برگزیده های پرشین تولز

تجارت مرزی

آیا توان این رو میبینین در خودتون که تغیر بزرگی تو زندگیتون ایجاد کنید؟

• بله

Votes: 22 73.3%
  • خیر

Votes: 8 26.7%

• Total voters
    30
  • This poll will close: .

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
اخرش نفهمیدیم قیمت بوقلمون تو عراق چنده؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
منم همینو میگم دیگه فروش مستقیم مشکل خرید از روستایی نیست برای این تجارت نمیشه با کسی همکاری کرد ک دوستان میگن بیاین باهم کارکنیم,یعنی شما فک میکنی برنج فروشی ک سالهاست اینکارست فرق بین برنج درجه یک شمال و آشغال رو نمیدونه؟قبل اینکه پیداش کنم تحقیق ک کردن فقط این برنج از شمال میگیره درضمن اینو یادت باشه اینجور شغلها همیشه تو سر مال میزنن حالا من واسش ببرم 2هزار تومن باز میگه گرون
کاری به افراد خاص نداره کلا از نظر روانشناسی یک سری افراد مخصوصا کسبه ایران جرات خروج از ناحیه امن ندارند طرف 5ساله از یکی جنس میخره حالا بهش بگی بیا بهت طلا میدم قیمت نقره بازم میگه گرونه من چند مورد فروشنده دیدم که حتی راضی نبودند جنس امانی تو مغازه بفروشه!!!!!!!!!!!!یعنی بعضی ها تا این حد هم حاضر به خروج از تجارت بسته نیستند .
برای همینه یکی تو ایران از ناحیه امن ذهینش خارج میشه و یک دفعه به قولی می ترکنه و کلی پول دار میشه اما بقیه که رفتند زیر لاک خودشون باور ندارند که برای بهتر شدن زندگی و درآمد باید ریسک کرد 10بار شکست می خوری بار 11 ام بار خودتو می بندی برا 10سال

حالا این برنج کیلویی 6تومن شما دقیقا اسمش چیه؟؟؟؟؟بازار به چه اسمی میشناسه

به نظر من حتی اگر با واسطه هم صادرات داشته باشید می صرفه چون این کارها درآمد جانبی است قرار نیست کار اصلی را به خاطرش تعطیل کنید از طرفی این کارها تا بگیره همون سود ناچیز تو مقدار بالا یک دفعه چشم گیر میشه مثلا کلیویی 500تا تک تومن هم سود بکنید یک دفعه رو یک تن میشه 500هزار در ماه 4تن بفروشید میشه حقوق یک کارمند درجه بالا تمام وقت با اضافه کاری
در مورد اعتماد هم چه کسی گفته چکی بدهید بوقلمون بار میزنید می برید مرز نقد پولو می گیرید و میایید .اگر واقعا سود ده باشه و قیمت اون طرف خیلی بالا باشه قطعا خریدار نقد هم تو مرز هست

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
کاری به افراد خاص نداره کلا از نظر روانشناسی یک سری افراد مخصوصا کسبه ایران جرات خروج از ناحیه امن ندارند طرف 5ساله از یکی جنس میخره حالا بهش بگی بیا بهت طلا میدم قیمت نقره بازم میگه گرونه من چند مورد فروشنده دیدم که حتی راضی نبودند جنس امانی تو مغازه بفروشه!!!!!!!!!!!!یعنی بعضی ها تا این حد هم حاضر به خروج از تجارت بسته نیستند .
برای همینه یکی تو ایران از ناحیه امن ذهینش خارج میشه و یک دفعه به قولی می ترکنه و کلی پول دار میشه اما بقیه که رفتند زیر لاک خودشون باور ندارند که برای بهتر شدن زندگی و درآمد باید ریسک کرد 10بار شکست می خوری بار 11 ام بار خودتو می بندی برا 10سال

