برگزیده های پرشین تولز

تمام مسائل در مورد ایمیل == برنامه ها ، رفع مشکل

mohsen57

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من از این کد استفاده می کنم ولی کار نمیکنه البته خطایی نمی گیره ولی ایمیل هم ارسال نمیشه این کد رو از شرکتی گرفتم که به من هاست داده:

<%
Set Mail = Server.CreateObject("Persits.MailSender")
Mail.Host = "mysite.com"
Mail.From = "[email protected]"
Mail.FromName = "mohsen"
Mail.AddAddress "[email protected]"
Mail.AddCC "[email protected]"
Mail.Subject = "Subject goes here"
Mail.Body = "Message body goes here"
On Error Resume Next
Mail.SendToQueue
Set Mail = Nothing
%>

Lakposht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به همه اعضا
من با دستورات زير ايميل ارسال مي كنم ولي دو اتفاق مي افته
1-كاراكترهاي فارسي اجغ وجغ ميشه
2-ايميل وارد Bulk ميشه
اگر كسي لطف كنه و كمكم كنه ممنون ميشم

MailMessage myMail=new MailMessage();
MyMail.BodyEncoding = System.Text.Encoding.UTF8;
MyMail.BodyFormat = MailFormat.Html;

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ببخشید شما خودت سوال کردی منم ازت سوال میکنم
آخرش با smtpmail.smtpserver و smtpmail.send تموم میشه دیگه؟
چیز دیگه ای نداره؟
ببخشید بازم

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
این خطوط را به فایلت اگر ندارند اضافه کن و انکودینگ صفحه ای هم که ایمیل ها را تویش می بینی utf-8 بگذار ببین مشکلت حل می شود یا نه.
HTML:
<%@LANGUAGE="VBSCRIPT" CodePage=65001%>
<%Session.CodePage="65001"%>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Lakposht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
ببخشيد كه با تاخير جواب مي دهم. علتش اينه كه پنج شنبه و جمعه به اينترنت دسترسي ندارم

من مي خواهم يك ايميل براي هر يك از مشتري ها كه از سايت خريد كنند ارسال كنم و به صفحه ايميل مشتري ها دسترسي ندارم تا بتوانم CodePage=65001 و content="text/html; charset=utf-8 رادر آن ها اعمال كنم

در كد هام هم از دو دستور زير استفاده مي كنم

SmtpMail.SmtpServer = "mx1.mail.yahoo.com"
SmtpMail.Send(MyMail)
اين دستور ها رو من در CodebeHined مينويسم و نميدونم چطور CharSet رو در آن اعمال كنم.
سوال دومم اين بود كه چرا ايميل به جاي اينكه بره توي InBox ميره توي Bulk ؟
لطفا منو كمك كنيد

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
میخوام هر کاربر بتونه از طریق یه صفحه ی ASP.NET که VB.NET هم هست بتونه روی هست من برای خودش یه ایمیل ایجاد کنه. مثلا: [email protected]
یکی کمک کنه
ممنون

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
حرکت بسیار حرکت زیبائی می باشد . اما اگر شما در یک سرور به صورت Share دارید از هاست خود استفاده می کنید من فکر می کنم که این کار غیر ممکن باشه به این دلیل که اصلا همچین مجوزی به شما داده نمیشه . شما مجوز Write از طریق Application را در حالت معمول بر روی هاست خود را ندارید و برای این کار باید به شما مجوزداده بشه وای به حال اینکه بخواهید این کار های خفن خفن را انجام دهید .

اما اگر سرور شما اختصاصی هست و همه مجوز های ممکن را در اختیار شما قرار می دهند داستان فرق میکند . این بار برمیگردد به Mail Server شما که چیه ؟

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
حرکت بسیار حرکت زیبائی می باشد . اما اگر شما در یک سرور به صورت Share دارید از هاست خود استفاده می کنید من فکر می کنم که این کار غیر ممکن باشه به این دلیل که اصلا همچین مجوزی به شما داده نمیشه . شما مجوز Write از طریق Application را در حالت معمول بر روی هاست خود را ندارید و برای این کار باید به شما مجوزداده بشه وای به حال اینکه بخواهید این کار های خفن خفن را انجام دهید .

