برگزیده های پرشین تولز

یک ماه پیش ماشینم رو فروختم طرف نمیره پلاک رو تعویض کنه چکار کنم؟؟

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55

من هم یه ماشین ثبت نام کردم تو این ماه تحویل می دهند و پلاکم رو لازم دارم

آدرسی هم ازش ندارم و فقط شمارش رو دارم

ماشین رو توی یک نمایشگاه معامله کردیم و بعدش رفیم محضر ثبت کردیم که بد بختانه جفتشون جای خیلی دوری هستند و رفتن به اونجا خیلی سخته (داستان داره)

الان چه کار می تونم بکنم؟؟ به کجا باید شکایت کنم؟؟

البته طرف آدم ناتویی نبود که مثلا از قصد این کار رو کرده باشه چون ماشین رو شرایطی از همون بنگاه خریده بود و الان به مشکل خورده ولی من هم پلاکم رو لازم دارم

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
سعی کن طرف رو پیدا کنی ! والی مفقودی بزنی خیلی راحت تری تا سرقت

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
عزیزم خوب شما 3 تا پلاک جدید دیگه میتوی بگیری اگر این پلاک اول بوده .. اگر طرف ماشین رو شرایطی خریده که تعویض پلاک کار احمقانه ای است .. چون ماشین به نام اش میخوره و بعد اگر چک اش پاس نشه که دیگه هیچ ..

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
یعنی چی ؟؟ برم کلانتری حقیقت رو توضیح بدم یا بگم ماشینم مفقود شده؟؟

طرف رو پیدا کن و ازش بگیر ! بگو و الی سرقتی می زنم آگاهی بیاد ! البته اول محترمانه و بدون این بحث ها ! ولی دیدی زیر بار نمی ره اینو بگو !

2 تاش زمان بر هست ! اینکه از طرف شکایت کنی که پلاک رو نداده یا اینکه بری بگی پلاک رو مثلا گم کردی !

البته حتما یه شکایت ثبت کن ، شاید خرجش چند هزار تومان شه ! ولی وقتی خدایی نکرده کاری با پلاک کرد مدرک دستت باشه

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
عزیزم خوب شما 3 تا پلاک جدید دیگه میتوی بگیری اگر این پلاک اول بوده .. اگر طرف ماشین رو شرایطی خریده که تعویض پلاک کار احمقانه ای است .. چون ماشین به نام اش میخوره و بعد اگر چک اش پاس نشه که دیگه هیچ ..

هر کاری کنه با اون پلاک ! شاید کار خلاف ! باز هم به نام صاحب پلاک ثبت می شه ! درسته بعدا ثابت می شه ! ولی واقعا اذیت می کنند تا ثابت کنند

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55

خب یعنی چی؟؟ یعنی تا چند ماه دیگه که ایشون چک دارن با پلاک من تردد کنند؟؟؟ آیا به نظر شما این مساله مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟

RAYAN4

Registered User
لایک‌ها
1
خب یعنی چی؟؟ یعنی تا چند ماه دیگه که ایشون چک دارن با پلاک من تردد کنند؟؟؟ آیا به نظر شما این مساله مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟

من همین مشکل رو داشتم،طرف اما خیلی پررو بود،شکایت کردم ماشین الان توقیفه؛البته قولنامه ای فروختن بهش از من نقد خریدن چکی دادن بهش،سند نزدم هنوز مالک محسوب میشم

_Love_Coder_

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
128
برو پلاکت رو از ماشینش بکن :D (جدی گفتم)

یا برو تعویض پلاک بپرس راهنمایت می کنند

هر جریمه یا خلافی تو این مدت هم طرف مرتکب شه باشه تا حالا پای شماست

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55
من همین مشکل رو داشتم،طرف اما خیلی پررو بود،شکایت کردم ماشین الان توقیفه؛البته قولنامه ای فروختن بهش از من نقد خریدن چکی دادن بهش،سند نزدم هنوز مالک محسوب میشم

آقا دقیقا از من هم همینطوری خریدن . حالا من باید چه کار کنم؟ کجا شکایت کنم و دقیقا چی بگم ؟ عین حقیقت ماجرا رو بگم؟؟ به کلانتری؟؟

RAYAN4

Registered User
لایک‌ها
1
آقا دقیقا از من هم همینطوری خریدن . حالا من باید چه کار کنم؟ کجا شکایت کنم و دقیقا چی بگم ؟ عین حقیقت ماجرا رو بگم؟؟ به کلانتری؟؟

من اول دوستانه رفتم سراغشون،دیدم بنگاه شرط کرده تا چک هاش پاس نشه سند نمیزنه،از طرفی بنگاه میگه به نام ما هم نزن هزینه بره؛منم دیدم چاره ای نیست شکایت کردم که ماشین خریده پلاک هاش رو نمیده نیرو انتظامی هم ماشین رو توقیف کرد(البته میشد اعلام سرقت هم کرد اما قولنامه دستشونه دهن سرویس داره) تا ما بریم حل اختلاف،اما راه حل مسالمت آمیز خیلی بهتره مثلا سند رو بزنین به نام بنگاه دار اون هرکاری دلش خواست بره بکنه اما قائدتا پلاک های شما رو پس میده،خرید و فروش ماشین به این شکل هم همچین قانونی نیست،طرف گندی بزنه یقه شما رو میچسبن

