• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

از بین این دو دامنه کدام را انتخاب نمایم بهتر است؟

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
ضمن عرض سلام بنده دو دامنه دارم که هر کدام دارای شرایط زیر است و مربوط می شوند به یک موضوع نسبتا پرطرفدار!

1. دامنه اول دارای دو کلمه کلیدی مهم از اون موضوع هست و هم com. داره و هم ir. اما خب طولانی هست و از لحاظ تایپوگرافی زیبایی دامنه دومی رو که بهش اشاره خواهم کرد نداره! از طرفی از لحاظ برند شدن نیز به پای دامنه دوم نمیرسه!
2. اما دامنه دوم دارای یک کلمه کلیدی مهم از اون موضوع هست و فقط ir. داره! اما کوتاه هست و از لحاظ تایپوگرافی نسبت به دامنه اول، از زیبایی بیشتری برخورداره و قابلیت برند شدنش نسبتا بالاست!

حالا میخوام یه مشورتی با دوستان داشته باشم تا ببینم کدوم رو برای کارم انتخاب کنم بهتره به نظر شما عزیزان؟!

Last edited:

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,153
دومینی که بدون توضیح دادن در نحوه تایپ، در ذهن سپرده بشه حتی با یک بار دیدن.

مثلا اسم ariyapix نیاز به توضیح داره چون موارد مشابه ش اینا میشه: ariapics - ariyapix - aryapix و ......

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,667
دومی:D
ادرس اولی رو هم برام پ خ کن

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
مشکل اینجاست که چون دومی .com اس رو یکی گرفته ، باید ببینی کی گرفته مثلا اگه یه ایرانی گرفته باشه و یه وقت سایتت گرفت میتونه مزاحم بزرگی برات بشه ولی این ها در صورتی هستش که سایت شما یه سایت بزرگ بشه در آینده ولی اگه نه زیاد بزرگ نمی شه همون دومی رو بگیر
در ضمن رو کلمه های دیگه هم میتونی سرمایه گذاری کنی یه کمبیشتر وقت بزار به نظر من

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
از همه دوستان متشکرم
دومی:D
ادرس اولی رو هم برام پ خ کن
ترشت میکنه!!!:general307:
مشکل اینجاست که چون دومی .com اس رو یکی گرفته ، باید ببینی کی گرفته مثلا اگه یه ایرانی گرفته باشه و یه وقت سایتت گرفت میتونه مزاحم بزرگی برات بشه ولی این ها در صورتی هستش که سایت شما یه سایت بزرگ بشه در آینده ولی اگه نه زیاد بزرگ نمی شه همون دومی رو بگیر
در ضمن رو کلمه های دیگه هم میتونی سرمایه گذاری کنی یه کمبیشتر وقت بزار به نظر من
اینی که الان مدنظرم هست که دامنه com. دست یه خارجیه! ولی الان خودم یه سایت دارم که دامنه ir. دست یکی دیگس و من com. رو دارم! امیدوارم که در آینده مشکل ساز نشن!!! حداقل میشه دلمون رو به این خوش کرد که دامنه ir. سایت دانلودها هم دست یکی دیگس و هنوز هم روش سایتی بالا نیومده!!!;)

بلقیس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
368
دومی ُ هر چه دامین کوتاه تر باشه آدرسش در ذهن بیننده بیشتر میمونه ُ و موقع وارد کردن آدرس دامین دچار مشکل املایی نمیشه .
پ ن : البته همون تو دبیرستان دیکته 20 بودیم :general310:

بالا