برگزیده های پرشین تولز

وام بانک رسالت ؛ بهترین ، ساده ترین و کم بهره ترین تسهیلاتی که تاکنون گرفته ام

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
من به تازگی از موسسه مالی اعتباری مهر (بانک مهر اقتصاد) وام گرفتم. اونجا هم یه همچین شرایطی داره، در یه مواردی بهتر از رسالت و در یه مواردی بدتر:

1- حداقل باید 4 ماه از باز کردن حساب گذشته باشه و تو این مدت میشه با حساب کار کرد (واریز و برداشت)
2- هر ماه حساب داشتن، معادل 6 قسط وام هست، یعنی 4 ماهه میشه 24 قسط و 6 ماهه میشه 36 قسط
3- میشه با کمتر کردن میزان وام، قسطها را بیشتر کرد یا برعکس
4- برای وام کمتر از 15 میلیون فقط یک ضامن میخواد ولی ضامن یا باید کاسب باشه و یا کارمند رسمی
5- وام گیرنده میتونه بجای چک، سفته بده ولی ضامن حتما باید چک و گواهی کسر از حقوق داشته باشه

اما مهمترین تفاوتش سود وام هست که برای مهر، 15 درصد هست که نسبت به رسالت که میگن 2 درصده، خیلی بیشتره!

آقا احسان از مقدار سود واقعیش مطمئنید؟

بله مطمئن هستم
ببین داداش من نمیخوام بگم این وام خوب نیست اما چیزی که به ظاهر میگن هم نیست
اتفاقا یه جور وامه دیگه هر وامی برای شخصی که واقعا لازم داشته باشه میتونه خوب باشه
اما در مورد صندوقی (بانک قرض الحسنه) بنام رسالت
بهره (در بانکداری اسلامی میگن سود) ای که این بانک از شما میگیره به ظاهر 2% هست اما وقتی که محاسبه میکنیم سر از 16.5 درصد در میاره
چرا این اتفاق میوفته؟ خودتونم میدونید خیلی سادست
یه محاسبه کوچیک
فرض کنیم همین شما 6 تومن پول داری میخای 6 تومن دیگه هم از رسالت وام بگیری اونم 3 ساله (36 ماهه) که شما گرفتی
خب برای اینکه بتونی 6 تومن وام 10 ماهه بگیری باید همین پولو 4 ماه بخوابونی
و برای اینکه بتونی 6 تومن وام 36 ماهه بگیری باید همین پولو 14 ماه بخوابونی (یا به گفته شما مبلغ رو اضافه کنی که فرقی در محاسبات ما نمیکنه)
خب پرداختی های واقعی شما این سه مورد هست:
1. خب 6 تومن رو 14 ماه خوابوندن یعنی اینکه شما 1.400.000 سود بانکی 20 درصد رو از دست دادی (پس این میشه هزینه اول)
2. هزینه دوم همون اصل وامه که باید پس بدی 6.000.000 تومن
3. سوم 200.000 تومن همون بهره 2% که واسه 36 ماه تقریبا همین قدر میشه.
جمع : 7.600.000

خب شما 7.600.000 کلا پرداخت خواهی کرد
یعنی طبق آخرین فرمول محاسبه وام توسط بانک ها وام شما 16.5 درصد خواهد بود.

نتیجه:
در کل به نظر من بازم خوبه نسبت به بانکای دیگه مثل مهر اقتصاد پایین تر میوفته نرخ سودش
در واقع با این نرخ سود منم بدم نمیاد بگیرم از هیچی بهتره

بله موافقم
اينطور هم ميشه حساب كرد كه سود به سپرده اي كه خابوندم ٥ ماه تعلق نگرفت

