• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

استامينوفن مرگ آور

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
کارخانه داروسازی دیگه اینقدر کشکی و پشمی نیست که
کنترولهای تولید دارو بشدت سختگیرانه است- ممکنه کیفیت دارو پایین باشه اما اینکه یه داروی غیر عادی تولید کنند امکان نداره
نه باکلوفن عوارض کشنده داره نه استامینوفن و نه 99% دیگر داروها
معاونت دارو مدام داروها رو کنترل می کنه و به محض دیدن مشکلی در دارو بلافاصله به تک تک داروخانه ها برای جمع آوری دارو مراجعه می شه
البته منکر مشکلات تولید دارو نیستم ولی یه همچه اشکالی تقریبا غیر ممکنه

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
من شخصا حاضرم 10 قرص استامینوفن 325 رو همراه با 10 قرص بکلوفن 25 یکجا بخورم اینا تداخل دارویی ندارند اما ترکیب ایندو با هم وجود نداره

استامینوفن با کدئین- پزودوافدرین- کلرفنیرامین و دیگر آنتی هیستامینها ترکیب می شه که برای بهبود علایم سرماخوردگی خوبه ولی با یه آنتی اسپاسم مثل بکلوفن هیچ سنخیتی نداره که با هم ترکیب شوند

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
من شخصا حاضرم 10 قرص استامینوفن 325 رو همراه با 10 قرص بکلوفن 25 یکجا بخورم اینا تداخل دارویی ندارند اما ترکیب ایندو با هم وجود نداره

استامینوفن با کدئین- پزودوافدرین- کلرفنیرامین و دیگر آنتی هیستامینها ترکیب می شه که برای بهبود علایم سرماخوردگی خوبه ولی با یه آنتی اسپاسم مثل بکلوفن هیچ سنخیتی نداره که با هم ترکیب شوند

خيلي خوشحالم كه يك متخصص و دكتر دارو سازي در فروم داريم و كاش ميشد در مديريت انجمن پزشكي ازشون استفاده كرد .

easytrading

Registered User
لایک‌ها
386
دکتر 10 تا مسمومیت دارویی نمیاره ؟
بعد اثر استامینوفن رو نفرون ها ثابت شده است که میگن یه دونه 500 بخوری 10-20 تا نفرون از دست میدی ؟
یا همینجوری رو هوا میگن ؟

کسی یادشه چند گرم استامینوفن در روز توکسیک هست? من یادم نیست اما حدش خیلی بالاتر از این حرفاست.

amirshakoori

Registered User
لایک‌ها
840

تموم شد و رفت

BryanAdams

Registered User
لایک‌ها
26
و باز هم حقه هاي اس ام اسي مخابرات راه افتاد واسه سود جويي. ملت هم كه طبق روال از ترس هي برا هم ميفرستن و سودش تو جيب مخابرات .... مفت مفت

تحقيق اينترنتي كه كردم ديدم داروسازها و داروخونه دار ها تكذيب ميكنن.

شايعه باکلفن اينم هست انگار كه ميگنن شل كننده عضله است

یکی از دوستام توی انجمن داروسازان فارس کار میکنه
میگه شایعه هست
همچین چیزی نیست

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
دکتر 10 تا مسمومیت دارویی نمیاره ؟
بعد اثر استامینوفن رو نفرون ها ثابت شده است که میگن یه دونه 500 بخوری 10-20 تا نفرون از دست میدی ؟
یا همینجوری رو هوا میگن ؟

مسموم می کنه اما نمی کشه
ld 50 یا دوز کشنده دارو بالا است
البته عوارض کبدی این دارو مهمتره تا عوارض کلیوی

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418

a_rudi

Registered User
لایک‌ها
189
به نظر منم شایعه است از همون نوع مخابراتی سودجویی که عرض کردم

اونایی هم که توی مثلا فلان آزمایشگاه کار میکنن و تایید میکنن اسیر همین شایعات میشن.

بهتره پاسخ قطعی رو متخصصین بدن

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
4 گرم در روز هست دکتر.

