• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

boy iran

Registered User
لایک‌ها
2
سلام چو بوی آش سربازی :D

چاکر همه بچه های خوب این تاپیک

مخصوصا سرهنگ روزبه :p

روزبه جان نبینم بخوای در اینجا رو ببندی با pm این سوسول بازیهای جواب بدی

بزار عمومی باشه ملت صفا کنند :happy:

خدائی نمیدونم چی شده هر وقت سر میزنم یک راست چپه میشم تو این تاپیک :wacko:

امیدوارم این تاپیک زنده بمونه :)

ATos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما صبح روز اعزام که میریم خود **** وظیفه با اتوبوس به محل آموزشی ما را می بره ؟؟
یا خودمون باید بریم به محل آموزش ؟؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
سلام . مودمم سوخت:( اكسترنال بود . حيف شد . يه زولتريكس خريدم به سيستم تخمي نمي خورد . با كلي دردسر عوضش كردم يه راكول گرفتم . خب امشب شب آخره .

كه اينطور‌! پس همش خرج شكم ميشه !

اوم قضيه كافيشاپ رو كه تريپ دسته پيش بيد ! يعني ضر مفت !

ولي اين پولايي كه ميبريد رو كجا ميذاريد تا دسته بابانوئل بهش نرسه !؟

آره خيليش خرج شكم ميشه . كلا خرج زياده بري مي فهمي .
اولاش پولارو ته ساك قايم مي كردم . آخراش هميشه تو جيب پيرهنم بود . اينطوري راحت تر بود .

سلام چو بوی آش سربازی

چاکر همه بچه های خوب این تاپیک

مخصوصا سرهنگ روزبه

روزبه جان نبینم بخوای در اینجا رو ببندی با pm این سوسول بازیهای جواب بدی

بزار عمومی باشه ملت صفا کنند

خدائی نمیدونم چی شده هر وقت سر میزنم یک راست چپه میشم تو این تاپیک

امیدوارم این تاپیک زنده بمونه

سلام نازنين . مخلصيم .
عزيز من هرچي بلد بودم نوشتم . شايد هر چند وقت يكبار يه سر زدم . ولي ديگه منظم نمي تونم بياlم .
رفقاي ديگه هم هستند ايشالا سوالاي بچه ها رو هوا نمونه .

ما صبح روز اعزام که میریم خود **** وظیفه با اتوبوس به محل آموزشی ما را می بره ؟؟
یا خودمون باید بریم به محل آموزش ؟؟

من كه **** بودم خودشون بردن ارتش رو خبر ندارم .

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
خب دوستان .
ماموريت من انجام شد . چند روزي قبل از اعزامم به خدمت كلي نگران بودم كه چه چيزي در انتظارمه ، چه چيزهايي بايد ببرم و اونجا چه برخوردي باهام ميشه . واسه همين كلي تو اينترنت گشتم اما صفحه اي كه دقيق بگه چه چيزهايي بهتره با خودم ببرم و لازم ميشه و اينكه مثلا تو روز اردو چه اتفاق هايي مي افته و چه بلايي سرمون ميارن و ... پيدا نكردم . خب آدم هرچي بيشتر آگاهي داشته باشه براش بهتره ديگه . ميتونه خودش رو محيا كنه .
رو همين حساب تصميم گرفتم وقتي برگشتم يه تاپيك باز كنم تا اونايي كه مثل من عازمن آگاهي بيشتري نسبت به دوره آموزشي پيدا كنن .

اميدوارم به اين هدفم دست پيدا كرده باشم و از همه دوستاني كه پست دادن و منو تو اين راه ياري كردن متشكرم . هرچي نوشتم صادقانه و از ته دل بوده و اگه بعضي وقتا از گويش عاميانه و تخماتيك استفاده كردم منو ببخشين مي خواستم از خوندن خسته نشين :D . من ديگه كمتر به اينجا سر ميزنم ولي اميدوارم دوستان ديگه كه اين دوره رو گذروندن و اطلاعات بيشتري دارن اگه كسي سوال مطرح كرد بهش پاسخ بدن و اونو راهنمايي كنن . در ضمن خودمم تو pm اگه سوال داشتيد حتما پاسخ ميدم .

