• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

این کار رو توی فتوشاپ انجام بدم یا نرم افزار دیگه ای؟

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
370
سلام دوستان
من برای طراحی نیاز دارم که یهحرف انگلیسی مثل C رو به چند قسمت تبدیل کنم و هر قست رو هم یه رنگ کنم
الان با فتوشاپ این کار رو انجام دادم، رولر زدم و از سلول های به وجود اومده cut via layer زدم رنگ هم میگیرن اما خوب خیلی طول میکشه
خواستم ببینم روش سریع تر یا نرم افزار بهتری نیست؟
نمونه هم در پایین هست:
http://uploadax.ir/images/9hfsra6j109ft2kyc5hz.jpg

ufont

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
4,086
سلام ، آقا ببین اینطوری میخای ؟

PT-1.jpg
خوب کافیه استایل زیر رو دانلود کنی :
http://s5.picofile.com/file/8157268868/PT_CL.asl.html
کلمه ای که میخای بنویس و اونو اعمال کن روی لایه تکست
بلد نیستی با استایل کار کنی ؟
آموزش نصب استایل:
استایل چیست ؟

نحوه کار استایل؟

چگونه می توان از استایل ها در فتوشاپ استفاده کرد ؟

استایل چگونه کار می کند ؟

در این آموزش سعی می کنیم به زبان ساده و از طریق راحت ترین راه ها به سوالات بالا پاسخ دهیم
icon_smile.gif
با ما همراه باشید

قبل از هرچیز
شما می بایست فایل های آماده استایل را داشته باشید از چه طریقی را نمی دانیم ممکنه در یک سی دی داشته باشید یا خریده باشید و یا از یو جی اف ایکس دانلود کرده باشید گفتنی است فایل های استایل با فرمت .ASL می باشند

اگر استایل ها را از یو جی اف ایکس دانلود کرده اید ابتدا فایل RAR یا ZIP دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید تا به فایل .asl دسترسی پیدا کنید

استایل چیست؟
یک خروجی از تنظیمات پنجره Layer style می باشد که به کاربر امکان export از تنظیماتی همچون shadow , color , inner shadow , glow , pattern و..در پنجره layer style را می دهد و میتوان از خروجی های گرفته شده به راحتی همانند pereset استفاده کرد و در فتوشاپ وارد نمود

فرمت خروجی های این قسمت .asl است که هر یک فایل با این فرمت می تواند حاوی چندین استایل باز شونده در نرم افزار فتوشاپ باشد

اصلا این کار سخت نیست به هیچ وجه فکر نکنید شما با پروسه ای سنگین روبرو هستید سختی کار ساختن استایل است
icon_smile.gif

کافی است نرم افزار فتوشاپ را باز کنید و در پالت استایل که معمولا در سمت راست فتوشاپ می باشد همانند تصویر زیر بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید تا منو اش باز شود

تصویر ۱ آموزش نصب استایل در فتوشاپ

نسخه فتوشاپ
راستی فتوشاپ ما نسخه CC بود گفتنی است روند اضافه کردن استایل در فتوشاپ از نسخه ۷ تا آخرین نسخه فتوشاپ تفاوتی ندارد تنها آیکنی که بالا روی آن کلیک باید کنیم ممکن است در نسخه های پیشین کمی ازلحاظ ظاهر تفاوت داشته باشد، اما مکان آن همانند همین نسخه در همین جا می باشد پس مشکلی نیست ؟ هست؟ در نظرات همین پست سوالتون رو پاسخگو هستیم گفتنی است بعضی از اضافه شونده های جدید ممکن است بر روی نسخه های قدیمی میزبانی نشوند که برای حل این مشکل می بایست از نسخه های جدید فتوشاپ استفاده کنید

بعد از کلیک بر روی آیکن مذکور یک منو باز می شود که همانند عکس از زیر در میان گزینه های موجود Load Styles را انتخاب می کنیم

تصویر ۲ آموزش نصب استایل در فتوشاپ

مطمئنا دوستانی که کمی با فتوشاپ آشنا هستن از اینجا به بعد را از حفظ خواهند رفت
icon_smile.gif

بعد از مرحله بالا صفحه فراخوانی معروف که همانند SAVE کردن فایل در دایرکتوری انتخابی است باز خواهد شد که شما تنها می بایست در این مرحله به سراغ استایل یعنی همان فایل .asl خود بروید و آن را در فتوشاپ Import کنید

تصویر ۳ آموزش نصب استایل در فتوشاپ

در همین پنجره به دایرکتوری بروید که فایل asl را در آنجا اکسترکت کردید و با انتخاب آن ، آن را به فتوشاپ اضافه کنید

تصویر ۴ آموزش نصب استایل در فتوشاپ

بعد از انتخاب فایل در پالت استایل ، استایل ها در دسترس قرار میگیرند و میتوانید از آنها استفاده کنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم این کار سختی نیست ولی با این وجود سعی کردیم با زبان ساده توضیح دهیم. در صورت وجود هرگونه مشکل در این خصوص از طریق فرم نظرات در میان بگذارید، پاسخگوی شما خواهیم بود
به نقل از سایت خودم لینکم نمیزارم
مشکلی بود دستور بده داشم

بالا