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55
من اول دوستانه رفتم سراغشون،دیدم بنگاه شرط کرده تا چک هاش پاس نشه سند نمیزنه،از طرفی بنگاه میگه به نام ما هم نزن هزینه بره؛منم دیدم چاره ای نیست شکایت کردم که ماشین خریده پلاک هاش رو نمیده نیرو انتظامی هم ماشین رو توقیف کرد(البته میشد اعلام سرقت هم کرد اما قولنامه دستشونه دهن سرویس داره) تا ما بریم حل اختلاف،اما راه حل مسالمت آمیز خیلی بهتره مثلا سند رو بزنین به نام بنگاه دار اون هرکاری دلش خواست بره بکنه اما قائدتا پلاک های شما رو پس میده،خرید و فروش ماشین به این شکل هم همچین قانونی نیست،طرف گندی بزنه یقه شما رو میچسبن

بد بختی اینه که من آدرس طرف رو ندارم و فقط آدرس بنگاه ماشین رو دارم . که البته جای اون هم خیلی دوره . 30 - 40 کیلومتر خارج از تهران هست . کجا باید برم شکایت کنم؟

(omid0018)

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
پیکان استیشن دادشم 15 سال پیش فروختش هنوز هم سند به نام دادشمه :Dاستیشنه معلوم نیست چی شده:D

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

من هم یه ماشین ثبت نام کردم تو این ماه تحویل می دهند و پلاکم رو لازم دارم

آدرسی هم ازش ندارم و فقط شمارش رو دارم

ماشین رو توی یک نمایشگاه معامله کردیم و بعدش رفیم محضر ثبت کردیم که بد بختانه جفتشون جای خیلی دوری هستند و رفتن به اونجا خیلی سخته (داستان داره)

الان چه کار می تونم بکنم؟؟ به کجا باید شکایت کنم؟؟

البته طرف آدم ناتویی نبود که مثلا از قصد این کار رو کرده باشه چون ماشین رو شرایطی از همون بنگاه خریده بود و الان به مشکل خورده ولی من هم پلاکم رو لازم دارم

شما چجوری ثبت کردی تو محضر؟ تا تعویض پلاک نکنه که محضر ثبت نمیتونه بکنه!!! احتمالا شما امضا کردی ولی طرف امضا نکرده یعنی ماشین هنوزم به نام شماست، محضر هم تخلف کرده، برو محضر بگو من یه کپی از سند ماشینی که فروختم میخوام.

پ.ن: هر وقت ماشین فروختین یه کپی از سند فروش بگیرین که بعدا خیلی جاها بدردتون میخوره، حساب کار دست محضری هم میاد که بعدا نمیتونه شما رو بپیچونه.

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
عزیزم ماشین رو وقتی چکی میفروشی همین میشه دیگه .. مسئولیت اش با بنگاه هست .. متاسفانه الان که سیستم امتیاز منفی درست شده .. اگر طرف جریمه بشه و گواهینامه ای نباشه ( از اینها که دوربین ثبت میکنه ) امتیاز منفی روی گواهینامه شما میاد .. ولی از نظر مشکلات حقوقی خوب شما قولنامه داری دیگه هر اتفافی بیفته مسئولیت اش با شما نیست .. فقط اون مشکل امتیاز منفی گواهینامه هست :(

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
الآن پلاک رو هم به گواهینامه متصل کردن... یعنی هرچی امتیاز منفی اون پلاک بگیره، برای شما منظور میشه...

یه زمان این تشکیلات نبود، اینطوری معامله میکردن... ولی الآن تا معامله میکنن فرداش میرن فک پلاک... تازه برای اون 24 ساعت که پلاک قبلی روی ماشین بوده هزار تا دست خط و امضا و اثر انگشت میگرن که اگه طرف خلافی کرده بشه پیگیری کرد.

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55
شما چجوری ثبت کردی تو محضر؟ تا تعویض پلاک نکنه که محضر ثبت نمیتونه بکنه!!! احتمالا شما امضا کردی ولی طرف امضا نکرده یعنی ماشین هنوزم به نام شماست، محضر هم تخلف کرده، برو محضر بگو من یه کپی از سند ماشینی که فروختم میخوام.

پ.ن: هر وقت ماشین فروختین یه کپی از سند فروش بگیرین که بعدا خیلی جاها بدردتون میخوره، حساب کار دست محضری هم میاد که بعدا نمیتونه شما رو بپیچونه.

یعنی الان ماشین به نام من هست؟؟ خب چه کار باید بکنم الان؟

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
ماشین تا تعویض پلاک نشه مال شماست .. سند سبز در اصل سند ماشینه .. بنگاه هم تا چک اش پاس نشه تعویض پلاک بعید میدونم بزنه شما هزینه انتقال سند رو جلو جلو دادین یا مثلا از پول ات کم گذاشتن یا نه ؟

iran.meshop

Registered User
لایک‌ها
55
ماشین تا تعویض پلاک نشه مال شماست .. سند سبز در اصل سند ماشینه .. بنگاه هم تا چک اش پاس نشه تعویض پلاک بعید میدونم بزنه شما هزینه انتقال سند رو جلو جلو دادین یا مثلا از پول ات کم گذاشتن یا نه ؟

من هزینه همه چیز رو دادم و حتی وکالت دادم که طرف بدون من بتونه بره تعویض پلاک پولم رو هم کامل گرفتم . هزینه بنگاهو محضر رو هم کامل دادم

خب من الان چه کار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا