• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرسی (آی سیــــــس)

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
سلام بر همه دوستان عزیز
دیروز در تاپیک forum.persiantools.com/t278364.html مشکلی با تغییر آدرس سایت در وردپرس داشتم که یکی از دوستان عزیز کمک کرده بودن، اما از سند تو آل حسین (خدا بیامرز :دی )در یاهو دیدم که یک پست خوب و مفید در وبلاگش قرار داده
با اجازه شیر میکنیم، شما هم اگر میخواید یک حال اساسی به من و حاج حسین بدین لایک + شیر کنید، باشد که رستگار شوید:D
با سلام . . .
خب امروز میخوام یه آموزشکی در مورد تغییر آدرس سایت وردپرسی بدم ، راهی که خودم تست کردم و موشکلی نبوده و سایت منتقل شده به آدرس جدید .
change-url-subdirectory-address-800x800.jpg

خب خیلی جنگی بریم سر اصل مطلب :
ما یک سایت وردپرسی داریم که به دلایلی تصمیم به تغییر آدرس سایت میگیریم ، چیکار باید بکنیم ؟
راه اول اینه که شما تشریف میبرید توی یک فروم اینترنتی میگید بچه ها من میخوام آدرس سایتم رو عوض کنم ، چی کار کنم ؟
خب بچه ها میان یه چندتا اسپم میدن که قابل تحمله اما بدتر از یه تعداد پیغام خصوصی به شما ارسال میشه که من برات تغییر میدم فلان قدر هزینش میشه
blink.png

یا شاید اصلا هزینه ای هم درخواست نکنن اما شما اطمینان نمیکنید اطلاعات کل سایت رو بدید به یک نفر دیگه
پس مجبورید راه دوم رو برید و اونم اینه : خودتون آدرس سایت رو تغییر بدید . . .
اما چجورکی ؟ باز دو راه دارید
grin.png

در مواقعی میتونید از پارک دامین استفاده کنید و به صورت مصنوعی آدرس سایت رو عوض کنید ، اما در مواقعی نیازه که ذاتا آدرس سایت رو از بیخ و بن ریشه و اصالات و . . . عوض کنید که اون رو بنده توضیح میدم

خب بریم سراغ مراحل تغییر آدرس یک سایت وردپرسی :

• مرحله اول : بک آپ گیری
قبل از هر کاری یه بک آپ از کل سایتتون بگیرید که اگر به مشکلی خوردید بتونید سایت رو برگردونید .

• مرحله دوم : ایجاد دومین جدید
تشریف میبرید یک دامین جدید میخرید و تمامی مراحل تنظیم DNS و باقی مخلفاتش رو انجام میدید و اون رو به صورت Add On Domain به پنل خودتون مضاعف میفرمائید . ( میتونید یک ساب دومین هم بسازید و در این مورد تفاوتی نداره که دامین جدید باشه و یا ساب دومین و حتی ساب فولدر )

• مرحله سوم : انتقال فایلهای سایت
با استفاده از فایل منیجر پنل مدیریت هاستتون کل فایل هارو به صورت Copy و یا Move انتقال میدید به دامین جدید که ایجاد کردید

• مرحله چهارم : تغییر آدرس در دیتا بیس
وارد PHP My Admin بشید و دیتا بیس مربوط به سایت خودتون رو پیدا کنید ( از منوی سمت چپ در PHP My Admin ) ، از بین جدولهایی که در دیتا بیس ایجاد کردید دنبال wp_options بگردید ( فقط توجه داشته باشید که WP پیشوند جداول هست که به صورت پیشفرض توسط خود وردپرس قرار داده میشه و ممکنه پیشوند جداول شما متفاوت باشه ) طبق عکس زیر :
php-my-admin.jpg

بعد از اینکه روی wp_options کلیک کردید یک صفحه جدید باز میشه و شما باید از قسمت option_name دنبال siteurl بگردید و سپس روی Edit کلیک کنید ، طبق عکس زیر :
php-my-admin2.jpg

بعد از کلیک روی Edit با یک صفحه جدید رو به رو میشید که در این اینجا باید آدرس جدید رو وارد کنید ، طبق عکس زیر :
php-my-admin3.jpg

توجه : دقت کنید که آدرس حتما http:// رو داشته باشه .
بعد از انجام انکار PHP My Admin رو ببندید ، مبادا شیطونی کنید با دیتا بیس ور برید که عواقب ناگواری داره
dizzy.png

مرحله نمیدونم چندوم : تغییر آدرس از پنل وردپرس
در این مرحله شما آدرس دامین جدید که ساختید و در دیتا بیس وارد کردید رو در مرورگر میتایپید و سایتون رو میبینید و پیش خودتون میفکرید که کار تمومه !!! اما . . .
هنوز یه کم دیگه کار دارید ، باید آدرس سایت رو از پنل وردپرس هم تغییر بدید و برای انجام اینکار وارد پنل وردپرس خودتون میشید و از قسمت تنظیمات روی تنظیمات همگانی کلیک کنید و نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL) ، هر دورو به آدرسی که در دیتابیس وارد کردید تغییر میدید ( البته قسمت نشانی وردپرس خودش تغییر میکنه و فقط باید نشانی سایت رو تغییر بدید )
خب مراحل انتقال سایت تمام شد و سایت شما به صورت کامل منتقل شد
laughing.png

