برگزیده های پرشین تولز

ارتقاء سيستم - تعویض قطعات

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
داش شرلوك اينجا رو هم مي خواي خردخرد تبديل به انجمن تاييد و تكذيب كني ؟!
نم نم رخنه مي كني ديگه ؟!

جداي از شوخي اين پول فقط براي خريد case‌ است ؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
داش شرلوك من كلا پايه ام ، لا مشكل

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از Xradical :
امارش كه مشخصه فقط اين گارانتيش بايس ديد چيه...خوب من بگم ديگه...من حدود 1 ماهي ميشه دارم ذره ذره سيستمو ارتقا ميدم الان فعلا يه قطعه كته كلفتشو عوض كردم يه leadtek geforce 6800GT گرفتم از --دريا كامپيوتر-- تو پاساژ رضا-- قيمت 405 هزار البته الان شده 410 هزار با 3 سال آواژنگ البته اين برا 1 ماه پيشه جريانش...ميخواستم سيستمو كلي جمع كنم بعد يهو خبرشو بدم :rolleyes: ميخوام 939 ببندم اما منتظرم يه برد خوب بياد حالا اين k8n neo2 با قيمت 130 هزار نميدونم قضيش چه جورياس قيمتشم به نظر يكم ارزون مياد چون حدود 150 هزار قيمتشو تخمين ميزدم
راديكال جان تبريك ميگم. اي بابا من اگه همچين كارتي را مي خريدم اعضاي فروم را مطلع مي كردم. 1 ماه مخفي كاري. :happy: (آقا يك چند تا اسكرين شات از بازي دوم و هاف لايف بگير!)
اما من يادمه اول مي خواستي 6600 GT AGP بگيري بعد تصميم به خربد 6800 non گرفتي يه هم پريدي سمت 6800 GT :happy:
اما جدا ارتقاي كارت گرافيك از همه چيز لذت بخش تره به خصوص اگر Geforce 4 Ti داشته باشي :happy: ;) من كه وضعيتم از شما هم بدتره
با Mx 440
:lol:
اما منتصميم من اينه مستقيم شبرجه بزنم طرف PCI Express و K8n neo4
احتمال ميدم از خارج بيارم واحتمالا CPU Athlon 64 3200+ يا 3500+ و يك كارت 6800 GT PCI-E ميگيرم. ;)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
سلام به همگي. يادتونه كه گفتم يه سيستم ميخوام واسه يكي از آشنايان بگيرم؟! و البته حول و حوش 600 هزار تومن دربياد و كارش خيلي بازيهاي سنگين و يا گرافيك و... نيست.. اينك ادامه ماجرا!
اين سيستم رو جايي معرفي كردم كه من به شخصه تمام خريدهام رو ازش ميكنم و از لحاظ گارانتي و مطمئن بودن مشكلي نداره. تمام قطعات هم اصل و با گارانتي هاي معروف آواژنگ و سازگارقام و.. هستن.
1. سي پي يو: 2.4 سلرون
2. مادر بورد: گيگا 8IR2004
3. رم : 256 مگ spectek ddr400
4. هارد: maxtor 80 plus
5. درايو كمبو TDK اصل
6. گرافيك: ATi 9250 128MB
7. كيس: پاسكال 450 وات
8. مانيتور: f700p
9. مودم: اينتل
10. اسپيكر: ميكرولب 1600 وات 3 تكه
11. فلاپي و صفحه كليد معمولي
12. ماوس: optical
قيمت اين سيستم رو داده 630 تومن. لطف كنيد و از لحاظ قيمت ببينين خوب داده يا نه در ضمن قطعات احيانا
تاريخ مصرف گذشته نباشن. اگه جايگزين مناسبتري سراغ دارين بگين. در ضمن يادتون نره من يزد هستم و
قيمتهاي شهرستان توي هر قطعه حدود 3 يا 4 تومن گرونتر درمياد. در ضمن همه جور چيزي پيدا نميشه! ممنون.

