• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

رویا بینی آگاهانه و برون فکنی

hosein.blak

Registered User
لایک‌ها
299
نه عزیزم اصلا اینطوری نیست بزار یک خاطره رو برات بگم: خیلی وقت پیش حدود 9 سال پیش خواب دیدم یک پرنده گرفتم تو خواب داشتم این موضوع رو پیش یک مغازه که یک ماشین جیپ هم روبه روش پارک شده بود به یکی از دوستام میگفتم (منو این دوستم عاشق این نوع پرنده بودیم :دی) مثلا میگفتم من این پرنده رو گرفتم و خوشحال بودیم، خب از خواب بیدار شدم خلاصه رفتم پیش دوستم با شادی :) داشتم بهش میگفتم که خواب دیدم اون پرنده رو گرفتم... که ناگهان متوجه شدم دقیقا تو همون مکان کنار همون مغازه هستیم و همون ماشین اونجا پارک شده!!!!!! یعنی یه لحضه زبونم بند اومد! شاید باور کردنی نباشه اما واقعی هستش،خلاصه از این تجربه ها داشتم ولی این اولین بارم بود (البته تا اونجا که یادم میاد)
اون پرنده دیدنت که مثل مدار بستن من می مونه |:
به این، صحنه های آشنا میگن یه اسمی هم داشت یادم نمیاد!!! قبلا دربارش خونده بودم تا جایی که فهمیدم ربطی به روح نداشت ولی زیاد یادم نیست تا توضیح بدم!!
الان یادم اومد اسمش دژاو بود فک کنم !! :دی

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,176
به این، صحنه های آشنا میگن یه اسمی هم داشت یادم نمیاد!!! قبلا دربارش خونده بودم تا جایی که فهمیدم ربطی به روح نداشت ولی زیاد یادم نیست تا توضیح بدم!!
اون بالا هم گفتم بهش میگن آشنا پنداری یا همون Deja Vu

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
این فقط یکیش بود،یه مدت طوری شد که خانواده میگفتند مهدی فردا چه اتفاقی قراره بیوفته :|

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
آیا اون فرد پــ ـفیوزی که تو خواب هی مارو از بلندی هل میده، رو هم شناسایی کردید یا خیر؟ :|

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
داداش شما چی می زنی ؟ جنست خیلی مرغوبه ها بده ما هم از همون بزنیم .

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
1- بحث تکراری است. فکر کنم یکسال پیش توسط خودتون یا یه کاربر دیگه همچین تاپیکی در مورد برون فکنی ایجاد شده بود و توش گفته شده بود که استادِ استارتر، قدرت خارج کردن روح از بدن و برون فکنی رو داره.

2- رویا بینی آگاهانه تا حدودی قابل درک و توجیه است و یه سری کارهای علمی هم درباره اش انجام شده، اما برون فکنی، به نظر من فقط ناشی از فعالیت مغز است و نه چیز دیگر! یعنی قدرت مغز در ایجاد حالت تخیل واقعی! شما میگید شخص، روح رو از جسمش خارج کرده و از سقف رد شد و جنس سیمان و بتن موجود در سقف رو حس کرده یا بارون رو با دستش لمس و حس کرده. مگه روح انسان (در صورت وجود داشتن) دارای حواس پنچگانه است که جنس بتن رو احساس کنه!؟
البته میشه بوسیله قدرت ذهن و مغز، کیفیت لمس اشیا رو در ذهن بازسازی کرد و اینقدر این موضوع رو به خود تلقین کرد، تا برای خود فرد واقعی بشه.

شاید شما چیز های آشنایی رو میبینید که هر روز اتفاق میافته و خیال کنید دارید آینده رو میبینید!! چون روز قبلش خوابش رو دیدین!! برا منم اتفاق افتاده این چیزا
3- این جریان هیچ ربطی به برون فکنی و روح و... نداره و همانطور که سایر کاربران هم اشاره کردند بهش میگن پدیده آشناپنداری یا دژا-وو
دلیل "آشناپنداری" به صورت خلاصه و ساده اینه که مغز شما از دوران کودکی تا حالا انبوهی از خاطرات رو به صورت فشرده شده (به صورت RAR یا ZIP شده!) در خودش ذخیره کرده. اما نحوه ذخیره سازی خاطرات در مغز به صورت ZIP شده با ZIP در کامپیوتر متفاوته! یعنی در مغز کل جریان یک خاطره ذخیره نمیشه، بلکه فقط قسمتهای مهمش (مثلا چند سکانس مهمش) ذخیره میشه و در موقع یادآوری خاطره، مغز میاد با استفاده از اون چند سکانس کل جریان رو دوباره بازسازی می کنه. (پس یادآوری خاطرات در مغز ممکنه زیاد دقیق و عین واقعه اصلی نباشه!) حالا اینا رو داشته باشید...
میریم سراغ دژا-وو: وقتی شما یه اتفاق رو می بینید، سریع مغز شما میاد داخل آرشیو ناقصش رو می گرده و سعی می کنه عین اون واقعه رو پیدا کنه و ممکنه حین جستجو یه سکانس از یه خاطره دیگه که شبیه همین صحنه ای باشه که همین الآن دیدید رو پیدا کنه و به صورت ناقص خاطره رو براتون بازسازی می کنه و شما تصور می کنید که این صحنه یا اتفاق رو قبلا دیدید. یعنی چون صحنه ای که دیدید، فقط شبیه صحنه ای از خاطره قبلی شماست، مغز شما به اشتباه فکر می کنه که چیزی که می بینید، همون خاطره قبلی است و این حس رو به شما القا می کنه که این صحنه رو قبلا جایی دیدید.
اطلاعات بیشتر:
mardoman.net/life/dejavu/
fa.wikipedia.org/wiki/آشناپنداری

Last edited:

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
آیا اون فرد پــ ـفیوزی که تو خواب هی مارو از بلندی هل میده، رو هم شناسایی کردید یا خیر؟ :|
سوال جالبی کردی(البته اگر درست متوجه شده باشم) میخواستم در مورد این موضوع هم صحبت کنم،در این حالت شما برون فکنی کردید و در حال برگشتن به بدن خود هستید شاید شما درست نگفتید چه طوری میشید :دی اما من که یه حالت اوفتادن از جایی رو احساس میکنم!!

Last edited:

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
1- بحث تکراری است. فکر کنم یکسال پیش توسط خودتون یا یه کاربر دیگه همچین تاپیکی در مورد برون فکنی ایجاد شده بود و توش گفته شده بود که استادِ استارتر، قدرت خارج کردن روح از بدن و برون فکنی رو داره.

2- رویا بینی آگاهانه تا حدودی قابل درک و توجیه است و یه سری کارهای علمی هم درباره اش انجام شده، اما برون فکنی، به نظر من فقط ناشی از فعالیت مغز است و نه چیز دیگر! یعنی قدرت مغز در ایجاد حالت تخیل واقعی! شما میگید شخص، روح رو از جسمش خارج کرده و از سقف رد شد و جنس سیمان و بتن موجود در سقف رو حس کرده یا بارون رو با دستش لمس و حس کرده. مگه روح انسان (در صورت وجود داشتن) دارای حواس پنچگانه است که جنس بتن رو احساس کنه!؟
البته میشه بوسیله قدرت ذهن و مغز، کیفیت لمس اشیا رو در ذهن بازسازی کرد و اینقدر این موضوع رو به خود تلقین کرد، تا برای خود فرد واقعی بشه.

3- این جریان هیچ ربطی به برون فکنی و روح و... نداره و همانطور که سایر کاربران هم اشاره کردند بهش میگن پدیده آشناپنداری یا دژا-وو
دلیل "آشناپنداری" به صورت خلاصه و ساده اینه که مغز شما از دوران کودکی تا حالا انبوهی از خاطرات رو به صورت فشرده شده (به صورت RAR یا ZIP شده!) در خودش ذخیره کرده. اما نحوه ذخیره سازی خاطرات در مغز به صورت ZIP شده با ZIP در کامپیوتر متفاوته! یعنی در مغز کل جریان یک خاطره ذخیره نمیشه، بلکه فقط قسمتهای مهمش (مثلا چند سکانس مهمش) ذخیره میشه و در موقع یادآوری خاطره، مغز میاد با استفاده از اون چند سکانس کل جریان رو دوباره بازسازی می کنه. (پس یادآوری خاطرات در مغز ممکنه زیاد دقیق و عین واقعه اصلی نباشه!) حالا اینا رو داشته باشید...
میریم سراغ دژا-وو: وقتی شما یه اتفاق رو می بینید، سریع مغز شما میاد داخل آرشیو ناقصش رو می گرده و سعی می کنه عین اون واقعه رو پیدا کنه و ممکنه حین جستجو یه سکانس از یه خاطره دیگه که شبیه همین صحنه ای باشه که همین الآن دیدید رو پیدا کنه و به صورت ناقص خاطره رو براتون بازسازی می کنه و شما تصور می کنید که این صحنه یا اتفاق رو قبلا دیدید. یعنی چون صحنه ای که دیدید، فقط شبیه صحنه ای از خاطره قبلی شماست، مغز شما به اشتباه فکر می کنه که چیزی که می بینید، همون خاطره قبلی است و این حس رو به شما القا می کنه که این صحنه رو قبلا جایی دیدید.
اطلاعات بیشتر:
mardoman.net/life/dejavu/
fa.wikipedia.org/wiki/آشناپنداری
من اولین بارم هست در این انجمن این موضوع رو ایجاد میکنم!
با بیشتر گفته های شما مخالف هستم،خب شما اعتقاد به برون فکنی ندارید....
آشناپنداری با چیزی که من گفتم خیلی تفاوت داره عزیز من....

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
@ استارتر: منظور کاربر @hkhafan رو اشتباه برداشت کردید ( :دی )

من اولین بارم هست در این انجمن این موضوع رو ایجاد میکنم!
لینک تاپیک مشابه تاپیک شما رو بعد از 10 دقیقه جستجو در فوروم پیدا کردم!

http://forum.persiantools.com/threads/تجربه-خروج-از-بدن-یا-obe.293009/

به نظر شما روح انسان دارای حواس پنجگانه است؟ اگه دارای حواس پنجگانه است، پس باید داری یک مغز مستقل برای تحلیل اطلاعات دریافتی از حواس پنجگانه باشد. اگه دارای حواس پنجگانه نیست و از طریق دیگه اطلاعات رو دریافت می کنه، پس چرا تجربه ای دقیقاً مشابه حواس پنجگانه رو به طرف القا می کنه؟

Last edited:

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
@ استارتر: منظور کاربر @hkhafan رو اشتباه برداشت کردید ( :دی )

لینک تاپیک مشابه تاپیک شما رو بعد از 10 دقیقه جستجو در فوروم پیدا کردم!

http://forum.persiantools.com/threads/تجربه-خروج-از-بدن-یا-obe.293009/

پیشنهاد می کنم، تک تک پست های تاپیک بالا رو با دقت بخونید.

به نظر شما روح انسان دارای حواس پنجگانه است؟ اگه دارای حواس پنجگانه است، پس باید داری یک مغز مستقل برای تحلیل اطلاعات دریافتی از حواس پنجگانه باشد. اگه دارای حواس پنجگانه نیست و از طریق دیگه اطلاعات رو دریافت می کنه، پس چرا تجربه ای دقیقاً مشابه حواس پنجگانه رو به طرف القا می کنه؟
این لینک چه ارتباطی با من داره؟ :دی میدونم با من نبوذی :D
عزیز من شما در مورد برون فکنی یکم مطالعه کنید،برون فکنی در واقع خروج کالبد اختری هستش نه روح!

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
این لینک چه ارتباطی با من داره؟ :دی میدونم با من نبوذی :D
عزیز من شما در مورد برون فکنی یکم مطالعه کنید،برون فکنی در واقع خروج کالبد اختری هستش نه روح!
راستش من اطلاعی از واژه "کالبد اختری" نداشتم! الآن یه جستجوی کوچولو انجام دادم، اینجور برداشت کردم که "کالبد اختری" رابط بين روح و جسم است و مانند ریسمانی ارتباط بین روح و جسم رو برقرار می کنه. تعریفش درسته؟

به نظر من "خارج کردن روح از بدن" و "خروج کالبد اختری" در عمل یک معنی رو میده و فقط واژه های متفاوتی براش بکار رفته.

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
راستش من اطلاعی از واژه "کالبد اختری" نداشتم! الآن یه جستجوی کوچولو انجام دادم، اینجور برداشت کردم که "کالبد اختری" رابط بين روح و جسم است و مانند ریسمانی ارتباط بین روح و جسم رو برقرار می کنه. تعریفش درسته؟

به نظر من "خارج کردن روح از بدن" و "خروج کالبد اختری" در عمل یک معنی رو میده و فقط واژه های متفاوتی براش بکار رفته.
تعریفش درسته اما این فقط توضیح کلی این موضوع میتونه باشه،نه دارید اشتباه میکنید خودتون دارید میگید روح با کالبد اختری متفاوت هستش پس در نتیجه نمیتونه خروجشون هم یکی باشه!

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757
عاقا

من هیچ خوابی جز غیر خواب های سوسکی نمیتونم ببینم! 7-5سالی هست هر شب و هرشب همش یه جور خواب! اوایل به صورت Soft با همکلاسی و بچه محل بود اما تو این 2ساله اخیر هارد شده:(

البته این اواخر به خاطر تنوع فقط به خاطر تنوع ماده هارو هم آوردم تو خوابم
lpbayftnc240f3ocos6h.jpg

در ضمن از بچه گی همیشه موقع خواب ترس داشتم:( بعضی روزا هست که 4ساعت از زیره پتو خیره میشم به دَره خونه فک میکنم دزد ـه الان ـه که بیاد تو! ولی 10سال ـه نمییاد این دزده!

یه بار نصف شب داداشم به جای دزد ـه درو باز کرد من داشتم داااااد میزدم ولی هیشکی صدای منو نمیشنید! حتی داداشم که اومده بود تو!

خلا3 چیزی جز خواب سوسکی نمیتونم ببینم!

اصن خواب نمیبینم که! چشامو میبندم فک میکنم و به عقده های مادی و جنسی م میپردازم .

اصن به خاطر همینا کورسی مغز شدم معاف شدم:D

البته من روزی 15-16ساعت خوابم . چیکار کنیم دیگه تو خواب زندگی میکنم تا واقعیت . مییام میبینم تو واقعیت هیچی برام جالب نیست و... ترجیح میدم تو همون خواب زندگی کنم . و امیدی به زندگی واقعی ندارم

arsi.vamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

منم اطلاعات زيادي ندارم ولي تو اين چند روزه مطالعم متوجه شدم كه در هنگام برونفكني خروج كامل روح صورت نميگيره فقط در حدود ١٠٪ روح.احتمالا همون رو ميگن كالبد اختري(بازم ميگم شايد من اشتباه ميكنم)

Sent from my iPad using Tapatalk

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
منم اطلاعات زيادي ندارم ولي تو اين چند روزه مطالعم متوجه شدم كه در هنگام برونفكني خروج كامل روح صورت نميگيره فقط در حدود ١٠٪ روح.احتمالا همون رو ميگن كالبد اختري(بازم ميگم شايد من اشتباه ميكنم)

Sent from my iPad using Tapatalk
بله اشتباه میکنید،کالبد اختری بین روح و جسم قرار داره و برون فکنی هم خروج کالبد اختری هست نه روح

بالا