برگزیده های پرشین تولز

با 450000 تومان چی میشه جمع کرد ؟

hapali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

راستش میخوام برای یک مدرسه 10 تا کامپیوتر بگیرم .

میشه راهنماییم کتید چی توی بازاره و بهم لیست بدید ؟

ممنوون

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خوب من يه سيستم پيشنهاد ميدم اميدوارم براي مدرسه مناسب باشه .
CPU : Intel Celeron 2.8 LGA قيمت تك حدود 55 تومن
MainBoard : Asus P5GV-MX قيمت تك حدود 65 تومن
Ram : 512 Mb King Orginal قيمت تك حدود 50 تومن
Hard : Samsung 80 Sata قيمت تك حدود 42 تومن
DVD-Rom : Liteon قيمت تك حدود 21 تومن
Case + Power : Green MD224 or MD121 or MD129 + Power 400W (250w Real) green قيمت تك كيس حدود 25 تومن و پاور حدود 14 تومن
Monitor : Farassoo LCD 15" 570A + Speaker قيمت تك حدود 190 تومن
ببين اين سيستم ممكنه يكمي بيشتر از 450 تومن در بياد ولي احتمالا اگه از هر كدوم از اين قطعات 10 تا بخواي بخري خوب روي تعداد يكمي ارزونتر در مياد و فكر كنم كمتر از 450 تومن هم ميشه .

hapali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام سعید جان
ممنون بابت لیستت

این سیستم بعدا قابل ارتقا هست ؟
سرعتش واسه xp sp2 آپدیت شده خوبه ؟
فک کنم مانیتور معمولی 17 بگیرم بهتر باشه . قیمتم میاد پایین

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اين سيستم واقعا سيستم مناسبيه شك نكن از نظر سرعت XP كه هيچي شما مطمئن باش خيلي راحت در اينده ويستا هم ميتوني با سرعت خوبي روي اين سيستم كار كني واقعا براي يه مدرسه يا شركتهاي كاري ديگه سيستم بيشتر از اين به چه دردي ميتونه بخوره مگه چي كار ميخوان بكنن توش .
در مورد مانيتور LCD خوب ميتوني مانيتور معمولي هم بگيري ولي خوب معمولا در مكانهاي كاري براي اينكه فضاي كمتري اشغال بشه از مانيتور LCD استفاده ميكنن از نظر ظاهر هم خوب خيلي از مانيتورهاي CRT بهتره و خيلي شكيل تره الان ديگه اكثر شركتها و اداره جات و كلا مكانهاي كاري از مانيتورهاي LCD براي كامپيوترشان استفاده ميكنن و كمكم مانيتور CRT داره رو به فراموشي ميره . در هر صورت از نظر من اين سيستم براي يه كار معمولي خيلي خوبه .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب سمپرون am2 هم خيلي ارزونه . ميتونه مادربردي بگيره كه چيپش 6100 باشه. براي سيستم اداري بهتره مونيتور crt باشه و 17 اينچ . مدلهاي سامسونگ خيلي مناسبن حدود 120 تومن . 70 تومان صرفه جوئي ميشه. چون فنهاي سمپرون ها هم كم صدا هستند . خيلي بهتر ميشه.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خوب سمپرون am2 هم خيلي ارزونه . ميتونه مادربردي بگيره كه چيپش 6100 باشه. براي سيستم اداري بهتره مونيتور crt باشه و 17 اينچ . مدلهاي سامسونگ خيلي مناسبن حدود 120 تومن . 70 تومان صرفه جوئي ميشه. چون فنهاي سمپرون ها هم كم صدا هستند . خيلي بهتر ميشه.
كم صدايي رو راست ميگي اين فن Celeron ها صداش يكمي بلنده .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
كلا به خاطر گارانتي 3 ساله cpu خيالش راحت تره . به نظر من سيستم اداري dvd-rom هم لازم نداره . فوقش يه سيدي رام .اون معمولا بخاطر شبكه شدن ور ميدارن. به خاطر ايجاد آلودگي از نظر ويروس

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
كلا به خاطر گارانتي 3 ساله cpu خيالش راحت تره . به نظر من سيستم اداري dvd-rom هم لازم نداره . فوقش يه سيدي رام .اون معمولا بخاطر شبكه شدن ور ميدارن. به خاطر ايجاد آلودگي از نظر ويروس
نه اينو نيستم براي خودم خيلي پيش اومده مخصوصا تو سايت دانشگاهمون كه ميخواستم اطلاعات با حجم بالا رو جابه جا كنم ولي مشكل همين DVD-rom رو داشتم بعدش واقعا 5-6 تومن به نظر من ارزش داره ادم پول اضافه تر بده DVD-rom بگيره . ويروسي شدن نه قبول ندارم و يكمي اين حرف قديمه شايد زمان ويروس چرنوويل اينو ميگفتي تا حدودي قبول ميكردم ولي الان نه چون الان هركي رو ميبيني يه فلش مموري تو جيبشه و خيليا براي انتقال اطلاعات از فلش استفاده ميكنن در اون صورت بايد USB هارو هم Disable كنن بعد ويروس ميتونه از طريق فلاپي ديسك هم خيلي راحت انتقال پيدا كنه ميتونه از طريق شبكه هم انتقال پيدا كنه در ضمن اگه قرار باشه كامپيوتر مورد نظر به اينترنت هم وصل بشه كه ديگه اصلا فلاپي و فلش مموري و يا سي دي رام كه مسخره بازيه چون اگه احتمال ورود ويروس به كامپيوتر از طريق اين ديوايسها 2% باشه احتمال ورود ويروس از طريق اينترنت حداقل 20% هستش .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اگر قرار باشه اطلاعاتي روي سيستم ها ريخته بشه از طريق سرور اين كار انجام ميشه . خوب من 3 تا 4 سال شركت بوتان قسمت پشتيباني سيستم هاشون بودم . هيچ كدوم از كامپيوتر هاشون نه فلاپي داشت نه سيدي رام.

hapali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنوون از راهنمایی دوستان

در مورد CRT مشکل کمبود جا نیست . خصوصا که بعضیاشون عادت دارن با خودکار اسم دوست پسراشون رو به بقیه اعلام کنن . LCD از سرشون زیاده ;)

در مورد مادربوردهای am2 چه مدلی رو پیشنهاد میدید که به بودجم بخوره و مشکلات نداشته باشه ؟
همینطور CPU

ممنون

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
قيمت سمپرون هاي سوكت 754 هم خيلي ارزون شده حدود 45 تومن مدل 2800 . مادربرد هم winfast 6100

بالا