برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی مغازه لپ تاپ فروشی

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
سلام به دوستان گلم.
قصد دارم یک مغازه خرید و فروش لپ تاپ در سطح شهر راه بندازم.کل سرمایه ام حدود 40 میلیونه.مکان هم داخل یه پاساژه که یک طبقش فقط مختصه کامپیوتره.
چند تا سوال دارم :
1 - آیا با این وضعیت شروع این کار اصلا خوبه ؟ بازارش چطوره ؟
2 - نمیدونم برای شروع باید از کجا شروع کنم و جنس هامو از کجا تهیه کنم و ...(خلاصه منظورم روند کلی کار هستش) ؟
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند.

Last edited:

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
شما توی زیر پله هم کارکنی اگر وارد باشی می صرفه
اگر وارد نباشی بهترین جا هم کار کنی نمی صرفه
اگر تجربه ای نداری
یه مدت برو توی شرکت یا مغازه کسی وایسا کار کن کارو که یاد گرفتی بعد واسه خودت کارکن
مثل آب خوردن ورشکست میشی اگر هیچ شناختی نداری
حتی نمی دونی کالا رو از کجا باید تهیه کرد
می ری میخری
بالاتر از قیمت بهت میدن
یا بلد نیستی چی بخری
میخری ملت هم ازت نمی خرن
می مونه رو دستت
زیر قیمت خرید باید بفروشی
تنها راه اخذ نمایندگی از یکی از شرکت های اصلی کامپیوتری است
که بعید میدونم به شما که کم تجربه هستی بدن

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
شما توی زیر پله هم کارکنی اگر وارد باشی می صرفه
اگر وارد نباشی بهترین جا هم کار کنی نمی صرفه
اگر تجربه ای نداری
یه مدت برو توی شرکت یا مغازه کسی وایسا کار کن کارو که یاد گرفتی بعد واسه خودت کارکن
مثل آب خوردن ورشکست میشی اگر هیچ شناختی نداری
حتی نمی دونی کالا رو از کجا باید تهیه کرد
می ری میخری
بالاتر از قیمت بهت میدن
یا بلد نیستی چی بخری
میخری ملت هم ازت نمی خرن
می مونه رو دستت
زیر قیمت خرید باید بفروشی
تنها راه اخذ نمایندگی از یکی از شرکت های اصلی کامپیوتری است
که بعید میدونم به شما که کم تجربه هستی بدن
واقعا ممنون از راهنماییتون.چیزهای مفیدی دستم اومد.
باید بگم که من قبلا مغازه داشتم (کافی نت و ...).از لحاظ مغازه داری و برخورد با مشتری و ... تا حدی تجربه دارم.از طرفی هم رشته ام الکترونیکه و اطلاعاتم از دنیای دیجیتال و لپ تاپ و ... خوبه.هم سخت افزار و هم نرم افزار.درسته تجربه زیادی ندارم اما اینقدر هم بی تجربه نیستم.
این اخذ نمایندگی تا حالا به فکرم نرسیده بود و اگر بتونم از این طریق اقدام کنم به نظرتون عملی میشه؟ برای من امکانش هست ؟ آیا شما شرکت کامپیوتری خوبی سراغ دارید واسه لپ تاپ ؟
سرمایه هم حدود 40 میلیون میتونم جور کنم.حقیقتش در ابتدای کار درآمد هم زیاد برام مهم نیست فقط بیکار نباشم.چون معتقدم به مرور زمان و با کسب تجربه وضعیت کاری بهتر میشه و درآمد هم بهتر.

شیرازمارکت

Registered User
لایک‌ها
14
هر لپتاپ که بفروشی 40 تا 70 تومن نفعش هست. هر لپتاپ هم میانگین 2میلیون. شما خیلی حرفه ای باشی بتونی 20 تا لپتاپ در ماه بفروشی دست بالا 1400 در ماه برات سود داره. 2 میلیون معامله میکنی واسه 40 تا 70 تومن. اما اگه بتونی روی تبلت های چینی کار کنی و توی شهر خودتون جاش بندازی عالیه. 300 تومن تبلت میدی 400. 100 تومن سود برای معامله 300 تومنی. به نظر من برو دنبال جنس گم. لپتاپ همه دارن و فردا که یکی پول لازم شد لپتاپ زیر قیمت هم میده بازارت هم خراب میکنه. البته توجه به شرایط شهری که هستی هم داشته باش. یه هو میبینی که لپتاپ بهتر میبرن تا تبلت.

