برگزیده های پرشین تولز

تفاوت بين هاست با سرور در چيست؟

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
vps بخشي از سروره و هاست بخشي از VPS
ميلاد ، از تو بعيد بود ، اين چرنديات چيه ميگي ؟

تفاوت Host با Server يا VPS در چيست؟
Host اي كه شما ميفرماييد ، به منظور shared host ه ، يعني يك Serverرو ميان منابعش رو بين چندين كاربر تقسيم مي كنن ، اون زمان بهش ميگن Host ... كه مي تونه هم از روي سرور اختصاصي و هم از روي سرور مجازي باشه (Dedicated , VPS)
روي هاست اشتراكي ، شما اجازه نصب نرم افزار روي سرور رو نداريد و يه سري محدوديت هاي ديگه ....

Server اي هم كه شما بهش اشاره كرديد ، حدس مي زنم منظورتون Dedicated Server باشه كه همون سرور اختصاصيه ! يعني سروري كه تمام منابع و تنظيمات در دست شما باشه و بتونيد به طور كامل در مورد منابع سرور تصميم بگيريد و البته در مورد نرم افزار هاي روي سرور ...

VPS يا همون Virtaul Private Server به معني سرور اختصاصي مجازيه ! VPS ها رو ، از روي يك سرور اختصاصي ميدن ، يعني يه سرور اختصاصي كه نسبتا قوي هست رو به چندين سرور كوچك تبديل مي كنن كه اون سرور هاي زير مجموعه دسترسي كامل به منابع تعريف شده براشون و قابليت نصب و پيكربندي ه سرور مجازيشونو دارن ، توي سرور مجازي ، بسته به نوع مجازي سازي VPS شون يه سري محدوديت ها دارن ! مثلا ، شما از روي VPS اي كه ويرچوال ماشينش virtuozzoباشه ، نميتوني دوباره روش يه Virtual Machineه ديگه نصب كني و VPS بدي !!! يا مثلا ، وي پي ان pptp , l2tp بدي ، چون سيستم عامل به طور كامل مجازي سازي نشده و هسته سرور ، هسته سرور اصليه ! اما در Virtual Machine هايي مثل vmware ، VPS شما كاملا مجازي سازي شدست ! كه حتي مي تونيد براي مثال روش xen نصب كنيد و باهاش VPS بديد !!!! يعني كاملا مجازي سازي شدست !

موفق باشيد

Milad.Cc

Registered User
لایک‌ها
24
مهندس ! شايد تعريف درستي نباشه ، ولي اگه بخواي به يكي بفهموني سيستم از چه قراره فكر كنم تعريف سطحي خوبي باشه :)

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
vps بخشي از سروره و هاست بخشي از VPS
100.gif

ramin.samad

Registered User
لایک‌ها
0
ميلاد ، از تو بعيد بود ، اين چرنديات چيه ميگي ؟

Host اي كه شما ميفرماييد ، به منظور shared host ه ، يعني يك Serverرو ميان منابعش رو بين چندين كاربر تقسيم مي كنن ، اون زمان بهش ميگن Host ... كه مي تونه هم از روي سرور اختصاصي و هم از روي سرور مجازي باشه (Dedicated , VPS)
روي هاست اشتراكي ، شما اجازه نصب نرم افزار روي سرور رو نداريد و يه سري محدوديت هاي ديگه ....

Server اي هم كه شما بهش اشاره كرديد ، حدس مي زنم منظورتون Dedicated Server باشه كه همون سرور اختصاصيه ! يعني سروري كه تمام منابع و تنظيمات در دست شما باشه و بتونيد به طور كامل در مورد منابع سرور تصميم بگيريد و البته در مورد نرم افزار هاي روي سرور ...

VPS يا همون Virtaul Private Server به معني سرور اختصاصي مجازيه ! VPS ها رو ، از روي يك سرور اختصاصي ميدن ، يعني يه سرور اختصاصي كه نسبتا قوي هست رو به چندين سرور كوچك تبديل مي كنن كه اون سرور هاي زير مجموعه دسترسي كامل به منابع تعريف شده براشون و قابليت نصب و پيكربندي ه سرور مجازيشونو دارن ، توي سرور مجازي ، بسته به نوع مجازي سازي VPS شون يه سري محدوديت ها دارن ! مثلا ، شما از روي VPS اي كه ويرچوال ماشينش virtuozzoباشه ، نميتوني دوباره روش يه Virtual Machineه ديگه نصب كني و VPS بدي !!! يا مثلا ، وي پي ان pptp , l2tp بدي ، چون سيستم عامل به طور كامل مجازي سازي نشده و هسته سرور ، هسته سرور اصليه ! اما در Virtual Machine هايي مثل vmware ، VPS شما كاملا مجازي سازي شدست ! كه حتي مي تونيد براي مثال روش xen نصب كنيد و باهاش VPS بديد !!!! يعني كاملا مجازي سازي شدست !

