برگزیده های پرشین تولز

چه نوع معافیت پزشکی مانع گرفتن گواهینامه رانندگی میشه؟

majid_italy

Registered User
لایک‌ها
15
سلام دوستان

من ۴ سال پیش جراحی مغز انجام دادم، و بعد از آن کاملا سالم شدم و مشکلی نداشتم و ندارم، امروز رفتم واسه گواهینامه پبت نام کنم گفتن چوت معافیت پزشکی داری باید معرفی بشی به پلیس واسه استعلام و سپس احتمالا کمیسیون پزشکی. الان ترس برم داشته که نکنه تا ابد من رو از نشستن پشت فرمون محروم کنن، اعصابم خورده. میشه دوستان راهنمایی کنن که چه نوع معافیت پزشکی مانع از گرفتن گواهینامه میشه؟ آیا جراحی من که البته جراحی سختی هم بوده شامل میشه؟؟؟ منتظر نظراتتون هستم.

azunited

Registered User
لایک‌ها
3
بستگی به وضعیت جسمی شخص داره ... من معافیت شنوایی داشتم رفتم برای گواهینامه منو به کمیسیون معرفی کردن اونجا هم مدارک پزشکیمو تست کردن گفتن شانس اوردی اگه فقط چند درصد شنواییت کمتر بود نمیتونستی گواهینامه بگیری .. بدون سمعک که کلا غیر مجاز بودم تو گواهنامه نوشتن رانندگی فقط با سمعک ...

میگم اگه دیدی کلا با این وضعیت جسمیت گواهینامه بهت نمیدن از طریق برگه دانشگاه ( اگه دانشگاه یا موسسه فنی حرفه ای ) برای ثبت نام اقدام کن .

majid_italy

Registered User
لایک‌ها
15
بستگی به وضعیت جسمی شخص داره ... من معافیت شنوایی داشتم رفتم برای گواهینامه منو به کمیسیون معرفی کردن اونجا هم مدارک پزشکیمو تست کردن گفتن شانس اوردی اگه فقط چند درصد شنواییت کمتر بود نمیتونستی گواهینامه بگیری .. بدون سمعک که کلا غیر مجاز بودم تو گواهنامه نوشتن رانندگی فقط با سمعک ...

میگم اگه دیدی کلا با این وضعیت جسمیت گواهینامه بهت نمیدن از طریق برگه دانشگاه ( اگه دانشگاه یا موسسه فنی حرفه ای ) برای ثبت نام اقدام کن .
مرسی از پاسخت، میدونی من از لحاظ جسمی هیچ فرقی با قبل جراحیم ندارم، حتی الان ۱ ساله که ورزش و فوتبال هم از سر گرفتم. وقتی رفتی کمیسیون مدارک پزشکیت رو ازت خواستند؟ حالا مشکل تو جوری بود که میشد تستت کنند منو یعنی چجوری تست میکنند؟

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
سلام.

اینکه از طریق برگه اشتغال به تحصیل، اقدام کنید، خیلی راحت تر گواهینامه میگیرید...

درمورد معافیت هایی که مجاز به دریافت گواهینامه نیستند، برای افرادی هست که معافیت مغز و اعصاب دارند (ماده33 البته بعضی از بندهاش)

کلا هرکس که معافیت پزشکی داره باید بره کمیسیون (همون بیمارستان ارتش)... خیلی ها بخاطر عرق کردن کف دست یا مشکل در اندام دیگه و... راهی این کمیسیون ها و نهایتا کاردان فنی، میشند. ولی فقط کسانی که مشکلات عصبی دارند محروم میشند... که اونها هم دو دسته هستند، یک عده بعد از گذشت دوره درمان میتونند گواهینامه بگیرند و یک عده هم هیچوقت نمیتونند...

شما با خیال راحت برید دنبال کارتون ! به آدم های ناشنوا هم حتی گواهینامه میدهند...

روال کار هم به اینصورته که بعد از ثبت نام، پروندتون رو بهتون میدن که برید معاینه چشم، بعد تشریف میبرید دکتر چشم پزشک و بعد اون دکتر شمارو ارجاع میده به بیمارستان ارتش، بعد یا همونجا شمارو تائید میکنند یا نهایتا (احتمالش کمه) میگن باید برید شهرک آزمایش، قسمت کاردان فنی ! اونجا که رفتید و پروندتون رو نشون دادید، براتون 2تا مهر و امضا میزنند و بهتون مجوز گرفتن گواهینامه میدند....

فقط این وسط حدود صد هزارتومن پیاده میشید....

majid_italy

Registered User
لایک‌ها
15
سلام.

