برگزیده های پرشین تولز

جوجه کشی کدامیک از لحاظ اقتصادی به صرفه هست ؟

bomb0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام عرض می کنم خدمت همه عزیزان

چند تا موضوع در این باره تو تالار بود سطح بحث هارو خیلی مناسب دیدم . خواستم یه تبادل نظری با دوستانی که افتخار بدن و راهنمایی بکنن داشته باشم

من یه دستگاه جوجه کشی خریدم می خواستم بدونم جوجه کشی چی تو این وضع اقتصادی به صرفه هست ؟

( مرغ . کبک . بوقلمون . بلدرچین . شتر مرغ و ... )

اینم بگم فضا برای داشتن مولد ندارم فقط امکان خرید تخم و جوجه کشی رو دارم تا مثلا چند ماهگی جوجه و بالاخره فروشش

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
100 درصد به صرفه هست

ولی باید یه جای استاندارد داشته باشی نژاد خوبی جوجه هاتون داشته باشه

تا بتونید بفروشید

eelia.vision

Registered User
لایک‌ها
282
جای استاندارد برای اینطور مشاغل خیلی مهمه
من کار قارچ کردم. جای خوب نداشتم ونمیتونستم برداشت حداکثر داشته باشم وآخر هم بقدری کار مشکل بود که با وجود جذابیت هایی که از نظر ارضا روحی برام داشت اما بازگشت مالیش به همین دلیل نبود استاندارد جا و لوازم پایین بود و رهاش کردم.
اما مثل دوستمون نظرم اینه که هیچی جای مناسب و بعد تجهیزات نسبتا مناسب نمیشه
در مورد کار هم , اگر تا به حال ازینجور تجربیات نداشتین خودتون رو برای یه تلاش سخت و گاهی طاقت فرسا آماده کنید.اصلا اونطور که از بیرون به نظر میاد نیستن.سر پرورش قارچ که من سختترین دوران کاری زندگیم رو گذروندم

bomb0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
100 درصد به صرفه هست

تا بتونید بفروشید

خوب من تجربه بزرگ کردن جوجه و نگه داری مرغ و خروس رو دارم

می خوام بدونم جوجه کشی چی در امد خوبی داره

bomb0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جای استاندارد برای اینطور مشاغل خیلی مهمه
من کار قارچ کردم. جای خوب نداشتم ونمیتونستم برداشت حداکثر داشته باشم وآخر هم بقدری کار مشکل بود که با وجود جذابیت هایی که از نظر ارضا روحی برام داشت اما بازگشت مالیش به همین دلیل نبود استاندارد جا و لوازم پایین بود و رهاش کردم.
اما مثل دوستمون نظرم اینه که هیچی جای مناسب و بعد تجهیزات نسبتا مناسب نمیشه
در مورد کار هم , اگر تا به حال ازینجور تجربیات نداشتین خودتون رو برای یه تلاش سخت و گاهی طاقت فرسا آماده کنید.اصلا اونطور که از بیرون به نظر میاد نیستن.سر پرورش قارچ که من سختترین دوران کاری زندگیم رو گذروندم

درسته من از لحاظ جا مشکلی ندارم مناسب هست ولی بزرگ نیست

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
خوب من تجربه بزرگ کردن جوجه و نگه داری مرغ و خروس رو دارم

می خوام بدونم جوجه کشی چی در امد خوبی داره
اینجوری کسی نمیتونه راهنماییت کنه. ببین توی شهری که هستی سهم بازار رقبا توی کدومش کمتره. منظورم اینه که تحقیق کن ببین کدومشو راحت تر میتونی بفروشی و در عین حال از نظر بیماری و هزینه و ... کم دردسر تره

اگر بازار فروشش مهیا باشه ، اینکه بدونی کدومش به صرفه تره کار سختی نیس. هزینه ی خرید تخم و هزینه ی فروش گوشت یا پرنده ی پرورشی رو استعلام کنی مشخص میشه چی به چیه و کدومش بهتره

پ ن : نظر شخصی خودم در مورد اینجور فعالیتها مثبت نیست. به نظر من بیزینسی که مبناش پرورش و کشتن حیوانات باشه به رستگاری منجر نمیشه. این همه فعالیتهای مسالمت آمیزتر وجود داره. شما که روحیه ی تولیدی داری چرا در مورد کشت قارچ یا گلخونه ی هیدروپونیک یا چیزای دیگه تحقیق نمیکنی

