برگزیده های پرشین تولز

رشته مترجمی زبان در آمد داره؟

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
سلام.
من امسال کنکور دارم و به رشته مترجمی زبان علاقه مندم ولی نمی دونم در آمد داره یا نه؟
مخصوصا آموزشگاه های زبان میشه بگید ساعتی چقدر پول می دند؟(دیوونه شدم یکی میگه 5 تا 10 تومن، یکی میگه 30-40 تومن!)

ansaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
342
5 تا 10 تومن درسته
درآمد تا تعریفتون چی باشه
این دفاتر ترجمه بیشتر مبلغ رو بر میدارن برا خودشون و به مترجم هزینه آن چنانی نمیدن

شما باید با توجه به مهارتتون خودتون درامد زایی ایجاد کنید

mehditab

Registered User
لایک‌ها
1,273
استاد زبان داریم تا استاد زبان!:D
مثلا کسی که چترباکس درس میده با کسی که پسیج درس میده حقوقشون فرق میکنه.بستگی به سطح داره.
من یه استادی داشتم سه سال پیش فوق العاده بود لهجه نیتیو امریکن!تو آموزشکده ساعتی 40تومن میگیرفت واسه کلاسای تافل.الان خدا میدونه چقدر میگیره.:eek:
درامد رشته ها ایجاد نمیکنن خودت باید نسبت به رشته ای که میخونی به حدی از توانمندی برسی که بتونی درامد بیشتر بدست بیاری.:p

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
5 تا 10 تومن درسته
درآمد تا تعریفتون چی باشه
این دفاتر ترجمه بیشتر مبلغ رو بر میدارن برا خودشون و به مترجم هزینه آن چنانی نمیدن

شما باید با توجه به مهارتتون خودتون درامد زایی ایجاد کنید
آخه مشکل اینجاست کسایی که گفتن تا 10 تومن رفیق مفیقامن یا همین اینترنت و... ولی خود معلم زبانمون گفت 30-40 تومن!
شما خودت رو چه حسابی گفتی تا 10 تومن درسته؟

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
حاجی اصلا رشته مشته و دانشگاه و اینا نیست ، شما مترجمی زبان بلدی همین الان برو کار کن ، فرقی نداره
من میگم حالا که میخوای بری دانشگاه یه چیز بخون که دهن پر کن باشه

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
حاجی اصلا رشته مشته و دانشگاه و اینا نیست ، شما مترجمی زبان بلدی همین الان برو کار کن ، فرقی نداره
من میگم حالا که میخوای بری دانشگاه یه چیز بخون که دهن پر کن باشه
راستیتش من به بازار و... بیشنر علاقه دارم، می خوام یه رشته که واسم آسون تره رو الان ادامه بدم که یه مدرکی هم داشته باشم برای روز مبادا، تا وقتی هم که به اهدافم تو بازار برسم بتونم یه نون بخور نمیر از مدرکم در بیارم(که اگه 30-40 تومن در ساعت راست باشه بهترین کار تدریس زبانه).

Nader FN

Registered User
لایک‌ها
118
راستیتش من به بازار و... بیشنر علاقه دارم، می خوام یه رشته که واسم آسون تره رو الان ادامه بدم که یه مدرکی هم داشته باشم برای روز مبادا، تا وقتی هم که به اهدافم تو بازار برسم بتونم یه نون بخور نمیر از مدرکم در بیارم(که اگه 30-40 تومن در ساعت راست باشه بهترین کار تدریس زبانه).

از این خبرا نیست دوست عزیز. من خودم تدریس میکنم. البته فقط خصوصی.
تدریس خصوصی بهترین حالتش میشه 30-40. آموزشگاه عمرا این پولو بدن.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
ما معلم زبانا یه جمله‌ای داریم ک پول زبان از تدریس خصوصی میاد و اموزشگا فقط وسیله اس! :android06:
اموزشگا بهترین مدرس هم باشی‌ بهت اندازه کرایه رات پول میده! :android24:
اما می‌تونی از همون شاگردا خصوصی جور کنی‌ :android30:
خصوصی استاد من جلسه ای ۱۰۰ میگیره واسه آیتلس
باید انقد زبانت خوب بشه که هر سطحی رو بتونی‌ درس بدی
انقدم الان معلم زیاد شده ک باید بهترین باشی‌ تا بتونی‌ شاگرد بگیریو ادامه بعدی
همیشه هم شاگرد نداری اصلا به عنوانه شغل نمی‌شه روش حساب کرد
بهترین کارو داری میکنی‌ ک یه رشته راحت میری مدرکتو میگیریو میزنی‌ کار آزاد
من بعده یه رشته خیلی‌ سخت الان دارم میرم سراغ کار آزاد :android10:

the110boy

Registered User
لایک‌ها
68
ما معلم زبانا یه جمله‌ای داریم ک پول زبان از تدریس خصوصی میاد و اموزشگا فقط وسیله اس! :android06:
مشکل اینجاست که ورود به بازار کار آزاد ریسکه و نیاز به سرمایه داره، می خواستم ببینم با رشته زبان میشه سرمایش رو جور کرد یا نه دیدم نه نمیشه :|
باید یه فکر اساسی تر بکنم!

عشق پاترل

Registered User
لایک‌ها
92

اگه دنبال مدرک الکی می گردی برو یه مهندسی کامپیوتر بگیر!
قلابی تر از این مدرک جایی من سراغ ندارم٫ تعداد مهندس های کامپیوتر از خوده کامپیوتر ها بیشتر شده!

هم مدرک دهن پر کنی هست و هم اینکه شانس یه کار باربط یا بی ربط پیدا کردن بیشتر می شه!

کاملا مشخص بود بیکاری ! :D

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
ولی این که میگن درسو بیخیال شو کلن برو بچسب به کار هم اشتباهه
درسو باید خوند ، درسته که از نظر به پول رسیدن و این حرفا ادمو عقب میندازه ولی از یه جهات دیگه هم خوبه ، شما وقتی با دوتا ادم دانشگاه رفته و دانشگاه نرفته صحبت میکنی کاملا تفاوت گفتار و رفتار و نحوه فکر کردن رو تو این دوتا ادم متوجه میشی ، اصلا هم ربطی به این که ادم چه درسی تو دانشگاه بخونه نداره همین که تو اون مدت از مغزش اسفاده میکنه پرورشش میده باعث این تفاوت میشه
از یه طرف دیگم کسی که دیپلم باشه همیشه هر چقدر هم پولدار باشه دربرابر یه ادمی که لیسانس یا بیشتر داره یه احساس حقارتی میکنه

Last edited:

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
قلابی تر از این مدرک جایی من سراغ ندارم٫ تعداد مهندس های کامپیوتر از خوده کامپیوتر ها بیشتر شده!

هم مدرک دهن پر کنی هست و هم اینکه شانس یه کار باربط یا بی ربط پیدا کردن بیشتر می شه!

کاملا مشخص بود بیکاری ! :D
واسه کسی که بهترین جای دنیاش شهرستانشه! پس مشخص از اونجا بیرون نیومده! :android06:
یه بیلیط شهر بزرگ بگیر بیا ببین دنیا چه خبر از پاترول شکسته بهتر امده!
راستی واسه دهن یه بچه مدرسه ای زیاد بخواد راجع به رشته های دانشگاهی حرف بزنه!
فقط فوق لیسانس قدرت گرفتی بیا ببینم چی میگی! :android34:

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
رشته فقط برق . مکانیک . نفت . آی تی . هوش مصنوعی . مهندسی پزشکی از ریاضی

اقتصاد . مدیریت . حسابداری . حقوق از انسانی

پزشکی . پرستاری . مامایی . فیزیوتراپی از تجربی

کاسبی هم در سرمایه داری

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
هرکس به من میگه به نظرت چه درسی رو تو دانشگاه بخونم میگم فقط و فقط زبان برو بخون..بعدش میگن برای چی زبان ؟
میگم چون رشته ای هست حتی اگر برات کار هم نباشه (که احتمالش خیلی کم هست) درسی که خوندی به درد خودت میخوره..منابع عظیم اطلاعاتی در اینترنت به زبان انگلیسی هست..تو هر چیزی بخوای خبره بشی از همین اینترنت بدون داشنگاه و درس میتونی بشی .

AmirHossein.M

Registered User
لایک‌ها
710

اخه این چه راهنماییه که به این بنده خدا میکنی ؟! :mad:
مهندسی کامپیوتر هم فیزیک داره هم ریاضی داره :confused:
هم کلی زبان برنامه نویسی باید یاد بگیری که دقیق مثل رشته ریاضی میمونه
علاقه هم نداشته باشه پس فردا همونم ول میکنه چون به همین راحتیا نیست
ولی مترجمی نه ریاضی داره نه فیزیک نه زبان های برنامه نویسی , به زبان علاقه داشته باشی مثل این میمونه که اومدی کلاس زبان واست خیلی هم راحت هست

