برگزیده های پرشین تولز

آموزش نحوه راه اندازی کارت wwan روی لپ تاپ های صنعتی و فعالسازی کامل سیمکارت

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده تعدادی از این کارت های رو به بچه های فروم فروختم ، تعدادی شون اموزش راه اندازی این قطعه رو ازم خواستن که من ترجیح دادم اینجا تاپیک بزنم تا بقیه بچه ها هم استفاده کنند .
همونطور که میدونید تعدادی از لپ تاپ ها(خصوصا لپ تاپ های صنعتی) اسلات ورودی سیم کارت دارند .ولی بصورت پیش فرض هچکدوم فعال نیستن و کارایی ندارن .برای فعال کردن این قابلیت ، شما باید کارت wwan مخصوص لپ تاپ خودتون رو تهیه کنید . wwan مخفف wireless wide area network به معنی شبکه بی سیم گسترده هست .
1.JPG
کارت wwan تقرییا اندازه کارت وایرلس هست . همونطور که در تصویر میبینید .
index.jpg
محل قرار گیریش تو مدل های مختلف فرق داره.برای بعضی از دستگاه ها مثل دل d620 باید کیبورد باز بشه ولی بعضی مدل ها مثل اچ پی 8440 نیازی به باز کردن کیبورد نیست و پشت لپ تاپ یه خونه مخصوص داره .
rrrrr.PNG
برای نصبش 2 تا پیچ نیاز هست .دقت کنید سیم هایی که به برد وصل میشه روشون شماره داره .شماره ها رو اشتباه وارد نکنید .
بعد از نصب سخت افزاری اگر اپراتور موبایل شما تنظیمات پیشفرضش رو دستگاه نباشه باید دستی تنظیم کنید
برای تنظیم دستی باید از این مسیر استفاده کنید :
Control Panel > Network and Sharing Center> Set up a new connection or network
a.jpg
محیط نرم افزار HP Connection Manager :
c02974010.gif
1517iCECB4E5B5816F9BC.png
سوالی اگه داشتید من درخدمتم و تا اونحایی که بتونم جواب میدم .

Last edited:

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
داداش ممنون از آموزشت.
برای 2540 اچ پی هم همینطور هست؟
تو کاتالوگش که از سایت خود اچ پی دانلود کردم آموزششو داره ، اما سوالم اینه که این کار تو لپ تاپ هست اما وصل نیست یا باید جدا خریداری بشه؟
با تشکر

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
داداش ممنون از آموزشت.
برای 2540 اچ پی هم همینطور هست؟
تو کاتالوگش که از سایت خود اچ پی دانلود کردم آموزششو داره ، اما سوالم اینه که این کار تو لپ تاپ هست اما وصل نیست یا باید جدا خریداری بشه؟
با تشکر
سلام .
خیر 2540p این کارت رو بصورت پیشفرض نداره و باید سخت افزارش رو جداگانه تهیه کنید .

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
قیمت و مدل رو برای من پ خ می کنی. مخصوصا اگر 4g داشته باشه

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده تعدادی از این کارت های رو به بچه های فروم فروختم ، تعدادی شون اموزش راه اندازی این قطعه رو ازم خواستن که من ترجیح دادم اینجا تاپیک بزنم تا بقیه بچه ها هم استفاده کنند .
همونطور که میدونید تعدادی از لپ تاپ ها(خصوصا لپ تاپ های صنعتی) اسلات ورودی سیم کارت دارند .ولی بصورت پیش فرض هچکدوم فعال نیستن و کارایی ندارن .برای فعال کردن این قابلیت ، شما باید کارت wwan مخصوص لپ تاپ خودتون رو تهیه کنید . wwan مخفف wireless wide area network به معنی شبکه بی سیم گسترده هست .
مشاهده پیوست 719634
مشاهده پیوست 719635
محل قرار گیریش تو مدل های مختلف فرق داره.برای بعضی از دستگاه ها مثل دل d620 باید کیبورد باز بشه ولی بعضی مدل ها مثل اچ پی 8440 نیازی به باز کردن کیبورد نیست و پشت لپ تاپ یه خونه مخصوص داره .
مشاهده پیوست 719636
برای نصبش 2 تا پیچ نیاز هست .دقت کنید سیم هایی که به برد وصل میشه روشون شماره داره .شماره ها رو اشتباه وارد نکنید .
بعد از نصب سخت افزاری اگر اپراتور موبایل شما تنظیمات پیشفرضش رو دستگاه نباشه باید دستی تنظیم کنید
مشاهده پیوست 719638
مشاهده پیوست 719649
مشاهده پیوست 719650
سلام. و خسته نباشید من یه لپتاپ HP از Newegg خریدم که جایی داره برای قرار دادن سیمکارت و‌داخلش هم سیمکارت TMobile بود اما نمیدونم چطوری راه اندازیش کنم. شما اطلاعی از نحوه راه اندازیش دارید؟
مدل لپتاپ HP Envy Touchsmart 14K112nr هست.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
سلام. و خسته نباشید من یه لپتاپ HP از Newegg خریدم که جایی داره برای قرار دادن سیمکارت و‌داخلش هم سیمکارت TMobile بود اما نمیدونم چطوری راه اندازیش کنم. شما اطلاعی از نحوه راه اندازیش دارید؟
مدل لپتاپ HP Envy Touchsmart 14K112nr هست.
سلام .
دفترچه راهنما با همون منیول دستگاهتون رو از سایت ش دانلود کنید کلمه sim card رو داخل ش سرچ کنید توضیحاتش هست .ولی من تصور میکنم همون برنامه HP connection manager رو دانلود کنید ببنید وضعیت رو چطور زده