حالا این برنج کیلویی 6تومن شما دقیقا اسمش چیه؟؟؟؟؟بازار به چه اسمی میشناسه

به نظر من حتی اگر با واسطه هم صادرات داشته باشید می صرفه چون این کارها درآمد جانبی است قرار نیست کار اصلی را به خاطرش تعطیل کنید از طرفی این کارها تا بگیره همون سود ناچیز تو مقدار بالا یک دفعه چشم گیر میشه مثلا کلیویی 500تا تک تومن هم سود بکنید یک دفعه رو یک تن میشه 500هزار در ماه 4تن بفروشید میشه حقوق یک کارمند درجه بالا تمام وقت با اضافه کاری
در مورد اعتماد هم چه کسی گفته چکی بدهید بوقلمون بار میزنید می برید مرز نقد پولو می گیرید و میایید .اگر واقعا سود ده باشه و قیمت اون طرف خیلی بالا باشه قطعا خریدار نقد هم تو مرز هست
برنج هاشمی,ببین داداش شما از ی لحاظ حرفت درسته در مورد اینکه اونور بتونی ببری بله سودش خوبه برنج هم سودش خوبه ولی از ی لحاظ شرایطو نمیسنجی ریسک کردن تو بازار فعلی ما اگه خوب باشه ک هیچی ولی شکست مثل اینه طناب دار بندازی گردن خودت همون ناحیه امنی ک میگی کاسبها واسه خودشون میسازن باعث ثبات میشه و هرچند ممکن درآمدشون کمتر بشه ولی مطمئن هستن ماه بعد هم اون درامد رو دارن چند نفر واست بیارم ریسک کردن و زندگیشون نابود شد فراری شدن خودکشی کردن خونه نشین شدن زندانی شدن زندگیشون ب فاک رفت اینا نتیجه بی گدار ب آب زدن میتونی تو همین قسمت کار و سرمایه ببینی افرادی ک ب قول شما ریسک کردن ولی الان خونه نشین شدن ریسک باید معقول باشه همون سود 500 تومن رو هر کیلو که میگی طرف بهم گفت ی خاور میخوام 5 تن 5تن کیلو 6000 تومن میشه 30 ملیون بخرم ببرم اونجا بهونه بیار نه قیمت زیاد فروش نمیره برنجش شکستست اصل نیست بارمو باید چی کار کنم رو دستم میمونه مگه اینکه خودم مستقیم ببرم اونجا کیلو 10 تومن بدم همه سود مال خودم واقعا این حرفت ترسناک ک میگی 10 بار ریسک شاید 11 بار شد ی سر برو زندان قسمت جرایم مالی متوجه میشی

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
اخرش نفهمیدیم قیمت بوقلمون تو عراق چنده؟
هرکیلو بوقلمون ماده 12000 هزار و نر 15000 هزار دینار عراقی میرسه دست مشتری هر دینار هم 2.8 تومن کسی بتونه ببره سود وحشتناکی داره

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
هرکیلو بوقلمون ماده 12000 هزار و نر 15000 هزار دینار عراقی میرسه دست مشتری هر دینار هم 2.8 تومن کسی بتونه ببره سود وحشتناکی داره
این قیمتِ گوشتشه یا قیمتِ بوقلمون زنده؟

@greenliving : چیزی که مد نظر شما بود صادرات بوقلمون زنده بود یا گوشتِ بوقلمون؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
برنج هاشمی,ببین داداش شما از ی لحاظ حرفت درسته در مورد اینکه اونور بتونی ببری بله سودش خوبه برنج هم سودش خوبه ولی از ی لحاظ شرایطو نمیسنجی ریسک کردن تو بازار فعلی ما اگه خوب باشه ک هیچی ولی شکست مثل اینه طناب دار بندازی گردن خودت همون ناحیه امنی ک میگی کاسبها واسه خودشون میسازن باعث ثبات میشه و هرچند ممکن درآمدشون کمتر بشه ولی مطمئن هستن ماه بعد هم اون درامد رو دارن چند نفر واست بیارم ریسک کردن و زندگیشون نابود شد فراری شدن خودکشی کردن خونه نشین شدن زندانی شدن زندگیشون ب فاک رفت اینا نتیجه بی گدار ب آب زدن میتونی تو همین قسمت کار و سرمایه ببینی افرادی ک ب قول شما ریسک کردن ولی الان خونه نشین شدن ریسک باید معقول باشه همون سود 500 تومن رو هر کیلو که میگی طرف بهم گفت ی خاور میخوام 5 تن 5تن کیلو 6000 تومن میشه 30 ملیون بخرم ببرم اونجا بهونه بیار نه قیمت زیاد فروش نمیره برنجش شکستست اصل نیست بارمو باید چی کار کنم رو دستم میمونه مگه اینکه خودم مستقیم ببرم اونجا کیلو 10 تومن بدم همه سود مال خودم واقعا این حرفت ترسناک ک میگی 10 بار ریسک شاید 11 بار شد ی سر برو زندان قسمت جرایم مالی متوجه میشی
دادا خریت با ریسک فرق داره منم مثال زدم که بعضی مغازه دارها حتی راضی نیستند جنس امانتی بگذارند مغازه میگه تا سود تپل نداشته باشه تو مغازه نمی گذارم

