برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان این چند خط رو تو اینترنت دیدم گفتم بزارم برای دوستان با تشکر از نویشنده که اسمشو پیدا نکردم.

چشم پزشک، فوق تخصص استرابیسم ( انحراف چشم )
شمار پزشکان این گروه : (3)

نام پزشک سطح تخصص شهر شماره تلفن
دکتر رضا اسدی متخصص تهران 88056681
دکتر رامین صاحب قلم متخصص تهران 22222600
دکتر مصطفی سلطان سنجری متخصص تهران 88662411

چشم پزشک، فوق تخصص جراحی قرنیه و عیوب انکساری
شمار پزشکان این گروه : (15)
دکتر محمد کریم اسماعیلی متخصص تهران 88782529
دکتر محمد رضا فرتوک زاده متخصص تهران 88040442
دکتر محمد جعفر قائم پناه متخصص تهران 88214270
دکتر آرزو میر آفتابی متخصص تهران 66911657
دکتر بهروز منجی آزاد متخصص تهران 88100819
دکتر نوید نیلفروشان متخصص تهران 88661822
دکتر محمد مهدی نورانی متخصص تهران 88771767
دکتر جواد هاشمیان متخصص تهران 22857955
دکتر محمد یاوری متخصص تهران 88677791
دکتر محمود جوشقانی متخصص تهران 88771813
دکتر مهدی رخصت یزدی متخصص تهران 22222376
دکتر نسیم کوهستانی متخصص تهران 88771813
دکتر محمد حافظ نوروزی زاده متخصص تهران 88886147
دکتر محسن رحمتی کامل متخصص تهران 22969341
دکتر محمد رضا سالاری متخصص تهران 22649218

چشم پزشک، فوق تخصص جراحی شبکیه و لیزر
شمار پزشکان این گروه : (13)
دکتر محمد مهدی احمدیان متخصص تهران 66886948
دکتر محمد رضا انصاری متخصص تهران 88705140
دکتر محمد رسول صبوری متخصص رشت 332246471
دکتر علی آقا علی شیری متخصص تهران 88050440
دکتر علی وادی پور متخصص تهران 88676930
دکتر سید مسیح هاشمی متخصص تهران 88884425
دکتر بهزاد یخشی متخصص تهران 88725314
دکتر محمد مهدی پرورش ریزی متخصص تهران 88041005
دکتر فاطمه جوادیان متخصص تهران 22066043
دکتر ندا خدامی متخصص تهران 44439360
دکتر عباس زارع مقدم متخصص تهران 88671823
دکتر کامران منشئی متخصص تهران 88771823
دکتر مهدی مدرس زاده متخصص تهران 88042123

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی یه مدتیه همدان لیزر چشم انجام میده...قضیش چیه؟خوبه اونوقت؟

کدوم مرکزه. اگر جدید خریدن احتمالا باید لیزر های تکنولاس باشه اگر اینطور باشه دستگاهش خوبه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام اقای یاسینی
طبق توصیه شما دو روز پیش رفتم مرکز هلال احمر پیش دکتر نیکخو.سلام شما رو رسوندم ایشون هم سلام رسوندن
معاینات اولیه همه خوب بود.فقط عکس گرفتن مونده که دکتر گفت هفته بعد قبل عمل عکس میگیریم اگه خوب بود عمل میکنیم.البته به نظرشون 99 درصد مشکلی نیست.عمل هم گفتن لازک با الگراتو
هزینه هم گفتن 1،200،000 بیمه خدوان درمانی رو که واسه عمل قبول نمیکنن دکتر گفت اگه تکمیلی هم داشتی فرقی نمیکرد چون شماره چشمت زیر 4 هست
حالا با این اوصاف و احوال و با توجه به این هزینه شما عمل تو مرکز هلال احمر رو صلاح میدونیدیا توصیه میکنین جای دیگه برم.از حرفای دکتر اینجوری فهمیدم که هنر یه دکتر واسه قبل عمله که معاینه و تشخیص رو درست انجام بده وگرنه دستگاه موقع عمل خودکار عمل میکنه و دکتر بیشتر ناظره(شایدم من اشتباه فهمیدم)
گفتم با شما دوباره یه مشورتی کرده باشم که یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی ...:D

دوست عزیز کلینیک هلال احمر یکی از بهترین کلینیک های تهرانه. خیلی بهش میرسن انصافا هم دستگاهاش جدیده.
در مورد قیمت که متاسفانه همونطور که گفتید بیمه پرداخت نمی کنه(به دلیل شماره پایین چشمهاتون) ولی باید بدونید بازهم قیمتشون بد نیست الان تو نگاه 1.700 و تو نور 2.5 و تو ونک 1.900 عمل می کنن که قیمت هلال به نظر خوب میاد.
در مورد دستگاه هم قبلا گفته بودم دکتر کار خاصی نمی کنه در زمان عمل دستگاه همه کارها رو می کنه ولی باید تشخیص دکتر و آزمایش های قبل از عمل درست انجام بشه که الان نباید نگران بود این مراکز خوب آزمایش م یکنن.
راستی خیلی برام جالبه که خدمات درمانی بالای 4 رو قبول می کنه چون بیمه تامین احتماعی که جزوه گدا ترین بیمه های ایرانه هم بالای 4 رو قبول می کنه. حیف شد.

p920

Registered User
لایک‌ها
7
سلام

من با بیمه تامین اجتماعی بخوام یه جای خوب عمل کنم هزینه دو تا چشم چقدر میشه؟!

هر دو چشم نمره 4.25 نزدیک بین

چند روز بعد از عمل میشه به روال عادی زندگی برگشت؟1

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان چشم دوربین رو هم الان لیزیک میکنن نمره 2.5

منظور از دوربین اینه که شما نزدکی رو خوب نمی بینید و دور رو خوب می بینید؟

اگر اینطور باشه میشه سنتون رو بپرسم.
اگر پیرچشمی باشه با لیزر درمان نمیشه .

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام

من با بیمه تامین اجتماعی بخوام یه جای خوب عمل کنم هزینه دو تا چشم چقدر میشه؟!

هر دو چشم نمره 4.25 نزدیک بین

چند روز بعد از عمل میشه به روال عادی زندگی برگشت؟1

منظورتون اینه که هر چشم بالاتر از 4.25 هست و یا جمع ودوتاش 4.25 هست؟

اگر بالای 4 باشه تامین احتماعی 80 درصد هزینه رو میده و برای عمل می تونید برید به آفرین البته اگر هنوز عمل بکنن وگرنه نگاه هم بیمه تامین احتماعی رو قبول می کنه.

تا 2 هفته رو کنار بذارید که اصلا دید ندارید.
بعد از دو هفته هم تا دو ماه دید نزدیک خوبی ندارید.

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام . من دیشب رفتم پیش دکترم(دکتر زارعی) که عمل رینگ قرنیه که 18ام این ماه داشتم بندازم عقب . گفتن مشکلی نیست و ماه بعد (آبان) ایران نیستم و سخنرانی دارم ولی ماه بعدش میتونی عمل کنی . گفتم مشکلی نداره گفتن چون عمل کراس کردی مشکلی نداره میتونی بندازیش عقب .

