برگزیده های پرشین تولز

یک نمودار تکان دهنده از اقتصاد امروز ایران - درصد سود سرمایه گذاری در بازارهای مالی

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
نمودار کاملا واضح و روشن اقتصاد بیمار ایران را به تصویر کشده.هیچ توجیحی نداره دوستان!

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
ایول دقیقا
rose3.gif
و فرمایش شما در خصوص افت بازار های بورس کاملا صیحیح هست . برای فعالیت در این بازار باید به خیلی از فاکتور ها توجه کرد چه سیاسی چه سیاسی منطقه ای و چه اقتصادی . کلا 3 فاکتور در بورس خیلی مهمه 1-زودتر مطلع شدن 2-آلیز جامع و سریع عمل کردن 3-و مورد بسیار مهم سرمایه گذاری در بخشی که عموم ازش اطلاعی ندارن .

دوست گلم تاریخچه دلار رو همیشه به صورت 5 ساله یا 10 ساله مطالعه کنید . قیمت طلا و ارز به نوعی به هم پین شده هستن ولی طلا قواعد خواص خودش رو داره و افزایش نرخ خودش رو هم داره ولی همین افزایش نرخ ارز مزید بر علت برای نرخ طلا شد . پست بالائی من رو هم در نظر بگیرید .

@استارتر عزیز :

نمودار شما برای ارز بسیار غلط هست . چون بالاترین رشد ارز یوان چین داشت ! که از دلار آمریکا هم سرمایه گذاری روش بیشتر سود دهی داشت . این نمودار 100% توسط یک فعال اقتصادی تهیه نشده . چون بازار ارز رو نمیشه به صورت یلخی :دی (چی گفتم
m169.gif
) براش نمودار ترسیم کرد و همچنین بازار بورس رو . اگر اون نمودار بورس رو بخواییم که بر اساس شاخص تهیه شده مورد سود دهی از لحاظ افزایش شاخص در نظر بگریم میشه رکورد سود دهی منطقه ای
staunugly.gif

بهتره اینطوری بیان کنیم که ریال سقوط صد در صد داشته حالا شما ۱۵۰٪ توی بورس سود کنید میشه حدود ۳۰-۴۰٪ سود .. غیر از اینه؟
زمانیکه تورم سرسام آور میشه و اسکناس بدون پشتوانه چاپ میشه و علائمش هم هست در بازار یعنی بانک مرکزی ارز در بازار تزریق نمی کنه راحت میشه پیش بینی کرد که آدم پولش رو به ریال نباید نگاه داره!

اما در مورد یوان لطفا اصلا در مورد ارز هایی که توی بورس نیستند یعنی اسکناسش به راحتی خرید و فروش نمی شود به کاربرها پیشنهاد نکنید چرا که خودتون می دونید اکثر معاملات بین المللی به دلار انجام می گیره و شما هر کشوری بروید اون رو قبول دارند . از بانک و صرافی گرفته تا بازرگان ها و بازرهای مالی!

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
بورس رو اگر به شاخص بسنجید کاملا صحیح است . ولی دوست گرام برای مثال خود من بنده از راه خرید سهام کارخانه قند و شکر 74% سود کردم
127fs4730978.gif
. بورس سود دهیش کلا خیلی فرق میکنه و همنچنین ضرر دهیش
127fs3556139.gif

من که خودم کلی بررسی کردم چند سال پیش به این نتیجه رسیدم چادرملو و کشتیرانی بخرم سهام به همه هم پیشنهاد دادم .شانس کلی هم رفت بالا یادمه از 500 تومن شد 1500اونوقت خودم عین خنگها نخریدم رفتم فولاد خریدم از 600 رسید به 200
اینم شانسه آخه

jahan654

Registered User
لایک‌ها
46
بورس رو اگر به شاخص بسنجید کاملا صحیح است . ولی دوست گرام برای مثال خود من بنده از راه خرید سهام کارخانه قند و شکر 74% سود کردم
127fs4730978.gif
. بورس سود دهیش کلا خیلی فرق میکنه و همنچنین ضرر دهیش
127fs3556139.gif
واقعا تایید می شه
من قمرو (قند مرودشت) را خریدم 523
فروختم 2200
ولی زود فروختم
الان 2408.3
طبق آمار ها در سال اخیر بورس تهران بهترین بورس دنیا شد
می توانید توی سایت فدراسیون جهانی بخوانید

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
واقعا تایید می شه
فروختم 2200
ولی زود فروختم
الان 2408.3

ریسکش هم بالاس

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
واقعا تایید می شه
فروختم 2200
ولی زود فروختم
الان 2408.3

وقتی شاخص ثابت بمونه یعنی به همون نسبت که شما سود کردید هستند کسایی که ضرر کردند!

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
n
واقعا تایید می شه
فروختم 2200
ولی زود فروختم
الان 2408.3

بورس نياز به تحليل و شناخت داره
نياز به دونستن آمار و اطلاعات داره
نياز به تجربه و بررسي سياست ها داره
بورس رو به هيچ وجه نميشه به افراد عادي كه كوچكترين شناخت و تجربه اي در دنبال كردن اطلاعات مالي و آماري شركت ها ندارن
توصيه كرد .
بورس سرمايه گذاري كم ريسكي نيست كه طرف بخره بره بشينه تو خونه و انتظار سود داشته باشه .
پس لطفا بورس رو الكي توصيه نكنيد . ( شايد 5 درصد درش سود كنند ولي 95 درصد متضرر ميشن و ريسك پذيريش دقيقا مشابه
ساير بازارهاي مالي مثل ف-اركسه ) .
امسال سال بسیار بسیار افتضاحی برای بورس بود. خاطره ضررهای چند ده درصدی مسلما برای همه فعالین بورس توی این سال رقم خورده.

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
استارتر خودمم دیگه
نمیدونم چرا اینقدر پیچیده اش میکنید

تاریخچه ارز چیه. عنوان نمودار رو بخونید. نوشته ابتدا تا انتهای سال نود.
نمودار برای ارز (کل ارزها) نیست یرای دلارـه...

اصلاً تاپیک پاک بشه

من منظورم درباره تاپیک نبود دوست عزیز . تاپیک بسیار خوبی هست و باید وجود داشته باشه . در مورد کار خودم که بار ارز هست خدمتتون عرض کردم برای ارز وقتی چارتی میکشن نمیشه کل گرفت برای سود دهی کل بازار;) چون هر ارز شاخصی و بازدهی خودش رو داره . در مورد فقط فقط دلار آمریکا بله اون نمودار و فرمایش شما صحیح هست .

بهتره اینطوری بیان کنیم که ریال سقوط صد در صد داشته حالا شما ۱۵۰٪ توی بورس سود کنید میشه حدود ۳۰-۴۰٪ سود .. غیر از اینه؟
زمانیکه تورم سرسام آور میشه و اسکناس بدون پشتوانه چاپ میشه و علائمش هم هست در بازار یعنی بانک مرکزی ارز در بازار تزریق نمی کنه راحت میشه پیش بینی کرد که آدم پولش رو به ریال نباید نگاه داره!

اما در مورد یوان لطفا اصلا در مورد ارز هایی که توی بورس نیستند یعنی اسکناسش به راحتی خرید و فروش نمی شود به کاربرها پیشنهاد نکنید چرا که خودتون می دونید اکثر معاملات بین المللی به دلار انجام می گیره و شما هر کشوری بروید اون رو قبول دارند . از بانک و صرافی گرفته تا بازرگان ها و بازرهای مالی!

خیر در مورد اینکه اگر در بورس سرمایه گذاریی سود شما کمتر میشه با شما مخالفم . شما همون دلار رو به ریال خرید کردید که الان اکسچنجش در مقابل ریال ایران بالاتر هست کاری ندارم چرا و به چه دلیل رفته بالا . ولی سودی که بنده در بازار بورس کردم هیچ فرقی با شما که در بازار ارز کردید نیست . چندیدن بار به دوستان گفتم با کلمات بازی نکن ولی متاسفانه هنوز همچین پستایی هنوز هست . شما دلار رو بر فرض خردید 1200 تومن و فروختید 1900 تومن خب چه فرقی سودش با سهامی داره که 1200 تومن خریده شده و 1900 تومن فروخته شده ؟

در مورد اون قسمتی که بولد کردم . بنده به هیچ عنوان در هیچ تاپیک به هیچ یک از دوستان نگفتم نه بخرن و نه بفروشن و نه حتا گفتم چه نوع ارزی بخرن . توی همین تاپیک به روشنی گفتم سود گیری از بازار های مالی کار هر شخصی نیست و همه نمی تونن این کار رو بکنن . در بازار ارز سود ارزهایی که یک نمونش در گفتم از دلار خیلی بالاتر هست ولی همون طور که خودتون عرض کردید اسکناسش به درستی خرید فروش نمیشه چون دوست عزیز اصلا اسکناسی خریداری نمیشه ! بلکه حواله این ارزها خریداری میشه و به صورت پایاپای با تاجران فعال در چین به صورت حواله روز فروخته میشه و واریز به حساب بانکی اونها یا کارخونه ها ، شرکتهای طرف کاریشون فروخته میشه در ضمن دقیقا به قیمت نه بالاتر . قبلا خدمتتون عرض کردم بنده از بازار ارز به صورت کوتاه مدت و ظرف 1 روز باید سود گیری رو انجام بدم .

واقعا تایید می شه
فروختم 2200
ولی زود فروختم
الان 2408.3

جهان دوست عزیز

اتفاقا خوب کاری همون موقع روی قیمت 200 تومن فروختید . در این بازار همیشه و همیشه قناعت کنید به هیچ عنوان طمع نکنید چون نتیجه عکس میده . در بازار های مالی سعی کنید هیچ موقع افسوس نخورید به اصطلاح بازاری های قدیم بگید خدا بده برکت ;) همیشه این رو مد نظر قرار بدید . چون وقتی در بازار بورس نمودار های سهم مربوطه شما سیر صعودی داره و تقاضا برای خرید این سهم در اوج خودش هست کارگزار شما ظرف کمتر از 5 دقیقه براتون فروش سهم رو انجام میده . این رو هم مد نظر قرار بدید .

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
من منظورم درباره تاپیک نبود دوست عزیز . تاپیک بسیار خوبی هست و باید وجود داشته باشه . در مورد کار خودم که بار ارز هست خدمتتون عرض کردم برای ارز وقتی چارتی میکشن نمیشه کل گرفت برای سود دهی کل بازار;) چون هر ارز شاخصی و بازدهی خودش رو داره . در مورد فقط فقط دلار آمریکا بله اون نمودار و فرمایش شما صحیح هست .

خیر در مورد اینکه اگر در بورس سرمایه گذاریی سود شما کمتر میشه با شما مخالفم . شما همون دلار رو به ریال خرید کردید که الان اکسچنجش در مقابل ریال ایران بالاتر هست کاری ندارم چرا و به چه دلیل رفته بالا . ولی سودی که بنده در بازار بورس کردم هیچ فرقی با شما که در بازار ارز کردید نیست . چندیدن بار به دوستان گفتم با کلمات بازی نکن ولی متاسفانه هنوز همچین پستایی هنوز هست . شما دلار رو بر فرض خردید 1200 تومن و فروختید 1900 تومن خب چه فرقی سودش با سهامی داره که 1200 تومن خریده شده و 1900 تومن فروخته شده ؟

در مورد اون قسمتی که بولد کردم . بنده به هیچ عنوان در هیچ تاپیک به هیچ یک از دوستان نگفتم نه بخرن و نه بفروشن و نه حتا گفتم چه نوع ارزی بخرن . توی همین تاپیک به روشنی گفتم سود گیری از بازار های مالی کار هر شخصی نیست و همه نمی تونن این کار رو بکنن . در بازار ارز سود ارزهایی که یک نمونش در گفتم از دلار خیلی بالاتر هست ولی همون طور که خودتون عرض کردید اسکناسش به درستی خرید فروش نمیشه چون دوست عزیز اصلا اسکناسی خریداری نمیشه ! بلکه حواله این ارزها خریداری میشه و به صورت پایاپای با تاجران فعال در چین به صورت حواله روز فروخته میشه و واریز به حساب بانکی اونها یا کارخونه ها ، شرکتهای طرف کاریشون فروخته میشه در ضمن دقیقا به قیمت نه بالاتر . قبلا خدمتتون عرض کردم بنده از بازار ارز به صورت کوتاه مدت و ظرف 1 روز باید سود گیری رو انجام بدم .

جهان دوست عزیز

اتفاقا خوب کاری همون موقع روی قیمت 200 تومن فروختید . در این بازار همیشه و همیشه قناعت کنید به هیچ عنوان طمع نکنید چون نتیجه عکس میده . در بازار های مالی سعی کنید هیچ موقع افسوس نخورید به اصطلاح بازاری های قدیم بگید خدا بده برکت ;) همیشه این رو مد نظر قرار بدید . چون وقتی در بازار بورس نمودار های سهم مربوطه شما سیر صعودی داره و تقاضا برای خرید این سهم در اوج خودش هست کارگزار شما ظرف کمتر از 5 دقیقه براتون فروش سهم رو انجام میده . این رو هم مد نظر قرار بدید .

دکتر به فرض کسی بخواد وارد بازارهای مالی بشه و علمی هم نداره
برای شروع باید چیکار کنه؟
من برام قابل قبول نیست کسایی که تو این زمینه فعالیت می کنند همه تحصیل کرده این کار هستند

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
اما بورس یه خوبی داره
طرف 1,000,000 تومن داره باهاش 1,000 سهم هزار تومنی میخری. قیمت سهم اش میشه 2500 .... 1500 تومن تو بالا رفتن هر سهم سود میکنه، هم سرمایش از 1 ملییون میشه 2,500,000
(یه نشریه اینجوری نوشته بود)

webarts

Registered User
لایک‌ها
9
زمان خاتمی بهترین دوران بورس بود ولی من ضرر کردم. الان که دیگه اوضاع اقتصاد قمر در عقربه. بنظرم تا آگاهی کامل ندارین سراغ بورس نرین. منظور از آگهی داشتن آشنا در سازمان بورس و یا در کارخانه ها یا وزارت صنایع است منظورم اطلاعات اقتصاد و فرمولها و بررسی رزومه و بیلان شرکت ها نیست چون اصلا بورس ایران رو زدو بند و بخشنامه کار می کنه و با فرمولهای علم اقتصاد نمی توانید آینده سهام شرکتها را پیش بینی کنید.

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
دکتر به فرض کسی بخواد وارد بازارهای مالی بشه و علمی هم نداره
برای شروع باید چیکار کنه؟
من برام قابل قبول نیست کسایی که تو این زمینه فعالیت می کنند همه تحصیل کرده این کار هستند

دوست عزیز اولین چیز داشتن شم اقتصادی و ریسک پذیری معقول هست که با تحصیل حاصل نمیشه ;)

ولی واقعا باید به اقتصاد و آمار وارد باشه . همچنین دوست عزیز باید بتونه واقعا بشینه و تحلیل کنه ! واقعا کار ساده ای نیست . برای مثال خودم سالی 4 بار بیشتر والا خرید نمیکنم چون وقتی گزنینه های خرید رو جمع آوردی میکنم من باید آمار کارکرد اون واحد رو 10 سال پیش در بیارم بعدا ریسک رو بسنجم . والا خیلی کار داره . دوست گلم به خاطر همین هست که عده معدودی فقط سود میکنن و برای عموم ضرر دهی میشه :( . من درباره ایران نمگیم چون یه تاپیک دیگه ما رو کردن چماق بدست دولت . شما بورس نیویورک ببین ! خودت بعدا کل آمریکا رو ببین چند نفر اونجا شغلشون اینه ؟ الباقی مردم چی کا می کنن ؟ باید اقتصاد رو بخونی و همچنین به آمار و مقداری مسائل حقوقی وارد باشی . نیاز نیست مدرک اینها رو داشته باشید ;)

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
دوست عزیز اولین چیز داشتن شم اقتصادی و ریسک پذیری معقول هست که با تحصیل حاصل نمیشه ;)

ولی واقعا باید به اقتصاد و آمار وارد باشه . همچنین دوست عزیز باید بتونه واقعا بشینه و تحلیل کنه ! واقعا کار ساده ای نیست . برای مثال خودم سالی 4 بار بیشتر والا خرید نمیکنم چون وقتی گزنینه های خرید رو جمع آوردی میکنم من باید آمار کارکرد اون واحد رو 10 سال پیش در بیارم بعدا ریسک رو بسنجم . والا خیلی کار داره . دوست گلم به خاطر همین هست که عده معدودی فقط سود میکنن و برای عموم ضرر دهی میشه :( . من درباره ایران نمگیم چون یه تاپیک دیگه ما رو کردن چماق بدست دولت . شما بورس نیویورک ببین ! خودت بعدا کل آمریکا رو ببین چند نفر اونجا شغلشون اینه ؟ الباقی مردم چی کا می کنن ؟ باید اقتصاد رو بخونی و همچنین به آمار و مقداری مسائل حقوقی وارد باشی . نیاز نیست مدرک اینها رو داشته باشید ;)

من این سوال رو پرسیدم تا به دوستی نشون بدم، چون همیشه پافشاری می کنه که بازارهای مالی سودده هستند ولی چون معتقدم فعالیت در بورس یه کار کاملا علمیه باش مخالفت می کنم ولی اون استدلالش اونیه بالاتر گفتم

shelman m

Registered User
لایک‌ها
63
باب ابنجا بحث میانگینه و سال نود ـه
مثلاً دلار اول سال 1000 تومن بوده آخر سال شده 2000 تومن این 100 درصد سود داشته .. فرضاً سکه 200000 تومن بوده آخر سال شده 800000 تومن این 400 درصد سود داشته. سپرده بانکی هم معلومه یکساله 20 درصده

سلام به دوستان . این رشد قیمت هست نه سود یعنی مثلا دلار 1000 تومانی شده 2000 تومان این یعنی رشد دلار نسبت به ریال یعنی ارزش ریال نسبت به دلار اومده پایین . هر جنس قابل معامله ای یه کف قیمتی داره تو یه بازه زمانی مشخص . مثلا شما 3ماه رو در نظر بگیرید نوسان قیمت دلار 10 درصد بوده یا مثلا دلار بینه 1800 تا 200 نوسان داره سود یعنی خرید کف قیمت فروش رو قله یا پیک . تورو بخدا با این طرز تفکر که الن دلار رو بخرید مثلا 1800 بعد از 10 ماه بفروشید 2500 سرمایتون رو بی ارزش نکنید. اگر میتونید تویه ماه از همون 10 درصد نوسان سود بگیرید برد کردید نه اینکه دلار رو بخرید با رشد قیمت 100 درصدی بفروشید به خیال اینکه سود کردید دلار رو بدید ریال بی ارزش شده بگیریرد. 90 درصد از کسایی که میخوان سرمایه گذاری کنن این مسیله رو نمیدونن وبا بالا رفتن قیمت فکر میکنن سود کردن بیخبر از اینکه سرمایشونو.........

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
من این سوال رو پرسیدم تا به دوستی نشون بدم، چون همیشه پافشاری می کنه که بازارهای مالی سودده هستند ولی چون معتقدم فعالیت در بورس یه کار کاملا علمیه باش مخالفت می کنم ولی اون استدلالش اونیه بالاتر گفتم

در مورد بازارهای دیگه مالی هم همین صدق میکنه دوست عزیز مثلا همین ارز . اگر بتونید واقعا به سرعت در مقاطع کوتاه مدت از این بازار سود گیری کنید و به اصلاح ارز رو بلوکه نکنید سود دهیش در ماه به 20% هم میرسه ;) . اگر دارید برای حفظ سرمایه (سرمایه خودتون رو تبدیل به ارز میکنید) بهتر هست پس سعی کنید با مطالعه و تحلیل به جای اینکه مثلا در بلند سود کنید همین سود رو مثلا در بازه زماین 6 ماهه وقتی به مطالعه و تحلیل به این بازار مسلط شدید چندین برابر کنید . چون جمع سود های کوتاه مدت در طی یک ماه خیلی خیلی بیشتر از رشد طبیعی اون در طول یک ماه هست ;)

پ ن: من رو اولی که صرافی ها دوباره تونستن به بازار برگردن و با نرخ خودشون معامله انجام بدن دقیقا در تاپیک ارز پست دادم ولی هیچ کسی بهش دقت نکرد . الان فاصله خرید و فروش به صورت نرمال 15 تومن برگشته . باز میگم اول مطالعه به این بازار مسلط بشید چون ارز به مسائل سیاسی و سیاسی منطقه وابسته هست به این بخش هم مسلط بشید بعد اقدام به درگیری سرمایه در این بازار بکنید . بازار های مالی بازارهای شانس و اقبال نیستن والا . اول آگاهی و بعد تجارت . ببینید الان دوستمون mohenh داره تحلیل ها و اخبار خیلی قشنگ و مربوط به بازار ارز رو میذاره . توی تاپیک ارز به غیر از بعضی از پستهای نامربوط پستائی هستن که برای آگاه به این بازار حکم طلا رو داره . سعی کنید دنبال کنید الگو بگیرید تحقیق کنید ، همفکری کنید و بعد اقدام به درگیری سرمایه در بازار بکنید . ایشالا با رعایت این موارد سود تپل کنید :happy:

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
سلام به دوستان . این رشد قیمت هست نه سود یعنی مثلا دلار 1000 تومانی شده 2000 تومان این یعنی رشد دلار نسبت به ریال یعنی ارزش ریال نسبت به دلار اومده پایین . هر جنس قابل معامله ای یه کف قیمتی داره تو یه بازه زمانی مشخص . مثلا شما 3ماه رو در نظر بگیرید نوسان قیمت دلار 10 درصد بوده یا مثلا دلار بینه 1800 تا 200 نوسان داره سود یعنی خرید کف قیمت فروش رو قله یا پیک . تورو بخدا با این طرز تفکر که الن دلار رو بخرید مثلا 1800 بعد از 10 ماه بفروشید 2500 سرمایتون رو بی ارزش نکنید. اگر میتونید تویه ماه از همون 10 درصد نوسان سود بگیرید برد کردید نه اینکه دلار رو بخرید با رشد قیمت 100 درصدی بفروشید به خیال اینکه سود کردید دلار رو بدید ریال بی ارزش شده بگیریرد. 90 درصد از کسایی که میخوان سرمایه گذاری کنن این مسیله رو نمیدونن وبا بالا رفتن قیمت فکر میکنن سود کردن بیخبر از اینکه سرمایشونو.........

دقیقا دوست گرام پست بنده رو بخونید سود گیری سریع در ماه منظور بنده همین بوده . چون سود گیری سریع و بازه زمانی صحیح اگر دلار 1000 تومن بشه 2000 تومن و شما کل سرمایه تون دلار خریده باشید عملا حفظ سرمایه کردید نه سود اگر در همین بازه شما تونسته باشید 200% سود کنید اون 100% اضافی میشه سود . به نکته زیبایی اشاره کردید :happy: ایشالا شاهد فعالیت شما در این بخش باشیم . فقط اگر با شما برخوردی از سمت کاربران دیگه شد دلسرد نشید چون این گونه واکنش ها همیشه هست .

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
در مورد بازارهای دیگه مالی هم همین صدق میکنه دوست عزیز مثلا همین ارز . اگر بتونید واقعا به سرعت در مقاطع کوتاه مدت از این بازار سود گیری کنید و به اصلاح ارز رو بلوکه نکنید سود دهیش در ماه به 20% هم میرسه ;) . اگر دارید برای حفظ سرمایه (سرمایه خودتون رو تبدیل به ارز میکنید) بهتر هست پس سعی کنید با مطالعه و تحلیل به جای اینکه مثلا در بلند سود کنید همین سود رو مثلا در بازه زماین 6 ماهه وقتی به مطالعه و تحلیل به این بازار مسلط شدید چندین برابر کنید . چون جمع سود های کوتاه مدت در طی یک ماه خیلی خیلی بیشتر از رشد طبیعی اون در طول یک ماه هست ;)

این رو از این باب می گم چون شاید دوستان دیگه ای هم شرایط مشابه داشته باشن
از آواتار معلومه که یکی از فعالیت های من گل و گیاه زینتیه و خب با توجه به ظرفیتی که دارم ظرف مدت کوتاهی ( حداکثر یک ماه ) بین 80 تا 100 % سود دارم و واسم منطقی نیست سرمایه رو از این کار خارج کنم تا مثلا ظرف 6 ماه 50% نهایتا سود بگیریم
ولی خب بحث تخم مرغ و سبد هم همیشه هست و با بحث هایی که تو پی تی شده ترجیحم به سمت دینار عراق، نقره و فلزات قیمتی دیگه هست اما هنوز جمع بندی نکردم
بحث بورس رو هم از این باب گفتم چون جاش تو پی تی خالیه

shelman m

Registered User
لایک‌ها
63
زمان خاتمی بهترین دوران بورس بود ولی من ضرر کردم. الان که دیگه اوضاع اقتصاد قمر در عقربه. بنظرم تا آگاهی کامل ندارین سراغ بورس نرین. منظور از آگهی داشتن آشنا در سازمان بورس و یا در کارخانه ها یا وزارت صنایع است منظورم اطلاعات اقتصاد و فرمولها و بررسی رزومه و بیلان شرکت ها نیست چون اصلا بورس ایران رو زدو بند و بخشنامه کار می کنه و با فرمولهای علم اقتصاد نمی توانید آینده سهام شرکتها را پیش بینی کنید.