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
برای شروع مرغ انتخاب کن که بازار معقول تری داره
کلا توی تولید هر چیزی دو تا بخش وجودداره
اولیش خود تولید هست
تو باید ببینی اصلا این مقدار تولید با توجه به امکانات شما جوابگوی هزینه ها هت یا نه
و دوم هم که بازار هست
بازار همیشه اونطوری هست که شما متضرر نشی
چون جنست همیشه مشتری داره
ممکنه سودئ خوبی عایدت نشه اما خوب مشتری داره و ضرر نمیکنی
اگر میبینی در خودت که توانایی تولید داری بنظر من نوعش دیگه فرقی نمیکنه برمیگرده به مدیریت

bomb0000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برای شروع مرغ انتخاب کن که بازار معقول تری داره
کلا توی تولید هر چیزی دو تا بخش وجودداره
اولیش خود تولید هست
تو باید ببینی اصلا این مقدار تولید با توجه به امکانات شما جوابگوی هزینه ها هت یا نه
و دوم هم که بازار هست
بازار همیشه اونطوری هست که شما متضرر نشی
چون جنست همیشه مشتری داره
ممکنه سودئ خوبی عایدت نشه اما خوب مشتری داره و ضرر نمیکنی
اگر میبینی در خودت که توانایی تولید داری بنظر من نوعش دیگه فرقی نمیکنه برمیگرده به مدیریت

به نظرتون مرغ و خروس زینتی مناسب هست ؟ منظورم نژادهای اصیل هست که طرفدارای خاص خودشو داره

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
به نظرتون مرغ و خروس زینتی مناسب هست ؟ منظورم نژادهای اصیل هست که طرفدارای خاص خودشو داره
موارد خاص کاملا وابسته به بازار هست
اول ببین میتونی بازار مناسب پیدا کنی یا نه

maloosakk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
تلاشتون خیلی جالبه واقعا خوشم اومد .موفق باشی

blu3 boys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من كه يه توليدي بوقلمون دارم راضيم به چند دليل
بازار خوب
مقاوم بودن
امكان پرورش به صورت سنتي

Rip

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,104
بوقلمون خیلی به صرفه تر هست چون هم تخمش خوب فروش میره و هم گوشتش

hamedtaran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من كه يه توليدي بوقلمون دارم راضيم به چند دليل
بازار خوب
مقاوم بودن
امكان پرورش به صورت سنتي

داداش خواهشا قیمت تخم یک روزه و جوجه یک روزه رو بگو، نترس من زنجانم نمیتونم بازارتو خراب کنم! جون داداش بگو، میخوام ببینم اگه خوب باشه خودم یه برد کنترلر کاملا اتوماتیک واسش طراحی کردم، بجای فروش برد میخوام خودم جوجه تولید کنم، بوگو
questionmark.gif
questionmark.gif
questionmark.gif
questionmark.gif

sia_angry

Registered User
لایک‌ها
18
100 درصد به صرفه هست

تا بتونید بفروشید

اقا یاشار کی گفته به صرفه هست؟
من یکی از قوی ترین دستگاه های جوجه کشی فول اتوماتیک رو خریدم . نصف جوجه ها که مردن هیچی اون تعدادی هم که باقی موندن بعد یه مدت یه سریشون مردن.
فکر کنم از 100 تا تخمی که گذاشتم فقط 10 تاشون زنده موندن و بالغ شدن.
تخم ها هم همه نطفه داشت و خودم رو این قضیه مطمئن بودم.

albatross.ir

Registered User
لایک‌ها
329
بحث راندمان دستگاه و خرید تخم های تضمینی به کنار شما باید در زمینه پروش و نگهداری پرندگان از لحظه در آمد از تخم تا حدود سه هفتگی اطلاعات و تجربه بالایی داشته باشید زیرا بیشتری تلفات در سه هفته اول اتفاق میوفته و ممکنه باعث ضرر زیادی بشه باید برنامه دقیق غذایی داشته باشید و به میزان معین از غذاهای مخصوص استفاده کنید

payamb

Registered User
لایک‌ها
434
جوجه کشی انسانی هم جواب میده..هر بچه سر چها راه..روزی حداقل 50 تا 100 کاسبی..
شوخی کردم..
ببین داداش این کار بصرفه هست..بشرطیکه ضرر مردن جوجه ندی(یعنی طوری مراقبت کنی جوجه مریض نشه و قیمت آب و دونه اش بصرفه در بیاد و اینکه بازار خرید داشته باشی)
پیشنهاد من اینه که قبل از شروع اینکار بری یجا یکم شاگردی کنی با مشکلات کار و بازار کار آشنا بشی که ضرر ندی...