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
هر لپتاپ که بفروشی 40 تا 70 تومن نفعش هست. هر لپتاپ هم میانگین 2میلیون. شما خیلی حرفه ای باشی بتونی 20 تا لپتاپ در ماه بفروشی دست بالا 1400 در ماه برات سود داره. 2 میلیون معامله میکنی واسه 40 تا 70 تومن. اما اگه بتونی روی تبلت های چینی کار کنی و توی شهر خودتون جاش بندازی عالیه. 300 تومن تبلت میدی 400. 100 تومن سود برای معامله 300 تومنی. به نظر من برو دنبال جنس گم. لپتاپ همه دارن و فردا که یکی پول لازم شد لپتاپ زیر قیمت هم میده بازارت هم خراب میکنه. البته توجه به شرایط شهری که هستی هم داشته باش. یه هو میبینی که لپتاپ بهتر میبرن تا تبلت.
اتفاقا به همین موضوع هم فکر کرده بودم که لپ تاپ سرمایه زیادی میخواد و سود کم.این تبلت های چینی هم به نظر چیز خوبی میاد.اگه بخوام برم تو این کار شما میدونید که باید از کجا جنس رو تهیه کنم؟
ممنون

شیرازمارکت

Registered User
لایک‌ها
14
اتفاقا به همین موضوع هم فکر کرده بودم که لپ تاپ سرمایه زیادی میخواد و سود کم.این تبلت های چینی هم به نظر چیز خوبی میاد.اگه بخوام برم تو این کار شما میدونید که باید از کجا جنس رو تهیه کنم؟
ممنون
من کارم همینه. البته عمده میارم عمده میفروشم. نمیخوام هم الان مثلا بازاریابی کنم و بهت جنس بدم. شما دو روش داری: یا از ایران بخری که باید بدونی چی بخری. یکی هم خودت از چین یا دبی بخری. هدفت رو کامل مشخص کن تا بهت بگم دقیقا چی کار کنی.

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
اصلا میشه گفت سودی نداره! خرید و فروش موبایل خیل بصرفه تر و بهتره! خونه باشید بدون هیچ هزینه اجاره،آب،برق،گاز و وقت! موبایل و تبلت از آدمهای معتبر وارد کنید و توی فضای مجازی بفروشید! خیلی هم سود سرشاری براتون داره! راه اندازی مغازه و اینا دیگه انقدر دست زیاده که سود آنچنانی براتون نداره! ولی نت تقریبا از شر مالیات و هزینه های اضافی راحت میشید!

شیرازمارکت

Registered User
لایک‌ها
14
اصلا میشه گفت سودی نداره! خرید و فروش موبایل خیل بصرفه تر و بهتره! خونه باشید بدون هیچ هزینه اجاره،آب،برق،گاز و وقت! موبایل و تبلت از آدمهای معتبر وارد کنید و توی فضای مجازی بفروشید! خیلی هم سود سرشاری براتون داره! راه اندازی مغازه و اینا دیگه انقدر دست زیاده که سود آنچنانی براتون نداره! ولی نت تقریبا از شر مالیات و هزینه های اضافی راحت میشید!
البته به شرطی که بازار خرابی نکن :)

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
من کارم همینه. البته عمده میارم عمده میفروشم. نمیخوام هم الان مثلا بازاریابی کنم و بهت جنس بدم. شما دو روش داری: یا از ایران بخری که باید بدونی چی بخری. یکی هم خودت از چین یا دبی بخری. هدفت رو کامل مشخص کن تا بهت بگم دقیقا چی کار کنی.
لطف دارید.در ابتدا باید عرض کنم که هدف اصلی من بیکار نبودنه و میخوام در خارج دنیای مجازی مشغول کاری باشم.در کل طبق بررسی توانایی های خودم و علاقه فکر میکنم بتونم از عهده کامپیوتر و لپ تاپ و ... بر بیام.حالا دقیق نمیدونم کدوم بهتره و بازارش چطوره.
در مورد فرمایش شما : از چین یا دبی که فکر نمیکنم از عهده من بر بیاد.اگه باشه از داخل ایران بخرم بهتره.ممنون میشم راهنمایی کنید در مورد سرمایه و روند کار و ... ؟
واقعا ممنونم