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از MohammadR :
راديكال جان تبريك ميگم. اي بابا من اگه همچين كارتي را مي خريدم اعضاي فروم را مطلع مي كردم. 1 ماه مخفي كاري. :happy: (آقا يك چند تا اسكرين شات از بازي دوم و هاف لايف بگير!)
اما من يادمه اول مي خواستي 6600 GT AGP بگيري بعد تصميم به خربد 6800 non گرفتي يه هم پريدي سمت 6800 GT :happy:
اما جدا ارتقاي كارت گرافيك از همه چيز لذت بخش تره به خصوص اگر Geforce 4 Ti داشته باشي :happy: ;) من كه وضعيتم از شما هم بدتره
با Mx 440
احتمال ميدم از خارج بيارم واحتمالا CPU Athlon 64 3200+ يا 3500+ و يك كارت 6800 GT PCI-E ميگيرم. ;)
بابا ايول ، دست ما رو هم بگير . به اين پايين ها هم يه نگاهي بنداز :p

بابا تصميم ،‌بابا واردكننده و ... :lol:

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از daftarekhaterat :
سلام به همگي. يادتونه كه گفتم يه سيستم ميخوام واسه يكي از آشنايان بگيرم؟! و البته حول و حوش 600 هزار تومن دربياد و كارش خيلي بازيهاي سنگين و يا گرافيك و... نيست.. اينك ادامه ماجرا!
اين سيستم رو جايي معرفي كردم كه من به شخصه تمام خريدهام رو ازش ميكنم و از لحاظ گارانتي و مطمئن بودن مشكلي نداره. تمام قطعات هم اصل و با گارانتي هاي معروف آواژنگ و سازگارقام و.. هستن.
1. سي پي يو: 2.4 سلرون
2. مادر بورد: گيگا 8IR2004
3. رم : 256 مگ spectek ddr400
4. هارد: maxtor 80 plus
5. درايو كمبو TDK اصل
6. گرافيك: ATi 9250 128MB
7. كيس: پاسكال 450 وات
8. مانيتور: f700p
9. مودم: اينتل
10. اسپيكر: ميكرولب 1600 وات 3 تكه
11. فلاپي و صفحه كليد معمولي
12. ماوس: optical
قيمت اين سيستم رو داده 630 تومن. لطف كنيد و از لحاظ قيمت ببينين خوب داده يا نه در ضمن قطعات احيانا
تاريخ مصرف گذشته نباشن. اگه جايگزين مناسبتري سراغ دارين بگين. در ضمن يادتون نره من يزد هستم و
قيمتهاي شهرستان توي هر قطعه حدود 3 يا 4 تومن گرونتر درمياد. در ضمن همه جور چيزي پيدا نميشه! ممنون.
مادربرد و Ram رو كه كلا بي خيال شو . فكرشو هم نكن .

من يه سيستم مبتني بر amd بهت پيشنهاد مي كنم :
cpu : sempron 2.4
m.b: msi k7n2
ram : kingstone 256
h.d.d : maxtor 80
vga : gigabyte radeon 9550
modem : cnet / creative / ladybird / gigabyte
monitor : lg f700p
speaker : creative 2500
mouse : a4tech optical
keyboard : farassoo
f.d.d: nec / teac
dvdrom : asus
writer : asus

ram‌هاي Kingston‌رو فقط با گارانتي سرير ، انفورماتيك گسترو ايمانتك بخر .
هاردهاي seagate جديدا با 5 سال گارانتي در بازار هستن ، مي توني اونها رو نيز بخري .

سوالي داشتي ، بسم ...

موفق باشي :)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
ديگه نوبتي هم باشه نوبت Jacky ـه. احتمالا چندروز ديگه مياد ميگه:" آره، يه سيستم گرفتم بدك نيست، يه AN8-SLi با يه FX-55 . دوتام X850-PE انداختم روش ببينم چي ميشه. راستي بچه ها، نظرتون چيه؟! ".

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از xPlod :
ديگه نوبتي هم باشه نوبت Jacky ـه. احتمالا چندروز ديگه مياد ميگه:" آره، يه سيستم گرفتم بدك نيست، يه AN8-SLi با يه FX-55 . دوتام X850-PE انداختم روش ببينم چي ميشه. راستي بچه ها، نظرتون چيه؟! ".
:lol: :lol: :lol: :lol:
اره از جكي جماعت بعيد نيست :lol:

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از Jacky :
مادربرد و Ram رو كه كلا بي خيال شو . فكرشو هم نكن .

من يه سيستم مبتني بر amd بهت پيشنهاد مي كنم :
cpu : sempron 2.4
m.b: msi k7n2
ram : kingstone 256
h.d.d : maxtor 80
vga : gigabyte radeon 9550
modem : cnet / creative / ladybird / gigabyte
monitor : lg f700p
speaker : creative 2500
mouse : a4tech optical
keyboard : farassoo
f.d.d: nec / teac
dvdrom : asus
writer : asus

ram‌هاي Kingston‌رو فقط با گارانتي سرير ، انفورماتيك گسترو ايمانتك بخر .
هاردهاي seagate جديدا با 5 سال گارانتي در بازار هستن ، مي توني اونها رو نيز بخري .