hamedtaran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا یاشار کی گفته به صرفه هست؟
من یکی از قوی ترین دستگاه های جوجه کشی فول اتوماتیک رو خریدم . نصف جوجه ها که مردن هیچی اون تعدادی هم که باقی موندن بعد یه مدت یه سریشون مردن.
فکر کنم از 100 تا تخمی که گذاشتم فقط 10 تاشون زنده موندن و بالغ شدن.
تخم ها هم همه نطفه داشت و خودم رو این قضیه مطمئن بودم.

خب عزیزم شاید توی مراحل جوجه کشی مشکل داری، همونطور که همه میدونن کار جوجه کشی شدیدا حساسه، هرچقدرم خرج دستگاه کنی ولی تجربه کافی نداشته باشی اونوقت همه جوجه ها به ... میرن، پس ایراد از دستگاه یا جسارتا خود شماست، به نظر من از یه رطوبت سنج و دماسنج آنالوگ یا عقربه ای استفاده کن ببین اصلا دستگاه درسته یانه، اگه درسته ببین سیستم تهویه درست کار میکنه یانه، چون بیشترین درصد مرگ و میر مربوط به بالا رفتن دی اکسید کربن داخل دستگاهه که اگه حتی چند درصد بالا بره و برای مدت کوتاهی اکسیژن کافی به تخما نرسه، همشون فنا میشن، پس اگه این نکاتو رعایت کنی که به نظرم نکردی میتونی بازدهی بیشتر از 90% داشته باشی، البته ناگفته نماند که تخم آلوده و یا کهنه هم میتونه نقش بسیار مهمی توی کاهش جوجه درآوری داشته باشه، این چندتا رو چک کن. البته دوستان ببخشید که جسارت کردم:blush:

sia_angry

Registered User
لایک‌ها
18
خب عزیزم شاید توی مراحل جوجه کشی مشکل داری، همونطور که همه میدونن کار جوجه کشی شدیدا حساسه، هرچقدرم خرج دستگاه کنی ولی تجربه کافی نداشته باشی اونوقت همه جوجه ها به ... میرن، پس ایراد از دستگاه یا جسارتا خود شماست، به نظر من از یه رطوبت سنج و دماسنج آنالوگ یا عقربه ای استفاده کن ببین اصلا دستگاه درسته یانه، اگه درسته ببین سیستم تهویه درست کار میکنه یانه، چون بیشترین درصد مرگ و میر مربوط به بالا رفتن دی اکسید کربن داخل دستگاهه که اگه حتی چند درصد بالا بره و برای مدت کوتاهی اکسیژن کافی به تخما نرسه، همشون فنا میشن، پس اگه این نکاتو رعایت کنی که به نظرم نکردی میتونی بازدهی بیشتر از 90% داشته باشی، البته ناگفته نماند که تخم آلوده و یا کهنه هم میتونه نقش بسیار مهمی توی کاهش جوجه درآوری داشته باشه، این چندتا رو چک کن. البته دوستان ببخشید که جسارت کردم:blush:

داداش کل دستگاه درسته اگه مشکل داشت همون 4 تا جوجه هم نمیزدن بیرون. تماما دیجیتالی و پیشرفتن.
تخم ها هم همه تازه بودن(از مرغ ها و پرنده های خودمون گرفته بودیم)

hamedtaran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داداش کل دستگاه درسته اگه مشکل داشت همون 4 تا جوجه هم نمیزدن بیرون. تماما دیجیتالی و پیشرفتن.
تخم ها هم همه تازه بودن(از مرغ ها و پرنده های خودمون گرفته بودیم)

پس اینطور که شما میگین، اون هزاران کارگاهی که جوجه بوقلمون توی ایران و مخصوصا شمال ایران تولید میکنن و با درصد بسیار خوب، چیکار میکنن؟ همشونو به کشتن میدن؟ اینجوری که بدبخت میشن!:)

بالا