شما قرار نیست هرچی خریدار گفت گوش بدهید میگه یک خاور بیار شما یک وانت ببر بگو این نمونه پول اینو نقد بده چک خاور هم بده برا هفته دیگه خاور را میارم میرم با هم بانک چکت نقد شد خاور تحویل شما

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
جالبه چین و ترکیه و ........سایر کشورهای همسایه پس چرا اقدام نمی کنند؟؟؟؟؟؟؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
این قیمتِ گوشتشه یا قیمتِ بوقلمون زنده؟

@greenliving : چیزی که مد نظر شما بود صادرات بوقلمون زنده بود یا گوشتِ بوقلمون؟
بوقلمون مورد نظر رو میذارن رو ترازو و هر کیلو اینقد قیمتشه البته ب خریدار از شما کمتر میخرن ,منظور ایشون زندست و محلی نه پرورشی و سفید

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
دادا خریت با ریسک فرق داره منم مثال زدم که بعضی مغازه دارها حتی راضی نیستند جنس امانتی بگذارند مغازه میگه تا سود تپل نداشته باشه تو مغازه نمی گذارم

شما قرار نیست هرچی خریدار گفت گوش بدهید میگه یک خاور بیار شما یک وانت ببر بگو این نمونه پول اینو نقد بده چک خاور هم بده برا هفته دیگه خاور را میارم میرم با هم بانک چکت نقد شد خاور تحویل شما
داداش خودت میگی چیزی امانی قبول نمیکنن چ فروش چ خرید شما اگه جنسو کامل ببری پولشو میدن هیچی ب عنوان ضمانت و پول پیش مخصوصا تو صنف برنج فروشها وجود نداره من خودم بچه گیلانم اینا رو میبینم متاسفانه

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853

والا چیزی که من خودم توی ایران دیدم اینه که 99 درصد حرف ها باد هواست. از هر 100 نفری که برای شروع همکاری جدید سراغ آدم میاد 99 نفر یا خیالبافن و توی عالم هپروت یا شارلاتان و لاف زن هستن یا کاملا کلاهبردار هستن :D ....بخاطر همین چیزا وقتی یک نفر رو داری که امتحانشو پس داده و داری باهاش کار میکنی، اصلا ارزش نداره بخوای با آدم جدید کار کنی حتی اگر سودت 2 برابر بشه

این تجارت مرزی هم بیشترش داستان سازی ذهن های خلاقه :D. من چند بار ماموریتی عراق رفتم. با هر کردی حرف بزنی میگه من با بارزانی توی یه نعلبکی چایی میخورم :D من توی اربیل زیر دوش بهت بنزین هواپیما میدم... عرب ها هم همینجوری لاف میزنن. اما در دنیای واقعی دزد هم نمیشه دستشون بدی. بخاطر 20 دلار آدم میکشن. هیچی هم ندارن. یه مشت بدبخت گدا و گشنه هستن که فقط اسم پول نفت رو شنیدن، اصل پول نفت میره تو جیب شرکتهای کشورهای بزرگ ، اصلا به دست اینا نمیرسه که بخوان به ما بدن.... معدود تجار ایرانی هم که با اینا کار کردن معمولا بعد از 2-3 بار پولشون رو میخورن و یر به یر میشه. شما تشریف ببرید قم، پر ازعراقیه ! اگر این کارها سود داشت، خود اینا میکردن و اینجوری به ما نمی چسبیدن :D

اگر میخواین صادرات کنید به کشور ثروتمند صادر کنید نه عراق و افغانستان و ...

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
جالبه چین و ترکیه و ........سایر کشورهای همسایه پس چرا اقدام نمی کنند؟؟؟؟؟؟؟
چی بگم منم مثل شما
562613_wide-eyed.gif

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
والا چیزی که من خودم توی ایران دیدم اینه که 99 درصد حرف ها باد هواست. از هر 100 نفری که برای شروع همکاری جدید سراغ آدم میاد 99 نفر یا خیالبافن و توی عالم هپروت یا شارلاتان و لاف زن هستن یا کاملا کلاهبردار هستن :D ....بخاطر همین چیزا وقتی یک نفر رو داری که امتحانشو پس داده و داری باهاش کار میکنی، اصلا ارزش نداره بخوای با آدم جدید کار کنی حتی اگر سودت 2 برابر بشه

