آژانس هواپیمایی
pop up

Web Server

شروع موضوع توسط mamiz ‏29 نوامبر 2007 در انجمن دات نت

1. mamiz

mamiz کاربر تازه وارد

سلام دوستان.
    آیا کسی برنامه وب سرور با VB.Net نوشته و یا سورس سراغ داره که بشه ازش استفاده کرد؟
    یه برنامه نوشتم که برای وب بیس کردنش میخوام که نیاز به نصب IIS نباشه و خودش سرویس دهنده باشه.
    البته چیز پیچیده ای هم نمیخوام یعنی ضرورتی نداره که asp یا asp.net رو ساپورت کنه. اگه فقط html رو هم ساپورت کنه و بشه باهاش فایل دانلود کرد کافیه.
    ممنون

2. H_R

H_R مدیر بازنشسته

خوب HTML که دیگه سرور نمیخواد !
    از اون طرف اگر میخوای داینامیک هم باشه برنامت رو به عنوان یه سرویس بیار بالا بذار هر چند دقیقه یک بار ( بسته به نیازت ) فایل ها رو به روز کنه !

اگر میخوای واقعا یه کاری که ASP میکنه رو وب سروری که مینویسی بکنه (مثل گرفتن اطلاعات فرم و پردازششون و ... ) خوب به نظر من از همون IIS استفاده کنی بهتر باشه !

میشه بدونم میخوای چیکار کنی و چرا نمیخوای از IIS استفاده کنی !؟

3. mamiz

mamiz کاربر تازه وارد

البته دوست عزیز استفاده از IIS مشکلی نداره اما میخوام برنامه سرویس دهنده وقتی که نصب میشه دیگه وابستگی به برنامه دیگری نداشته باشه و خودش کارشو انجام بده.
    در مورد این هم که فرمودید html که دیگه سرور نمیخواد ! اگه بخواهیم کامپیوترهای تو شبکه این صفحه رو از سرور بگیرن و یا فایلی رو دریافت کنن بدون وب سرور که انجام نمیشه، میشه ؟؟

4. H_R

H_R مدیر بازنشسته

چرا نمیشه ! HTML مثل JPG میمونه ! JPG سرور میخواد ؟ فایله دیگه فقط لینکهاش به هم درست باشه ، توی یه فولدر شیشرون کنید دیگه !

5. mamiz

mamiz کاربر تازه وارد

نه دوست عزیز.
    فکر کنم که من منظورمو بد بیان کردم.
    کار من با شیر قابل انجام نیست. چون برنامه کلاینتها تو شبکه دنبال سرورشون میگردن و نمیشه تنظیمش کرد که از یک فولدر شیر فایلهاشو بخونه.

6. mamiz

mamiz کاربر تازه وارد

یکی تو سایت کدپروجکت پیدا کردم اما هنوز فرصت نکردم که تستش کنم. یعنی تست کردم اما به نتیجه نرسیدم باید بیشتر براش وقت بذارم. شما هم یه نگاهی بکنید و ببینید که آیا برنامه خوبی هست؟
    http://www.codeproject.com/KB/applications/xNetServer.aspx

7. boxilink
  8. H_R

H_R مدیر بازنشسته

دستت درد نکنه حد اقل از نظر جنبه آموزشی چیز خیلی جالبی اه ! اگر فردا دنیا نترکه (!) حتما یه نگاه دقیقی بهش میکنم :) (جنبه کد نویسیش که به قول خودش به کلاسهای تاریک دات نت میره !) ولی از نظر کاربردی فکر نکنم چیز به درد بخوری باشه !

خوب بلاخره حتی اگر بخوی Cassini هم استفاده کنی بالاخره یه سرور داری نصب میکنی حالا چرا خود IIS بیچاره رو نصب نمیکنی !؟