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
البته به شرطی که بازار خرابی نکن :)
سود که داره اونطوریم نیست ولی خوب آره اگه بازار خرابی نکنن.موبایل چون هر آدمی میبینی2 تا 3 تا گوشی داره و همیشه هم درحال تعویضه به اون خاطر بازارش گرمه.فقط موبایل به نظرم نیاز داره که در کنارش خدمات نرم افزاری و سخت افزاری هم ارائه بشه.الان تو شهر بیشتر مغازه های موبایل اینطوری هستن.به نظر نسبت به تبلت و لپ تاپ کار پیچیده تریه و نیاز به تجربه بیشتری داره.البته این نظر شخصی منه.نمیدونم شایدم اینطور نباشه...

khunires

مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
بله 100% قصد اطلاع رسانی از سرمایه گذاری درسته! ولی همون لبتاب هارو از توی خونه هم بفروش برسه سودشم بیشتر میشه...
حرف شما درسته.صد در صد فروش از توی خونه هم سودش بیشتره هم دردسرش کمتره هم سر و کارت با شهرداری و مالیات و عوارض و هزار بدبختی دیگه نیست.من خودم قبلا مغازه داشتم و در جریان هستم.فقط مشکلی که هست باید بیرون خانه یه جایی مشغول کار باشم چون تو خونه هم یکسری دردسرهای خودش رو داره.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
بله 100% قصد اطلاع رسانی از سرمایه گذاری درسته! ولی همون لبتاب هارو از توی خونه هم بفروش برسه سودشم بیشتر میشه...
اقا منظورتون از فروش تو خونه به چه شكله؟ فروش به دوست و آشنا؟ يا تبليغ و اگهي روزنامه و...؟؟؟
ممنون ميشم توضيح بديد

khunires

مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
حرف شما درسته.صد در صد فروش از توی خونه هم سودش بیشتره هم دردسرش کمتره هم سر و کارت با شهرداری و مالیات و عوارض و هزار بدبختی دیگه نیست.من خودم قبلا مغازه داشتم و در جریان هستم.فقط مشکلی که هست باید بیرون خانه یه جایی مشغول کار باشم چون تو خونه هم یکسری دردسرهای خودش رو داره.

آره کلا خونه هم مشکلات خودشو داره! ولی بخش اعظم سرمایه خودتون رو به کار در منزل اختصاص بدید بخشی دیگه رو به یک کار جزئی در بیرون از خونه!

اقا منظورتون از فروش تو خونه به چه شكله؟ فروش دوست و آشنا؟ يا تبليغ و اگهي روزنامه و...؟؟؟
ممنون ميشم توضيح بديد

بازاریابی هدفمند دقیقا! یه جوری کاری که خودتون دارید میکنید (واردات کالا از کشورهای دیگه) البته به انضمام اینکه بازاریابی حرفه ایی باشه همراهش سودش از حد عادی خیلی فراتر و غیرقابل باور میشه!!! منظور هر تبلیغاتی نیست! تبلیغات باید بر اساس کالا،قیمت،موقعیت فرد،موقعیت مالی،وضعیت اقتصادی مردم،اوضاع نت و دیگر فاکتورها بررسی بشه... اونوقت فروش مثل سیل میشه!

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
طبیعتا منظور اون دوستمون فروش در بستر اینترنت بود،نه فروش به دوست و آشنا...

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
همشهری کدوم پاساژ مغازه داری؟
اون طرف های در گاراژ به درد نخور ترین جای کرمانشاه هست "از نظر من"

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
همشهری کدوم پاساژ مغازه داری؟
اون طرف های در گاراژ به درد نخور ترین جای کرمانشاه هست "از نظر من"
:) سلام همشهری عزیز.
والا مغازه ندارم باید اجاره کنم اینجا گفتم مغازه مدنظرم هست منظورم این بود که جاشو تا حدودی انتخاب کردم واسه اجاره همون طرفای پاساژ ارگ و سروش و ... که لوازم کامپیوتر و ... میفروشن.
اگه مغازه داشتم که خیلی وقت پیش کارم رو شروع کرده بودم و تا الان هزار بدبختی نکشیده بودم.
در گاراژ که آره اصلا اسمشو نیار شده جای ... :general702:

SonyH

Registered User
لایک‌ها
23
منتظر نظر دوستان هستم برای شروع کار.حالا یا لپ تاپ یا تبلت یا گوشی و ...
کار همیشه شروع کردنش سخته اما وقتی شروع کنی یواش یواش به پیش خواهی رفت و با پشتکار و تلاش و توکل به خدا درست میشه.
فقط فعلا اطلاعاتم کمه و میخوام یکسری اطلاعات کسب کنم و ...
ممنونم از دوستان که هم راهنمایی میکنن و یا در بحث شرکت میکنن و تجربیات ارزشمند خودشون رو مطرح میکنن.

بالا