موفق باشيد

تعریف جالبی بود چطور میشه سرویس *** رو به کاربرا داد از طریق vps

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آره ، مثلا با وي پي اس هاي vmware كه كاملا مجازي سازي شده و هسته جداگانه داره ميشه

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
تعریف جالبی بود چطور میشه سرویس *** رو به کاربرا داد از طریق vps

بسته به نوع سیستم عاما(لینوکس یا ویندوز) از نرم افزار مربوطش باید استفاده کنید .

مثلا ******* برای لینوکس می تونید استفاده کنید .

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
هزینه این نرم افزارهای مربوط به V.P.N چطوری هست؟

شنیدم از نسخه ها بدون رعایت قانون نشر استفاده می شه , درسته؟

البته تو ایران.

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
حالا من يه سوال دارم . طبيعتا براي يك سايت بزرگ با بازديدكننده هاي بالا هاست كافي نيست و بايد سايت روي سرور باشه تا تمام منابع صرف همون سايت باشه . حالا VPS هم همينطوره ؟ يعني از اونجائيكه چندن VPs روي يك سرور اختصاصي هستن فكر نكنم گرفتن Vps به جاي هاست تاثيري در سرعت داشته باشه ، اينطور نيست ؟

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام ،

ببينيد بستگی داره به منبيی که server در اختيره شما ميزاره !
شما 1 host ميگيری از يه جا ، خوده طرف يه وپس داره ، روش 200 تا سايت رو host کرده! همه هم مصرفه cpu شون بالاست
شما هم پرکسس ميفرستی ميره تو صف ! بعد بايد تاخير ايجاد ميشه ، ... اما اگه هستت خوب باشه ، ممکنه که
يه دونه server با 8 تا cpu باشه ! واسه 60 تا سايت ، ... بستگی داره به منابع server و تقسيم ا منابع و منگه !

اما server مجازی بگيری ، بستگی داره به ويرتول ماشين ، مشخسته server اصلی ، و آيا اين که اورسلل ميکنن يا نه !
اگه اورسلل کنن ، مثلاً 4 گيگ رم دارن ، ميان 9 گيگ ميفروشن ! بد خر بيار و بقلی بر کن ، ميشه service های آقای ميرقاسمی servers24 ! ***
اما شما يهvps بگيری ، درست manage کنی ، و منبيی که از server اصلی بهت اختصاص داده شده رو واقعاً ! داشته باشی ، hale

آيا شما مشکلی با host ات داری که ميپرسی بری رو وپس ... ، اينا کلاً به service دهنده ربط داره !

translated by en2fa

w4b3

Registered User
لایک‌ها
9
حالا من يه سوال دارم . طبيعتا براي يك سايت بزرگ با بازديدكننده هاي بالا هاست كافي نيست و بايد سايت روي سرور باشه تا تمام منابع صرف همون سايت باشه . حالا VPS هم همينطوره ؟

ببیند شما سایت می زنی ، خب برای استارت کارتون چند ماه اول که بازید کننده کم هستن می رید و هاست شیر تهیه می کنید
مثلا" سه ماهه یا شش ماهه می خرید ، چون 1 ساله عاقلانه نیست ممکنه تا 1 سال نشده ترافیک بره بالا و مجبور بشید
برید VPS تهیه کنید بنابراین مابقی پولتون می پره

کلا برای شروع کار هاست شیر / هاست اشتراکی ...، بعد از مدتی که ترافیک رفت بالا و هاست شیر جوابگو نبود
یه VPS کارتون رو راه می ندازه
و اگه واقعا ترافیک بازهم رفت بالا به اندازه که روی VPS هم از نظر CPU و رم و منابع کافی تخصیص داده شده کافی نبود ،
اون وقت بر حسب نیازتون می رید و یه سرور Dedicate رو از CPU گرفته تا رم و بندویط موردنیازتون کاستومایز میکنید و سفارش
میدید و می خرید ...

يعني از اونجائيكه چندن VPs روي يك سرور اختصاصي هستن فكر نكنم گرفتن Vps به جاي هاست تاثيري در سرعت داشته باشه ، اينطور نيست ؟

روی یه سرور اشتراکی مثلا" بلوهاست رو میگم کم کم حدود بالای 100 تا و یه چیزی حدود 200 اکونت روی یک سرور ساخته میشه و هاست میشه ...شایدم بیشتر !
ولی در مورد vps به این شکله که با برنامه های مجازی سازی ، روی یک سرور با همون منابع فقط 4 تا os یا 8 تا os رو سرور ایجاد بشه .. و به مشتری تحویل داده بشه

Last edited:

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
هزینه این نرم افزارهای مربوط به V.P.N چطوری هست؟

شنیدم از نسخه ها بدون رعایت قانون نشر استفاده می شه , درسته؟

البته تو ایران.
کجای ایران دیدی که قانون کپی رایت رعایت بشه!
مثلاً IBSng که برای ساخت اکانت v p n ، ساخت اکانت اینترنت برای ISPها و ... استفاده میشه، نسخه ی اصلیش قیمت بالایی داره که نمایندگیش هم تو ایران هست : http://www.parspooyesh.com . اونایی که از این برنامه برای ساخت اکانت v p n استفاده میکنن از نسخه ی نال شده بهره میبرند.

mohammadmahdi 1987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
ببخشید من یه سوال برام پیش اومده
اگر من برای سایتم یک هاست دانلود بگیرم و بعد از مدتی ترافیک بره بالا باید vps بگیرم.درسته!
کار vps چیه دقیقا!!!! من تو سایتهای فروش هاست و vps دیدم که نوشته ( مثلا هارد 100 گیگ / رم 2 گیگ و...)
از اینکه vps برای اینه که قدرت سرور رو ببره بالا تا جوابگوی کاربرها باشه حرفی نیست.اما اون هاردی که در vps هست کارش چیه وقتی هاست دانلود وجود داره
از یکی پرسیدم گفت وقتی در یک سایت با ترافیک بالا یک کاربر میخواد فایلی رو دانود کنه (مثل فیلم) در اصل اون فیلم از هارد vps دانلود میشه نه هاست دانلود تا افت سرعت سرور بوجود نیاد !! (فکر کنم حرفش خیلی منطقی نباشه.نمیدونم والا ...)
یعنی من باید هزینه میزبانی وب و هاست دانلود و vps رو همزمان پرداخت کنم
میشه کامل توضیح بدیم متوجه بشم
مرسی

zafarian

Registered User
لایک‌ها
112
سلام دوستان
ببخشید من یه سوال برام پیش اومده
اگر من برای سایتم یک هاست دانلود بگیرم و بعد از مدتی ترافیک بره بالا باید vps بگیرم.درسته!
کار vps چیه دقیقا!!!! من تو سایتهای فروش هاست و vps دیدم که نوشته ( مثلا هارد 100 گیگ / رم 2 گیگ و...)
از اینکه vps برای اینه که قدرت سرور رو ببره بالا تا جوابگوی کاربرها باشه حرفی نیست.اما اون هاردی که در vps هست کارش چیه وقتی هاست دانلود وجود داره
از یکی پرسیدم گفت وقتی در یک سایت با ترافیک بالا یک کاربر میخواد فایلی رو دانود کنه (مثل فیلم) در اصل اون فیلم از هارد vps دانلود میشه نه هاست دانلود تا افت سرعت سرور بوجود نیاد !! (فکر کنم حرفش خیلی منطقی نباشه.نمیدونم والا ...)
یعنی من باید هزینه میزبانی وب و هاست دانلود و vps رو همزمان پرداخت کنم
میشه کامل توضیح بدیم متوجه بشم
مرسی
درود

ببین هاست زیرمجموعه سروره!
در واقع یه شرکت میاد یه سرور اجاره میکنه بعد با یکسری نرم افزارها منابع اون سرور رو بین کاربران تقسیم میکنه و به هر کدوم یک دسترسی با کنترل پنل direct admin یا cpanel یا .... میده.
vps یه مرحله از هاست بالاتره و یه مرحله از سرور پایین تر! در واقع vps هم زیرمجموعه سروره مثلا یه شرکت یه سرور میگیره میاد منابع اون سرور رو با استفاده از برنامه های مجازی ساز تقسیم میکنه و مثلا 20 تا وی پی اس با مشخصات دلخواهش از اون سرور میسازه.
الان میپرسی پس تفاوت vps و host چیه؟;)
در vps نسبت به هاست شما معمولا دسترسی های بیشتر و منابع بیشتری در اختیار داری. ضمن اینکه در host منابع اختصاصی نیستن و اشتراک گذاشته میشن بین کاربرا مثلا اگه سایت x به سرور فشار بیاره سایت y هم که رو همون سرور هست دان میشه اما در vps منابع اختصاصی هستن و هر vps اجازه داره میزان منابعی که بهش تخصیص داده شده استفاده کنه و بیشتر نمیتونه.
هاست دانلود کارتو راه میندازه و نیازی به vps نداری.
مگر اینکه سایتت دانلود سنتر باشه که برای اپلود کردن فایل ها روی هاست دانلود به vps نیاز داشته باشی.