Sent from my iPad

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
ببین داداش من نمیخوام بگم این وام خوب نیست اما چیزی که به ظاهر میگن هم نیست
اتفاقا یه جور وامه دیگه هر وامی برای شخصی که واقعا لازم داشته باشه میتونه خوب باشه
اما در مورد صندوقی (بانک قرض الحسنه) بنام رسالت
بهره (در بانکداری اسلامی میگن سود) ای که این بانک از شما میگیره به ظاهر 2% هست اما وقتی که محاسبه میکنیم سر از 16.5 درصد در میاره
چرا این اتفاق میوفته؟ خودتونم میدونید خیلی سادست
یه محاسبه کوچیک
فرض کنیم همین شما 6 تومن پول داری میخای 6 تومن دیگه هم از رسالت وام بگیری اونم 3 ساله (36 ماهه) که شما گرفتی
خب برای اینکه بتونی 6 تومن وام 10 ماهه بگیری باید همین پولو 4 ماه بخوابونی
و برای اینکه بتونی 6 تومن وام 36 ماهه بگیری باید همین پولو 14 ماه بخوابونی (یا به گفته شما مبلغ رو اضافه کنی که فرقی در محاسبات ما نمیکنه)
خب پرداختی های واقعی شما این سه مورد هست:
1. خب 6 تومن رو 14 ماه خوابوندن یعنی اینکه شما 1.400.000 سود بانکی 20 درصد رو از دست دادی (پس این میشه هزینه اول)
2. هزینه دوم همون اصل وامه که باید پس بدی 6.000.000 تومن
3. سوم 200.000 تومن همون بهره 2% که واسه 36 ماه تقریبا همین قدر میشه.
جمع : 7.600.000

خب شما 7.600.000 کلا پرداخت خواهی کرد
یعنی طبق آخرین فرمول محاسبه وام توسط بانک ها وام شما 16.5 درصد خواهد بود.

نتیجه:
در کل به نظر من بازم خوبه نسبت به بانکای دیگه مثل مهر اقتصاد پایین تر میوفته نرخ سودش
در واقع با این نرخ سود منم بدم نمیاد بگیرم از هیچی بهتره

متاسفانه در شرایطی که بهره منفی بر اقتصاد حاکم هست ، این اعداد بازهم توجیه کننده اصل دریافت تسهیلات هست.

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
حاجی جون شما که گفتین بفرض 6 میلیون 4 ماه تو بانک باشه 6 میلیون هم وام میدن با بازپرداخت 10 ماهه
حالا یه سوال دیگه ! شما چند میلیون گذاشتین که 5 ماه بعد 6 میلیون وام گرفتین و باز پرداختش 3 ساله هست ؟
ممنون !

با اجازه حاجی

2 بانک رسالت ب ازای هر 1 میلیون روزانه 6800 تومن امتیاز وام ب شما تعلق میگره یعنی اگه 10 میلیون سپرده کنید
ماهانه 10*6800*31 امتیاز وام ب شما تعلق میگیره ک ب صورت دیفالت 12 ماهه میباشد
ولی 2 کار دیگه هم میشه کرد
1 - پول سپرده چند ماه بیشتر بخوابونید ک اقساط بلند مدت میشه و حداکثر تا 60 ماه

2 - میتونید ب صورت مضاربه ای یکجا کل وام ب سود کامل پرداخت کنید دیفالت 4 ماه ولی با رییس بانک صحبت کنید تا 6 ماه جا داره البته با سود 4 درصد ( فرضا 10 م وام یکجا 4 ماه بعد پرداخت میکنید )

ب امید زندگی بدون وام

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
به نظر من که شرایطش خوب نیست چون باید چند ماه پول رو بخوابونی که اگه خواب پول رو حساب کنی میبینی که نمیصرفه

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
به نظر من که شرایطش خوب نیست چون باید چند ماه پول رو بخوابونی که اگه خواب پول رو حساب کنی میبینی که نمیصرفه

احتمالا درگیر گرفت وام نشدین که ببینین شرایط این خوبه یا نه !
شما مورد بهتری سراغ دارید ؟

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
احتمالا درگیر گرفت وام نشدین که ببینین شرایط این خوبه یا نه !
شما مورد بهتری سراغ دارید ؟
چرا اتفاقا هفته پیش یه وام گرفتم هفته دیگه هم یه وام دیگه قراره بگیرم
مشکلش اینه که خیلی باید پول بخوابه شما خواب پول رو حساب کن بعد ببین وام چند درصد حساب شده

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
چرا اتفاقا هفته پیش یه وام گرفتم هفته دیگه هم یه وام دیگه قراره بگیرم
مشکلش اینه که خیلی باید پول بخوابه شما خواب پول رو حساب کن بعد ببین وام چند درصد حساب شده
درسته اما اگه شرایط بهتری سراغ دارید ممنون میشم اینجا قرار بدین تا بقیه هم استفاده کنند !