اما آموزش تا اینجا برای سایتهایی بود که درون مطالبشون به صورت دستی به قسمتی از سایت خودشون لینک نداده باشن
مثال : شما میاید برای بهبود سئوی سایت خودتون در هنگام نوشتن مطلب مثلا کامه دانلود رو لینک میکنید به یک صفحه خاصی از سایتتون که اینجور لینک ها با روش های بالا تغییر نمیکنن و باید جور دیگه ای اینهارو تغییر داد .
پس منتظر دو مطلب دیگه در مورد انتقال آدرس سایت باشید
اولی : تغییر آدرس لینکهای داخلی درون مطالب وردپرس
دومی : تغییر آدرس سایت در گوگل
البته من وعده وعید زیاد میدم
grin.png
حسش باشه مینویسم نباشه نه
laughing.png

امیدوارم مفید بودیده باشه
heart.png

اگر دوست دارید یک انرژی مضاعف به حاج حسین بدین از آدرس زیر به وبلاگش برید و نظر بدین، شیر هم یادتون نره
silly.png

موفق باشید
heart.png

آی ســیــس | آموزش تغییر آدرس سایت وردپرسی

ادیت:
ممنون از دوستانی که این مطلب رو مشاهده کردند
لطفا توضیحات بیشتر دوست عزیزمون آقا علیرضا رو هم مشاهده کنید:
http://forum.persiantools.com/t278463.html#post5203537
دم آقا علیرضا و حسین عزیز گرم
heart.png

Last edited:

hitup

Registered User
لایک‌ها
3,271
ممنون بابت آموزش جالبتون

...Rahim...

Registered User
لایک‌ها
686
خیلی هم خوب بود ... امیدوارم آموزش های بیشتری بزاره این حاج حسین :)

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اینم به پست اول اضافه کن ، کامل بشه.

برای تغییر آدرس سایت هایی که به صورت دستی تو مطالبتون وارد کرده بودین ، وارد phpmyadmin سایتتون بشید ، دیتابس رو انتخاب کنید و اون بالا تب Sql رو انتخاب کنید ،
این کد رو وارد کنید:
PHP:
UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content,"site1.com","site2.com")

بعد Go کلیک کنید.
توی کد بالا site2.com با site1.com جایگزین میشه. البته شما هر کلمه ای توی محتوای تون رو که بخواهید می تونید با این روش تغییر بدید.

دستور کلی برای جایگزین کردن تو Phpmyadmin به این صورت است:

PHP:
UPDATE tablename SET tablefield = replace(tablefield,"findstring","replacestring");

Last edited:

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
آپ....
چون تایپیک خوبیه!

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
حالا که اومدی اینو هم بذار

خوب شد گفتی
راستش سایت خود حسین که هاست رو درست نکرد ساسپند شده
فردا یا پس فردا اگر وقت کردم خودم یکی اختصاصی پی تی درست میکنم با عکس میزارم :)

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
خوب شد گفتی
راستش سایت خود حسین که هاست رو درست نکرد ساسپند شده
فردا یا پس فردا اگر وقت کردم خودم یکی اختصاصی پی تی درست میکنم با عکس میزارم :)

زودتر ردیف کن
کارمون گیره!
نمیشه یه ساده بذاری و بعد کامل کامل بذاری برا ثوابش :D

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
زودتر ردیف کن
کارمون گیره!
نمیشه یه ساده بذاری و بعد کامل کامل بذاری برا ثوابش :D

به روی جفت چشمام
فردا اگر شد حتما اکی میکنم توی همین بخش ویژه وبمسترا میزارم، سایتت فیلتر شده؟

irancelltopup

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
آموزش مفیدی بود . فقط یه سوال ایندکس صفحات دامین قبلی چی میشه ؟ یا رنک دومین ؟ اینا رو هم میشه منتقل کرد ؟؟؟

شماباید درخواست change of addres گوگل بدی که من خودم به زودی آمادش میکنم
در این صورت تمام موارد به دامین جدید منتقل میشه من جمله ایندکس + بک لینک + پیج رنک و ...

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
به روی جفت چشمام
فردا اگر شد حتما اکی میکنم توی همین بخش ویژه وبمسترا میزارم، سایتت فیلتر شده؟

قربون دسد
آره..البته اردیبهشت

شماباید درخواست change of addres گوگل بدی که من خودم به زودی آمادش میکنم
در این صورت تمام موارد به دامین جدید منتقل میشه من جمله ایندکس + بک لینک + پیج رنک و ...

مطمئنی رنک هم منتقل میشه!!!

mysam147

Registered User
لایک‌ها
54
up:blush:

Web-Master

Registered User
لایک‌ها
8,483
امروز با کلی ذوق و شوق میخواستم تاپیک درخواست change of address گوگل رو بزنم نشد :(
اصن وقت نمیکنم سریع این یاهو گروپ کارش تموم شه تاپیکو بزنم :دی

بالا