اما اگر سرور شما اختصاصی هست و همه مجوز های ممکن را در اختیار شما قرار می دهند داستان فرق میکند . این بار برمیگردد به Mail Server شما که چیه ؟

چرا وای به حال؟:happy:

سرور من اختصاصی نیست من فقط IP اختصاصی برای هاستم دارم نه سرور اختصاصی. اگه از سرورم بخوام که بازش کنه چی؟ اصلا میشه باز کرد؟ پرمیشن رو برام بده مثلا

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
من که فکر نمیکنم همچین کاری برات انجام بدن . ثانیا من فکر میکنم مدیریت این چن چیزی هائی وابسته به Mail Server شما هم می باشه . الان در آن هاستی که داری Mail Server چی هست .

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
من که فکر نمیکنم همچین کاری برات انجام بدن . ثانیا من فکر میکنم مدیریت این چن چیزی هائی وابسته به Mail Server شما هم می باشه . الان در آن هاستی که داری Mail Server چی هست .

دوستمه ممکنه این کار رو بکنه تازه من فقط میخوام روی هاست خودم این پرمیشن رو بده نه جای دیگه پس میده!

منظورتو نمیگیرم که mail server ام چیه؟ یعنی چی؟
pop3 هست دیگه. imap هم فعاله. دیگه بیشتر از این نمیدونم.

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
شما که به تنهائی با POP3 نمیتونی که اکانت ایجاد کنی . تا اونجا که من میدونم POP3 یک پروتکل هست نه یک ابزار . این ابزار ها هستند که کار مدیریت اکانت ها را انجام می دهند از جمله همین Exchange Server . ما Mail Server های زیادی داریم که باید با آنها بشه کار کرد . مثلا Smarter Mail و Imail و ... / من فکر میکنم باید بریم سراغ این که چه جوری میشه از طریق برنامه با Smarter Mail کار کرد . شاید هم من اشتباه می کنم . یکی از دوستان من دقیقا این کار رو میخواست انجام بده اون میخواست رو Exchange کار کنه و در سايت مایکروسافت یک Kit برای این کار بود که میتونست با استفاده از آن مثلا اکانت ایجاد کنه .

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
شما که به تنهائی با POP3 نمیتونی که اکانت ایجاد کنی . تا اونجا که من میدونم POP3 یک پروتکل هست نه یک ابزار . این ابزار ها هستند که کار مدیریت اکانت ها را انجام می دهند از جمله همین Exchange Server . ما Mail Server های زیادی داریم که باید با آنها بشه کار کرد . مثلا Smarter Mail و Imail و ... / من فکر میکنم باید بریم سراغ این که چه جوری میشه از طریق برنامه با Smarter Mail کار کرد . شاید هم من اشتباه می کنم . یکی از دوستان من دقیقا این کار رو میخواست انجام بده اون میخواست رو Exchange کار کنه و در سايت مایکروسافت یک Kit برای این کار بود که میتونست با استفاده از آن مثلا اکانت ایجاد کنه .

حالا تکلیف چیه؟

آره exchange server شنیدم. ببینم میتونم راضیش کنم که رو هاست نصبش کنه. شایدم نصبه نمیدونم باید بپرسم.
حالا دوستان دیگه هر چی بلدن رو کنند پیلیز که به یه جایی برسیم.

مخلصیم،
بای

mehdi_25

Registered User
لایک‌ها
0
من هم فکر نمی کنم بدن داشتن سرور اختصاصی بتونی همچین کاری انجام بدی .

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
میخوام یک صفحه ی HTML رو که متن هاش از پایگاه داده میاد به یه آرس ایمیل کنم. تو این صفحه عکس هم هست و میخوام فرمت بندی این صفحه کاملا حفظ بشه.
یکی کمک کنه. خیلی مخلصیم!

rsbco

Registered User
لایک‌ها
0
برای ارسال ایمیل با ASP.NET باید اول NameSapce مربوط به اون رو وارد کنی

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
فکر نمیکنم مشکل عارف در نحوه ارسال ایمیل html می باشد . عارف جان اگه لطف کنی و مشلت را بگی من حتما میتونم در این مورد مشکلت را حل کنم . چون تا دلت بخوات ایمیل html ارسال کردم .

aref1364

Registered User
لایک‌ها
1
فکر نمیکنم مشکل عارف در نحوه ارسال ایمیل html می باشد . عارف جان اگه لطف کنی و مشلت را بگی من حتما میتونم در این مورد مشکلت را حل کنم . چون تا دلت بخوات ایمیل html ارسال کردم .

