• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ارتقا به ويندوز 64 بيت

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چون بخش سيستم عامل نداريم ولي بخش سخت افزار بي ارتباط با اين موضوع نيست سوالم را اينجا مطرح مي کنم.

1- آيا ميشه ويندوز xp32bit را به xp64bit ارتقا داد؟ يا بايد از نو سيستم عامل و ساير نرم افزارها را نصب کنيم؟

2- آيا همه نرم افزار هاي 32 بيت روي سيستم عامل 64 بيت به خوبي کار مي کنند؟(بخصوص درايورها)

m_r_saffarian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چون بخش سيستم عامل نداريم ولي بخش سخت افزار بي ارتباط با اين موضوع نيست سوالم را اينجا مطرح مي کنم.

1- آيا ميشه ويندوز xp32bit را به xp64bit ارتقا داد؟ يا بايد از نو سيستم عامل و ساير نرم افزارها را نصب کنيم؟

2- آيا همه نرم افزار هاي 32 بيت روي سيستم عامل 64 بيت به خوبي کار مي کنند؟(بخصوص درايورها)
1- نه بايد از اول نصب کني
2- اکثر برنامه ها بازيها و درايورهاي روي اين ويندوز اجرا و يا نصب نميشن
3- سرعت اين ويندوز هم توي تمام بنچمارکها از سرعت 32 بيتي کمتره (حتي روي پردازندههاي 64 بيتي) فقط اگر نرم افزارت 64 بيت رو ساپورت کنه سرعت بايد بيشتر بشه که من اينکار رو روي Intel Visual Fortran 9 که 64 بيتي هم هست انجام دادم ولي سرعت بيشتر نشد

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
1- امكان ارتقا نيست
2-درايورهاي ويندوز 64 بيتي با نسخه 32 بيتي كاملا فرق داره. عموما برنامه ها نصب ميشن

mania1920

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خيلي از برنامه ها روي 64 بيتي نصب نميشن و اگر هم نصب بشن شايد اجرا نشن به هر حال ويندوز ويستا تازه
اومده و از امسال به بعد بايد منتظر برنامه هايي باشيم كه بدون عيب رو 64 بيتي اجرا بشن.
درايورها هم بايد به روز بشن اونم نسخه 64 بيتي مخصوصا درايور كارت گرافيك ...

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مانيا جان. من كاملا اين ويندوز رو چك كردم فقط برنامه هائي كه احتياج به نصب درايور داشتند مشكل داشتند. الان هم AVAST هم NOD 32 آنتي ويروس 64 بيتي دارن . اگر هم مودم سيستم خودتون تو 64 بيتي كار نكرد و ويستا از مودم هائي استفاده كنيد كه چيپشون كانكسانت HSF هست . چون تو ويستا به راحتي شناخته ميشن و تو XP64 هم با نصب درايور ديتيكت ميشن. البته مودم هاي اينتل 536EP هم چنين قابليتي دارند.

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان ممنون از راهنمايي.

من ايکس پي 64 بيت نصب کردم با همون درايورهاي 32 بيت کار مي کنه. و مشکلي هم نداره.

با نرم افزار performance test 64bit تست کردم سرعت محاسبات پروسسور 50 در صد نسبت به محيط 32 بيت افزايش دارد!

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=939381&postcount=10

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
مانيا جان. من كاملا اين ويندوز رو چك كردم فقط برنامه هائي كه احتياج به نصب درايور داشتند مشكل داشتند. الان هم AVAST هم NOD 32 آنتي ويروس 64 بيتي دارن . اگر هم مودم سيستم خودتون تو 64 بيتي كار نكرد و ويستا از مودم هائي استفاده كنيد كه چيپشون كانكسانت HSF هست . چون تو ويستا به راحتي شناخته ميشن و تو XP64 هم با نصب درايور ديتيكت ميشن. البته مودم هاي اينتل 536EP هم چنين قابليتي دارند.
مودم های زولتریکس درایور ویستاش کی میاد؟
ویستا ریختم کلی حال کردم بعد دیدم مودم رو هیچ جوری نمیشناسه مجبور شدم پاکش کنم:(

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
دوستان ممنون از راهنمايي.

من ايکس پي 64 بيت نصب کردم با همون درايورهاي 32 بيت کار مي کنه. و مشکلي هم نداره.

