برگزیده های پرشین تولز

Xbox360/PS3/computer ???

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خوب واقعيتش من زياد با كنسول هاي بازي كار نكردم :blush:
ولي با كامپيوتر فراوون :f34r:
سوال اينه كه به نظر شما آدم كامپيوترش رو توسعه بده بهتره براي گيم يا خريد يكي از اين دو كنسول ؟؟؟
بحث اينه كه با امكانات موجود براي PC فكر ميكنيد يه سيستم قوي به پاي اين دو كنسول معروف ميرسه؟؟
خوشحال ميشم دوستان مطلع مقايسه اي انجام بدن ......
ممنون ;)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بالاخره رفتی تاپیک زدی .
ببین دوست عزیز چند مسئله وجود داره که میشه بهشو اشاره کرد اول اینکه کنسولهای بازی و بخصوص کنسولهای نصل اینده از قدرت خیلی زیادی دارند و بدون شک اگر شما به سطح گرافیکی در حد اونا بخوای برسی باید یه سیستم خیلی گرون قیمت بخری مثلا الان xbox 360 قیمتش 299 دلاره در صورتی شما اگر بخوای در بازی به گرافیکی در حد این کنسول برسی بدون که فقط باید برای کارت گرافیک کامپیوترت بیشتر از پول بدی .یچیز دیگه هم که اینه که دردسر کامپیوتر رو نداره یعنی سیدی بزار حالا اینستال کن بعدش کرک کن تو کنسول شما دیسک بازیتو میزاری داخل کنسول و بعد بازی میکنی همین .البته خیلی مسائل دیگه هم هست که میشه بهشون اشاره کرد خیلی .ولی کلا یچیزی بهتون بگم من الان خودم 2 سال که ps2 دارم اگه میخوای بازی کنی شک نکن خیلی بهتره البته اگه میخوای سرمایه گذاری کنی بهتره رو xbox360 ویا ps3 سرمایه گذاری کنی دیگه ps2 و xbox قدیمی شدن اگر نشده یاشن تا چند وقت دیگه میشن تازه وقتی میگن ps3 سی و پنج برابر قویتر از ps2 ادم دیگه نمیتونه ps2 بخره. من الان خودم دارم پولامو جمع میکنم که ps3 اومد برم بخرم (فقط play staion 3)

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
من کنسول را بیشتر به PC می پسندم

الان در دنیای بازی ها حرف اول را کنسول ها می زنن چون تمام بازی ها اول برای کنسول ها منتشر می شه و بعد برای PC و خیلی بازی کم داریم که برای کامپیوتر Only باشه

از همه مهمتر هم به قول دوست عزیزم سعید کنسول مثل PC نیست که بازی رو اینستال کن و کرک و پچ و...

همین الان هم در ایران کنسول های امروزی خیلی خوب رشد کرده اند و فعلا در همین حد باسه ما خیلی خوبه

از لحاظ کنسول هم من خودم در بعضی موارد Game Cube و در بیشتر موارد PS2 را می پسندم

مثلا شما یه نگاه به بازی Evil 4 در Game Cuber بنداز یه نگاه هم به اویل 4 روی PS2 بنداز
PS2 را همون جا پرت می کنی تو کوچه:D

اما از لحاظ کنسول های اینده خوب می توان گفت که Sony رقیب نداره که بخاطر فروش خوب و امکانات خوب است و مایکروسافت نمی تونه جلوی Sony دوام بیاره و تنها کنسولی که می تونه خوب جلوی PS3 وایسه Revolution هست که واقعا امکانات منحصر به فرد داره و حتی گفته شده است که همیشه Nintendo همیشه جز اولین کمپانی های هست که همیشه سبک های جدید بیرون می ده

موفق باشید

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بالاخره رفتی تاپیک زدی
آره سعيد جان ديدم زحمت كشيدي تاپيك xbox360 زدي گفتم بحث پرت ميشه ;)
از راهنمائي تو و امير خان ممنون .... از حالا خيز برداشتم براي PS3 حتما ميگيرم ....اين گيم وان هم كانال جالبيه خيلي بهش علاقه دارم و زياد ميشينم پاش ;)
گزارش توكيو رو هم نگاه كردم جالبه :happy:
امير جان اين قضيه Revolution نينتدو چيه چه مشخصاتي داره ؟؟؟
ممنون