mehdivk امیدوارم کردی:D
ببین من میخوام یه صفحه ی "معرفی به دوستان" بزارم. تو این صفحه یه دونه table هست که توش با محتوات پایگاه پر میشه و یه عکس هم کنار این متن ها و محتویات نشون داده میشه. متن هم که به صورت فرمت شده (با htmlarea) وارد بانک شده. حالا میوام کمپلت این صفحه رو بدون اینکه مثلا جای عکس عوش بشه به یه آدرسی ایمیل بزنم.
من یه کدی برای این پیدا کردم اما #C هست و در ضمن ارور هم داره. اونجا یه namespace بعد یه class ساخته بعد توش یه تابع درست کرده و url رو گرفته بعد با streamreader کل محتویاتش رو خونده به یه متغیر داده بعد اونو به عنوان متن پیغام در body قرار داده.
من این روش رو شفاها میفهمم اما نمیتونم عملیش کنم!
مخلصیم!

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
کلا در مورد ارسال ایمیل یک سری مطالب را میگم که اگر به همین شکل پیش بری میتونی هرچی بخوای درست کنی .

اولین چیز اینه که اکثرا سرور های فعلی در جهان برای اینکه هر کسی نتونه از Mail Server آنها استفاده کنه آمدند و در هر بار که یک درخواست ارسال ایمیل به آن ارسال میشه (یا از طریق یک برنامه یا نه یک شخصی داره ایمیل ارسال می کنه) چک می کنند که آیا آن موجود درخواست دهنده Authenticate شده یا نه . یعنی قبلا از اینکه یک ایمیل ارسال کنی باید وارد Login کنی . خوب تو دات نت یک و یک همچین چیزی به طور مشخص نیست . یعنی جائی وجود ندارد که شما بگی من ایمیل سرورم mail.persiantools.com هست و کلمه کاربری من [email protected] و رمز عبور من مثلا 1234 هست و تو رو خدا من رو لوگین کن که بتونم ایمیل ارسال کنم . این کار را با استفاده از اضافه کردن یک سری header به کلاس ایمیل دات نت انجام میدهند. حالا این ایمیل ها چی هستند و از کجا باید بیارم تمامش تو سايت مایکرو سافت هست . اما بعد از این داستان شما میخوای که یک ایمیل فارسی ارسال کنی ، مشکل هم در مورد Encoding هست . یک دوستی اومده و یک کامپوننت نوشته که میتونه ایمیل ارسال کنه اونم فارسی و در همیه Mail Box ها هم بدون تغییر در Encoding صفحه نمایش داده میشه . سیستم کاریش اینجوریه که میاد برای تمام کاراکترهای فارسی کد Unicode معادل رو تولید میکنه و خوب مشخصه که همه چیز درست میشه . اسم این کامپوننت IrMail می باشد .

علاوه بر حل کردن مشکل فارسی سازی این کامپوننت چند تا کار خوب دیگه هم میکنه . اولیش اینه که شما میتونید از طریق سه تا Property در این کلاس مقدار های Mail Server & Username & Password برای ارسال ایمیل را ست کنی . یک خوبی دیگه هم داره اگه به هر دلیلی این کامپوننت نتونه ایمیل رو ارسال کنه یعنی گیرنده ایمیل رو نگیره باز از طریق خروجی این را اعلام میکنه (برای ارسال ایمیل از طریق این کاپوننت یک متد Send وجود داره که پارامتر های مثل تابع معادل داره و خروجی آن مقداری Boolean می باشد که مشخص میکنه ایمیل رفته یا نه) . بعد یک خوبی دیگه هم داره میتونی تعریف کنی که اگر یک ایمیلی نرفت خودش اطلاعات در یک فايل xml ذخیره بکنه و بعدا اتوماتیک این ایمیل ها ارسال بشه .

خوب پس این کامپوننت کار شما را راحت میکنه . من باهاش یک سال و نیم که دارم کار میکنم و خیلی خوب هست و هیج باگی هم نداره . کافیه که شما کد html را درست کنی (این که خیلی ساده است . :D ) بعد فرستنده و گیرنده و عنوان و متن را به تابع بدی و خلاص ایمیل ارسال میشه . .... فقط یک چیزی آن عکس یا هر عکسی که میگی باید آدرسش رو فیزیکی کنی در هنگام ارسال ایمیل . دلیلش هم کاملا مشخصه مثلا اگه شما در داخل کد html تون یک تک به صورت <"img src="images/test.gif> داشته باشی باید به <"img src="http://www.test.com/images/test.gif> تبدیل بشه که در اینجا test.com همون سايت شماست . البته میشه عکس را به ایمیل Attach کنی و آدرس عکس را تغییر بدی . من بهت توصیه میکنم از روش اول استفاده کنی چون ایمیلت کم حجم تر میشه . ...:p این هم از این .

