برگزیده های پرشین تولز

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
[emoji3578] شنبه 3 خرداد، اتفاقی شگفت‌انگیز در معاملات بورس تهران، بوقوع پیوست که بازتاب گسترده‌ای در میان فعالان بازار سرمایه داشت. ماجرا از این قرار است که با وجود آنکه، حداقل ارزش سفارش در بورس تهران، ۵۰۰ هزارتومان است، در حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت سهام غپینو، بازیگردان این سهم که شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می‌باشد با زیرپا گذاشتن قوانین بورس، اقدام به ثبت سفارش‌های 1 ریالی با ارزش سفارش کمتر از 500 هزار تومان نمود تا بتواند سهم غپینو را زمین بزند و در نهایت جلوی چشم ناظران بورس تهران توانست 72 میلیون سهم را با کاهش قیمت 22 درصدی در معاملاتی به ارزش 103.9 میلیارد تومان از چنگ سهامداران خُرد خارج کند!

[emoji746] حراج ناپیوسته و بدون محدودیت نوسان قیمت این سهام، در نتیجه دو افشای اطلاعات با اهمیت الف شرکت پارس مینو (ناشر نماد غپینو) در روز 31 اردیبهشت بود که به افزایش بیش از 10 درصدی قیمت محصولات می‌انجامید. با توجه به "افشای اطلاعات الف" مشابه در نمادهای غذایی غصینو و غمینو، این افشای اطلاعات از سوی نماد #غپینو کاملا قابل پیش‌بینی بود، ولی از آنجاییکه این افشای اطلاعات، دقیقا یک روز قبل از اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره آغاز روند فروش 30 درصدی سهام عدالت از 6 خرداد انجام شد و اثر بشدت منفی این اطلاعیه بر شاخص کل بورس در معاملات سوم خرداد نیز کاملا قابل پیش‌بینی بود، واضح و مبرهن است که "شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان" از این تصمیم حکومت روحانی آگاه بوده و این کلاهبرداری بزرگ، در نتیجه رانت، تقلب و عدم نظارت بورس تهران انجام شده است.

[emoji832] اعتراضات گسترده سهامداران سهام غپینو تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است و سازمان بورس در اطلاعیه شنبه شب، تقصیر این تقلب را بر گردن کارگزاری‌ها انداخت و از ابطال معاملات مذکور، خودداری نمود. لازم به ذکر است که رئیس هیئت مدیره "شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان" که مجموعه پارس مینو را بعد از انقلاب به آن واگذار کردند، فرج الله فصیحی رامندی است که از فرماندهان **** قزوین بوده است. حکومت روحانی تنها در پی کشاندن سرمایه‌ها به بازار بورس و کسب درآمدهای هنگفت مالیاتی است تا بتواند در مقابل تحریم‌های آمریکا مقاومت کند و هموطنان باید از ورود به این بازی کثیف، خودداری نمایند.

[emoji843] سینا ایرانی ... یکی از سهامداران غپینو

این موضوع صحت داره ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103
[emoji3578] شنبه 3 خرداد، اتفاقی شگفت‌انگیز در معاملات بورس تهران، بوقوع پیوست که بازتاب گسترده‌ای در میان فعالان بازار سرمایه داشت. ماجرا از این قرار است که با وجود آنکه، حداقل ارزش سفارش در بورس تهران، ۵۰۰ هزارتومان است، در حراج ناپیوسته و بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت سهام غپینو، بازیگردان این سهم که شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می‌باشد با زیرپا گذاشتن قوانین بورس، اقدام به ثبت سفارش‌های 1 ریالی با ارزش سفارش کمتر از 500 هزار تومان نمود تا بتواند سهم غپینو را زمین بزند و در نهایت جلوی چشم ناظران بورس تهران توانست 72 میلیون سهم را با کاهش قیمت 22 درصدی در معاملاتی به ارزش 103.9 میلیارد تومان از چنگ سهامداران خُرد خارج کند!

[emoji746] حراج ناپیوسته و بدون محدودیت نوسان قیمت این سهام، در نتیجه دو افشای اطلاعات با اهمیت الف شرکت پارس مینو (ناشر نماد غپینو) در روز 31 اردیبهشت بود که به افزایش بیش از 10 درصدی قیمت محصولات می‌انجامید. با توجه به "افشای اطلاعات الف" مشابه در نمادهای غذایی غصینو و غمینو، این افشای اطلاعات از سوی نماد #غپینو کاملا قابل پیش‌بینی بود، ولی از آنجاییکه این افشای اطلاعات، دقیقا یک روز قبل از اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره آغاز روند فروش 30 درصدی سهام عدالت از 6 خرداد انجام شد و اثر بشدت منفی این اطلاعیه بر شاخص کل بورس در معاملات سوم خرداد نیز کاملا قابل پیش‌بینی بود، واضح و مبرهن است که "شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان" از این تصمیم حکومت روحانی آگاه بوده و این کلاهبرداری بزرگ، در نتیجه رانت، تقلب و عدم نظارت بورس تهران انجام شده است.

[emoji832] اعتراضات گسترده سهامداران سهام غپینو تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است و سازمان بورس در اطلاعیه شنبه شب، تقصیر این تقلب را بر گردن کارگزاری‌ها انداخت و از ابطال معاملات مذکور، خودداری نمود. لازم به ذکر است که رئیس هیئت مدیره "شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان" که مجموعه پارس مینو را بعد از انقلاب به آن واگذار کردند، فرج الله فصیحی رامندی است که از فرماندهان **** قزوین بوده است. حکومت روحانی تنها در پی کشاندن سرمایه‌ها به بازار بورس و کسب درآمدهای هنگفت مالیاتی است تا بتواند در مقابل تحریم‌های آمریکا مقاومت کند و هموطنان باید از ورود به این بازی کثیف، خودداری نمایند.

