آژانس هواپیماییexchanging

wlan

شروع موضوع توسط alfabeta ‏17 نوامبر 2005 در انجمن شبکه

1. alfabeta

alfabeta Registered User

با سلام
    اگه میشه یکم از wlan و انواع اون توضیح بدین
    این اینترنت از طریق wifi تو ایران هست؟ممکن تا 1 سال دیگه بیاد؟

2. vmf

vmf کاربر تازه وارد

wireless lan=wrieless local area network=wlan

چیز خاصی نیست!!

در واقع شما بجای اینکه با کابل شبکه ایجاد بکنید، با امواج رادیویی این کار رو می کنید.
    در ضمن چیز خاصی نیست که توی ایران بیاد یا نه!! گرچه همین الان هم شرکت داتک داره ارائه می کنتش، که تازه شما هم با خریدن تجهیزاتش می تونی اون رو ارائه بدی.
    اکر هم حال و حوصله داشتی این کتاب رو بخون ::
    http://www.matriks.info/modules.php?name=xNews&file=article&sid=1168

3. alfabeta

alfabeta Registered User

دستت درد نکنه
    ولی اینقد هم میدونستم معنی wlan چیه
    راستش میخواستم گوشی موبایل بخرم حدود 100 فرق بین wifi دارش بود.برا اینترنت میخواستم ببینم تو ایران قابل استفاده هست یا نه
    این کتابه down نمیشه باید باحال باشه لینک دیگه ازش نداری؟

4. vmf

vmf کاربر تازه وارد

کتاب رو اگر شد یک جایی آپش می کنم. البته نمیدونستم کارتون چی هست، چون کتاب بیشتر بدرد شبکه کار ها می خوره.

اما در مورد موبایل و اینترنت:: راستش نمی دونم چه گوشی موبایلی می خواهید بخرید، اما برای استفاده از اینترنت با مویایل باید از تکنولوژی GPRS استفاده کنید. که راستش رو بخواهید همت نکردم پیگیر بشم که بالاخره خدماتش ارائه میشه یا نه ولی آخرین قیمتی که شنیدم 10 هزار تومن در ماه بود ، که با درخواست از مخابرات ارائه میشه، دیگه کیفیت و غیره و رو نمی دونم.

در ضمن wifi ایی که در ایران به شکل عمومی ارائه میشه(مثل داتک) اکثرا ضعیف هست و در همه نقاط جواب نمیده ، حالا اگر در حرکت که باشید جای خود داره. البته زمزمه ایی از شرکت لایزر با wimax میاد که هنوز معلوم نیست!!

5. alfabeta

alfabeta Registered User

ممنون ازت
    من همه کاری میکنم همه چی هم میخونم از برق صنعتی که رشتمه بگیر تا mcse-ccna-ccnp- موبایل و...

GPRS تا اونجا که میدونم تو ایران خبری نیست.
    اون 5 هزار تومان در ماه هم برا سرویس دیتا هستش ولی نه از طریق GPRS و با سرعت خیلی پایین و قطعی زیاد.

در مورد گوشی jam و sp5 از imate میخواستم ببینم کدوم را بگیرم sp5 شبکه wifi رو ساپورت میکنه ولی JAM نه

6. Parham

Parham Registered User

تا جایی که من میدونم اینترنتی بی‌سیمی که داتک میده (البته خودم دارم) هیچ ربطی به wifi نداره. این Wifi برای شبکه های محلی استفاده میشه ولی تو بعضی از کشورها هم در بعضی مکانها مثل فرودگاهها و هتل ها و ... از طریق wifi‌اینترنت میدن که هنوز تو ایران نداریم! بنابراین داشتن wifi هیچ ارتباطی به اینترنت بی سیم نداره،‌البته اینجا!
    اون تکنولوژی wimax هم که دوستمون اشاره کردند، یه چیزی تو مایه‌های wifi هست ولی با برد و سرعت بیشتر. برد نظری اون ۵۰ کیلومتر و سرعت هم ۷۰ مگابیت در ثانیه! که البته در حالت عملی به این فاصله نمیرسه. به هر حال این تکنولوژی جدیدیه و هنوز عمومی نشده و قرار هست که سال ۲۰۰۶ توی لپتاپها و pda ها استفاده بشه.
    اطلاعات بیشتر در مورد WiMax
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wimax

7. appbannerkhuniresbanner
  8. alfabeta

alfabeta Registered User

یعنی حالا میگین میصرفه 110-120 تا بیشتر برا wifi تو موبایل بدم(البته فقط این تفاوتش برام مهم بود)

9. Parham

Parham Registered User

این کاملا بستگی به خودتون داره که با توجه به توضیحات فوق از wifi استفاده میکنید یا نه.

10. vmf

vmf کاربر تازه وارد

عذرخواهی :: ببخشید من اطلاع دقیقی از داتک نداشتم، راستش تابحال هم با سیستش کار نکردم ، اما الان که چک کردم دیدم حرف دوستمون parham.G درسته و سرویس اینترنت بی سیم داتک بر مبنای استاندارد wifi نیست!! البته گرچه تشابهات زیادی دارند ولی عینا خود wifi نیست.

اما در مورد خرید گوشی مورد نیاز شما:: با توجه به اینکه سرویس دهنده wifi مناسبی هنوز وجود نداره و حتی اگر وجود داشت قابلیت های wifi به حدی نیست که نیاز های moveable شما رو تامین کنه، مدل sp5 رو پیشنهادی نمی کنم.

البته بماند که عنوان تاپیک ربطی به نوع استاندارد ها نداره!!