• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آرشیو CD با قابلت جستجو

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
یه برنامه کوچولو با توجه به نیازم نوشتم. البته ایده اصلی رو از PSC گرفتم.

من که خودم راضیم چیز خوبی شده، البته خیلی ساده است ولی کار رو راه میندازه. برای پیدا کردن یه فایل لازم نیست 60 تا سی دی رو امتحان کنم....

اگه لطف کنید و اشکالاتش رو بهم گوشزد کنید ممنون میشم.

-------------------------------------------
ویرایش:

نسخه ی جدید آماده شد، نسخه ی 2.0 با قابلیت لیبل گذاری و جستجوی سریعتر.
بعضی باگ های نسخه ی پیشین هم رفع شد.

دانلود آخرین نسخه از سایت مرجع: http://app.p30experts.com

دانلود از Download.com (بزرگترین سایت مرجع نرم افزار): http://download.cnet.com/Disk-Archive-Maker/3000-2131_4-10909681.html

Last edited:

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
smartchain جان یه موقع این برنامه من رو با دایرکتوری لیستر مقایسه نکنی ها.... آبروم میره... این که من گذاشتمش فقط یه نمونه برای دل خودم بود خواستم ببینم چجوری میشه اینکار رو کرد. اصلا با نرم افزاری مثل Directory Lister قابل مقایسه نیست....

ولی خوب چون سفارشی نوشته شده :

1- فقط با یک کلیک همه چیز لیست میشه.
2- از دیتابیس اکسس برای ذخیره تمام اطلاعات استفاده میشه.
4- قابلیت جستجوی نام رو در تمام دیسک ها فقط با یک کلیک داره.
5- تمام لیست ها در یک جا نگهداری میشن (در یک فایل) دسترسی بهشون خیلی راحته.
6- ساختار درختی فایلها نگهداری میشه.
7- رابط کاربریش خیلی ساده و خوانا است.

بسه دیگه خیلی تعریف کردم. حالا معایب:

1- برای طرح دادن به فرم از پلاگین استفاده شده و این باعث بالارفتن حجم شده.
2- چون خیلی ساده طراحی شده قیافش اون طورا به دل نمیشینه.
3- و چون از اکسس استفاده شده یه نمه بفهمی نفهمی سرعتش اومده پایین.

اگه لطف کنید امتحانش کنید ممنون میشم.

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
krkSoft.com چه قابلیت هایی داره؟ میشه در موردش توضیح بدبد؟

مثلا میشه مشخصات هر فایل رو ویرایش کرد؟ و اطلاعات مورد نظر رو وارد کرد؟ در کل ماهیت این نرم افزار چیه؟

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
این نرم افزار جزء بهترین ها در این زمینه است.
خیلی کارایی داره مثلا میشه با سه فرمت خروجی Text یا Html یا CVS لیست فابل ها رو گرفت.
تمام فرمت خروجب رو ویرایش کرد، لیست فایل ها رو ویرایش کرد تا همه شون در خروجی ظاهر نشن، و از همه مهمتر قابلت فوق العاده اش در آمارگیری هاش داره.

عکساش خیلی گویاست. توی سایت خودش گذاشتتشون :

http://www.krksoft.com/screenshots.html

نه! نمیشه مشخصات فایل رو ویرایش کرد، آخه اصلا کار منطقی نیست. شما می خوای اطلاعات فایل ها رو داشته باشی اگه ویرایش کنی که دیگه فایل مورد نظرت نیست.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
Last edited:

hosseintdk775

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
http://www.rastgo.com htp://www.rastgo.net ww
نسخه ی جدید آماده شد، نسخه ی 2.0 با قابلیت لیبل گذاری و جستجوی سریعتر.
بعضی باگ های نسخه ی پیشین هم رفع شد.

دانلود آخرین نسخه از سایت مرجع: http://app.p30experts.com

دانلود از Download.com (بزرگترین سایت مرجع نرم افزار): http://download.cnet.com/Disk-Archive-Maker/3000-2131_4-10909681.html

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
برنامه جالبی است.

فقط نمی شود علاوه بر اینکه cd یا dvd را می خواند بتوان برای درایورها ( c ، d ، ... ) هم ازش استفاده کرد؟
در اینصورت بهتر خواهد بود.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
حسین جان ممنونم که تستش کردی و نظرت رو گفتی.

چرا، میشه این قابلیت رو هم بهش اضافه کرد ولی اون موقع هدف برنامه عوض میشه و تبدیل به یه موتور جستجو ی دسکتاپ میشه، برای این کار برنامه های خوبی مثل Google Desktop وجود داره که حتی متن داخل فایل ها رو هم جستجو میکنه.

باز هم ممنون از نظرت.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
نسخه ی قبلی فارسی بود، روی بعضی سیستم ها که کمی قدیمی تر بودن یا تنظیمات به درستی اعمال نشده بود با مشکل مواجه می شد، به پیشنهاد دوستان انگلیسیش کردم... اگه فرصت بشه قابلیت تغییر زبان هم براش می ذارم.

ممنون که تستش کردی.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
یک باگ خیلی کوچیک گزارش شده بود که اصلاح شد.

با وجود این باگ، زمانی که مصرف CPU روی 100% باشه باز کردن Disk Archive Maker سیستم رو تقریبا متوقف میکرد. البته نمیشه بهش باگ گفت ولی به هر حال برطرف شد.

