برگزیده های پرشین تولز

هشدار: تومان از پارسي جلو افتاد، اگه ايران دوست هستيد بجنبيد!

cclboys

Registered User
لایک‌ها
447
با این ارزشی که پولمون پیدا کرده قرون و زار بذارن بهتره، هر کی یه قرون داده بیاد دوزار بگیره

Inspiring

Registered User
لایک‌ها
4
فک کردن واحد پولو عوض کنن اقتصاد به فنا رفته مملکت درست میشه!!!!!مردمم که ...!!!
مملکت امام زمان واحد پول میخواد چیکار!!!!

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
اه چقدر چندش اور !

پارسی هم شد واحد پول ؟ دریک یا هرچیز دیگه همون زمان خودش قشنگ بوده دوستان الان چه لزومی داره ما واحد پولیمون اسمش ماله شونصد سال پیش باشه ؟؟ مشکلی از مشکلات اقتصاد نابسامانمون رو حل میکنه ؟!!

بخدا اگه واحد پولیمون که الان ریال مزخرف هست فقط به تومان عوض بشه و نمیخواد 3 صفر هم کم کنند حداقل از این حالت خارج میشه و امید هست یکم بهتر بشه !

چون الان کی با ریال معامله میکنی ؟ اصلا چیز 1 ریالی 100 ریالی ما داریم که بخواد واحد پول ما ریال باشه ؟!؟!!

بنظر شما چیز مزخرفی نیست ؟؟

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
منم با پارسی حال نمیکنم . مثل افغانی ! و ...
البته واحد پول عراق عراقی نیست و دینار عراق هست .

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
اسم مگه مهمه؟؟؟؟وقتی هیچ ارزشی نداره اصلا بزارن گ*و*ز
دلار خوبه.پوند هم با کلاسه:دی

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112
اتفاقا باید اسم همون تومان رو انتخاب کنید چونکه اسم پارسی خراب میشه بعد از اجرای طرح (چون اقتصاد به فا...ک میره)

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
دینار هم میگن اول اسم یه پول ایرانی بوده

واژه دینار بیش از دویست بار در شاهنامه فردوسی آمده؛ جمع این واژه در فارسی دینارها و در عربی دنانیر است. دینار در حال حاضر به طور رسمی زیر-واحد پول ایران است که معادل یکصدم ریال میباشد(هر صد دینار معادل یک ریال است).
از ویکی

Last edited:

Cyber.Back

Registered User
لایک‌ها
33
ولی جدی خیلی باحاله بزارن دلار !

مثلا تو خیلی از کشور ها واحد پولیشون دلار هست و میگن مثلا دلار کانادا - دلار استرالیا دلار نمیدونم کجا ! و هر جا ارزشش فرق میکنه

حداقل اگه دلار باشه شاید کشور های پیشرفته دلشون بسوزه و برای بد نام شدن دلار هم که نشده نزارن تنزل کنه این کوفتی :d :دی دی :d

Mehdi14

Registered User
لایک‌ها
748
به جهنم که جلو افتاد ! همه چی خر تو خره , هر کسی یه جایی که قدرت داره مشغول چپاول کردن بیت الماله , فساد مالی , فرهنگی , اخلاقی و .. مملکت رو گرفته , تو باتلاق فساد گیر افتادیم .. حالا بیام سر واحد پول جر و بحث و تبادل نظر کنم !؟؟!

peymaniran

Registered User
لایک‌ها
152
به جهنم که جلو افتاد ! همه چی خر تو خره , هر کسی یه جایی که قدرت داره مشغول چپاول کردن بیت الماله , فساد مالی , فرهنگی , اخلاقی و .. مملکت رو گرفته , تو باتلاق فساد گیر افتادیم .. حالا بیام سر واحد پول جر و بحث و تبادل نظر کنم !؟؟!

اومدم همین ها رو بنویسم دیدم شما نوشتی دستت درد نکنه .:)

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
ولی جدی خیلی باحاله بزارن دلار !

مثلا تو خیلی از کشور ها واحد پولیشون دلار هست و میگن مثلا دلار کانادا - دلار استرالیا دلار نمیدونم کجا ! و هر جا ارزشش فرق میکنه

حداقل اگه دلار باشه شاید کشور های پیشرفته دلشون بسوزه و برای بد نام شدن دلار هم که نشده نزارن تنزل کنه این کوفتی :d :دی دی :d

واحد پول زیمبابوه هم دلاره و اتفاقا بی ارزش ترین پول جهان هم هست طوری که هر دلار آمریکا معادل 25 میلیون دلار زیمبابوست!!!
ولی با اینحال می بینیم که باعث نشده دلار آمریکا بد نام بشه پس اگر پول ایران هم دلار بشه تاثیری در بدنامی دلار نخواهد داشت!

ضمنا دلار واحد پول تعدادی از کشورهای تازه تاسیس و بی هویته نه ایران که گهواره تمدنه!

Terova

Registered User
لایک‌ها
813
به نظر من واحدش رو بگزاریم پهن از همه بهتره..

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341
باید یه اسم با کلاس بزارن
مثلا این فرانک خیلی باحاله

مهدی1359

Registered User
لایک‌ها
2
به نظر من هم دریک خوبه.......پارسی باشه بقول اون بابا واسمون دس میگیرن که مثلا این گاو به دو میلیون پارسی می ارزه.....دویست هزار پارسی بده یه گوسفند ببر.....:(

sinnaa

Registered User
لایک‌ها
3,555
به نظر من هم دریک خوبه.......پارسی باشه بقول اون بابا واسمون دس میگیرن که مثلا این گاو به دو میلیون پارسی می ارزه.....دویست هزار پارسی بده یه گوسفند ببر.....:(

اصلا شاید از قصد میخوان اسم پولو بذارن پارسی که ایرانیها رو تحقیر کنن :eek:
آخه اینا تخم و ترکشون عربه

samoraee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خوشم میاد به انواع روشها از فوتبال و اسراییل و آمریکا و اسلام و ..... گرفته تا اسم پول بلدن مردم رو سرگرم کنن که سر قدرت بمونن.
ملت هم دور از جون شما عین ...ر

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
پارسی که با فاصله زیاد اول بود یهو چه اتفاقی افتاد نظر همه رفت روی تومان؟

نظر شخصی من اینه که این نظرسنجی تاثیری در انتخاب نام واحد پول نداره و خودشون اسمشو انتخاب میکنن

ضمنا نظر من هم به تومان هست! من نمیدونم رو چه حساب شما میگید پارسی. آخه یکم آزمایشی بگید 1 پارسی. 2 پارسی. 100 پارسی. ببینید اصلا راسته کلام هست یا نه

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
مسئله همينه دوست من، نه تومان و نه ريال هيچكدومش مال خودمون نيست. واحد اصلي پول ما همون دريك هستش كه در زمان داريوش رايج بوده. :) اگه طرفدار دريك هستي به همون مي توني رأي بدي، بين گزينه هاش داره.

آخه میدونید که گزینه ای که بیشترین رای رو بیاره انتخاب نمیشه:) تو ایران همیشه گزینه سوم یا چهارم به عنوان اول اعلام میشه:)

بالا