برگزیده های پرشین تولز

تبدیل میلی لیتر به میلی گرم!

Norse Mythology

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه دارویی هست باید تزریق کنم. واحدی که روش زده 1 میلی لیتره و درصد موثر دارو 20% هست. دکتر گفته 200 میلی گرم باید مصرف بشه. میدونم که لیتر واحد حجمه و گرم واحد وزن و اینکه هر ماده ای چگالی مشخصی داره و ازینرو وزنش متفاوته برای همینه یک لیتر آب حدود 1000 گرمه ولی یک لیتر آهن مذاب خیلی بیشتر!!!
حالا میخوام از مخ های اینجا کمک بگیرم. الان 1 میلی لیتر از این دارو چند گرم (یا میلی گرم) میشه؟

b6967385

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ا میلی لیتر بر روی سطح دریا یا مثلا بالای کوه ؟

Norse Mythology

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ا میلی لیتر بر روی سطح دریا یا مثلا بالای کوه ؟

در شرایط عادی . نمیخوام برم بالای هیمالیا تزریق کنم که! :D
شما فرض کن آب در ارتفاع 0 از سطح دریا. یک میلی لیتر آب چند گرم میشه؟ (هر گرم که مشخصه 1000 میلی گرمه)

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
نصف شبی سوال می پرسی سوتی میدیم در حد تیم ملی! :D

ببین ضریب تبدیل باید روی دارو باشه. یعنی نوشته باشه هر میلی لیتر (سی سی) چند میلی گرمه. وقتی اونو پیدا کردی با یه ضرب ساده میتوانی بفهمی چند میلی لیتر (سی سی ) از دارو باید توی سرنگ بکشی تا دوز 200 میلی گرمی تامین بشه.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
اون درص موثر که 20% هست رو بذار کنار فعلا ...

شما یه ماده داری که میخوای بدونی چند میلی لیترش میشه 200 میلی گرم .
یعنی جرم رو داری و حجم رو نداری .
رابطه ی بین حجم و جرم همون رابطه ی چگالی هست . یعنی باید چگالی رو داشته باشی .

توصیه من اینه که فردا از یه داروخانه بپرسی چون فکر نمیکنم اونها برای اینکار چگالی رو تاثیر بدن .

شاید مثل آب حساب میکنن و 1000 میلی لیتر رو معادل 1000 گرم میدونن . (1000 گرم نه میلی گرم !)
اگه اینطور باشه شما باید همون 1 میلی لیتر رو استفاده کنی چون :
گفتی 200 میلی گرم دکتر گفته مصرف بشه یعنی 0.2 گرم . خب 1 میلی لیتر معادل 1 گرم میشه که چون درصد موثر دارو گفتی 20% هست 1 ضربدر 20% میشه همون 0.2 گرم یا 200 میلی لیتر . پس برای دریافت 200 میلی گرم از این دارو باید 1 میلی لیتر دارو استفاده بشه .

بازم توصیه مراجعه به داروخانه یا پزشک هست .

Norse Mythology

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اون درص موثر که 20% هست رو بذار کنار فعلا ...

شما یه ماده داری که میخوای بدونی چند میلی لیترش میشه 200 میلی گرم .
یعنی جرم رو داری و حجم رو نداری .
رابطه ی بین حجم و جرم همون رابطه ی چگالی هست . یعنی باید چگالی رو داشته باشی .

توصیه من اینه که فردا از یه داروخانه بپرسی چون فکر نمیکنم اونها برای اینکار چگالی رو تاثیر بدن .

شاید مثل آب حساب میکنن و 1000 میلی لیتر رو معادل 1000 گرم میدونن . (1000 گرم نه میلی گرم !)
اگه اینطور باشه شما باید همون 1 میلی لیتر رو استفاده کنی چون :
گفتی 200 میلی گرم دکتر گفته مصرف بشه یعنی 0.2 گرم . خب 1 میلی لیتر معادل 1 گرم میشه که چون درصد موثر دارو گفتی 20% هست 1 ضربدر 20% میشه همون 0.2 گرم یا 200 میلی لیتر . پس برای دریافت 200 میلی گرم از این دارو باید 1 میلی لیتر دارو استفاده بشه .

بازم توصیه مراجعه به داروخانه یا پزشک هست .

خیلی ممنون بابت راهنمایی
اتفاقا دیشب رفتم پنبه الکلی بگیرم آخر شب، سوال کرم گفت داروهای تزریقی (آمپول های مایع نه پودری) رو روی چگالی آب محاسبه میکنن. یعنی 1 میلی لیتر یعنی 1 گرم = با 1000 میلی گرم و دوز موثر دارو هم که 20% بوده این یعنی 200 میلی گرم داروی موثر! :D چیز خاصی هم نیست. کافئینه :D ساعت 6 صبح یدونه زدم. دوتا کلن بوترول و 25 میلی گرم افدرین و دوتا آسپرین بچه هم انداختم بالا . الان حالم خیلی خوبه :D

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
خیلی ممنون بابت راهنمایی
اتفاقا دیشب رفتم پنبه الکلی بگیرم آخر شب، سوال کرم گفت داروهای تزریقی (آمپول های مایع نه پودری) رو روی چگالی آب محاسبه میکنن. یعنی 1 میلی لیتر یعنی 1 گرم = با 1000 میلی گرم و دوز موثر دارو هم که 20% بوده این یعنی 200 میلی گرم داروی موثر! :D چیز خاصی هم نیست. کافئینه :D ساعت 6 صبح یدونه زدم. دوتا کلن بوترول و 25 میلی گرم افدرین و دوتا آسپرین بچه هم انداختم بالا . الان حالم خیلی خوبه :D

خب ، منم همین حدسو میزدم ...
اینایی هم که گفتی بجز آسپیرین بچه نمیشناسمشون :blush:

بالا