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
ماشااله همه جورنظری بود اینجا!
در جواب یکی از دوستان: اول اینکه درس و دانشگاه فهم و شعور نمیاره، انقده ادم دکتری داره بی شعور و نفهم هست که نگو!
در جواب دوست دیگر: شاید توی ایران و دانشگاهای ایرانی مدرک مهندسی کامپیوتر کشک باشه! شاید یک مهندس کامپیوتر باشه که ماوس گرفتن هم بلد نباشه( خودم 17 سالم بودیکیشو دیدم) اما همچین هم مدرک بی ارزشی نیست که شما اینطور میگی!
کلا درس خوندن واسه خودت خوبه اگر فهم و شعورش رو داشته باشی و این فهم و شعور بیشتر کنی.
زبان هم خوبه! زبان روسی هم بتونی بخونه اون هم عالیه!
مهم اینه که تو چیزی که میخونی از بهترینها باشی×

Last edited:

Nader FN

Registered User
لایک‌ها
118
هرکس به من میگه به نظرت چه درسی رو تو دانشگاه بخونم میگم فقط و فقط زبان برو بخون..بعدش میگن برای چی زبان ؟
میگم چون رشته ای هست حتی اگر برات کار هم نباشه (که احتمالش خیلی کم هست) درسی که خوندی به درد خودت میخوره..منابع عظیم اطلاعاتی در اینترنت به زبان انگلیسی هست..تو هر چیزی بخوای خبره بشی از همین اینترنت بدون داشنگاه و درس میتونی بشی .

مساله اینه که برا زبان یاد گرفتن هم نیازی نیس یکی بره دانشگاه. وقت تلف کردنه کاملا. من 5 سال رفتم کلاس زبان ، رشته دانشگاهیمم الان IT هستش.
هم زبان تدریس میکنم هم طراحی وب انجام میدم. (هیچ کدومشو تو دانشگاه یاد نگرفتم!)
مدرک دانشگاهی هم زیادی مهمه (حداقل برا من) چون علاوه بر فرصتای زیادی که میتونه فراهم بیاره ، خودم احساس بهتری نسبت به خودم میکنم. بعد از کارشناسی بازم ادامه میدم درسو.
موارد کاری زیادی میتونه به بهونه نبود مدرک خوب از دست آدم بپره.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
مساله اینه که برا زبان یاد گرفتن هم نیازی نیس یکی بره دانشگاه. وقت تلف کردنه کاملا. من 5 سال رفتم کلاس زبان ، رشته دانشگاهیمم الان IT هستش.
هم زبان تدریس میکنم هم طراحی وب انجام میدم. (هیچ کدومشو تو دانشگاه یاد نگرفتم!)
مدرک دانشگاهی هم زیادی مهمه (حداقل برا من) چون علاوه بر فرصتای زیادی که میتونه فراهم بیاره ، خودم احساس بهتری نسبت به خودم میکنم. بعد از کارشناسی بازم ادامه میدم درسو.
موارد کاری زیادی میتونه به بهونه نبود مدرک خوب از دست آدم بپره.
با این حرف مخالفم.

دروس دانشگاهی خودش به تنهایی مشکلات خودش رو داره و طرف باید همت بسیار زیادی داشته باشه که هم دروس دانشگاهیش رو بخونه هم زبان رو تو موسسات در حد بالا تا اخرش دنبال کنه.

خیلی ها اولش میگن در کنار رشته تحصیلیمون زبانم ادامه میدیم..طرف 2 ، 3 ترم میره بعد ول میکنه..کلا کم پیش میاد طرف با وجود دروس دانشگاهیش بتونه زبان رو تا اخرین درجش ادامه بده...شما احتمالا همتتون خیلی بالا بوده..این همت بالا تو خیلی ها نیست.

miim

Registered User
لایک‌ها
451
با این حرف مخالفم.

دروس دانشگاهی خودش به تنهایی مشکلات خودش رو داره و طرف باید همت بسیار زیادی داشته باشه که هم دروس دانشگاهیش رو بخونه هم زبان رو تو موسسات در حد بالا تا اخرش دنبال کنه.

خیلی ها اولش میگن در کنار رشته تحصیلیمون زبانم ادامه میدیم..طرف 2 ، 3 ترم میره بعد ول میکنه..کلا کم پیش میاد طرف با وجود دروس دانشگاهیش بتونه زبان رو تا اخرین درجش ادامه بده...شما احتمالا همتتون خیلی بالا بوده..این همت بالا تو خیلی ها نیست.
منم با ایشون موافقم
من خودم به خاطر سنگینی درسای دانشگام نتونستم زبانو مرتب دنبال کنم
یه ترم میرفتم باز میخورد به امتحانا یه ترم فاصله میفتاد بعدش گشادیم میشد برم
مگه اینکه یه رشته خیلی ساده بخونی که بتونی ذهنتو روی زبان متمرکز کنی و خوب یاد بگیری وگرنه کلاساشم بری تهش بلد نیستی دو جمله حرف بزنی دیدم که میگم

بالا