برگزیده های پرشین تولز

با این بودجه ی مشخص ، چه دوربینی بخرم؟

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
لطفا از این تاپیک برای مواردی استفاده کنید که بودجه ی مشخصی رو برای خرید دوربین در نظر گرفته اید و نیاز به راهنمایی جهت انتخاب مدل دوربین دارید.

leilash

Registered User
لایک‌ها
11
سلام دوستان یکی از دوستام میخواد یه دوربین دیجیتال که هم فیلمبرداری و عکسبرداریش خوب باشه بخره... هزینه هم تا 400 چی صلاح میدونین؟؟؟ ممنون میشم راهنمائیم کنین...

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
دوست عزیز بهتر بود تو قسمت مشاوره برای خرید مطرح میکردید.
هزینه ی کل شما انقدر هست یا فقط برای دوربین 400؟

leilash

Registered User
لایک‌ها
11
ممنون دوست گلم

خوب اینجا هم بخش مشاوره هست...

من نمیخوام بخرم... یکی از دوستان میخواد بخره و تا 400 هم میخواد هزینه کنه...

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
شما به صورت قوانین اگه حساب میکردید باید همون جا مطرح میکردید(شاید دلیل جواب ندادن دوستان هم همین بود)
بیاد اونجا معیار هاتون و مقدار سلیقه و نوع عکسهایی که میخواین بگیرین رو مطرح کنید.
با این بودجه چند تا انتخاب دارید:
Canon PowerShot SX230 HS یه دوربین با کیفیت نسبتا" خوب و زوم 14x که خیلی خوبه.
Nikon Coolpix L120 این دوربین هم اگه ابعاد براتون مهم نیست و جمع و جور بودن تو رده ی خودش یه سوپر زوم خوبه
Sony Cyber-Shot DSC-WX7 این دوربین هم مشخصات خوبی داره ولی نمیدونم چرا سایتها و ریوو های کمی تاییدش کردند
و موارد دیگر:
(Canon IXUS 1000 HS (IXY 50S
Fujifilm FinePix F550EXR اینم فکر کنم دوربین خوبی باشه
ایشالا اونجا براتون دوستان یا من توضیح میدیم که نسبت به سلیقه کدوم یکی رو انتخاب کنید

mohamad777

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یک تازه کارم که میخام دوربیندبخرم تا ۱۵۰۰ لطفا راهنمایم کنید

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
منظورتون 1میلیون و پانصدهزارتومنه ؟ ضمنا حداقل باید 7 8 تا اولویتتو بگی که کسی بتونه راهنمایی کنه . بی نهایت نوع لوازم با این پول میتونی بخری .

mohamad777

Registered User
لایک‌ها
0
salam man tahala akasi nakardam mikham inkaro shoro konam mikham iedorbin bekharam ke halahalaha bedardam bokhore ta 1500 hazine kolesh bishtar nashe ashrghe tabiatam vas haminam dorbin mikham khaheshan ie dorbine khob be man moarefi konid azaton mamnonam:rolleyes:

[

لطفا از این تاپیک برای مواردی استفاده کنید که بودجه ی مشخصی رو برای خرید دوربین در نظر گرفته اید و نیاز به راهنمایی جهت انتخاب مدل دوربین دارید.

دوستان با یک ملیون و پونصد میخوام دوربین و لوازم جانبیش بخرم تاحالا عکاسی نکردم چی بخرم بههترهه

mohamad777

Registered User
لایک‌ها
0
منظورتون 1میلیون و پانصدهزارتومنه ؟ ضمنا حداقل باید 7 8 تا اولویتتو بگی که کسی بتونه راهنمایی کنه . بی نهایت نوع لوازم با این پول میتونی بخری .

بله یک ملیون پونصد عاشق طبیعت و گشت وگذارم واسه همینم دوربین میخام اما اطلاعاتی از دوربین وعکاسی ندارم تاحالام عکاسی نکردم راهنمایی میخوام میخوام کلاس عکاسی برم

REZA-NADERI

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان بین 400 الی 600 جهت مصارف خانگی چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

REZA-NADERI

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از راهنماییتون
میتونید لطف کنید دلیل اینکه این دوربینارو پیشنهاد دادید چیه؟
خودتون داشتید؟
چه برتریهایی نسبت به بقیه دارن؟
آدم غیر حرفه ای هم میتونه باهاش عکس خوب بگیره؟
ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
سلام
ممنون از راهنماییتون
میتونید لطف کنید دلیل اینکه این دوربینارو پیشنهاد دادید چیه؟
خودتون داشتید؟
چه برتریهایی نسبت به بقیه دارن؟
آدم غیر حرفه ای هم میتونه باهاش عکس خوب بگیره؟
ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید

سلام
راستش تو این رنج این چند تا موفق ترین ها بودند.
کنون به خاطر ریوو های خوبی که در موردش هست و مشخصات خوبش نسبت به هم رده هاش.و همچنین مود دستی که باعث میشه دست شما توی عکاسی بازتر باشه
و سونی ها به خاطر پردازشی که روی عکس ها میکنه و باعث میشه کیفیت تو حالت اتومات بهتر باشه.و همچنین مود های جالبی که داره.
تو این صفحه میتونید مشخصات هر سه این ها رو ببینید.
Side by Side Comparison: Digital Photography Review
نظر خود من بیشتر روی sx230 هست.به خاطر این که دست آدم توی عکاسی بازتره.جدا از اون خودم تا حالا تستش کردم و خوشم اومده
ولی مدل های دیگه رو تست نکردم.
و این که کار باهاش آسونه.هر آدمی میتونه باهاش عکس های خوبی بگیره

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
سلام
نظر من روی canon sx230 یا sony hx7 Or hx9 هست.

