برگزیده های پرشین تولز

آموزش تصویری تعویض فونت های (font changes) برای نوکیا 5800 و N97

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
آموزش تصویری تعویض فونت های (font changes) برای نوکیا 5800 و N97

خب این بار می رسیم به آموزش تغییر فونت برای 5800 و N97

2h7qo3m.jpg

این آموزش تقربیا مثل آموزش تغییر فونت برای نوکیا سری 60 ویرایش سوم هست ولی یک فرقی داره که به موقعش میگم.
wink.gif

ولی من برای این که گیج نشید کل همون آموزش رو کپی می کنم و تغییرش رو میگم.

در ابتدا شما باید بدانید که آیا از فونت های مخصوصی برای این گوشی های استفاده می شود؟
-جواب این سئوال خیر است و در حقیقت این گوشی ها از فونت های TTF که همان فونت های ویندوز هستند استفاده می کنند.

بنابراین شما کافی است به شاخه :

کد:
c:/Windows/fonts
رفته و هر فونتی را که می خواهید انتخاب کنید.(به جای c نام درایوی که ویندوز در آن نصب است را بنویسید)

همچنین شما می توانید تعداد زیادی فونت را از سایت 1000fonts.com دانلود کنید.

پس از انتخاب فونتی که می خواهید استفاده کنید به ادامه کاربپردازید:

[COLOR=#NaNNaNNaN]مراحل کار:[/COLOR]

1) یک پوشه روی Desktop بسازید و مثلا نام آن را fonts بگذارید و فایل فونت خود را در آن کپی کنید.

1.jpg

2) سه تا کپی از فایل فونت خود که در اینجا اسم فونت من مثلا my font است بگیرید. در این حالت 4 فایل فونت مانند شکل زیر دارید.

2.jpg

3) نام این 4 فایل رو به صورت زیر تغییر نام بدید: (این بخش فرق داره)
s60snr.ttf
s60ssb.ttf
s60tsb.ttf
S60ZDIGI.ttf

4) به سراغ گوشی رفته و فایل های ایجاد شده را در مسیر زیر کپی کنید:

کد:
M:\resource\fonts
(که منظور از M درایو مموری کارت است)
برای این کار می توانید یا از یک فایل منیجر و یا از card reader استفاده کنید.

5.jpg

پس از این مرحله کافی است گوشی خود را Restart کنید و نتیجه را مشاهده کنید.
tanx1.gif

(به همین سادگی)

[COLOR=#NaNNaNNaN]نکته بسیار مهم:[/COLOR]
هنگامی که شما فونت گوشی را تغییر دادید نمی توانید پس از اتصال موبایل به کامپیوتر از ان به عنوان [COLOR=#NaNNaNNaN]mass storage[/COLOR] استفاده کنید به این دلیل که گوشی باید تمام
برنامههای در حال اجرا از روی memory card را ببندد ولی گوشی نمی تواند فونت هارا که از روی مموری اجرا می شون ببندد در حالی که فونت ها در حال استفادههستند.
mayi.gif

ولی من یک روش برای شما ارائه می کنم تا بتوانید از گوشی به عنوان [COLOR=#NaNNaNNaN]mass storage[/COLOR] نیز استفاده کنید:
wink.gif

-گوشی را خاموش کرده.
-مموری کارت را در آورده.
-گوشی را روشن کنید که با فونت های معمولی بالا خواهد آمد.
-پس از آن مموری کارت را قرار داده و از ان به عنوان [COLOR=#NaNNaNNaN]mass storage[/COLOR] استفاده کنید.(بار بعدی که گوشی را Restart کنید با فونت های تغییر داده شده بالا خواهد آمد)
happy2.gif

نکتهدیگری که به ذهنم اومد این که برای این که بتوانید sms های فارسی رو همببینید و در حقیقت فونت های فارسی رو گوشی پشتیبانی کند .سعی کنید همیشهاز فونت های [COLOR=#NaNNaNNaN]UNICODE[/COLOR] استفاده کنید.که می توانید با مراجعه به Google فونت های زیادی پیدا کنید.

[COLOR=#NaNNaNNaN] نحوه پاک کردن فونت[/COLOR]
از یک memory reader یا فایل منیجر (هنگامی که گوشی با فونت های استاندارد بالا آمده) استفاده کنید و به پوشه زیر رفته:

کد:
M:\resource\fonts
که M همان نام مموری کارت است و تمام محتویات آن پوشه را پاک کرده و گوشی را Restart کنید.
wink.gif

[COLOR=#NaNNaNNaN]
توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت Mobile4Persian.com تهیه شده.هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
mayi.gif
happy.gif
[/COLOR]

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید بوده باشد.
tanx.gif

Last edited by a moderator:
بالا