از نوشتن براي شما ، هم خيلي لذت بردم و هم اينكه اگه چند سال ديگه دوباره اينجا برگردم با خوندن نوشته هاي خودم كلي خواهم خنديد :lol: :

بماند سالها تاپيك ما باز زما هر ذره خاك افتاده جايي
غرض نقشي است كز ما باز ماند كه در عالم نمي بينم وفايي

والسلام:goatee:

rayanehkhabar

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوستان

همه تجربه هاشون را گفتند بد نيست منم اون چيزهايي را كه ميدونم بگم:

چون خودم دژبان شهر بودم و با مسائل انظباطي و آيين نامه آشنا هستم مطالبي كه ميدونم براي اينكه هيچ وقت گير نيفتيد را بيان مي كنم:

دژبان كيست؟
دژبانان سربازاني هستند كه وظيفه برقراري نظم را در محدوده پادگان نظامي بر عهده دارند. دستشون براي همه كار مثلا بازداشت كردن و ... باز هستش. البته بستگي به پادگان هم داره كه شير تو شير باشه يا خير. در يك پادگان بزرگ مثل اونجايي كه من بودم دژبان درب ورودي داشتيم كه توي ورود و خروج سربازها به وضع ظاهري گير ميده. يا دژبان محوطه كه در محوطه پادگان گشت ميزنه.

من خودم دژبان شهر بودم. توي تهران گشت ميزديم و با سربازان متخلف برخورد مي كرديم. البته دژبان شهر بيشتر توي مركز استانها وجود داره.

خب چون ما دژبان كل **** بوديم دستمون بيشتر باز بود. مثلا مي تونستيم يه سرباز را به دادسراي **** هم بفرستيم. البته خودمون نه ولي از طريق بخش مربوطه حكمش را مي گرفتيم.

اگه توي تهران خدمت مي كنيد هر كسي كه باشيد چه درجه دار ، سرباز ،‌ليسانسه يا حتي پاسدار و حتي سردار. هرچي هم كه آشنا داشته باشيد فايده نداره. دژبان كل **** بزرگترين ظابطه سپاهه كه به هر سپاهي ميتونه گير بده.
خلاصه بايد وقتي توي شهر ميريد حواستون جمع باشه.
حالا مواردي كه دژبان به اونها گير ميده و براتون دردسر درست ميكنه را بيان مي كنم كه با رفع اون موارد گير دژبان نيفتيد:
موي بلند (براي سربازان ديپلمه و پايينتر)
پيراهن روي شلوار
آستين بالا
نبستن برگ سينه
كلاه روي سر نباشه
پوتين كثيف و واكس نزده باشه
بند پوتين شل باشه
بند پوتين كشي باشه
كثيف بودن سر و وضع ظاهري و لباسها
لباس مصوب **** تنتون نباشه
لباس كامل نظامي نپوشيده باشيد (مثلا پيراهن شخصي شلوار نظامي)
بستن فانسقه
بستن واكسيل بدون حكم مأموريت
تردد در شهر بدون داشتن دفترچه مرخصي معتبر براي دژبان با مهر و امضا
تخلفات فردي مثلا مزاحمت براي نواميس ،‌ مشروب خواري و ...
سيگار كشيدن و خريد و فروش و مصرف مواد مخدر
استفاده از وسائل ممنوعه مثل چاقو ،‌زنجير و ...
مسافركشي با لباس نظامي
معامله و خريد و فروش و دستفروشي با لباس نظامي
رانندگي با ماشين **** بدون همراه داشتن مدارك و حكم تردد (حكم بايد تايپي باشد ،‌داراي مهر و امضاي معتبر باشد،‌تاريخش تمام نشده باشد. اسامي همراهان در آن قيد شده باشد در محدوده مشخص شده تردد نمايد)
رانندگي با ماشين **** پس از ساعت اداري 2 بعد از ظهر بدون همراه داشتن يك پاسدار
درگيري با دژبان كه از همه بدتره و پوستت را مي كنن.
و خيلي از موارد ديگري كه يادم نمياد.