اینکه از طریق برگه اشتغال به تحصیل، اقدام کنید، خیلی راحت تر گواهینامه میگیرید...

درمورد معافیت هایی که مجاز به دریافت گواهینامه نیستند، برای افرادی هست که معافیت مغز و اعصاب دارند (ماده33 البته بعضی از بندهاش)

کلا هرکس که معافیت پزشکی داره باید بره کمیسیون (همون بیمارستان ارتش)... خیلی ها بخاطر عرق کردن کف دست یا مشکل در اندام دیگه و... راهی این کمیسیون ها و نهایتا کاردان فنی، میشند. ولی فقط کسانی که مشکلات عصبی دارند محروم میشند... که اونها هم دو دسته هستند، یک عده بعد از گذشت دوره درمان میتونند گواهینامه بگیرند و یک عده هم هیچوقت نمیتونند...

شما با خیال راحت برید دنبال کارتون ! به آدم های ناشنوا هم حتی گواهینامه میدهند...

روال کار هم به اینصورته که بعد از ثبت نام، پروندتون رو بهتون میدن که برید معاینه چشم، بعد تشریف میبرید دکتر چشم پزشک و بعد اون دکتر شمارو ارجاع میده به بیمارستان ارتش، بعد یا همونجا شمارو تائید میکنند یا نهایتا (احتمالش کمه) میگن باید برید شهرک آزمایش، قسمت کاردان فنی ! اونجا که رفتید و پروندتون رو نشون دادید، براتون 2تا مهر و امضا میزنند و بهتون مجوز گرفتن گواهینامه میدند....

فقط این وسط حدود صد هزارتومن پیاده میشید....
مرسی از جوابت دوست عزیز، کامل بود فقط چند تا سوال. اول اینکه دانشگاهم تموم شده و دیگه نمیتونم از اون طریق اقدام کنم. سوال اینکه: میشه ماده ۳۳ رو بهم بگین، من که هرچی سایت پلیس رو میزنم وا نمیشه.
۱صد هزار تومن مهم نیستا اما واسه چی و تو کدوم مرحله همچین پول زوری میگیرن؟؟ انتظار این پول زور رو دیگه نداشتم.

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
مرسی از جوابت دوست عزیز، کامل بود فقط چند تا سوال. اول اینکه دانشگاهم تموم شده و دیگه نمیتونم از اون طریق اقدام کنم. سوال اینکه: میشه ماده ۳۳ رو بهم بگین، من که هرچی سایت پلیس رو میزنم وا نمیشه.
۱صد هزار تومن مهم نیستا اما واسه چی و تو کدوم مرحله همچین پول زوری میگیرن؟؟ انتظار این پول زور رو دیگه نداشتم.

اون صد تومن رو توی همون بیمارستان ارتش پیاده میشی... البته به صدتومن نمیرسه...

ماده 33 برای معافیت های اعصاب هست... اکثرا کسانی که این نوع معافیت رو دارند از 20 کیلومتری قابل تشخیص هستند... بسیار عصبی و...

با این وضعیت که دانشگاهتون تموم شده، دیگه چاره ای ندارید. مگر اینکه دوباره برید دانشگاه...

majid_italy

Registered User
لایک‌ها
15
اون صد تومن رو توی همون بیمارستان ارتش پیاده میشی... البته به صدتومن نمیرسه...

ماده 33 برای معافیت های اعصاب هست... اکثرا کسانی که این نوع معافیت رو دارند از 20 کیلومتری قابل تشخیص هستند... بسیار عصبی و...

با این وضعیت که دانشگاهتون تموم شده، دیگه چاره ای ندارید. مگر اینکه دوباره برید دانشگاه...
دیگه ارشد هم تموم کردم بازم برم بخونم؟:wacko: خوب ماده ۳۳ رو پیدا کردم مخصوص بیمارهای روحی روانیه شامل من نمیشه. خوشحال شدم. میرم ببینم چی میشه. این 100 تومن رو اما خیلی دارم میسوزم. پول واقعا زوره.

ahmadfb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان .من واسه ثبت نام گواهینامه رفتم معاینه پزشکی .چشم چپم دید نداره اونوقت دکتر گفته نقص عضو بحساب میای و باید بری کمیسیون پزشکی .خواستم بپرسم اگه کمیسیون پزشکی برم نتیجش چی میشه. از چند نفر سوال کردم میگن رانندگی در شب رو برات ممنوع میکنند. (چشم راستم هیچ مشکلی نداره عینکی هم نیستم).با تشکر

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اگه الان سالم باشی قبول میکنن ولی ایکاش قبل اینکه معافیت بگیری میرفتی با اشتغال به تحصیل گواهینامه میگرفتی.الان مشکل اینجاس شما معافی بعد چطور میتونی از پلیس +10 معافی تحصیلی بگیری دوباره!!