این تجارت مرزی هم بیشترش داستان سازی ذهن های خلاقه :D. من چند بار ماموریتی عراق رفتم. با هر کردی حرف بزنی میگه من با بارزانی توی یه نعلبکی چایی میخورم :D من توی اربیل زیر دوش بهت بنزین هواپیما میدم... عرب ها هم همینجوری لاف میزنن. اما در دنیای واقعی دزد هم نمیشه دستشون بدی. بخاطر 20 دلار آدم میکشن. هیچی هم ندارن. یه مشت بدبخت گدا و گشنه هستن که فقط اسم پول نفت رو شنیدن، اصل پول نفت میره تو جیب شرکتهای کشورهای بزرگ ، اصلا به دست اینا نمیرسه که بخوان به ما بدن.... معدود تجار ایرانی هم که با اینا کار کردن معمولا بعد از 2-3 بار پولشون رو میخورن و یر به یر میشه. شما تشریف ببرید قم، پر ازعراقیه ! اگر این کارها سود داشت، خود اینا میکردن و اینجوری به ما نمی چسبیدن :D

اگر میخواین صادرات کنید به کشور ثروتمند صادر کنید نه عراق و افغانستان و ...
احسنت با اون دماغت
541419_thumbsup.gif

sedayab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام
بوقلمون توی شمال کیلویی چند هست؟

sedayab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
زنده و محلی چند میشه ؟ پرورشی نمیخوام

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
آماده کیلو 70 پرکنده و پاک شده ولی زنده بری بخری دونه ای اینقدر
پس همینه که ماشالله پدرخانوم محترمت سالی یه جرثقیل می خره دی
تهران پارسال کیلویی هشت تومن بود پاک کرده توی بسته بندی مثل مرغ توی میادین میوه و تره بار وسط سال شد 10 تومن تا 12 تومن هم رسید
الان شب عید کیلویی 14 تومنه
جنسش هم مال زنجانه بیشتر
ظاهرا ورامینی هم داره
ولی زنجانیش خوبه
...

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
فراهم بودن امکان صادرات بوقلمون زنده به عراق ‌
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به فراهم بودن امکان صادرات بوقلمون زنده به عراق، گفت: با این وجود تاکنون صادراتی صورت نگرفته است.
مهندس بهرام خانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، توسعه پرورش بوقلمون را از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی دانست و گفت: از واحدهای پرورش بوقلمون در استان حمایت می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اخذ مجوز صادرات بوقلمون زنده به کشور عراق، گفت: تاکنون هیچ نوع صادرات بوقلمونی صورت نگرفته و دلیل آن هم نبود متقاضی بوده است.
وی در ادامه نبود از نبود یک تشکل در منطقه غرب به منظور سامان دادن بازار فروش بوقلمون ابراز نارضایتی کرد و افزود: تنها یک تعاونی مرکزی در تهران برای ساماندهی فروش بوقلمون وجود دارد که تولیدکنندگان یا باید به این تعاونی مراجعه کرده و یا اینکه محصولشان را خودشان به فروش برسانند.
‌خانی از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی برای تشکیل این تعاونی خبر داد و نبود متقاضی را اصلی‌ترین علت تشکیل نشدن این تعاونی تاکنون دانست.
وی از بازار فروش سخت بوقلمون به عنوان یکی از عوامل محدود کننده توسعه تولید آن یاد و ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی چنین تشکلی شاهد ایجاد بازار فروش مناسب تری برای این محصول باشیم.
این مسئول در ادامه تعداد واحد‌های پرورش بوقلمون دارای پروانه تاسیس و بهره‌برداری در استان کرمانشاه را 25 واحد با ظرفیت 108 هزار و 500 قطعه و تولید سالانه 2937 تن اعلام کرد و گفت: از این تعداد 12 واحد با ظرفیت جوجه‌ریزی 58 هزار و 200 قطعه و تولید سالانه 1519 تن به بهره برداری رسیده‌اند.
خانی افزود: مابقی واحدها نیز در انتظار دریافت تسهیلات و آماده‌سازی هستند.
وی عنوان کرد: از بین واحدهای دارای پروانه بهره برداری نیز تنها 9 واحد با ظرفیت جوجه ریزی 43 هزار و 500 قطعه و تولید سالانه 1200 تن گوشت بوقلمون فعال هستند.

http://www.isna.ir/fa/news/93102915802/فراهم-بودن-امکان-صادرات-بوقلمون-زنده-به-عراق

بالا