برگزیده های پرشین تولز

چیکار کنیم که تو صحبت کردن کم نیاریم

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
سلام
ممکنه یه خرده عنوان تاپیک مبهم باشه. سعی می کنم با یه مثال توضیح بدم:
مثلا داری با یکی دو نفر صحبت می کنی، یهو یه تیکه بهت میندازن، اون وقت تو خوب نتونی جواب بدی برداشتشون از تو یه جوری میشه که دفعه بعد هم همین کارو می کنن!
نه اینکه الزاما برای خودم این اتفاق افتاده باشه، اما حس می کنم جوابایی که میدم همچین حق مطلب رو ادا نمی کنه!!
گاهی اوقات شده با یه پیش زمینه میرم سمت دوستام که اگه به من اینجوری گفت چی بگم و اینجور چیزا
از این وضعیت خیلی بدم میاد، دلم نمی خواد زود رنج باشم (فکر کنم به اینم مربوط شه)
کسی راه حل خاصی داره؟

car20

Registered User
لایک‌ها
2
درودsoroushX جان :)

ببين دوست من ، بيشتر دوست مي دارم كه منظورتون از كم نياوردن اين باشه كه بتونيد خوب و قشنگ حرف بزنيد ، جواب دادن سريع به تيكه هاي ديگران به نظرم كار زياد سختي نيست ، سخت اينه كه درست و منطقي بتونيم به صحبت هاي اطرافيانمون جواب بديم .

به نظر من بايستي اول روي اعتماد به نفس خودتون كار كنيد ، داشتن روحيه و اعتماد به نفس بالا مي تونه كمك خوبي براي پاسخگويي به سوالات و به قول شما تيكه هايي كه اطرافيان گاها از ادم مي پرسند ( يا مي اندازند ) باشه .

براي بالا بردن اعتماد به نفس كتاب ها و راهكارهاي خوبي وجود دارد كه مي توانيد با يك جستجوي ساده به اونها برسيد ، يكي از مفيد ترين راهكارها براي افزايش اعتماد به نفس ورزش كردن است ( نظر شخصي ) ، مخصوصا ورزش هاي گروهي نه فردي .( چند مطلب براي مطالعه شما ، 1 ، 2 ، 3 )

يكي ديگر از نكاتي كه بايد روي اون فوكوس كنيد اينه كه يك مقداري صبر و تحمل خودتون رو در رويارويي با ديگران و شنيدن حرف هاشون بالا ببريد ، نمي خوام بگم نسبت به هر حرفي بيخيال باشيد و نشنيده بگيريد اما قطعا بايد توجه كنيد كه بعضي از حرف ها را بايد فقط جز اصوات ( مثلا صداي باد يا باران ) در نظر بگيريد و نسبت به اونها واكنش نشون نديد .

واكنش وقتي خوبه كه پشتش فكر و سنجيده باشه ، هميشه سعي كنيد قبل از اينكه پاسخي به دوستان و اطرافيانتون بديد روي اون فكر كنيد ، شايد برداشت شما از صحبت طرف مقابل برداشت درستي نباشد و پاسخي كه مي دهيد جز به تيره كردن روابطتان ماحصل ديگري برايتان نداشته باشه .

سعي كنيد با افرادي كه زياد حرف مي زنند شوخي نكنيد چون افرادي كه زياد حرف مي زنند زياد هم اشتباه مي كنند ، توي اينترنت و در دنياي مجازي هم درست صحبت كنيد و منطقي باشيد اين مي تونه يك تمريني باشه براي دنياي واقعي .

براتون آرزوي موفقيت مي كنم .

بدرود

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
car20 جان، منم دوست دارم روابط بر اساس این چیزی باشه که شما می گید، اما یه سری موقعیت ها پیش میاد که اگه جواب درست و درمون بهشون ندی، دفعات بعد روی آدم سوار میشن
البته یه اشکال من زودرنج بودنمه که باعث میشه فکر کنم پشت یه حرف ساده و معمولی، قصد و منظوری وجود داشته و پیش خودم بگم باید جوابشو می دادم
ممنون از راهنمایی هایی که کردید

spammer2

Registered User
لایک‌ها
0
car20 جان، منم دوست دارم روابط بر اساس این چیزی باشه که شما می گید، اما یه سری موقعیت ها پیش میاد که اگه جواب درست و درمون بهشون ندی، دفعات بعد روی آدم سوار میشن
البته یه اشکال من زودرنج بودنمه که باعث میشه فکر کنم پشت یه حرف ساده و معمولی، قصد و منظوری وجود داشته و پیش خودم بگم باید جوابشو می دادم

منم مثل شما بودم
رمز راحتی اینه
دایورت کنی به اونجات
حالا چپ و راستت با خودته
سعی کن به تیکه هاشون فکر نکنی

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
یه بخش عمده ایش ارثی هست

car20

Registered User
لایک‌ها
2

درود soroushX جان

باور کن گاهی اوقات بی جواب گذاشتن یک طعنه یا تیکه اونقدر طرف مقابل رو آتیش می زنه که صد تا جواب نمی زنه , من هم با شما موافقم که بایستی بعضی مواقع جواب داد چون گاها بعضی افراد ادب و متانت دیگران رو درک نمی کنند و از اون سو استفاده می کنند .

پیشنهاد می کنم وقتی از دوستی ناراحت شدید حتما بهش بگین و خودتون رو اذیت نکنید , منظورم اینه که یه حرف رو مرتب توی ذهنتون مرور نکنید و از اینکه دیر جواب دادین یا اصلا جواب ندادین خودتون رو مواخذه نکنید چرا که با این کار چیزی جز سر درد و اعصاب خوردی گیرتون نمی آد , کما اینکه ممکنه اوقات تلخی اون داستان رو روی سر یک بنده خدای دیگه ای خالی کنید .

زود رنج نباش عزیز دل برادر , نمی دانم خدمت سربازی رفتید یا نه ولی این خدمت هم یک حسن هایی داره که یکیش کلفت کردن پوست آدمیزاده :blush::D

بگذریم - موفق باشی / بدرود

khoshaku

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من با دوستای که تیکه میندازن به خوبی رفتار کن اگه تیکه انداختن در حد توانایت نیست حداقل مودب صحبت کن شاید خجالت بکشن من دوستای اینجوری دارم ولی باها شون کل کل نمیرم حالشونو بد جوری میگیرم
سعی کن جوری رفتار کنی که بهت احترام بزارن نه اینکه هنوز بهت نرسیدن حالتو بگیرن خلاصه دست خودت هر تور بخوای همون جور باهات رفتار میشه برو ببینم چیکار میکنی موفق باشی.:guitar:

بالا