• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

درخواست مشاوره از کارشناسان راجع به ارتقاء یه سالار

amin5153

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من این سیستم رو فعلا دارم :blush:
MOTHERBORD=GA-8I848E
CPU=2.8 CELERON
VGA=128 GEFORCE
HDD=320 GB
RAM=1.3 GIG
می دونم یه خورده قدیمی هستش ولی دلم نمیاد فعلا عوضش کنم . در ضمن کارمم راه میندازه:goatee:
حالا میخام که CPU رو 3.2 فول کنم به قیمت 30 تومن
و گرافیک رو 512 کنم به قیمت 40 تومن
و یه رم 1 گیگ DDR1 اضافه کنم که یکی از دوستان قیمت 45 قیمت دادن البته آک!!(که فکر کنم یه خورده بالاست)
ولی کلن می خوام بیشتر از 100 تومن نشه
حالا مساله اینه که اولا آیا با اضافه کردن اینا تغییرات محسوسی در سیستمم ایجاد می شه؟
دوما مادر برد بنده کشش این قطعات رو داره؟
سوما آیا این هزینه کردن اصلا ارزششو داره؟

این هم OVERVIEW مادربرد در سایت گیگابایت
GIGABYTE - Motherboard - Socket 478 - GA-8I848E (rev. 1.0)
ضمنا دوستانی که قیمت پایین تر این اجناس رو دارن همین جا اعلام کنند.
با تشکر;)

marah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. 1-مادربوردتون CPU را ساپورت میکنه 2-مادربوردتون با اینکه 3تا سوکت رم داره ولی بیشتر از 2 گیگ رم ساپورت نمیکنه.با توجه به اینکه 1.3 گیگ رم دارید 1 گیگ اضافه کنید کل 2.3 گیگ قابل استفاده نیست. 3-اگه همین سیستم کارتون را راه میندازه نمیخاد براش هزینه کنید چون به نظر من اصلا ارزشش را نداره. 4-تغییر خیلی محسوسی به وجود نمیاد

persianboys85

Registered User
لایک‌ها
46
1 . تغییر خیلی زیاد که نه گ
گرافیک توی بازی یه مقدار تاثیر داره . اونم اگه چیپش جدیدتر باشه مثلا سری 7 Nvidia که بالاتر از اون هم AGP دیگه نداره.
CPU 3.2 سرعتش از سی پی یو خودت بیشتره ولی نه اونطوری که فکرشو کنی
رم هم که چون یه گیگ داری تاثیری برات نداره تو ویندوز XP
مادربردتم کشش داره ولی مین خیلی حرفه ای نبوده زمان خودشم نسبت به یه سری مدل ها
من خودم 775 داشتم و چون لپ تاپ گرفتم فروختم اونو ولی دیدم PC جای خودشو داره یه 478 جور کردم .شمام اگه برای کار معمولی میخوای زیاد هزینه اش نکن . کلا ارتقا بده چون همین هزینه رو میشه سیستم بالاتر گرفت ولی 478 دیگه بالاتر نداره

me-pc

Registered User
لایک‌ها
360
داداش شما که میخوای 100 خرج کنی و این قطعاتتو به غیر از هارد نگه داری میتونی 80 بفروشیشون!

بعد برو یه مین azrock h61m-ps به قیمت 100 و یه سیپیو g540 به قیمت 70_80 و یه رم 2گیگ ddr3 به قیمت 20 تومن بگیر که مین هم سوکت 1155 که جدیدترین سوکت اینتل هست رو داره و هم گرافیک pci میخوره و یعنی از هر نظر قابلیت ارتقا داره!

در ضمن سیپیو یه گرافیک داخلی داره که از این 128 خودت تقریبا دو تا سه برابر قویتره!و فعلا نیازتو برطرف میکنه تا بعد که خواستی یه گرافیک هم بخر.

یعنی 80 تومن قطعات خودتو بفروش و 120 هم بذار روش که میشه با 200 تومن یه سیستم با قابلیب ارتقا حداقل تا 3سال دیگه و قویتر از سیستم فعلیت بگیری!

سوالی بود در خدمتم :)

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
سلام

نه تغییر انچنان شاخی انجام نمیشه
شما هاردتو نگه دار بقیه قطعاتتو بفروش با پولش برو یه مادربرد سی پی یو و بخر که برات به صرفه تره
من مادر برد سی پی یوتم خریدارم

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
دوست عزیز پولت رو برای ارتقاء این پلتفرم دور نداز اگه این قطعات کارتو راه میندازه به ترکیبش دست نزن چون اصلا ارزششو نداره وگرنه قطعاتتو توی فروم بزار برای فروش و بعدش به توصیه me-pc عمل کن
در کل شما باید بفرمائید استفادتون از سیستم چیست و چقدر میتونید هزینه کنید تا دوستان راهنمائی کنند.

amin5153

Registered User
لایک‌ها
3
سلام. 1-مادربوردتون CPU را ساپورت میکنه 2-مادربوردتون با اینکه 3تا سوکت رم داره ولی بیشتر از 2 گیگ رم ساپورت نمیکنه.با توجه به اینکه 1.3 گیگ رم دارید 1 گیگ اضافه کنید کل 2.3 گیگ قابل استفاده نیست. 3-اگه همین سیستم کارتون را راه میندازه نمیخاد براش هزینه کنید چون به نظر من اصلا ارزشش را نداره. 4-تغییر خیلی محسوسی به وجود نمیاد

1 . تغییر خیلی زیاد که نه گ
گرافیک توی بازی یه مقدار تاثیر داره . اونم اگه چیپش جدیدتر باشه مثلا سری 7 Nvidia که بالاتر از اون هم AGP دیگه نداره.
CPU 3.2 سرعتش از سی پی یو خودت بیشتره ولی نه اونطوری که فکرشو کنی
رم هم که چون یه گیگ داری تاثیری برات نداره تو ویندوز XP
مادربردتم کشش داره ولی مین خیلی حرفه ای نبوده زمان خودشم نسبت به یه سری مدل ها
من خودم 775 داشتم و چون لپ تاپ گرفتم فروختم اونو ولی دیدم PC جای خودشو داره یه 478 جور کردم .شمام اگه برای کار معمولی میخوای زیاد هزینه اش نکن . کلا ارتقا بده چون همین هزینه رو میشه سیستم بالاتر گرفت ولی 478 دیگه بالاتر نداره

داداش شما که میخوای 100 خرج کنی و این قطعاتتو به غیر از هارد نگه داری میتونی 80 بفروشیشون!

بعد برو یه مین azrock h61m-ps به قیمت 100 و یه سیپیو g540 به قیمت 70_80 و یه رم 2گیگ ddr3 به قیمت 20 تومن بگیر که مین هم سوکت 1155 که جدیدترین سوکت اینتل هست رو داره و هم گرافیک pci میخوره و یعنی از هر نظر قابلیت ارتقا داره!

در ضمن سیپیو یه گرافیک داخلی داره که از این 128 خودت تقریبا دو تا سه برابر قویتره!و فعلا نیازتو برطرف میکنه تا بعد که خواستی یه گرافیک هم بخر.

یعنی 80 تومن قطعات خودتو بفروش و 120 هم بذار روش که میشه با 200 تومن یه سیستم با قابلیب ارتقا حداقل تا 3سال دیگه و قویتر از سیستم فعلیت بگیری!

سلام

نه تغییر انچنان شاخی انجام نمیشه
شما هاردتو نگه دار بقیه قطعاتتو بفروش با پولش برو یه مادربرد سی پی یو و بخر که برات به صرفه تره
من مادر برد سی پی یوتم خریدارم

دوست عزیز پولت رو برای ارتقاء این پلتفرم دور نداز اگه این قطعات کارتو راه میندازه به ترکیبش دست نزن چون اصلا ارزششو نداره وگرنه قطعاتتو توی فروم بزار برای فروش و بعدش به توصیه me-pc عمل کن
در کل شما باید بفرمائید استفادتون از سیستم چیست و چقدر میتونید هزینه کنید تا دوستان راهنمائی کنند.

ممنون از توصیه ها وراهنمایی هاتون

AghilFKR

Registered User
لایک‌ها
37

به شدت تایید میشه:specool:

ahmad_ebra

Registered User
لایک‌ها
258
دوست گرام به هیچ عنوان این خرجهارو نکنید که اصلا فایده ای نداره

پیشنهاد میکنم قطعاتو بفروشید و با 130 تومن یه مادربرد ازراک ای ام دی و یدونه پردازنده سمپرون 145 بخرید

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
اون مشخصاتی که شما برای تعویض دادید در عمل هیچ تغیری روی سیستمتون ایجاد نمیکنه و کارایی محسوسی رو بالاتر نمیبره ، البته شاید الان 6 سال پیش بود چرا و عالی بود .

