برگزیده های پرشین تولز

کارت ملی هوشمند

world15

Registered User
لایک‌ها
837
کارت من چند ماهه دیگه اعتبارش تمومه این مدل عکس گرفتن هم خیلی ضایع است :general208:
قیافه منم شخمیه حتما باید روتوش بشه تا یه چیزی از توش در بیاد گیر کیا افتادیم

اعتبار تموم بشه مشکل خاصی پیش میاد میشه یه دو سه سال دیگه با همین سر کنم ؟:general208:
کاربرد کارت ملی ک فقط برای بانک و اینجور چیزاست قیافه مهم نیست :general307:
چنوخ پیشا از کنار ی کافی نت رد شدم پشت شیشه زده بود فرم طلاق توافقی. وقتی دیگه از طریق کافی نت میشه طلاق گرفت وای بحال بقیش :general307:

world15

Registered User
لایک‌ها
837
سی تومن میگیرن. مصطفی اگر بتونه بابت نفس کشیدن مردم هم پول میگیره:D
شما چرا اسما رو اشتب میگی اینجا حتم منظورت حسن بوده چون اون الان میگه پول موشکا رو هم میده البته همه میدونن از نفته :general307:

world15

Registered User
لایک‌ها
837
تاکنون بیش از ۲۴ میلیون نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند و ابوترابی از تلاش برای اضافه کردن ۴۰ میلیون نفر دیگر به دارندگان کارت ملی هوشمند تا پایان سال ۹۷ خبر داد. ۵ دستگاه‌ صدور کارت ملی هوشمند وارداتی هستند و توانایی صدور ماهانه ۲ تا ۲.۵ میلیون کارت را دارند. سازمان ثبت احوال کشور در حال حاضر دو جامعه هدف دارد، دسته اول کسانی که تاریخ اعتبار کارت ملی آنها تمام شده است و دسته‌ی دوم کسانی که وارد سن قانونی برای داشتن کارت ملی شده‌اند یعنی تمام کسانی که ۱۵ سال تمام دارند.

ابتدا مردم باید از طریق سایت ncr.ir پیش ثبت‌نام کنند. برای تکمیل کار افراد باید اصل شناسنامه، کدپستی و آدرس محل سکونت را به دفاتری که ثبت احوال معرفی کرده است، اعلام کنند و همانجا ۱۰ انگشت فرد اسکن می‍‌‌‌‌‌‌شود و از او عکس گرفته خواهد شد. برای تحویل کارت هم خود فرد باید با نمونه قدیمی کارت ملی مراجعه کند. با این حساب هر فرد باید دو بار به دفاتر مراجعه کند. سخنگوی سازمان ثبت احوال از نصب ایستگاه‌های سیار هم خبر داد، همچنین برای معلولان و جانبازان سازوکارهایی پیش‌بینی شده و قرار است پین‌کدهای مخصوصی به آنها تخصیص داده شود.

پ.ن : با این سرعت همون 97 هم کار تموم نمیشه . همه هم که نگیرن همون قبلی ها باید اعتبار داشته باشه

الان ک زمان قدیم نیست تکنولوژی دیر ب ایران بیاد الان ی گوشی مدل جدید میاد فرداش وارد بازار ایران میشه نمونه چنوخ پیش نوشته بودن کفش هوشمند وارد بازار ایران شد وقتی کفشامون قراره هوشمند بشه میخاسته کارت ملی هوشمند نباشه:general307:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
دفاتر پیشخوان دولت هم عکس میگیرن یا باید خودت عکسو بیاری ؟ کسی از دفاتر پیشخوان کارت گرفته ؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,830
دفاتر پیشخوان دولت هم عکس میگیرن یا باید خودت عکسو بیاری ؟ کسی از دفاتر پیشخوان کارت گرفته ؟
روز عکس ،خوشتیب برو ، چون عکس تا آخر عمر رو کارت ملیت حک میشه:D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
من ترجیح میدم عکس روی کارت شناساییم، زشت تر از قیافه واقعیم بیفته که وقتی کپی مدارکم توی ادارات دولتی بین کارمندها دست به دست میشه و قربون صدقه ام میرند، کمتر چشمم بزنند:general505::general709::general405::general404::p:D

amme joon

Registered User
لایک‌ها
2,941
the boy غصه نخور به هر حال جامعه به افراد زشت و بدترکیب هم نیاز داره دیگه:general304:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
روز عکس ،خوشتیب برو ، چون عکس تا آخر عمر رو کارت ملیت حک میشه:D
نمیخوام حرف سیاسی بزنم:p، اما هر ایرانی در طول عمرش بطور متوسط 3 بار مدارک هویتیش رو عوض میکنه. همینطور اسکناس هاش رو. :D میگی نه، از پیرمرد های فامیل بپرس :general405::general404:
یعنی هیچ راهی نیست؟ :general208:
آقا چقدر وسواس داری. مگه با کارت ملیت میخوای خواستگاری کنی ؟:D

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,830
شناسنامه حذف می‌شود/ آخرین مهلت برای تعویض کارت‌های ملی کاغذی

حمید درخشان‌نیا، رئیس سازمان ثبت احوال کشور:

با صدور کارت ملی هوشمند، ضرورتی برای وجود شناسنامه در سال‌های آینده وجود ندارد، لذا حذف شناسنامه جزو برنامه‌های آینده این سازمان خواهد بود.

افرادی که کارت ملی کاغذی خود را تا پایان سال ۸۹ دریافت کرده‌اند، فقط تا پایان امسال برای دریافت کارت ملی هوشمند مهلت دارند؛ چرا که بعد از سال ۹۶ کارت‌های قبل بدون اعتبار خواهد بود.

اگر این افراد تا پایان سال ۹۶ برای تعویض کارت ملی هوشمند مراجعه نکنند، در سال جاری برای صدور آن با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
من سال 94 تعویض کردم الکی از مردم پول میگیرن
همش وقت تلف کردن و تو صف ایستادن های طولانی بی مورد

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841

makani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
33
از کارت ملی هوشمند میشه کپی گرفت؟
جایی بریم بگن کپی کارت ملی بیار باید چیکار کرد؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,830
اعتبار کارت ملی هوشمند رو به اتمام است/ تمدید فقط در دفاتر ثبت احوال

اعتبار کارتهای ملی هوشمند هفت سال است و اعتبار برخی کارتهای ملی صادر شده یا به پایان رسیده و یا در ماه‌های پایانی است

در صورت به پایان رسیدن اعتبار کارت ملی هوشمند، شهروندان باید به دفاتر ثبت احوال برای ثبت درخواست تمدید اعتبار مراجعه کنند.

سازمان ثبت احوال کشور در حال رایزنی برای ثبت درخواست‌های تمدید اعتبار در دفاتر پیشخوان است که به زودی عملیاتی می‌شود.

نکته:هنوز میلیونها نفر نتونستن کارت ملی هوشمند دریافت نکردن... :D

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
من خیلی وقته ثبت نام کردم پولشم کامل دادم اما جز یه کاغذ چیزی دیگه ای بهم ندادن

بالا