یک سوال دیگه پرسیدم گفتم من شنیدم عمل رینگ واسه قوز خفیف تا متوسط جواب میده ولی چشم راست من متاسفانه شدیده اصلا تاثیر داره که جواب دادن که باید توقعت از عملت کم باشه نهایت 1-2 خط تابلو دیدت بهتر میشه یعنی الان 4 خطه بعد میشه 5 یا 6 خط تابلو. گفتم بعدش با عینک دیدم به 10 میرسه که گفتن بعیده به 10 برسه . حالا اصلا دپرس شدم میگم اصلا ارزش داره واسه یک خط تابلو برم عمل کنم ؟ و آیا میشه یکجوری این چشم راستم رو یک عمل دیگه ای غیر از پیوند کرد؟ چون اینجوری اوضاعش اصلا خوب نیست :( مرسی.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام . من دیشب رفتم پیش دکترم(دکتر زارعی) که عمل رینگ قرنیه که 18ام این ماه داشتم بندازم عقب . گفتن مشکلی نیست و ماه بعد (آبان) ایران نیستم و سخنرانی دارم ولی ماه بعدش میتونی عمل کنی . گفتم مشکلی نداره گفتن چون عمل کراس کردی مشکلی نداره میتونی بندازیش عقب .

یک سوال دیگه پرسیدم گفتم من شنیدم عمل رینگ واسه قوز خفیف تا متوسط جواب میده ولی چشم راست من متاسفانه شدیده اصلا تاثیر داره که جواب دادن که باید توقعت از عملت کم باشه نهایت 1-2 خط تابلو دیدت بهتر میشه یعنی الان 4 خطه بعد میشه 5 یا 6 خط تابلو. گفتم بعدش با عینک دیدم به 10 میرسه که گفتن بعیده به 10 برسه . حالا اصلا دپرس شدم میگم اصلا ارزش داره واسه یک خط تابلو برم عمل کنم ؟ و آیا میشه یکجوری این چشم راستم رو یک عمل دیگه ای غیر از پیوند کرد؟ چون اینجوری اوضاعش اصلا خوب نیست :( مرسی.

دوست عزیز برای چی می خوای حالا حتما دیدت 10/10 بشه. آیا خیلی فرق می کنه. مثلا 9/10 یا 8/10 خیلی هم ناجور نیست. من الان دیدم 8/10 هست. عینک هم نمی زنم جز برا رانندگی. می خوام لیزیک بکنم ولی وقتشو ندارم برای همینم هی میندازم عقب ولی مشکلی برام ایجاد نمیشه. دقت کن که بین 8/10 و 5/10 خیلی فرقه.

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
دوست عزیز برای چی می خوای حالا حتما دیدت 10/10 بشه. آیا خیلی فرق می کنه. مثلا 9/10 یا 8/10 خیلی هم ناجور نیست. من الان دیدم 8/10 هست. عینک هم نمی زنم جز برا رانندگی. می خوام لیزیک بکنم ولی وقتشو ندارم برای همینم هی میندازم عقب ولی مشکلی برام ایجاد نمیشه. دقت کن که بین 8/10 و 5/10 خیلی فرقه.

مرسی . من الان با عینک دید چشم راستم 4/10 هستش . یعنی رینگ بذارم با عینک میشه به 7 یا 8 /10 برسه . حالا 10/10 هم نشد مهم نیست چون دکتر نگفت با عینک یا بی عینک فقط گفت دیدت دو خط تابلو بالاتر میره . 7|8/ 10 هم خوبه . بیشتر لازم نمیشه ;)

mehran681

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی
خیلی از صفحات این بحث رو خوندم.ممنون که با حوصله به دوستان جواب میدی.
من 30 سالمه و نزدیک بینم و شماره چشمم هر کدوم تقریبا" 1.75 هست و آستیگمات هم اگه اشتباه نکنم 0.5
میخوام چشمامو عمل کنم. ساکن رشت هستم اما بخاطر کار زیاد تهران رفت و آمد میکنم و بستگان و دوستان تو تهران زیاد هستن.منظورم اینه که برا عمل تو تهران هم هیچ مشکلی ندارم.
واسه این عمل 2000000 تومن در نظر گرفتم.حالا دو تا سوال از شما دارم:
1- کجا و کدوم دکتر رو پیشنهاد میدین؟ضمنا" نمیخوام جوری بشه که این مبلغی که در نظر دارم محدودیتی ایجاد کنه.یعنی جوری نشه که بعدا"‌پشیمون بشم که اگه یکم بیشتر هزینه میکردم نتیجه بهتری میگرفتم...
2- واقعا" این همه حساسیت رو انتخاب دکتر و دستگاه لازمه؟! مثلا" کار دکتر خانلری با دکتر هاشمی یا دکتر مدرس زاده که تو همین تاپیک با اسمشون آشنا شدم خیلی تفاوت داره؟ اصلا" تفاوت کارشون تو نتیجه عمل چی میتونه باشه؟!