mohammadmahdi 1987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
درود

ببین هاست زیرمجموعه سروره!
در واقع یه شرکت میاد یه سرور اجاره میکنه بعد با یکسری نرم افزارها منابع اون سرور رو بین کاربران تقسیم میکنه و به هر کدوم یک دسترسی با کنترل پنل direct admin یا cpanel یا .... میده.
vps یه مرحله از هاست بالاتره و یه مرحله از سرور پایین تر! در واقع vps هم زیرمجموعه سروره مثلا یه شرکت یه سرور میگیره میاد منابع اون سرور رو با استفاده از برنامه های مجازی ساز تقسیم میکنه و مثلا 20 تا وی پی اس با مشخصات دلخواهش از اون سرور میسازه.
الان میپرسی پس تفاوت vps و host چیه؟;)
در vps نسبت به هاست شما معمولا دسترسی های بیشتر و منابع بیشتری در اختیار داری. ضمن اینکه در host منابع اختصاصی نیستن و اشتراک گذاشته میشن بین کاربرا مثلا اگه سایت x به سرور فشار بیاره سایت y هم که رو همون سرور هست دان میشه اما در vps منابع اختصاصی هستن و هر vps اجازه داره میزان منابعی که بهش تخصیص داده شده استفاده کنه و بیشتر نمیتونه.
هاست دانلود کارتو راه میندازه و نیازی به vps نداری.
مگر اینکه سایتت دانلود سنتر باشه که برای اپلود کردن فایل ها روی هاست دانلود به vps نیاز داشته باشی.

دمت گرم داداش
شرمنده من مثل شما حرفه ای نیستم ولی هنوز متوجه نشدم که اگر یک هاست دانلود 1 ترا بایتی داشته باشم و آمار بازدید بره بالا. باید برم سراغ vps ولی نقش اون هارد( مثلا 50 گیگابایتی) که تو vps هست چیه !!!!

zafarian

Registered User
لایک‌ها
112
دمت گرم داداش
شرمنده من مثل شما حرفه ای نیستم ولی هنوز متوجه نشدم که اگر یک هاست دانلود 1 ترا بایتی داشته باشم و آمار بازدید بره بالا. باید برم سراغ vps ولی نقش اون هارد( مثلا 50 گیگابایتی) که تو vps هست چیه !!!!
خواهش میکنم.
ببین کلا هاست دانلود به امار بازدید سایت شما ارتباط انچنانی نداره چون دانلود فایل ، از منابع هاست دانلود استفاده انچنانی نداره.
اما برای هاست خود سایت شما بحث جداست.هاست برای خود سایت شما به امار بازدید ارتباط مستقیم داره و پس از یه مدتی در صورتی که به سرور فشار بیاره سایتتون ((توجه کنید هاست خود سایت نه هاست دانلود)) نیازمند خرید vps هستید.
در مورد هارد vps هم خب شما اسکریپتتون هم حجم داره ، کمنترل پنل و چیزایی هم که برای vps باید نصب بشه حجم داره ، دیتابیس سایتتون حجم داره و ... اینا رو اون 50 گیگ هارد قرار میگیرن.
فایلاتونم رو یه هاست دانلود با هارد مجزای دیگری قرار میگیره.

mohammadmahdi 1987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خواهش میکنم.
ببین کلا هاست دانلود به امار بازدید سایت شما ارتباط انچنانی نداره چون دانلود فایل ، از منابع هاست دانلود استفاده انچنانی نداره.
اما برای هاست خود سایت شما بحث جداست.هاست برای خود سایت شما به امار بازدید ارتباط مستقیم داره و پس از یه مدتی در صورتی که به سرور فشار بیاره سایتتون ((توجه کنید هاست خود سایت نه هاست دانلود)) نیازمند خرید vps هستید.
در مورد هارد vps هم خب شما اسکریپتتون هم حجم داره ، کمنترل پنل و چیزایی هم که برای vps باید نصب بشه حجم داره ، دیتابیس سایتتون حجم داره و ... اینا رو اون 50 گیگ هارد قرار میگیرن.
فایلاتونم رو یه هاست دانلود با هارد مجزای دیگری قرار میگیره.

آقا خیلی خیلی لطف کردی یعنی دقیقا طوری پاسخ دادی که انتظار داشتم
مرسی

mohammadmahdi 1987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
داداش شما فرق بین
Addon Domain و Park Domain و Sub Domain رو هم میدونی ....

بالا