اينها را گفتم كه براتون مشكل ايجاد نشه.
در ضمن دژبان ارتش خيلي بيشتر از اين سخت ميگيره.
اميدوارم اين مطالب به دردتون بخوره
در ضمن دژبان **** اكثر جاهاي تهران هست مثل همه ترمينالهاي مسافربري ،‌ايستگاه مترو ، در بعضي از ايستگاههاي اتوبوس ،‌پارك سوار آزادي ،‌ در جاده هايي كه از شهر خارج ميشن و عوارضي ها
بيشتر هم با پرادو و موتور در افسريه ،‌خيابان پيروزي ،‌بهارستان ،‌سه راه تختي،‌ميدان امام حسين و خلاصه هرجايي كه پادگان **** باشه هستند.

ehsan_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
جناب rayanehkhabar ، تشکر برای اطلاعات مفیدی که دادید.

اگر دوستان دیگر هم تجربه خودشان را از دوره سربازی در این تاپیک در اختیار دیگران بگذارند متشکر می‌شویم.

ATos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فشنگ هایی که برای تیراندازی می دهند تو آموزشی مشقی هست یا اصلی ؟؟
احتمال داره آدم تو میدان تیر مجروح یا شهید بشه ؟؟:blink::D

ehsan_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
فشنگ هایی که برای تیراندازی می دهند تو آموزشی مشقی هست یا اصلی ؟؟
احتمال داره آدم تو میدان تیر مجروح یا شهید بشه ؟؟:blink::D

با تیر مشقی که نمی شود به سیبل شلیک کرد؟!
همیشه وقتی از اسلحه استفاده می‌کنیم احتمال مجروح شدن و مرگ وجود دارد اما چون به شدت بر نظم در میدان تیر سختگیری میشود معمولاً اتفاق خاصی نمی‌افتد
البته مدتی پیش حادثه‌ایی در هنگام پرتاب نارنجک در یکی از پادگان‌ها اتفاق افتاد و مربی ایثار کرد و با انداختن خودش بر روی نارنجک جان سربازان را نجات دارد و خودش کشته شد، روحش شاد.

ATos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتی تو میدان تیر قرار می گیریم فقط یک ردیف هستیم یا پست سر هم چند ردیف میشه ؟؟
نارنجک برای چی بوده ؟؟ مگه غیر از تیر اندازی پرتاب نارنجک و... هم باید انجام دهیم ؟؟

PersianLord

Registered User
لایک‌ها
3
وقتی تو میدان تیر قرار می گیریم فقط یک ردیف هستیم یا پست سر هم چند ردیف میشه ؟؟
نارنجک برای چی بوده ؟؟ مگه غیر از تیر اندازی پرتاب نارنجک و... هم باید انجام دهیم ؟؟

يه رديف مثلا 20 نفره جلو قرار مي گيره كه بهش مي گن خط آتش و يه رديف هم پشت سر اونا كه بهشون مي گن كمك

خط كمك وظيفه داره كه پوكه ها رو با پوكه گير جمع كنه . بعد از تيراندازي جاي خط آتش و كمك عوض مي شه .در مورد

نارنجك هم ما كه تو خدمت پرتاب نكرديم ولي بهمون نشون دادن طرز كارشو :cool:

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اونجا عینکی ها چه می کنند ؟ موقع تیر اندازی عینک می زنند ؟

PersianLord

Registered User
لایک‌ها
3
lمي توني عينك بزني مشكلي نيست مگه چي كار مي خواي بكني ؟

ROLEX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فردا اعزامم
برو بچ همگی خدافظ

ROLEX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه جوری میتونم یه گوشی کوچیک رو به صورت مخفی ببرم؟؟

ehsan_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
چه جوری میتونم یه گوشی کوچیک رو به صورت مخفی ببرم؟؟

اولاً اطرافیان‌ات در صورت مشاهده گوشی گزارش می کنند ثانیاً با این کار باید خودت را برای پاسخگویی به قسمت اطلاعات پادگان‌ات آماده کنی آن هم با اتهامات سنگین!!! ثالثاً شما همانی نیستی که مدتی قبل می‌خواستی mp3 player به همراه خودت به پادگان ببری!؟

rayanehkhabar

Registered User
لایک‌ها
4
البته مدتی پیش حادثه‌ایی در هنگام پرتاب نارنجک در یکی از پادگان‌ها اتفاق افتاد و مربی ایثار کرد و با انداختن خودش بر روی نارنجک جان سربازان را نجات دارد و خودش کشته شد، روحش شاد.

توي پادگان شهيد همت روانسر كرمانشاه بود. جناب سروان محبي اسمش بود. اين اتفاق توي دوره ما افتاد.

بالا