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سوالتون خیلی کلیه ولی من نظر خودم رو می دم.

بهترین دکتر تهران در حال حاضر دکتر خانلری و کلینیک نگاه و ونک .

اما دکتر حسن هاشمی در بیمارستان نور هم بهترین هستند ولی کمی عمل کردن باهاشون سخته برای اینکه سرشون خیلی شلوغه.

در کلینیک مرکزی شهر هم دکتر مسیح هاشمی جزوه بهترین ها هستند.

دکتر مظطفی نادری دکتر نیکخو و دکتر ادیب مقدم در بیمارستان بینا.

دکتر حوادی در لبافی نژاد.

.....

اما برای شما شاید رفتن پیش دکتر خانلری از همه بهتر باشه برای اینکه سریع وقت میده و سریع هم عمل م یکنه.

ممنون از توجه شما.

میشه محبت کنید تلفن و آدرس مطب ایشون رو بدید؟ راستی یکی از دوستان دکتر برادران ناقدی رو هم پیشنهاد کرد ، نظر شما راجع به ایشون چیه؟

راستی یک ابهام برای من وجود داره. من از برای این عمل از چند تا مطب و کلینیک به صورت تلفنی قیمت گرفتم . از 850 تومن برای هر دو چشم قیمت دادن تا یک میلیون و یک میلیون و چهارصد هزار تومن. واقعاً چرا تا این حد اختلاف قیمت وجود داره؟ برای عمل لیزیک و اصلاح نمره چشم باید به چه نکاتی توجه کرد؟

سوال دیگه اینکه در چه صورتی میشه از بیمه هزینه این عمل رو گرفت؟

متشکرم

Peyman_NP

Registered User
لایک‌ها
2
سلام آقای یاسینی

من متاسفانه نتونستم با دکتر میرافتاب وقت بگیرم و 11 مهر عمل دارم با دکتر امان پور .

شما و دوستانی که تجربه دارید چه خطراتی در حین عمل بنده رو تهدید میکند ؟

بعد عمل چه عوارضی پیش رو دارم .

Peyman_NP

Registered User
لایک‌ها
2
در ضمن عمل من ، عمل uvx برای فوز قرنیه می باشد .

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
مرسی . من الان با عینک دید چشم راستم 4/10 هستش . یعنی رینگ بذارم با عینک میشه به 7 یا 8 /10 برسه . حالا 10/10 هم نشد مهم نیست چون دکتر نگفت با عینک یا بی عینک فقط گفت دیدت دو خط تابلو بالاتر میره . 7|8/ 10 هم خوبه . بیشتر لازم نمیشه ;)

بله من فکر می کنم دیدتون به این اندازه برسه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
خیلی از صفحات این بحث رو خوندم.ممنون که با حوصله به دوستان جواب میدی.
من 30 سالمه و نزدیک بینم و شماره چشمم هر کدوم تقریبا" 1.75 هست و آستیگمات هم اگه اشتباه نکنم 0.5
میخوام چشمامو عمل کنم. ساکن رشت هستم اما بخاطر کار زیاد تهران رفت و آمد میکنم و بستگان و دوستان تو تهران زیاد هستن.منظورم اینه که برا عمل تو تهران هم هیچ مشکلی ندارم.
واسه این عمل 2000000 تومن در نظر گرفتم.حالا دو تا سوال از شما دارم:
1- کجا و کدوم دکتر رو پیشنهاد میدین؟ضمنا" نمیخوام جوری بشه که این مبلغی که در نظر دارم محدودیتی ایجاد کنه.یعنی جوری نشه که بعدا"‌پشیمون بشم که اگه یکم بیشتر هزینه میکردم نتیجه بهتری میگرفتم...
2- واقعا" این همه حساسیت رو انتخاب دکتر و دستگاه لازمه؟! مثلا" کار دکتر خانلری با دکتر هاشمی یا دکتر مدرس زاده که تو همین تاپیک با اسمشون آشنا شدم خیلی تفاوت داره؟ اصلا" تفاوت کارشون تو نتیجه عمل چی میتونه باشه؟!