ممنون. بله اونجوری که یادمه عامل اول نارسایی کبدی تو آمریکا همین استامینوفن هست .
ولی حرفای دکتر صفوی که متخصص سم شناسی هستن و شاید شما بشناسیدش خیلی عجیب بود در مورد نفرون ها . همینایی که عرض کردم رو از ایشون شنیده بودم . تو تلوزیون حرف میزدن .

هر دارویی عارضه هم داره
من دو پارچ آب اگرچه کاملا سالم رو یکجا بخورم برام مشکل پیش می آید
چه برسه به دارو

اما مهم مصرف درست دارو است و اینکه عوارض نخوردن دارو بیشتر از عوارض دارو نباشه

samanni

Registered User
لایک‌ها
725

بنده دقیق نمیدونم شما ایا دکتر داروساز هستید یا خیر اما اینو به جرات میگم استامینوفن به تعداد زیاد بسیار کشنده اس کبد و کلیه ها رو نابود میکنه و حتی موارد زیادی هم خودکشی با استامینوفن بوده البته دوز زیادش بسیار کشنده اس
موفق باشید

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
من که ندیدم همچین ترکیبی تا حالا!
به نظرم شایعه ای بیش نیست

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
بنده دقیق نمیدونم شما ایا دکتر داروساز هستید یا خیر اما اینو به جرات میگم استامینوفن به تعداد زیاد بسیار کشنده اس کبد و کلیه ها رو نابود میکنه و حتی موارد زیادی هم خودکشی با استامینوفن بوده البته دوز زیادش بسیار کشنده اس
موفق باشید

من که نگفتم استامینوفن هیچ عارضه ای نداره پستهای بعدی رو هم گفتم که عوارض مخصوصا کبدی استامینوفن خطرناکه اما 10 عدد قرص کشنده نیست و البته من زندگی رو دوست دارم و 10 قرص استامینوفنو یکجا نخواهم خورد!:Dمی خواستم بگم متن سوال استارتر محترم شایعه است

هر دارویی یه دوز مسموم کننده داره یه دوز کشنده
میزان دوز کشنده داروها هم نسبت به دوز توکسیکشان خیلی بالاتره

اینکه یه کارخانه دارویی یه اشتباه بی ربط بکنه و دو ترکیب دارویی بی ربط رو با هم ترکیب کنه ممکن نیست و هیچ کارخانه ای مجاز نیست راسا و بدون مجوز داروی جدیدی با ترکیب جدید تولید کنه
ببینید تولید کننده- یا حتی پزشک و داروساز در قبال عوارض دارو مقصر نیست- فرض کنیم پزشکی برای مریضی که مصرف مثلا پنی سیلین براش اندیکاسیون داره ویال پنی سیلین تجویز کنه حالا اگه این بیمار دچار شوک آنافیلاکسی بشه و فوت کنه هیچ کس مقصر نیست
نه پزشک نه داروساز و نه پرستار تزریق کننده
اما اگه پزشک این دارو رو برای مثلا آنفولانزا تجویز کنه و یا داروساز بدون نسخه دارو رو به فردی بده و مریض دچار عارضه بشه پدر پزشک و داروساز رو درمی آورند
کارخانه داروسازی هم می ره مجوز می گیره دارو تولید کنه دارویی هم که تولید می کنه باید توجیه داشته باشه- باید یه فرم تایید شده باشه

سیستم دارویی اجازه تولید دارویی با ترکیب استامینوفن و باکلوفن رو نمی ده- اصلا کارخانه تولید دارو پی تولید یه همچه چیزی نمی ره
فرض سوال استارتر عزیز غلطه و نگرانی بی موردیه

Last edited:

amijon

Registered User
لایک‌ها
283
بیخود شایعه درست نکنید دوستان،شبکه خبر ساعت 7 صبح امروز اعلام کرد که این خبر شایعه هست.خودم از تلویزیون خبرشو شنیدم.