سلام دوست من. تا رنج 500 تومن این کانن انتخاب آخره؟ پیشنهاد دیگه ای نیست. راستش من یه ذره با کوچیک بودن این دوربین مشکل دارم! مثل برخی مدلها جای دست و اینا نداره یه جورایی احساس می کنم لیز می خوره اینطور نیست؟

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
سلام دوست من. تا رنج 500 تومن این کانن انتخاب آخره؟ پیشنهاد دیگه ای نیست. راستش من یه ذره با کوچیک بودن این دوربین مشکل دارم! مثل برخی مدلها جای دست و اینا نداره یه جورایی احساس می کنم لیز می خوره اینطور نیست؟

سلام.
قیمت الان رو ندارم ولی فکر کنم یه کم بالاتر از 500 باشه.تو این رنج بیشتر دوربین ها همین حالت رو دارند و به نوعی ممکنه خوش دست نباشند ولی من خودم sx210 دارم و 230 هم مثل همین میمونه از نظر هیکل و خوش دستی.تا حالا باهاش از این لحاظ مشکلی نداشتم.بدنه اش جوری نیست که تو دست لیز بخوره.منتها مشخصات خوبش باعث شده که این مشکلات زیاد تو چشم نباشه

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
سلام.
قیمت الان رو ندارم ولی فکر کنم یه کم بالاتر از 500 باشه.تو این رنج بیشتر دوربین ها همین حالت رو دارند و به نوعی ممکنه خوش دست نباشند ولی من خودم sx210 دارم و 230 هم مثل همین میمونه از نظر هیکل و خوش دستی.تا حالا باهاش از این لحاظ مشکلی نداشتم.بدنه اش جوری نیست که تو دست لیز بخوره.منتها مشخصات خوبش باعث شده که این مشکلات زیاد تو چشم نباشه

خیلی ممنون :)
من می خوام این رو برای خونه بخرم. راستش امروز رفتم w570 رو دیدم که واقعا دیزاین در حد اسباب بازی بود و من نه با یک دست و نه با 2 دست نمی تونستم نگه ش دارم!!!
فقط یه سوال این 230 لنز خور هست یا نه؟ و اینکه 12.8 مگا برای خرید الان منطقی به نظر میرسه؟ چون من دیدم دوربینهای 16 و 18 الان تو بازاره. ببخشد من زیاد اطلاعاتم بالا نیست اگه سوالم مبتدیانه به نظر اومد.

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
خیلی ممنون :)
من می خوام این رو برای خونه بخرم. راستش امروز رفتم w570 رو دیدم که واقعا دیزاین در حد اسباب بازی بود و من نه با یک دست و نه با 2 دست نمی تونستم نگه ش دارم!!!
فقط یه سوال این 230 لنز خور هست یا نه؟ و اینکه 12.8 مگا برای خرید الان منطقی به نظر میرسه؟ چون من دیدم دوربینهای 16 و 18 الان تو بازاره. ببخشد من زیاد اطلاعاتم بالا نیست اگه سوالم مبتدیانه به نظر اومد.

خواهش میکنم.w570 در سطح 230 نیست.تو دوربین های کامپکت معمولا" همین مشخصات ظاهری هست با یک کم تغییرات جزیی.
230 و هیچ دوربینی تو رده ی کامپکت ها لنزخور نیستند.اگر دنبال لنز خور ها هستید باید هزینه تون رو به نزدیک 1 ملیون ارتقا بدید.و بعد هم هزینه های مربوط به لنز و تجهیزات هم هست.
و این که مگاپیکسل رو هیچ وقت ملاک اول تو انتخابتون نگذارید.چون بعضی اوقات مگا پیکسل بالا باعث نویز میشه.و دوربین برای ایجاد چنین کیفیتی عملا" کم میاره و شما میبنید که تو مگاپیکسل های پایین تر کیفیت بهتر میشه.ولی این هم همیشه درست نیست.
16 و 18 از ابتکارات شرکت سونی هست بیشتر.
به نظر من ملاک های اصلی شما برای انتخاب باید محدوه ی عمق میدان و سرعت شاتر/محدوده ی فوکوس و اندازه ی ماکرو فوکوس/اندازه ی سنسور/بعضی اوقات مقدار زوم اپتیکال و محدوده ی ایزو باشه.
که از بیشتر نظر ها 230 نسبت به هم رده هاش بالاتره

victorman

Registered User
لایک‌ها
6
سلام دوستان میشه لطف کنید و بهترین دوربین از لحاظ کیفیت عکس تا 300 هزار تومن رو بهم معرفی کنید ؟

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
درود...
500 هزار بودجه دارم و میخوام یک دوربین با فیلمبرداری full HD دست دو بخرم
پیشنهاد شما چیه؟
ممنون

بالا