اما یا کلا عوض کنیدش یا همین خوبه و اون 100 تومن رو نگه دارید شاید کار ضروری تری پیش اومد ! :D

hydrghl

Registered User
لایک‌ها
34

به نظر من کلا سیستم 478 ارزش خرج کردن نداره مگه 30-40 تومن! بیشتر از این اصلا اصلا معقول نیست. اگر 775 بود تا 200 تومن هم ارزش داشت !

اگه بتونی مطابق گفته ی دوستمون، سیستمت رو بدون هارد 80 بتونی بفروشیش ، با باقی حرفشون کاملا موافقم ;)

هرچند به نظرم قیمتا رو خیلی خوش بینانه در نظر گرفتن! هم فروش و هم خرید رو ! ولی در کل پیشنهادشون خوبه چون بعدا راحت میتونی ارتقاش بدی !

intel g620 هم روش بندازی که بهتر! gta iv هم میاره برات بالا که در حین کار بازی کنی حوصلت سر نره :D

ecsi

Registered User
لایک‌ها
12
قابل توجه دوست عزيزمون amin5153
مد نظر داشته باشيد كه اساتيد فوق تقريبا همگي خريدار/فروشنده قطعات كاركرده(،نو) هستند!!!!
و طبعا توصيه شان به فروش قطعات شماست!!!
قدر اين جور سالارها رو بدونيد:D
كه اگر همينو بخواهيد تهيه كنيد ........................
:(

Red_Diamond66

Registered User
لایک‌ها
44
تاپیک خوبیه.
سیستم منم اینه.

main
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2629#ov]GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-P35-DS3L (rev. 2.0)

cpu

http://ark.intel.com/products/30783/Intel-Core2-Duo-Processor-E6550-(4M-Cache-2_33-GHz-1333-MHz-FSB)
power green480 real black

فکرکنم رممو 4 گیگ کنم خیلی بهتر شه. اگر کسی 2تا2گی باس 1066 مارک معتبر داشت بگه. تعویضم میکنم

ahmad_ebra

Registered User
لایک‌ها
258
مد نظر داشته باشيد كه اساتيد فوق تقريبا همگي خريدار/فروشنده قطعات كاركرده(،نو) هستند!!!!

چقدر كوتاه فكر هستيد شما ، قطعات ايشون اش دهن سوري نيست كه كسي واسش طمع كنه

Sent from my iPhone4s using Tapatalk

pcrazy

Registered User
لایک‌ها
61

فقط میتونم بگم :دی

ijnmko

Registered User
لایک‌ها
34
اقا فکر کنم اول شما باید مشخص کنید از این سیستم چه انتظاری داری
اگر برای بازی باشه پیشنهاد میکنم ارتقاش ندی
اگر برای افزایش کارایی و سرعت سیستمتو باشه بهتره همینو ارتقا بدی تقییرش هم محسوسه
وفقط در رمها وcpu واگر نیاز بود power تغییرات ایجاد کن

ecsi

Registered User
لایک‌ها
12
چقدر كوتاه فكر هستيد شما ، قطعات ايشون اش دهن سوري نيست كه كسي واسش طمع كنه

Sent from my iPhone4s using Tapatalk

توهين شما نشانه شخصيت و فرهنگ خانوادگي شماست (00)
------------------------------------------------------------------------
قطعات ايشون براي خود ايشون اتفاقا آش دهن سوزي هست لطفا واسش طمع نكنيد :p:D

سيستم با تغيير cpu و اضافه كردن رم تغيير نسبتا محسوسي ميكنه(تجربه شخصي)
تصميم با amin كه به وسع اعتقاد داره يا نه؟؟؟:rolleyes:
قبلا هم كه agp 256 نازنينشو فروخت:(
شايد رو اين سيستم جواب ميداد

Last edited:

amin5153

Registered User
لایک‌ها
3
------------------------------------------------------------------------
قطعات ايشون براي خود ايشون اتفاقا آش دهن سوزي هست لطفا واسش طمع نكنيد :p:D

سيستم با تغيير cpu و اضافه كردن رم تغيير نسبتا محسوسي ميكنه(تجربه شخصي)
تصميم با amin كه به وسع اعتقاد داره يا نه؟؟؟:rolleyes:
قبلا هم كه agp 256 نازنينشو فروخت:(
شايد رو اين سيستم جواب ميداد

cpu رو عوض می کنم به 3.2 اونم full فکر کنم ازششو داشته باشه وتغییراتی ایجاد کنه
ممنون دوست من
ولی گرافیک و رم فکر کنم زیاد حالی بهش نده....
آره اونم فروخته ام....
;)

ecsi

Registered User
لایک‌ها
12
موافقم 80%

Last edited:
بالا