با نرم افزار performance test 64bit تست کردم سرعت محاسبات پروسسور 50 در صد نسبت به محيط 32 بيت افزايش دارد!

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=939381&postcount=10
CPU شما 64 بیتیه؟ یا با همون 32 بیتی اینقدر افزایش داشته
اصلا ویندوز 64 بیتی رو سیپیو 32 بیتی نصب میشه؟

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

باید نوشته فوق را اصلاح کنم : درایورهای 32بیت نصب می شود و در بخش device manager آیکونشان نشان داده می شه و در properties هم بدون اشکال اعلام می شود This device is working properly.
ولی عملا قابل استفاده نیستند!

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
CPU شما 64 بیتیه؟ یا با همون 32 بیتی اینقدر افزایش داشته
اصلا ویندوز 64 بیتی رو سیپیو 32 بیتی نصب میشه؟

نه ويندوز 64 بيت فقط روي سيستم با cpu 64bit نصب ميشه.

اون افزايش به خاطر تست با نرم افزار سنجش 64 بيتي بوده و چون در نرم افزار 64 بيتي پردازش در واحد زمان روي 64 بيت اطلاعات انجام ميشود ولي در محيط 32 بيت روي 32 بيت اطلاعات پردازش انجام مي شود کار مفيد پردازنده افزايش مي يابد!

mania1920

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين ويندوز رو چك كردم فقط برنامه هائي كه احتياج به نصب درايور داشتند مشكل داشتند
دقيقا اميد جان .
من خيلي برنامه نصب نكردم تا ببينم موضوع از چه قراره آخه 2-3 روزي بيشتر نيست ويستا نصب كردم .
برنامه clone cd وقتي ميخواست درايو مجازي نصب كنه error ميگيره و ميگه نميشه .
3dmarck نسخه 05 هم همينطور يعني بعد از اجراي بازي اول ميپريد بيرون البته فكر كنم به خاطر .
درايور باشه (7600 gt) ... مودم من زولتريكس اكسترنال به خوبي هم كار ميده داخل ويستا 64 بيتي .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مودم های زولتریکس درایور ویستاش کی میاد؟
ویستا ریختم کلی حال کردم بعد دیدم مودم رو هیچ جوری نمیشناسه مجبور شدم پاکش کنم:(

مودم شما حتما smart spirit هست. از اين 3 چيپ ها . با چيپ hcf كه به هيچ وجه شناخته نميشه .فقط مودمها ئي نصب ميشن كه چيپشون hsf باشن مثل گيگا و ايپاكس

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مودم هاي اكسترنال خوب به دليل طيف بيشتر مصرف كنندگان خارج كشور به راحتي نصب ميشن

s@m3r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
منم به خاطر داشتن 4 گیگ رم 64 دارم

به نظرم خیلی ضعف داره بعضی اوقات خیلی کند میشه

پر از دردسر
مثلا یه فایل حجیم رو دانلود میکنی جمله همیشگی میاد ..... does not work

با درایورها مشکلی نداشتم تا وقتی یه هارد اکسترنال سیگیت خریدم که برنامه seagate manager اجرا نشد

آدم رو خسته میکنه

به نظرم از 64 بیت استفاده نکنیم بهتره واسه اعصاب ضرر داره

و من بعد از 9 ماه سماجت بیخود میخوام 32 بیت بریزم چون شنیدم ویستا و سون 32 بیت 4 گیگ رم رو میشناسن

به نظرتون ویستا بریزم یا سون ؟؟؟؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
در مورد 64 اصلا مشکلاتی که میگید رو من ندارم

در مورد ویستا یا 7
من با سون کار کردم
خیلی خوبه ولی برای کار به عنوان سیستم عامل اصلی مناسب نیست
بازی توش خیلی بد اجرا میشه تازه اگر اجرا بشه
حتی بازی های کم حجم رفلکسیو هم اکثرا اجرا نمیشن
و وقتی باهاش کار میکنی کم کم مشکلاتی میاد رو که میبینی خیلی تفاوت داره با یه سیستم عامل استیبل
ضمنا الان دیگه بخش سیستم عامل داریم
حالا که این تاپیک اومد بالا بهتره مدیران لطف کنن و منتقلش کنن

بالا