برگزیده های پرشین تولز

آموزش نصب ویژوال بیسیک بر روی ویندوز 7

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
1) ابتدا UAC رو غیر فعال کنید ( Control Panel ---> User Accounts ----> Change User Accounts Control Setting )

2. سپس CD نصب رو وارد کنید و بعد از بالا اومدن Autorun (در صورت بالا اومدن) اونرو ببندید . داخل Cd نصب به دنبال فایل SETUP.EXE بگردید ، روش راست کلیک کنید و گزینه Run as Administrator رو از منوهای بالا اومده انتخاب کنید .

3. خطایی مبنی بر ناسازگار بودن این ورژن از ویژال بیسیک با ویندوز Seven نمایش داده میشه که با کلیک بر روی Run Program اونرو نادیده می گیریم .

4. خب مراحل نصب رو طبق روال عادی پیش ببرید تا به جایی میرسید که باید Custom Installation رو انتخاب کنید . از گرینه های موجود تیک همه موارد رو بردارید و فقط گزینه های زیر رو تیک بزنید و انتخاب کنید .
Microsoft Visual Basic 6.0
ActiveX
Data Access
Graphics
از اینجا به بعد نصب رو طبق روال عادی پیش میبریم .
....

http://www.forum.persiancoder.com/thread-67-post-116.html#pid116

Pirates

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز،خیلی لازم داشتم
مرسی:D

Alireza_hsi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:worried: من از روش بالا استفاده کردم نصب شد اما موقع اجرا از یک dll اصلی ایراد میگیره و درست کار نمیکنه یعنی اصلا کار نمیکنه.
mscomctl.dll
ظاهرا نمی تونه این فایل را رجیستر کنه برای من ویندوز 7 سرویس پک یک هست
ایا راه دیگر هست که به شکا درست نصب بشه؟

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
این dll توی ویندوزتون وجود داره؟

توی این مسیر
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 9.0\Visual Studio Tools for Office\PIA\Office12

jigar tala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام...
مرسی خیلی ممنون...

asemani49

Registered User
لایک‌ها
56
سلام,من هر دفعه که این برنامه را نصب میکنم,یکی از هارددیسک هایم Hiden میشه و اگه ریستارت بکنم ویندوز بوت نمیشه و همون اول که میخواد بوت بشه یک صفحه میاد که برای مادربوردم است.که میخواد برم به setup ,وقتی هم که به اینجا میرم میبینم هارددیسک اصلی را نمیشناسه.اما وقتی برنامه را پاک میکنم همه چی برمیگرده سر جایش.
البته من دیروز طبق آموزش یکی از سایتها شروع کردم به یادگیری و میگفت یک CommandButton برای خود درست کنیم و مشخصه ی Name آن را به cmdExit تغییر دهید و مشخصه ی Caption آن را به Exit تغییر دهیم.بعد گفت دستور
Private Sub Command1_Click()
End Sub
و بعد دستور End را وارد کنیم.خلاصه این کارها را در آن آموزش نوشته بود که من هم انجام دادم.آخرش هم فایل را ذخیره کردم.
آیا اینها ربطی به مشکل Hiden شدن و نشناختن هارددیسک من داره.
آیا شما لینکی را سراغ دارید که برنامه نویسی پایه را یاد بده؟

44milad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این نیز میگذرد...

meeee2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فوری بعد از زدن گزینه run as administrator پیام setup has stopped working میده چیکارش کنم فوری

Mbt925

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
راه حل بهتر، سوئیچ کردن به ویژوال بیسیک دات نت هست. هم داره پشتیبانی میشه و هم نصبش دیگه مشکلی نداره!
رجیستر کردن اکتیوایکس ها در وی بی، خیلی مشکل بزرگیه. در ویندوزهای جدید با دردسر مواجه میشید.

بالا