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757
ما که معافیت اعصاب و روان داریم ب ما گواهی نامه نمیدن . .مهمم نیست بدن یا نه ماشین خریدن و رانندگی تو ایران بَسی اشتباه ست . . .

منم ماده33هستم ولی اصن اینطوری نیست! اشتباه مردم و مسئولین همینه ک مادهه 33ها رو دیوانه میدنن ک اینطوری نیست! معافیت افسردگی کجا و دیوانه بودن کجا ! دیوانه بودن و عصبی کارت قرمز هست

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
برای صرع چطوره کسی میدونه؟ اگه سالم شده باشی میدن؟

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
من یه سوالی داشتم که اگه بفرستن کمیسون برای تست اگه سالم باشی مشکلی برای کارت معافیت پیش نمیاد؟

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
من یه سوالی داشتم که اگه بفرستن کمیسون برای تست اگه سالم باشی مشکلی برای کارت معافیت پیش نمیاد؟

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757

قطعا یه چیزیش بوده ک کارت معافیت دادن!

منو بگو که ب خاطر افسردگی کارت معافی دارم اونم اعصاب و روان! هر کی ندونه فک میکننه دیوونَم !

بخوره تو سرشون کارتشون گواهی نامه شون ماشیناشون قیمتشاون نوناشون

myhamed

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,110
قطعا یه چیزیش بوده ک کارت معافیت دادن!

منو بگو که ب خاطر افسردگی کارت معافی دارم اونم اعصاب و روان! هر کی ندونه فک میکننه دیوونَم !

بخوره تو سرشون کارتشون گواهی نامه شون ماشیناشون قیمتشاون نوناشون
كارت قرمزي كه ميكن شومايي
ماده ٣٣ رو توضيح ميدي (همون كارت قرمزيه؟؟!)

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757
كارت قرمزي كه ميكن شومايي
ماده ٣٣ رو توضيح ميدي (همون كارت قرمزيه؟؟!)

کارت قرمز کوجا بود مَشتیکس نده دستمون!:D

کارت قرمز فقط و فقط ب کسایی میدن ک دیوانه و جانی هستن! (البته هر کی هم نباشه از این نوع ماده معافیت باشه تر و خشکش با هم میسوزه مثل اینکه :general207: )

کارت ها هوشمند شده و فقط زیرش مینویسن پزشکی ماده 33

ماده 33 فقط مختص اعصاب و روان هست ک تو این ضمینه خیلی مسائل بی ربط هم بهش گنجونده شده! مثلا ماده 8ش رو تو گوگل سرچ بزنی ب یکی از همون مثال های بی ربطش میرسی!:general208::general208::general208:

armanfloater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام من مگس پران دارم هر دوتا چشمم می خواستم ببینم مشکلی برای گواهینامه دارم یا نه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
کارت قرمز کوجا بود مَشتیکس نده دستمون!:D

کارت قرمز فقط و فقط ب کسایی میدن ک دیوانه و جانی هستن! (البته هر کی هم نباشه از این نوع ماده معافیت باشه تر و خشکش با هم میسوزه مثل اینکه :general207: )

کارت ها هوشمند شده و فقط زیرش مینویسن پزشکی ماده 33

ماده 33 فقط مختص اعصاب و روان هست ک تو این ضمینه خیلی مسائل بی ربط هم بهش گنجونده شده! مثلا ماده 8ش رو تو گوگل سرچ بزنی ب یکی از همون مثال های بی ربطش میرسی!:general208::general208::general208:
اقا من اگه معافیت بند اعصاب بخاطر صرع بگیرم 10 سال دیگه برای تمدید به مشکل نمیخورم؟؟ میشه ثابت کرد خوب شدم یا کلا محروم میشم!؟؟[emoji22]

nader_star2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز بخاطر چشمهایم معاف شده ام . حالل عمل کرده ام و چشمهایم با لنز سخت میتوتند دید قابل قبول داشته باشد دو سوال
آیا کسانی که معافیت پزشکی چشم دارند به آنها گواهینامه نمیدهند ؟
اگر با لنز سخت دید مطلوب داشته باشم قبول میکتتد ؟

ardalan71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان! من کارت اعصاب روان دارم !یعنی دیگه نمیتونم گواهینامه بگیرم!!:(

بالا