armanzero

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام من یکی از این کارتها میخوام.ممنون

farshad.cacc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان عزیز
مشاهده پیوست 719634
مشاهده پیوست 719635
مشاهده پیوست 719636
مشاهده پیوست 719638
مشاهده پیوست 719649
مشاهده پیوست 719650

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
سلام، عزیز هنوز کارت WWAN برای فروش موجود دارید؟
برای لبتاب DELL L520X میخواستم.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
سلام، عزیز هنوز کارت WWAN برای فروش موجود دارید؟
برای لبتاب DELL L520X میخواستم.
سلام
وقت بخیر
این تاپیک فقط برای اموزش نصب هست برای تهیه کارت به قسمت بازارچه مراجعه کنید لطفا .
پ.ن:من متاسفانه اون مدل رو موجود ندارم دوست عزیزم .

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
لطفا واسه 2540 آموزشش رو قرار بدین
اموزش خاصی نداره .کارت wwan رو طبق پست اول روی دستگاه نصب کنید .سیم ها رو متصل کنید .بعد درایور wwan مخصوص لپ تاپ خودتون رو از سایت سازنده دانلود و نصب کنید .یعد هم نرم افزار hp connection manager رو نصب کنید و از امکاناتش استفاده کنید .

amin020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام دوست عزیز بنده لپ تاپم
Lenovo ThinkPad E540-Core i5-6 GB
وقتی باطری لب تابو بر میدارم یه شکاف سیم کارت میبینم ."سیم کارتم جا زدم تست کردم نشد"
چطور میتونم ازش استفاده کنم .حتما باید سخت افزار بخرم . نرم افزاری ردیف نمیشه؟

seyyed.minoo

Registered User
لایک‌ها
114
وقتی باطری لب تابو بر میدارم یه شکاف سیم کارت میبینم ."سیم کارتم جا زدم تست کردم نشد"
اون شکاف معمولا جهت استفاده از اینترنت سیم کارت تعبیه شده و معمولا نیاز به خرید یه کارت مخصوص بسته به مدل دستگاه داره تا بتونه از این قابلیت استفاده کنه

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
درایور wwan رو از سایت لنوو بگیرید ببینید تو دیوایس منیجر شناسایی میشه یا خیر ؟
اگر شناسایی نشد شما سخت افزار این کار رو ندارید راه نرم افزاری نداره .

mahdi2lone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میشه راهنمایی کنید من لپ تاپ لنوو E540-F (مدل i7) دارم زیر باتری جا سیم کارت هست و من سیم کارتمو داخل گذاشتم و درایورهارو کلا همیشه بروز نگه میداشتم ولی برای ویندوز 10 درایوری جهت سیم کارت در سایت لنوو ندیدم!
حالا چطوری میتونم فعالش کنم آیا آنتن بصورت کارخونه ای داره یا اینکه باید جداگانه خریداری بشه ؟

برام خیلی مهمه و به این نیاز دارم اگر کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه !

sahmada

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام
بنده و دوستم هردو از یک مدل کارت wwan با مشخصات Novatel Expedite E362 LTE HP خریداری کردیم و بر روی لپتاپ نصب کردیم.
با نصب این ماژول و اتصال سوکتها به پورتهای مروطه بر روی لپتاپ بنده که HP Elitebook 8460W است , اصلا سیستم بوت نمیشود و برروی صفحه اول بوت بایوس فریز است.
با نصب این ماژول بر روی لپتاپ دوستم که 8470P است , مشکلی بوجود نیامد و بعد از نصب درایور آن بر روی ویندوز 10 کاملاً شناسایی میشود. اما با نصب سیمکارت هیچ تغییری ایجاد نشده و هیچ آنتن دهی و ارتباط و .... برقرار نیست.
لطفاً‌ما را راهنمایی بفرمایید.

بالا