سوالي داشتي ، بسم ...

موفق باشي :)
ممنون جكي جان. قيمت اين سيستم كه گفتي همون دور و بر 630 تومن ميشه ديگه؟!! آخه به نظرم همه قطعات يه جورايي بهتر از سيستم پيشنهادي من هستن! ميترسم خيلي گرونتر بشه... :(

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
خيالت راحت عزيز كمتر بشه ، بيشتر نمي شه .
قيمتت رو بگير باز خبرش رو به من بده . من سعي كردم با قطعات رند بازار بهت بگم .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از xPlod :
به قول شرلوك ، شديدا تكذيب مي شه .
بابا من با همين nf8, sempron 3.1 , geforce 5600 حال مي كنم .
فقط دنبال ram با باس حدود 500 و بالاترم ،‌كه قبلا هم اين موضوع رو اعلام كرده بودم .

اين هايي كه مي بيني دير به دير ميان ، معلوم پول اينترنتشون رو نيز براي ارتقا سيستمشون دارن جمع مي كنن .
من كم كم بايد down grade‌كنم تا پول تلفن بدم . :p

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از Jacky :
خيالت راحت عزيز كمتر بشه ، بيشتر نمي شه .
قيمتت رو بگير باز خبرش رو به من بده . من سعي كردم با قطعات رند بازار بهت بگم .
باشه چشم. من فردا شب دوباره قيمت ميگيرم خبرش رو ميگم. كاشكي ميشد زحمت خريدنش رو بكشي فقط پول پست با اتوبوسش زياد ميشه. وگرنه شيريني شما كه محفوظظظ!! :happy: ;)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از rax :
راديكال جان من خودم با بچه هاي فرزانگان برخورد داشتم......
اولا اينكه سه گارانتي مطمين به شما ميدن.....
دوما اينكه چون اصل شركت ايراني نيست از نظر سود واقعا با مشتري راه ميان....
در اخر شما در نظر داشته باش كه اين شركت نماينده رسمي MSI تو ايرانه در حالي كه
بجز بدر بقيه شركتها از اين شركت خريد ميكنن و به اسم خودشون توزيع ميكنن....

از راهنمايي ممنون
با اين اوصاف k8n neo2 الان اگر نگيم بهترين يكي از خريدهاي خوب تو بازار برا 939 هس ولي يه چيز 130 هزار يكم برا اين برد عجيب نيس چون غير از عملكردش متعلقات مرغوبي هم داره... من 150 هزار رو حداقل براش ميدونستم
من با توجه به پولي كه فعلا دارم الان فقط توانايي خريد همين k8n neo2 دارم حالا موندم اين بردو بگيرم يا صبر كنم تا بتونم با پردازنده با هم بگيرم بالاخره ممكنه تا اون موقع قيمت k8n neo2 هم پايين بياد

به نقل از MohammadR :
با Mx 440

ممنون MohammadR
اقا كوتاه بپوش :eek: حالا شيرجه ميزني يوقت گود نباشه غرق شي :lol: خلاصه يه همچين چيز خفني گرفتي ما روهم درياب
اره بدجوري تو نخ 6600 GT AGP بودم ولي سري 6800 leadtek كه قيمتاشو ديدم جالبه بدوني حتي تا زمان خريد هم قصد خريد 6800 non داشتم ولي اخرش 6800GT شد بيشترم به اين دليل كه توانايي فعال كردن تنظيمات AA,AF با حافظه 128 6800 non اونم با سيستم فعلي من غير ممكن بود
عكس
اين از نبرد آخر دوم3 هس با تنظيمات 2x-aa,8x-af-1280*1024
819×1024

يه چيز عجيب تو بايوس leadtek a400GT
GPU رو FX 6800GT تعريف كرده!
fxgt2mq.jpg

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از Xradical :
از راهنمايي ممنون
با اين اوصاف k8n neo2 الان اگر نگيم بهترين يكي از خريدهاي خوب تو بازار برا 939 هس ولي يه چيز 130 هزار يكم برا اين برد عجيب نيس چون غير از عملكردش متعلقات مرغوبي هم داره... من 150 هزار رو حداقل براش ميدونستم
من با توجه به پولي كه فعلا دارم الان فقط توانايي خريد همين k8n neo2 دارم حالا موندم اين بردو بگيرم يا صبر كنم تا بتونم با پردازنده با هم بگيرم بالاخره ممكنه تا اون موقع قيمت k8n neo2 هم پايين بياد