[emoji843] سینا ایرانی ... یکی از سهامداران غپینو

این موضوع صحت داره ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
اینو یک جور دیگشو من تو یکی از کانال ها خوندم.
فک کنم حقیقت داره

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103
۳ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۷۹ کد معاملاتی در عرضه اولیه آریاساسول مشارکت داشتند

در عرضه اولیه آریاساسول به هر کد معاملاتی ۵۸ سهم تخصیص یافت

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
57 سهم به من رسید استاد

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
57 سهم به من رسید استاد

0i74_untitled.jpg

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103
هر چقدر که در اوایل سال خوشحال بودیم از رشد خوب بورس ولی الان با این وضعیت هیجانی ملت با کارگردانی خوب دولت کمی هنگ کردم.
یک روز میرن سمت دلار
یک روز طلا
یهو می پرن رو خرید ماشین
و...

و این وسط با هی حرص بخوریم

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
هر چقدر که در اوایل سال خوشحال بودیم از رشد خوب بورس ولی الان با این وضعیت هیجانی ملت با کارگردانی خوب دولت کمی هنگ کردم.
یک روز میرن سمت دلار
یک روز طلا
یهو می پرن رو خرید ماشین
و...

و این وسط با هی حرص بخوریم
به نظرم یکی این وسط داره ناجور نوسان میگیره
از همه چی

light67

Registered User
لایک‌ها
282
غگیلا با 15 تومن ،
پیزد 55 تومن ،
اینا ارزش دارن نگه دارم ، یا بفروشم ؟

عرضه اولیه بعدی کی هست ؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
[emoji837][emoji838][emoji835]️[emoji118] عرضه اولیه بعدی در فرابورس، به احتمال خیلی زیاد و در صورت تکمیل مدارک و گزارش گیری و تایید ناظر، سهم #وپویا می باشد که در صورت قطعی شدن آن اطلاع رسانی خواهد شد.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Mehdi_Full

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,177
سلام
دوستان یه سوال باسم پیش اومده اونم اینکه اگر دامنه نوسان بجای 5 منفی و 5 مثبت روی 2 درصد بود بهتر از این نبود که مثلا ماههای پیش که قیمت اکثر نمادها فقط مثبت 5 بود و الآن ده روزه همش منفیه و در واقع قیمتها اصلاح شده تا شاخص پایینتر بیاد ؟
به نظرتون اگر دامنه رو 2 بود بازم نیاز به اصلاح میشد یا خیر ؟
آیا آقایون نمیتونن یه تدبیری بکنن تا با ورود تازه واردهای بی تجربه داخل بورس که تا شرایط اصلاح و منفی رو میبینن, سریع تو صف فروش میرن و باعث ضرر همه میشن رو یه کاری بکنن که نه به خودشون ضربه بزنن و نه سهام دارای واقعی رو تو دردسر بندازن ؟
کلا در این مورد نظری دارید ؟

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سلام
دوستان یه سوال باسم پیش اومده اونم اینکه اگر دامنه نوسان بجای 5 منفی و 5 مثبت روی 2 درصد بود بهتر از این نبود که مثلا ماههای پیش که قیمت اکثر نمادها فقط مثبت 5 بود و الآن ده روزه همش منفیه و در واقع قیمتها اصلاح شده تا شاخص پایینتر بیاد ؟
به نظرتون اگر دامنه رو 2 بود بازم نیاز به اصلاح میشد یا خیر ؟
آیا آقایون نمیتونن یه تدبیری بکنن تا با ورود تازه واردهای بی تجربه داخل بورس که تا شرایط اصلاح و منفی رو میبینن, سریع تو صف فروش میرن و باعث ضرر همه میشن رو یه کاری بکنن که نه به خودشون ضربه بزنن و نه سهام دارای واقعی رو تو دردسر بندازن ؟
کلا در این مورد نظری دارید ؟
ماهیت بازارهمینه
نوسان داره ، اصلاح داره ولی اگه سهم خوبی رو به قیمت خریده باشی کاری به نوسان نداشته باش و فقط اخبار و صورت های مالی شرکت و شرکت های هم گروهش رو دنبال بکن

کم کردن دامنه نوسان جذابیت بازار رو برای نوسان گیرا کم میکنه ولی برای اونایی که سهام داری بلند مدت میکنن ( من ) بهتره ، چون از ارزش واقعی سهم فاصله کمتری میگیره !
در کل منم با کم کردن دامنه نوسان موافق بودم برای ایران و جوگیرهای بورس خوبه . البته این حجم مبنا هم تقریبا همین کارو میکنه

خود این 2% هم برای دید کوتاه مدت و بلند مدت خیلی خوبه ! شما از نظر تئوری حساب بکن ببین توی 50 روز کاری چقدر امکان رشد وجود داره که توی هیچ بازاری ممکن نیست

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,103
زرماکارون هست.
دقیقا منم همین نظرو دارم
ارزش سهام ها داره هی میره بالا ولی تعداد میاد پایین

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
طوماری برای پیگیری "واریز سود مجامع بورس از طریق سامانه سجام" شکل گرفته و سهامداران درحال امضا هستند

برای تحقق این خواسته چندین ساله شما نیز از این طومار حمایت کنید

هرکس کد داره حمایت کنه

بالا