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
شما مثلا حساب کن برای یه وام 5.000.000 تومانی با اقساط 36 ماهه باید بیش از 14 ماه پولت بخوابه
حالا اگه حداقل ماهیانه 2 درصد حساب کنی برای 14 ماه میشه 28 درصد یعنی 1.400.000 تومان حالا من که تو بازارم 3 تا 4درصد حساب میشه
خوب حالا شما میری بانک 5.000.000 تومان وام بهت میدن که اون سود از دست داده حداقلی 1.400.000 رو ازش کم کنی میشه 3.600.000 تومان یعنی شما 3.600.000 تومان وام گرفتی و حالا باید 36 قسط 143200 تومانی پرداخت کنی که سود تسهیلات شما میشه 25 درصد
که به هیچ عنوان نمیصرفه تازه اگه بازاری حساب کنی سود تسهیلات میره بالای 36 درصد

al2

Registered User
لایک‌ها
3,254
احسان جون فکر کنم اشتباه حساب کردی
یه سوال چطور 2٪ 6/000/000 میلیون شده 200/000 تومن اونم سه ساله؟
قاعدتا باید 360/000 میشده
در ضمن انصافا وام های خوبی میده این بانک
خیلی هم شعبه هاش تو شهر ما شلوغه تو شهرهای دیگه رو نمیدونم
مثلا ساعت 10 صبح نوبت که میگیری یه وقتهایی بالای 400 نفر رد شده
در صورتی که مثلا ساعت 12 میری بانک ملی یا رفاه یا کشاورزی و... حدود 120 تا بیشتر رد نشده از دستگاه نوبت دهی
اینم خیلی جالبه

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
سلام
حاجی نمیشه خود پول ضامنت باشه ولی درعوض پولو بلوکه کنن؟
مگه خود آزاری داری که به اندازه پول بلوکه شدت وام بگیری و بهره بدی ؟ :D
پول خودت خار داره مگه ؟! خوب همونو بردار استفاده کن !

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
اتفاقا وام های رسالت برای افرادی خوبه که آینده نگر نیستن چون امتیازی که روی خواب پول شما میده عین این میمونه که یک پارچ از پولتون آب گرفته دست شما یک قطره داده. زیادی خوب نیست وام هاش اما خوب ملت گول 2 درصد میخورن

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
من سابقه انواع وام گرفتن رو دارم و با قطعیت می گم که وام با سود 26 درصد { و حتی تا 31 درصد } که انی داده بشه { مثل طرح میعاد 2 و یا مشارکتی موسسه مهر } بهتره تا اینکه 4 ماه پولت رو بخوابونی . به چند دلیل :
1.مسلما وسیله و یا موردی که میخوام وام رو واسش هزینه کنم تا 4 ماهه دیگه کلی رفته روش .
2.پولی که الان می تونی باهاش کارکنی رو باید سپرده گزاری کنی .
3.اقساط اینجور وامای با سود کم خیلی کمتر از بقیه واماست .
مثلا 30 میلیون رو بخوام 10 ماهه پس بدم رو قسطش مقایسه کنید با اقساط 60 ماهه طرحههای موسسه مهر
و...
به قول دوستمون مردم گول اون 2 درصد رو می خورند .

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
دوستان دقت کنید در هر صورت چه با بهره 2 درصد و 4 ماهه و چه با با بهره 25 درصد و آنی بانک ها ( بنگاه های اقتصادی ) برنده بانک و بازنده شما هستید !

همین بانک رسالت قبلا موسسه مهر میهن بود و با همین وام دادن ها و کارکردن با پولای خوابیده مردم 400 - 500 تا شعبه توی کل کشور باز کرد و از موسسه تبدیل به بانک شد !

از خودتون بپرسید اگه قرار بود طی این معامله 2 طرفه یوزر بیشتر از بانک سود کنه که بانک مگه روانی هست بیاد همچین کاری رو انجام بده ؟! و چطوری انقدر پیشرفت می کرد ؟! هزینه های ملک و کارمندا رو از کجا میاورد بده ؟! خودش سود نمی کنه و در راه رضای خدا داره کار می کنه ؟!

اما از حق هم نباید بگزریم که رسالت بهترین شرایط وام گرفتن رو داره و قابل اطمینان هم هست

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,708
به شخصه دیگه حتی اگه وام فوری و در لحظه و بدون سود بدن هم نمیگیرم ,
یک لحظه از گرفتن وام و خرج کردنش خوشحالم :D:general406:و چندسال بخاطر باز پرداختش نالان :(:general208:
به امید خدا اگر عمری بود سال دیگه قسط وامم تموم میشه و خلاص

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
همین بانک رسالت قبلا موسسه مهر میهن بود و با همین وام دادن ها و کارکردن با پولای خوابیده مردم 400 - 500 تا شعبه توی کل کشور باز کرد و از موسسه تبدیل به بانک شد !