ممنون MohammadR
اقا كوتاه بپوش :eek: حالا شيرجه ميزني يوقت گود نباشه غرق شي :lol: خلاصه يه همچين چيز خفني گرفتي ما روهم درياب
اره بدجوري تو نخ 6600 GT AGP بودم ولي سري 6800 leadtek كه قيمتاشو ديدم جالبه بدوني حتي تا زمان خريد هم قصد خريد 6800 non داشتم ولي اخرش 6800GT شد بيشترم به اين دليل كه توانايي فعال كردن تنظيمات AA,AF با حافظه 128 6800 non اونم با سيستم فعلي من غير ممكن بود
عكس
اين از نبرد آخر دوم3 هس با تنظيمات 2x-aa,8x-af-1280*1024
819×1024

يه چيز عجيب تو بايوس leadtek a400GT
GPU رو FX 6800GT تعريف كرده!
fxgt2mq.jpg
راجب اون agp status يه توضيح ميدي ؟!
4x?!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از hwt :
راجب اون agp status يه توضيح ميدي ؟!
4x?!

خوب من بردم يك شكاف agp 4x رو داره پس اين كارت به agp4x محدود ميشه هر چند تو خيلي از مقايسات فرق ناچيزي بين agp8x,4x بوده

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
آقا با عرض معذرت از همه كه دارم خارج از بحث "خريد كلي" صحبت مي كنم.
Xradical جان شما با P4 2.4Ghz كه دقيقا پردازنده ي من هست (ممكنه در FSB فرق كنه)
سرعت اجراي بازيها و Loading ها و... چه طور بود؟ افزايش سرعت محسوس بود؟
خودت فكر مي كني نسبت به CPU هايي مثل 3200+ از Athlon 64 چه قدر افت كارآيي داشتي؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
با P4 2.4Ghz كه سرعت باسش 533 هس در مواردي مسه doom3 در تنظيمات گرافيكي بالا زياد ضعف پردازنده به چشم نمياد اما همونطور كه قبلا هم گفتم در half life2 حتي بدون فعال كردن AA,AF بازي در خيلي از جاها lag داره كه مطمئنا برا پردازنس و GT يه جورايي محدود ميكنه البته در doom3 هم نه كه معلوم نكنه اما كمتر
مشخصا يه كارتي مسه geforce 6800GT با 3200+ Athlon 64 ميدرخشه ضمن اينكه همراه با Athlon 64 خيلي ديگه از موارد مسه سرعت باس حافظه،دو كاناله بودنش، كنترلر حافظه،سرعت باس سيستم و... يه برتري عملكردي كلي رو برا سيستم ايجاد ميكنه

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
من با اجازه اقا جكي يه تغيير كوچيك تو ليستي كه براي دفتر خاطرات عزيز اضافه كرد دارم كه
البته در حد پيشنهاده....

اگه شما بجاي K7N2-delta بري K7N2-delta2 بخري حداقل چيزي كه بدست مياري توانايي
استفاده از ساتا است....
البته من دلايل ديگه هم دارم كه لازم نميدونم ذكر كنم........

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از rax :
من با اجازه اقا جكي يه تغيير كوچيك تو ليستي كه براي دفتر خاطرات عزيز اضافه كرد دارم كه
البته در حد پيشنهاده....

اگه شما بجاي K7N2-delta بري K7N2-delta2 بخري حداقل چيزي كه بدست مياري توانايي
استفاده از ساتا است....
البته من دلايل ديگه هم دارم كه لازم نميدونم ذكر كنم........
نميدونم نظر جكي چيه اما تفاوت قيمت اين دو مدل گمون كنم يه مقدار فشار بياره. :(

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مسلما خريد يك مادربرد با قابليتهاي بالاتر بهتره ، ولي مطمئن نيستم اختلاف 20 تا 30 هزار توماني به كارت مياد يا نه ؟
اگه sata برات مهمه ، مي توني msi kt6 delta ( اگه مدل رو استباه نگفته باشم ) يك برد مبتني بر چيپ kt600‌است و sata , dual channel هم پشتيباني مي كنه ، قيمتش هم حدود 60 بايد باشه .

بالا