Yasser80

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من همین الان برنامه رو گرفتم و باز کردم. یه مشکل به نظرم اومد که میگم. امیدوارم مشکل دیگه ای نداشته باشه.
به نظرم اگه modal فرم about رو 1 میذااشتی خیلی بهتر بود. الان وقتی about رو باز کنی و روی فرم اصلی کلیک کنی یه ذره ناجوره;)

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
ممنونم یاسر جان، نکته ی خیلی ظریفی بود. حتما درستش میکنم ;)

Yasser80

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دارکلود جان
ببخش که انقدر رو برنامه خوبت ایراد میذارم:blush: ولی چون برنامه ات خیلی خوبه دلم میخواد حتی ایراد های کوچیک هم نداشته باشه. البته شاید من زیادی تو اینجور مسائل حساسم و چیزایی که میگم واقعا ایراد نباشه.
میدونم تو قسمت لیست باکس برای mousemove خیلی زحمت کشیدی ولی من فکر میکنم اگه با mousemove قسمت Path و Details تغییر نکنه بهتره. بخصوص اگه تعداد فایلهای لیست زیاد باشه. چون اینجوری قسمت Dierctory همش تغییر میکنه و انگار داره فلش میزنه. قسمت details رو هم به این خاطر میگم چون شاید user بخواد 2 تا فایل رو با هم مقایسه کنه.
یکی دیگه اینکه به نظرم تعداد msgbox ها میتونه کمتر باشه. بعضی هاشون خیلی مهمن ولی بعضی ها بودنشون ضروری نیست.
دیگه اینکه وقتی clear archive رو انتخاب میکنی اول قسمت directory پاک میشه بعد قسمت find که اگه کامپیوتر یه ذره کند باشه و بعد از پاک شدن directory رو یکی از فایلهای پیدا شده کلیک کنی برنامه runtime error می ده. فکر کنم اگه ترتیب clear شدن این دو تا رو عوض کنی مشکلش حل شه.
آخرین چیزی هم که میخوام بگم در مورد دکمه Copy. وقتی این دکمه رو میزنی به ظاهر هیچ اتفاقی نمیفته ولی فکر میکنم کار این دکمه کپی کردن مسیریه که تو باکس مقابلش هست. به خاطر اینکه user این موضوع رو راحتتر بفهمه فکر کنم بهتر باشه با کلیک رو دکمه مثلا notepad باز بشه. اگه هم کارش فقط این نیست ممنون میشم در موردش توضیح بدی.
بازم میگم برنامه ات خیلی عالیه و چیزایی که گفتم شاید واقعا ایراد نباشه و نظر شخصی من باشه. به هر حال تو زحمت این برنامه رو کشیدی و حتما واسه هر event یه دلیل خاص داری.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دارکلود جان
ببخش که انقدر رو برنامه خوبت ایراد میذارم:blush: ولی چون برنامه ات خیلی خوبه دلم میخواد حتی ایراد های کوچیک هم نداشته باشه. البته شاید من زیادی تو اینجور مسائل حساسم و چیزایی که میگم واقعا ایراد نباشه.

شما بزرگترین لطف ممکن رو داری به من میکنی، واقعا ازت ممنونم که اینقدر وقت گذاشتی.

میدونم تو قسمت لیست باکس برای mousemove خیلی زحمت کشیدی ولی من فکر میکنم اگه با mousemove قسمت Path و Details تغییر نکنه بهتره. بخصوص اگه تعداد فایلهای لیست زیاد باشه. چون اینجوری قسمت Dierctory همش تغییر میکنه و انگار داره فلش میزنه. قسمت details رو هم به این خاطر میگم چون شاید user بخواد 2 تا فایل رو با هم مقایسه کنه.

حرفت کاملا منطقیه، خصوصا در مورد مقایسه حتما باید یه فکری برای این قسمتش بکنم تا بشه دو تا فایل رو با هم مقایسه کرد.

یکی دیگه اینکه به نظرم تعداد msgbox ها میتونه کمتر باشه. بعضی هاشون خیلی مهمن ولی بعضی ها بودنشون ضروری نیست.

اینو که کاملا باهات موافقم. خودمم موقع کار باهاش خصوصا وقتایی که نمی دونم دقیقا دنبال چی باید بگردم اعصابم خورد میشه.

دیگه اینکه وقتی clear archive رو انتخاب میکنی اول قسمت directory پاک میشه بعد قسمت find که اگه کامپیوتر یه ذره کند باشه و بعد از پاک شدن directory رو یکی از فایلهای پیدا شده کلیک کنی برنامه runtime error می ده. فکر کنم اگه ترتیب clear شدن این دو تا رو عوض کنی مشکلش حل شه.

:wacko: عجب دقتی...
اینم به همون نکته ظریفا اضافه کن. عمرا اگه خودم متوجهش می شدم.

آخرین چیزی هم که میخوام بگم در مورد دکمه Copy. وقتی این دکمه رو میزنی به ظاهر هیچ اتفاقی نمیفته ولی فکر میکنم کار این دکمه کپی کردن مسیریه که تو باکس مقابلش هست. به خاطر اینکه user این موضوع رو راحتتر بفهمه فکر کنم بهتر باشه با کلیک رو دکمه مثلا notepad باز بشه. اگه هم کارش فقط این نیست ممنون میشم در موردش توضیح بدی.

دقیقا کارش همینه که گفتی، یعنی copy رو که بزنی مسیر کامل رو کپی میکنه و هرجا که Paste کنی نمایان میشه.
همونطور که گفتی میشه مثلا داخل اون StatusBar بالای صفحه پیغام بده که کپی انجام شد یا یه همچین چیزی....

بازم میگم برنامه ات خیلی عالیه و چیزایی که گفتم شاید واقعا ایراد نباشه و نظر شخصی من باشه. به هر حال تو زحمت این برنامه رو کشیدی و حتما واسه هر event یه دلیل خاص داری.

ازت ممنونم که این همه وقت گذاشتی و این اشکالات رو بهم اطلاع دادی، در اولین فرصت رفعشون میکنم ;)

بازم ممنون :happy:

بالا