اما از حق هم نباید بگزریم که رسالت بهترین شرایط وام گرفتن رو داره و قابل اطمینان هم هست

دوست عزیز اشتباه می کنید.
موسسه مهر میهن شاید شاید شاید در بانک رسالت ادغام شده باشه ولی به هیچ وجه اون نبوده و این بانک رسالت همان صندوق قرض الحسنه رسالت هست که استارتش از کرمان خورد.

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
کرمان آیا مکانی است برای پول شویی!
خیریه زیاد داره اونجا!صندوق زیاد داره اونجا!دیل خاصی داره
مردمش نوع دوستن یا چیزی!
کرمانی ها چی جور آدمهایی هستن
این موسسه ریحانه گستر مشیز که رفت تو نور مال کرمان هست؟

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
مواردی که قرمز کردم نیازی نبود

یعنی تا حالا 5 بار ضمانت من رو کردن و باز هم کسر حقوق گرفتن
هیچ مدرک شغلی معتبری نداشتم
حساب جاری (چک) نداشتم
چک هر دو ضامن کاملاً غیر فعال بود و اصلاً گردشی نداشت

کسر از حقوق محدویت دارد به تعداد نیست بلکه به مبلغ کل وام ها هست . اگه اینطوری بود یک ضامن برای 10 نفر تا 100 میلیون ضمانت میکرد . شما میتونی 10 بار کسر از حقوق مثلا 3 میلیونی بگیرید و بهتون حسابداری سازمان میده ولی مبالغ بالا سقفتون پر شده باشده نمیدن .( مگر اینکه وام های قبلی رو تصفیه کرده باشی ) اینطوری بود اینقدر بانکها رو کسر از حقوق حساب نمیکردند

برای مبلغ تا 10 میلیون تومان 1 ضامن با چک وام گیرنده و چک ضامن کافی هست .شما چون خودتون چک نداشتین براتون 2 تا ضامن نیاز شد . سایر موسسات و بانکها هم درصورت 1 ضامن با چک اگر چک نداشته باشید سفته میگرند ازتون.

این به انعطاف بانک بستگی داره که اگر حساب راکد باشه چک قبول کنه یا نه برخی موسسات خیلی حساسند . پرینت حساب جاری رو هم برای همین میخوان و گرنه جزو مدارک نمیزاشتن .حالا یک شعبه ای با توجه به سیاست های مالیش شاید برای اینکه وام بدن زیاد سخت گیری نکنند

با سپاس

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
اگه زرنگ باشین و شانس یارتون باشه میتونین سر بانک رو کلاه یذارین،با توجه به نرخ تورم همیشه هم بانک برنده نیست
یکی از رفقا 40 تومن پیارسال وام گرفت داد به زمین،یک سال قسطشو داد زمین شد 80 فروخت 30 تومن مابقی بانک رو داد صافی 40 تومن موند واسش.
من که سرتا پا دوتا وام 40+6 تومنی دارم ،40 تومنو بند پ در عرض 15 روز بدون خوابوندن پول از بانک ملت گرفت واسم، 6 تومن هم وام ازدواجه که هنوز تسویه نکردم و ماهی 180 تومنم قسط اونه

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
من تو بانک ملت حساب سپرده باز کردم برای گرفتن وام نمی دونستم کجا حساب باز کنم. به نظرتون چطور هست این بانک ؟

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
اگه زرنگ باشین و شانس یارتون باشه میتونین سر بانک رو کلاه یذارین،با توجه به نرخ تورم همیشه هم بانک برنده نیست
یکی از رفقا 40 تومن پیارسال وام گرفت داد به زمین،یک سال قسطشو داد زمین شد 80 فروخت 30 تومن مابقی بانک رو داد صافی 40 تومن موند واسش.
من که سرتا پا دوتا وام 40+6 تومنی دارم ،40 تومنو بند پ در عرض 15 روز بدون خوابوندن پول از بانک ملت گرفت واسم، 6 تومن هم وام ازدواجه که هنوز تسویه نکردم و ماهی 180 تومنم قسط اونه
بانکها سر خدا رو هم کلاه میزارن
اون زمین هم که گرون شده به خاطر رشد قیمت دلار بود وگرنه الان همون 40 هم نمیخریدن

بالا