, به نظرت گیاهها نیستن؟اگه مثلا یه روز ثابت بشه که گیاهها هم رنج و درد رو حس میکنن اونوقت تکلیفمون چیه؟ یعنی چی بخوریم؟

به نظرم فلسفه ی گیاهخواری (یا حداقل دلیل شما برای گیاهخواری) کاملا محترم و ناشی از عواطف انسانیه ولی اصلا واقعی و قابل اجرا نیست ! من اینو قبول کردم (شما هم شاید قبول کنید) که نجات دادن جون یک انسان از جون یک حیوون یا گیاه اولویت بیشتری داره ! حتی خیلی جاها بهتر کردن وضعیت زندگی یه انسان از جون یه حیوون مهمتره ! مثال ساده اش اینه که فرض کن مثلا کشتارگاهها تعطیل بشن همه ! میدونی چقدر آدم توی دنیا بیکار میشن؟ بعد هم بحث کشتن حیوونها به خوردن گوشتون محدود نمیشه ! مثلا پوستشون ! تاحالا از کیف چرمی یا کفش چرمی استفاده نکردی؟

الان هم متاسفانه اونقدر انسانهایی که جونشون در خطره یا وضعیت زندگی بدی دارن زیاده که هنوز وقتش نرسیده به فکر حیوونها باشیم !

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از kasra_kh :
گفته بودی حیوونها قادر به درک درد و رنج هستن, به نظرت گیاهها نیستن؟اگه مثلا یه روز ثابت بشه که گیاهها هم رنج و درد رو حس میکنن اونوقت تکلیفمون چیه؟ یعنی چی بخوریم؟

اين يه بحث اثبات شده است كه گياهان هم مانند انسان داراي احساس و درك هستند!

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
به نقل از ch_hamid123 :
مثل اينكه علاقه مند شدي...به نظر من لزومي نداره كه آدم واسه غذا خوردن اش يه حيوون ديگه رو بكشه... كلاَ بر خلاف حيوانات وحشي، آدميزاد علاقه اي به اين نداره كه كشتار انجام بده دليل اش هم اينه كه كشتارگاه ها جاهاي چندان محبوب و در دسترسي نيستند !! به يه شيوه اي اون حيون كشته مي شه ، بعد به صورت خيلي شيك و تميز در اختيار مردم قرار مي گيره در حالي كه به نظر من در اصل قضيه هيچ تفاوتي ايجاد نمي شه. اگر راه هاي ديگه اي براي سير شدن نبود شايد مي شد اين قضيه رو پذيرفت ولي وقتي راه هاي زياد ديگه اي هست چرا بايد يك حيوون ديگه رو كشت؟ حيووني كه همه ما مي دونيم قادر به درك رنج و درده . كلا آدم هاي زيادي هستن كه به اين قضيه اعتقاد دارن مثل بودايي ها و خيلي هاي ديگه.

گويندا هم تا جايي كه من فهميدم خيابان بهستان دهم اه ...البته نمي دونم كه آدرس ش همينه يا نه :)

نميشه به اين قضيه از اين بعد نگاه كرد به هر حال در همه اديان الهي اين اجازه به پيروانشون داده شده كه از انواع محصولات دامي استفاده بشه كه گوشت يكي از اونهاست!
امروزه از اعضاي بدن حيوانات براي پيوندبه انسان استفاده ميشه.حيوانات مختلفي در آزمايشگاهها وجود دارند كه روشون براي ما انسانها تحقيقات مختلف انجام ميشه وبعضا در همون آزمايشها كشته ميشن همونطوركه كسري گفت از پوست و چرمشون استفاده ميشه .سم چارپايان مورد استفاده داره.خونشون همچنين نميشه گفت چون درد رو احساس ميكنن پس هيچكدوم اين كارهانبايد روشون انجام بشه.
شمايي كه گياه روبراي گوشت نخوردن مصرف ميكني اينو بدون تمام گياهاني كه بصورت سبز مصرف ميشن اين احساسو حس ميكنن كه كشته شدن!

kasra_kh

Registered User
لایک‌ها
4
من خیلی وقته که این احساسو دارم که بی ارزشتر از اون چیزیم که اینهمه حیوون و گیاه یه خاطر یه وعده غذاییم کشته بشن !
احساس بدیه ولی شاید اصلا واسه ی این آفریده شده باشن؟

بالا