دوست عزیز برید پیش دکتر خانلری. فکر می کنم قیمت عملشون تو نگاه یا ونک الان 1.700 بشه.
دکتر ها زیاد با هم فرقی نمی کنن بیشتر کار رو دستگاه انجام میده ولی همیشه دکتری که تجریه بیشتری داره توصیه میشه برای اینکه برای بعضی شرایط می تونه تصمیم بهتری بگیره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون از توجه شما.

میشه محبت کنید تلفن و آدرس مطب ایشون رو بدید؟ راستی یکی از دوستان دکتر برادران ناقدی رو هم پیشنهاد کرد ، نظر شما راجع به ایشون چیه؟

راستی یک ابهام برای من وجود داره. من از برای این عمل از چند تا مطب و کلینیک به صورت تلفنی قیمت گرفتم . از 850 تومن برای هر دو چشم قیمت دادن تا یک میلیون و یک میلیون و چهارصد هزار تومن. واقعاً چرا تا این حد اختلاف قیمت وجود داره؟ برای عمل لیزیک و اصلاح نمره چشم باید به چه نکاتی توجه کرد؟

سوال دیگه اینکه در چه صورتی میشه از بیمه هزینه این عمل رو گرفت؟

متشکرم

اولا در مورد قیمت باید بگم که 850 قیمت خود دکتره و کلینیک هم یک چیزی می گیره که میشه همون 1.5 تا 2 تومن.
در مورد نکاتی که باید دقت کنید خود دکتر در ویزیت اول براتون توضیح میده.
در مورد دکتر برادران باید بگم که ایشون خیلی خوب هستند فرق زیادی نمی کنه ولی من بازم دکتر خانلری رو ترجیح میدم.
شماره موبایل ایشون رو بهتون می دم خودتون ازشون شماره مطب رو بگیرید.
09121324207
موفق باشید

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی

من متاسفانه نتونستم با دکتر میرافتاب وقت بگیرم و 11 مهر عمل دارم با دکتر امان پور .

شما و دوستانی که تجربه دارید چه خطراتی در حین عمل بنده رو تهدید میکند ؟

بعد عمل چه عوارضی پیش رو دارم .

هیچ خطری در زمان عمل وجود نداره. نگران باشید فکر می کنم بیهوشی موضعی دارید.
دو روز بعد پانسمان رو هم باز می کنن.
از همون روز دیدتون خوب میشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
در ضمن عمل من ، عمل uvx برای فوز قرنیه می باشد .

خوب شد گفتید اول حواسم نبود فکر کردم لازک هست ولی بعد پست رو ویرایش کردم.
راستی عوارض خاصی وجود نداره ولی دقت کنید که به چشمتون فشار وارد نکنید.

alilogan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خسته نباشید من همونی هستم که تنبلی چشم داشتم من پیش دو تا دکتر رفتم گفتن دیدت 7/10 بیشتر نمی شود وزیاد به عمل راضی نبودندودکتر صاحب قلم رفتم گفتن تا 8/10 میشه دید پیدا کنید ولی باید 6 ماه منتظر باشید نظرشما در مورد دکتر صاحب قلم چیست به خاطر تنبلی چون نمره عینکم که 3.5 بود رو 4.5 کردند تا دیدم بیشتر بشود

بالا