در مورد Mail Server , Username , Password هم برای لاگین شدن میل سرور که معمولا mail.test.com می باشد (سايت شما test.com می باشد) بعد Username , Password هم که اطلاعات یک اکانت ایمیل می باشد که باید درست کنی .

اما یک چیز جالب برات دارم . گفتم من تا دلت بخوات از این کار ها کردم و خلاصه پوست کلفت شدم . برای تست سیستمت هم لازم نیست که سايت رو آپلود کنی و وصل شی اینترنت و هی میل بزنی ببنی همه چیز درسته یا نه ...
یک کار بهتر هم هست اینکه یک Mail Server رو کامپیوترت مثل من راه بندازی و همه چیز رو روی آن تست کنی . حوصله داشته باش عزیز . من یک نسخه قدیمی Mdeamon دارم که خیلی خوبه برات آپلود میکنم . آن را نصب کن . تو نصبش هم بی خیال همه چیز شو و فقط next بزن و برو جلو . فقط تو یک جا ازت یک Username و Password به عنوان ایمیل میخواد که اون رو بده و تموم که شد . یک فايل کرک هم هست که باید زحمت بکشی و آن را هم وارد کنی تا مشکل Licence هم حل بشه . بعد از نصب تو Browser بزن http://localhost:3000 میبنی که چی صفحه لاگین Mdeamon که مشکی رتگه باز میشه حالا تو برای خودت یک میل سرور داری که باهاش میتونی ایمیل هی بر خودت ارسال کنی از طریق برنامه و چک کنی که همه چیز درسته یا نه .... :p خوب حالا تو اون کامپوننت برای تست آدرس میل سرور را 127.0.0.1 بزن به جای Username هم آدرس ایمیل ادمین که در هنگام نصب دادی (کامل وارد کن با @ و بقیش) پسورد رو هم بده . گیرنده ایمیل رو هم که باید همین Username بزاری تا بتونی سیستم رو چک کنی . البته Account میشه تعریف کرد که من دیگه بی خیال میشم . ...:blink:

البته برای اینکه اصلا چک کنی که همه چیز درسته یا نه بعد از لاگین کردن در اون صفحه مشکیه به خودت یک ایمیل بزن ببین ایمیل میاد یا نه . اگه ارور داد که نمی تونم ایمیل ارسال کنم بگو تا مشکلت را حل کنم ...

راستی برای دانلود این کامپوننت IrMail و همچنین 2 تا مقاله خیلی خوب فارسی برو تو سايت IranASP.net ..:D

راستی یک چیزی بگم که تموم بشه اگه Zone Alarm داری باید قبل از نصب آن را Disable کنی و کلا باید Remove کنی من که با وجود Zone Alarm نتونستم ایمیل ارسال کنم .

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
چند تا نکته هم در مورد کد html خدمت عرض کنم :

کلا این html در Mail Server ها هیچ قاعده خاصی نداره . یعنی چی ... IMail رو که میشناسی یک Mail Server فوق العاده مذخرف :cool: من ایمیل فارسی بهش ارسال میکرم وقتی تو میل باکس کلیک می کردم رو عنوان تا برم متن رو ببینم خطا میومد که متن body نداره . حالا داشت ها همه چیز هم درست بود بعضی موقع ها هم همون ایمیل که ارور میداد رو نشون میداد . تو این میل سرور های رايگان مثل یاهو و گوگل هم که هیچ چی . اصلا عکس را نمیزارن لود بشه خودت رو به خاطر این داستان نکش کاربر باید خودش بخواد تا عکس ها لود بشه . بعد هم من توصیه می کنم که اصلا از استایل استفاده نکن و همش برای درست کردن ظاهر از تک و Property ها استفاده کنی . منظورم از استایل چه فايل خارجی .css و چه تگ Style و چه Property استایل (Style) در تگ های دیگه می باشد . مثلا برای اینکه فونت نوشتت Tahoma و 9 باشه این کار رو بکن

<font face="Tahoma" Size="2">تست</font>

و کلا فرض کن که اصلا استایل اختراع نشده و باید بدون آن کار کنی .

بالا