اتفاقا دوست عزیز تو مملکت ما از اب گل الود باید ماهی گرفت اگه اقتصاد یه روند ثابتی داشنه باشه که دیگه نوسان معنی نداره دیگه سرمایه گذاری معنی نداره رقابتی نیست و.......
اصلا ما میگیم بورس مافیا داره خوب شماهم با مافیا بخر با مافیا بفروش بلاخره زمان صف خرید و فروش هر سهمی عینه روز روشنه
هر کاری تویه هرکجایه دنیا نیاز به اموزش ویادگیری داره یا بقول خودمون خاک خوری داره
تو بازار بورس خیلی چیزه پیچیده ای وجود نداره که هرکسی سر در نیاره اگه دوستان به یکی از تالار ها سر بزنن میبینن که از همه قشر با هر سن و سالیو جنسیتی مشغول به خرید وفروش هستند
اگه کسی پیگیر باشه عمرا از 3 ماه بیشتر وقتشو بگیره تا بتونه از بازار در حد معمول سود بگیره پس سخت نیست 3 ماه هم وقتی نیست برا ایجاد یه سرمایه گذاری
اینقدر هم اموزش و کتاب . سی دی و نرم افزار و سایتهایه اموزشی وپیشنهادی هست که یک نفر خودش خودشو راحت ساپورت میکنه
مطمین باشید اگه ضررش بیشتر از سودش بود سرمایه هایه چند ده میلیاردی تویه 3 ساعت جابه جا نمیشد

shelman m

Registered User
لایک‌ها
63
دقیقا دوست گرام پست بنده رو بخونید سود گیری سریع در ماه منظور بنده همین بوده . چون سود گیری سریع و بازه زمانی صحیح اگر دلار 1000 تومن بشه 2000 تومن و شما کل سرمایه تون دلار خریده باشید عملا حفظ سرمایه کردید نه سود اگر در همین بازه شما تونسته باشید 200% سود کنید اون 100% اضافی میشه سود . به نکته زیبایی اشاره کردید :happy: ایشالا شاهد فعالیت شما در این بخش باشیم . فقط اگر با شما برخوردی از سمت کاربران دیگه شد دلسرد نشید چون این گونه واکنش ها همیشه هست .

مرسی دوست عزیز . نه ناراحت نمیشم چون اگه 1 نفر بتونه با جمع بندی به نتیجه درستی برسه و تصمیم خوبی بگیره خیلی خوشحال میشم و دلسر نمیشم از پستهای یه عده (البته قصدم دوستان خوبم تو این فروم نیست) از شخصیتهایی که با علم بی علمی قصد منحرف کردن افکار خام شخصیتهایی که میخوان تو این اشفته بازار حداقل بتونن حفظ سرمایه کنن.
راستی من داشتم تایپ میکردم پست شما هنوز ثبت نشده بود ومنهم قصد نت برداری یا تکرار مکررات رو نداشتم دوستخوبم

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
مرسی دوست عزیز . نه ناراحت نمیشم چون اگه 1 نفر بتونه با جمع بندی به نتیجه درستی برسه و تصمیم خوبی بگیره خیلی خوشحال میشم و دلسر نمیشم از پستهای یه عده (البته قصدم دوستان خوبم تو این فروم نیست) از شخصیتهایی که با علم بی علمی قصد منحرف کردن افکار خام شخصیتهایی که میخوان تو این اشفته بازار حداقل بتونن حفظ سرمایه کنن.
راستی من داشتم تایپ میکردم پست شما هنوز ثبت نشده بود ومنهم قصد نت برداری یا تکرار مکررات رو نداشتم دوستخوبم

خواهش میکنم نفرمائید . پستی به بجا و صحیح بود
rose3.gif

بالا