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از cesoot :
امير جان اين قضيه Revolution نينتدو چيه چه مشخصاتي داره ؟؟؟
ممنون

سلام
والا این نینتندو خیلی زبله فعلا که چیزی رو نکرده که ما هم خبر دار بشیم

خیلی جالب بود فقط خبر گفته شدن کنسول Revolution اعلام شد که بعد از اون هیچ خبری دیگه داده نشد و از این سو کنسول های PS3 , X360 در حال پز دادن و تبلیغات بودن که یدفه سرو کله کنسول Revolution پیدا شد و با اون حجمی که داشت " اندازه یه Cd-Rom هست " چشمای همه رو خیره کرد :D

نینتندو همون طور که خبر دارید جز اولین کمپانی هایی هست که بیشتر و بیشر بازی برای کنسول خودش ارائه می ده و همیشه جز اولین و برترین کمپانی ها بود و حتی با کنسول Sony یه زمانی قرار داد بست که کنسول بیرون بدن که فکر کنم اسمش Nintendo PlayStation بود "این کنسول قبل از PS1 قرار بود ارئه بشه " که متاسفانه کمپانی Sony زیر قراردادش زد و خودش رفت یه کنسول تکی ساخت:eek:
یه خورده از موضوع پرت شدیم شرمنده;)

در حال حاضر Revolution فقط شکل و ریموت دسته خود را نشون داده است که واقعا عالی بوده و فعلا گیمی نشون داده نشده و بیشتر این کنسول در حال به وجود اوردن نیاز هایی تمام سنین هستند و می خواهند کاری کنند که تمام سنین به این کنسول علاقه مند شود نه فقط یه دسته از سنین

یادمه یک ماه پیش در مقاله ای که در Game Spot خوندم نوشته شده بود که سازنده Nintendo گفته که ما در حال ساختن بازی هایی هستیم که حتی سنین بالا هم از بازی ها خوششون بیاد و فعلا تنها بازی که خیلی جالب بود بازی Mario بود که در سال 1980 "اگه اشتباه نکنم " ساخته شده و برای کنسول Snes بوده و این کارها رو هم در Mario نسل جدید انجام خواهیم داد

متاسفانه فعلا خبرهایی از این کنسول به طور کامل گفته نشده است اما از نظر من در بین کنسول های اینده Revolution با توجه به اسمش می تونه در گیم های نسل اینده انقلاب کنه:happy:

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
برای دیدن اطلاعات کامل در مورد کنسول Revolution اینجا کلیک کنید

این هم چند تا عکس از این کنسول "برای بزرگ شدن عکس ها روی عکس مورد نظر کلیک کنید"

این هم چند تا عکس دیگه:

nintendo-revolution03b.jpg

nintendo-revolution02b.jpg

این دسته هم برای کسانی هست که دوست دارن بجای ریموت کنترل با دسته کنترولر بازی کنند:

understanding-the-revolution-contro.jpg

در انتها هم یه تیکه طنز:D

گفته شده است که در ایران کنسول بزرگ PS3 وجود داره و باید بگم که بله وجود داره و همه شما هم می تونید این کنسول را خریداری کنید
4.gif

اینم کنسول PS3 که طبق نوشته خودش از ترکیب 3 تا Playsation درست می شد!!
Soot.gif

PS3%20Persian.jpg

این عکس PS3 را اصلا جدی نگیرید
barare.gif

موفق باشید

arash_13

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
3
سلام
بین 360 و PS3 من خودم 360 رو ترجیح میدم . ولی اول فقط Revolution !
تنها بازی که خیلی جالب بود بازی Mario بود که در سال 1980 "اگه اشتباه نکنم " ساخته شده و برای کنسول Snes بوده و این کارها رو هم در Mario نسل جدید انجام خواهیم داد
اولین نسخه از این سری بازی در سال 1985 برای NES یا همون میکرو خودمون ساخت شد با نام Super Mario Bros .
من تا حالا تقریبا تمام نسخه های این سری بازی رو به جز سان شاین که برای گیم کیوب اومد بازی کردم
ولی واقعا ناراحت میشم میبینم کسی نینتندو و کنسولشو حساب نمیکنه . دوست داشتنی ترین و محبوترین سری بازی های تاریخ برای این شرکت هستن یکی همین Mario یکی هم The Legend of Zelda .

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
امير جان ممنون از توضيح خوب و عكسهاي مناسب وجالبت ;)
البته من از PS3 خيلي خوشم اومده و تصاويري رو هم كه تو ماهواره ديدم ازش جالبه احتمال زياد همينو بگيرم اميدوارم زودتر بياد بازار :)
افكر نمي كنم كنسولهاي ديگه بتونن جلوي اين مدل مقاومت كنند :lol:
البته مايكروسافت خيلي مارمولك تشريف داره بايد ديد چه كلكي تو سر داره فكر كنم چيزي قويتر از 360 رو داره كه به موقع رو ميكنه فعلا داره يه كم پول پارو ميكنه ;) البته رقابت خوبه باعث پيشرفت در اين زمينه ميشود ;)
به نظر منم PS3 خيلي زودتر بياد بازار چون ديرترش باعث ميشه سوني كمي بازار رو از دست بده مخصوصا اينكه ملت فهميدن همچين محصولي هم تو راهه و خيليها از خريد مدلهاي ديگه فعلا سر باز ميزنند تا اين بياد ;)

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان شما رو نمیدونم اما من با این سن و سال و یه خورده برو بیا که دارم ، خرید یا نشستن پای کنسول مساوی افتضاح و ابرو ریزیه برام....

حد اقل با این کامپیوتر هم میشه بازی کرد هم اینکه اطرافیان میگن ببین فلانی آتوکد کار میکنه SAP کار میکنه نمیدونم صدو پنجاه تا برنامه مهندسی دیگه که تو هیچکدومشون به اندازه بازی تخصص ندارم !

فکر کنم برای بقیه دوستان که تو رده سنی 20 تا 25 سال هستن هم همینطور باشه !

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از saeed_violinist :
دوستان شما رو نمیدونم اما من با این سن و سال و یه خورده برو بیا که دارم ، خرید یا نشستن پای کنسول مساوی افتضاح و ابرو ریزیه برام....

حد اقل با این کامپیوتر هم میشه بازی کرد هم اینکه اطرافیان میگن ببین فلانی آتوکد کار میکنه SAP کار میکنه نمیدونم صدو پنجاه تا برنامه مهندسی دیگه که تو هیچکدومشون به اندازه بازی تخصص ندارم !

اره با نظرت موافقم

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
به نظر من هیچ کدوم از این کنسول ها به پای pc نمیرسن ، هم از نظر cpu که واقعا pc خیلی قدرتمنده هم از نظر کارتهای گرافیک عجیب و غریب و هم از نظر تکنولوژِی های فوق العاده کارت های صوتی

دیگه اینکه شما برای کامپوتر توی مانیتور تصویر دارید با کیفیت فوق عالی که اصلا حتی تلویزیون های گرون قیمت هم به هیچ وجه نمیتون اون کیفیت و رزولوشن بالا رو برای تصویر ایجاد کنن

غیر از اون اینطور که به نظر میاد تعداد بازی های خوب pc دیگه داره به حد انفجار میرسه . اونم به خاطر پشتیبانی خوبی هست که دو شرکت nvidia و ati از بازی های خوب انجام میدن و این کلا عرضه بازی های درجه یک رو برای شرکت های سازنده خیلی سهل تر و آسون تر میکنه

دیگه اینکه شما توی pc میتونید بازی رو pach و هزار کوفت و زهر مار دیگه بکنید و بازی رو تغییر بدید که این واقعا ارزشش رو داره . خیلی هم ارزشش داره . البته اگه یه گیمر حرفه ای باشید ارزشی که این داره رو حتما درک میکنید

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
یه چیز دیگه هم که ارزش pc رو چند برابر میکنه اینه که میشه بازی هارو فوق العاده آسون تحت شبکه انجام داد مثل همون کاری که گیم نت ها الان دارن انجام میدن که واقعا لذت بازی با دیگران یه چیز دیگست

اون قسمتی هم که سعید گفت هم مهمه که گفت یه جورایی برای ما نشسن پشت کنسول آبرو ریزیه

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از saeed_violinist :

دستتون درد نکنه پس تکلیف بابای ما که 44 سالشه چیه !!!

از اون موقعی که اتاری اومد بابای من خیلی حال می کرد با این دستگاه و سریع رفت یدونه خرید:wacko:

همین الانش هم تا یه زره بازی Metal Gear-Snake Eater رو بازی می کنم با هیجان تمام می یاد کنارم و می شینه نگاه می کنه:D

متاسفانه کنسول توی ایران یه خورده بدجا افتاده وگر نه بازی با کنسول ها کوچیک و بزرگ نداره شما یه نگاه به بازی Mortal Kombat بنداز ورژن Deadly Alince این بازی در اخبار شبکه ها پخش شد که مردم برن استقبال کنند!!!

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از من :
به نظر من هیچ کدوم از این کنسول ها به پای pc نمیرسن ، هم از نظر cpu که واقعا pc خیلی قدرتمنده هم از نظر کارتهای گرافیک عجیب و غریب و هم از نظر تکنولوژِی های فوق العاده کارت های صوتی

دیگه اینکه شما برای کامپوتر توی مانیتور تصویر دارید با کیفیت فوق عالی که اصلا حتی تلویزیون های گرون قیمت هم به هیچ وجه نمیتون اون کیفیت و رزولوشن بالا رو برای تصویر ایجاد کنن

غیر از اون اینطور که به نظر میاد تعداد بازی های خوب pc دیگه داره به حد انفجار میرسه . اونم به خاطر پشتیبانی خوبی هست که دو شرکت nvidia و ati از بازی های خوب انجام میدن و این کلا عرضه بازی های درجه یک رو برای شرکت های سازنده خیلی سهل تر و آسون تر میکنه

دیگه اینکه شما توی pc میتونید بازی رو pach و هزار کوفت و زهر مار دیگه بکنید و بازی رو تغییر بدید که این واقعا ارزشش رو داره . خیلی هم ارزشش داره . البته اگه یه گیمر حرفه ای باشید ارزشی که این داره رو حتما درک میکنید

نظر من کاملا برعکس هست"البته با احترام بسیار زیاد برای شما دوست عزیزم;) "

من تاحالا بازی های بسیار کمی دیدم که خیلی جذاب و با گرافیک برای PC بیاد و بیشتر برای کنسول ها می یاد

تازه در کنسول دیگه مشکل رزولیشن نداری و نمی خواد همیشه یه کارت گرافیک گرون قیمت داشته باشی که بتونی بازی کنی

خوبی کنسول اینه که سخت افزارش مخصوص گیم طراحی شده و برای همین همیشه سازگاری بسیار خوبی داره

به نقل از من :
یه چیز دیگه هم که ارزش pc رو چند برابر میکنه اینه که میشه بازی هارو فوق العاده آسون تحت شبکه انجام داد مثل همون کاری که گیم نت ها الان دارن انجام میدن که واقعا لذت بازی با دیگران یه چیز دیگست

اون قسمتی هم که سعید گفت هم مهمه که گفت یه جورایی برای ما نشسن پشت کنسول آبرو ریزیه

همچین امکانی هم خوب در کنسول ها هست و می شه بازی کرد مخصوصا در کنسول Xbox که تا 16 نفر رو ساپرت می کنه

بیشتر کاربران خارجی معمولا بازی انلاین انجام می دن و حتی هرساله مسابقات هم هست که در اخر Cup می دن که به عنوان مثال برای بازی های Versus از بازی Dead Or Alive استفاده می کنند اما افسوس که در ایران اصلا نمی شه با این سرعت اینترنت بصورت انلاین بازی کرد:(

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از من :