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
[h=1]وزارت بهداشت: دارویی به نام «دگلوفین» در کشور وجود ندارد/ مردم نگران نباشند[/h] جامعه > سلامت - وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیهای محتوای پیامکی با مضمون مرگ افرادی بر اثر مصرف دارویی که مشابه استامینوفن معرفی شده است را به شدت تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این اطلاعیه آمده است: هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعاتی که اخیراً با ارسال گسترده پیامکهایی به هموطنان مبنی بر به کما رفتن و مرگآور بودن این دارو متشر شده است از اساس تکذیب می شود.
در ادامه این اطلاعیه از هموطنان خواسته شده است هرگونه اطلاعیابی در زمینه محصولات دارویی و غذایی را از طریق رسانههای جمعی و یا ارگانهای ذیصلاح استعلام نمایند و به شایعات این چنینی توجه نکنند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این اطلاعیه از دستگاههای ذیربط خواسته است با منابع انتشار پیامکهایی که موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی مردم شدهاست، برخورد قانونی مناسب صورت گیرد.
همچنین در پی انتشار پیامک‌هایی مبنی بر هشدار مرگ‌آور بودن دارویی به نام دگلوفین که مشابه استامینوفن معرفی شده، مدیرکل اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با تکذیب این پیامک‌ها گفت: دارویی با این نام اصلاً در کشور وجود ندارد.

عباس زارع نژاد به فارس گفت: هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعات مبنی بر اینکه مصرف دارویی به نام دگلوفین که مشابه استامینوفن معرفی شده و اعلام شده مصرف آن باعث کمای بیمار شده است به هیچ وجه صحت ندارد. ضمن اینکه اساساً دارویی با این نام در کشور وجود خارجی ندارد.
مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تأکید کرد: همه انواع داروی استامینوفن که با نامهای تجاری مختلف در داروخانه های کشور توزیع می شوند مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و هیچ مشکلی ندارند.
وی اضافه کرد: معلوم نیست افرادی که این پیامکهای کذب را منتشر می کنند و در بین مردم نگرانی ایجاد می کنند، چه هدفی را دنبال می کنند. از نیروی انتظامی و مخابرات انتظار داریم منشا و منبع این پیامک ها را شناسایی و با آنها برخورد کنند تا افراد غیر مسئول در بین مردم نگرانی بیهوده ایجاد نکنند.

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
صحبت های دوستان
فمارا و Dr.Mass کاملا تایید میشه ! این خبر هم شایعه ای بیش نیست !
در ضمن عارضه مهم وخطرناک استامینوفن در دوز بالا بیشتر مسمومیت های کبدی هست تا کلیوی !

پ ن : این همه کاربر مرتبط با رشته های علوم پزشکی داریم امایکی شون مدیر این قسمت نیستن برای همینه که این بخش خیلی به هم ریخته شده .. کاش مدیران یه فکری هم برای اینجا کنن .

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
ماشالله به جدیت برادران گمنام سرباز امام مهدی (ع)!:p

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از وبدا دکتر عباس زارع نژاد گفت: یکی از عوامل ارسال پیامک کذب داروی مرگ آور مشابه استامینوفن، در یکی از استانهای کشور دستگیر شده است که جزئیات این شناسایی و دستگیری، بزودی توسط مراجع ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد.
این در حالی است که از روز گذشته پیامکهای مشکوکی برای هموطنان ارسال می شد مبنی بر اینکه دارویی مشابه استامینوفن وجود دارد که مرگ آور است.
در همین حال وزارت بهداشت اعلام کرد که هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعاتی که اخیراً با ارسال گسترده پیامک‌هایی به هم‌وطنان مبنی بر به کما رفتن و مرگ‌آور بودن این دارو متشر شده است از اساس تکذیب می‌شود.
در ادامه این اطلاعیه از هموطنان خواسته شده است هرگونه اطلاع‌یابی در زمینه محصولات دارویی و غذایی را از طریق رسانه‌های جمعی و یا ارگان‌های ذیصلاح استعلام نمایند و به شایعات این چنینی توجه نکنند.
دکتر رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو نیز اظهار داشت: در این پیامکها نامهای مختلفی به عنوان داروهای مشابه استامینوفن همچون دگلوفین عنوان شده است که اصلا چنین دارویی در کشور وجود ندارد.
وی با تاکید بر دروغ بودن چنین اخباری، تصریح کرد: داروی استامینوفن با نامهای تجاری مختلفی در داروخانه های کشور وجود دارد، که هیچ کدام از آنها مشکلی ندارند و همگی مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

بالا