اینجا رو داری خیلی اشتباه میکنی تا الان شاید در مورد ps2 ویا xbox میشد چنین چیزای گفت تازه اونهم خیلی جای بحث داره ولی الان دیگه اینطوری نیست مثلا ps3 تمام این چیزیهای که شما گفتید به طور عکس در مورد این کنسول صدق میکنه برای cpu من جان بهتره بدونی تکنولوژی ساخت cell تا 4 سال دیگه در مورد پردازنداهای خانگی به کار میره در اصل تکنولوژی ساخت cell از تکنولوژی ساخت پردازشگرهای ابر کامپوترها گرفته شده و اینده پردازندهای کامپیوترهای خانگی به سمت cell است(کلا خیلی چیز خفنیه قرار قویترین ابر کامپیوتر دنیا رو از اتصال تعداد زیادی دستگاه ps3 به هم بسازن) در مورد کیفیت تصویر هم nvidia تراشه گرافیکی برای ps3 طراحی کرده که توان ساخت 500 میلیون نقطه در ثانیه را دارد تقریبا یچیزی نزدیک به دو برابر geforce 6800 قدرتشه که این تراشه از رمهای نوع xdr به عنوان حافظه استفاده میکند در مورد مانیتور که گفتی نه اینطوریم نیست شاید رزولوشن مانیتور نسبت به تلویزون بیشتر باشه ولی کیفیت تصویر نه در ضمن ps3 از تکنولوژی 1080p پشتیبانی میکنه مخصوص تلویزونهای با کیفیت بسیار بالاست و امکان نداره تو هیچ مانیتوری بتونی به کیفیت 1080p برسی در مورد صدا هم که خب ps3 خروجی سیستم dolby 5.1 داره در ضمن ps3 از blu- ray پشتیبانی میکنه که نوعی دیسک بعد از dvd هست و تا الان هم تا ظرفیت 50 گیگش ساخته شده از اینا که بگزریم ps3 دارای 6 تا usb داره و قابلیت اتصال 7 دسته بلوتوت به صورت بیسیم رو داره .
هنوزم که با ps2 یه بازی رو بازی میکنی خیلی گرافیک خوبی بهت میده خیلی عالی که تو pc برای رسیدن به همچین گرافیکی باید سیستم خیلی قوی داشته باشی حالا کنسول ps3 سی و پنج برابر قویتر ps2 هست .
اینجا مشخصات دقیق ps3 هست http://www.ps3portal.com/?page=ps3_tech_specs

اگر توضیحات بیشتر هم خواستی بگو تا برات بگم.

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام خدمت دوستان عزيزم چند نكته رو لازم دونستم عرض كنم :
در مورد سن و سال اصلا موافق نيستم ;) چون به نظر من كنسول هاي بازي سن و سال نمي شناسه به قول امير تو مملكت ما بد جا افتاده واقعيتش تلويزيون ايران رو نگاه كردن خيلي بچه گانه تر از گيم بازي كردنه لاقل با گيم هم اي كيو ميره بالا و همچنين سرعت عمل و ..... بعضي از گيم هارو كه نگاه ميكنم به نظر من بايد به سازندگان اون جايزه اسكار بدن هم معمار .... هم نقاش .... هم گرافيست .... هم طراح صنعتي .... همه چي رو دارن اين هنرمندان ....همه اينارو آدم ول كنه بشينه مثلا به خانه برميگرديم نگاه كنه كه بگن آره بابا طرف بزرگ شده .... مرده :lol: :lol: :lol: :lol:

از اينا بگذريم حالم گرفته شد اساسي چرا :
طراحي PS3 خيلي عاليه ولي چيزي كه تا حالا بهش توجه نكرده بودم "دسته بازي " اين دو كنسوال معروفه :)
به نظر من دسته بازي كنسول xbox360 به مراتب از دسته بازي كنسول هاي ديگه بهتره :D شايد به خاطر همين قضيه برم xbox360 بگيرم ;)

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
خوب بله بد جا افتاده ! خیلی موارد دیگه هم بد جا افتاده ! چاره چیه ؟؟

اتفاقا یکی از فامیلا که از خارج اومده بود با 40 سال سن مرتب تو کمد ها و میز زیرتلویزیون سرک میکشید دنبال کنسول بود ! فکر میکرد داریم یه جایی قایمش کردیم

بالا